Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość demonica000000000000

Klinika SP CSK SUM Katowice - Ligota ul. Medykow-opinie

Polecane posty

Gość zuosnica84
Spędziłam w CSK miesiąc- najpierw jako pacjentka patologii ciąży i potem po przedwczesnym porodzie. I z czystym sumieniem mogę polecić ten szpital. Począwszy od lekarzy- ginekologów (zwłaszcza dr Szanecki- niezwykle miły, ludzki i przede wszystkim kompetentny), poprzez położne na porodówce (wszystkie panie tam pracujące są pomocne i sympatyczne- spędziłam tak w końcu kilka dni i nocy), dalej położne na oddziale położniczo/ ginekologicznym ( ja leżałam u prof. Witka- i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że dzięki pani Oldze, pani Małgosi, pani Reginie, pani Dominice i pani Kasi, które opiekują się tam pacjentkami, ten naprawdę trudny okres nie był aż tak traumatycznym przeżyciem, zawsze można było liczyć na pomoc, rozmowę, uśmiech i dobre słowo, a w takiej sytuacji jest to bardzo wiele), no i oczywiście lekarze pediatrzy i pielęgniarki z oddziału noworodków, gdzie mój synek spędził prawie 3 tygodnie, z czego 2 w inkubatorze- opieka nad dzieckiem rewelacyjna, podejście do rodziców również (choć na neonatologi rodzice również muszą nauczyć się kompromisów dla dobra dzieci). Dziś synek ma 2 miesiące, jesteśmy dalej pod opieką pani dr Walenckiej, która jest także pediatrą neonatologi CSK i wszystko powoli się układa. A pobyt w szpitalu jest już tylko wspomnieniem, w którym całe szczęście trafiliśmy na wspaniałych ludzi i fachową opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot83
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim udanych porodów. Za poród w wodzie się nie płaci nic tylko trzeba mieć odpowiednie badania. Dla dziecka nie potrzeba ubranek bo dają w szpitalu, trzeba mieć tylko swoje pieluchy i chusteczki. Pozdrawiam i polecam poród do wody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz powiedzieć coś więcej o tych badaniach, tzn. chodzi mi na ile one muszą być aktualne.Czy wystarczą z całego przebiegu ciąży? Jeśli chodzi o HIV lub WZW miałam to robione na początku ciąży. Dziś zaczynam 37 tydzień i się zastanawiam czy muszę to powtarzać. Na gronkowca też mam zrobine dosyć wcześnie bo ok 24 tygodnia, czy to wystarczy czy muszą być wszystkie aktualne z teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciaaa
Badania mogą być z początku ciąży, ja miałam robione w 10 tc wszystkie i było ok, A do porodu do wody ważny jest ujemny GBS który wykonuje się po ok 36 tc. Mi niestety wyszedł pozytywny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja właśnie ten GBS miałam zrobiony tak wcześnie bo dokładnie w 24 tygodniu czyli muszę go powtórzyć mimo że wynik mam ujemny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz ten GBS powtórzyć bo w 24 tygodniu to bardzo wcześnie, ja też miałam powtarzany w 37 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wygląda sprawa z karmieniem? Czy trzeba mieć własne mleko jednorazowe albo się kupuje je w szpitalu (ile kosztuje?). Mam już jeden poród za sobą ale gdzie indziej i tam mleko (jak nie było laktacji) było podawane dzieciom za darmo. Jak wygląda sprawa z cesarką planową? w którym tygodniu ciąży jest wykonywana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuosnica84
Jeśli chodzi o karmienie, to w razie konieczności (problem z laktacją, potrzeba dokarmienia itp.) siostry podadzą dziecku mleko ze szpitalnych zapasów. Niestety nie są one wielkie i dobrze jest to mleko odkupić. A jeśli zamierzasz karmić jedynie butelką, to musisz mieć swoje. Mleko (takie gotowe w buteleczkach + jednorazowe smoczki jałowe) można kupić w aptece przy szpitalu. Jeśli jednak będziesz chciała powalczyć o laktację, to żeby ją "rozbujać" możesz korzystać z elektrycznego laktatora szpitalnego (taki "kombajn" z medeli, ale całkiem niezły- u mnie się sprawdził, bo nie mogłam przystawić do piersi dopóki synka nie można było wyciągać z inkubatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Swoje drugie dziecko miałam przyjemność rodzić w CSK. Poród wspominam bardzo pozytywnie, miałam szczęście bo akurat zmianę miała Pani Beata Cocek, opanowana, zawsze doradzi, dzięki niej poród przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Za co bardzo serdecznie Pani Beacie jak również całemu personelowi DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam 25.11.2013 wraz z pierwszym śniegiem nadchodzącej zimy,przypłynęła na świat Zuzia. Od momentu wejścia do wody do pojawienia się córki minęło zaledwie ok. 15 min, ciepła woda w wannie pozwoli zapomnieć o bólu i skupić się na szybkim przyjściu na świat dziecka. Słuchając cennych rad i wskazówek pani Beaty oraz przy wsparciu mojego męża ,poród okazał się nie taki straszny jak się spodziewałam. Serdecznie dziękujemy personelowi medycznemu, wszystkim życzliwym położnym i lekarzom mającym dyżur w tym dniu, a w szczególności naszej pani położnej, pani BEACIE COCEK , której cenne rady pomogły nam już w czasie ciąży, a doświadczenie, empatyczne podejście do ciężarnej i maleństwa pozwoli z uśmiechem wkroczyć w nowy rozdział naszego życia. POLECAM poród do wody i opiekę tego wspaniałego personelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam rodziłam, w zesżłym tygodniu. i jakoś chyba polecam inne szpitale.... jedynie co to z tego co słyszałam w szpitalu to mają jeden z najlepszych zespół neonatologów. ale reszta, dziwne rzeczy. nie chodzi mi już o to, że noworodek nie dostaje wyprawki, pielegniarki są ze skrajnosci w skrajnosc- albo uprzejme albo przewredne!!! lekarze zarozumiali- choc moze tak to juz jest. panie przyjmujace porod traktuja Cie jakbys rodziła codziennie i nagle była zdziwiona bo Cie boli. nie podaja zadnych lekow przeciwbolowych, oferuja gaz rozweselajacy a gdy nie moglam juz wytrzymac z bolu powiedzieli mi ze... gaz sie skonczyl- nieco mnie to faktycznie rozweseliło, a raczej rozbawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze jedno, nie mlekiem dokarmiaja ze szpitalnych zapasów tylko daja od innych pacjentek. wiec lepiej sobie kupcie i dawajcie po jednym, nie wiecej!!! tak samo pampersy, nieco szybko znikają, podobnie jak inne rzeczy. za to faktycznie dzidziusie dostaja ciuszki szpitalne i to jest plusik! mysle, ze warto oddac tam ciuszki po swoich dzidziusiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattuskaa
wiecie możne jak to wygląda z zapisaniem sie na cesarkę ile wcześniej trzeba się zapisać ? i co jest potrzebne gdy mamy cesarkę żeby zabrać do szpitala ? proszę pomóżcie to mój pierwszy poród i jeszcze niestety prze cc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania055
Również rodzilam w klinice w Ligocie i zdecydowanie polecam Panią położną Joannę Młotek, ktora rowniez prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia Mamma przy gabinecie dr J.Magnuckiego. Pani Asia nawet nie wie, ale ja zawsze panicznie bałam się porodu siłami natury i byłam zdecydowana na poród przez cesarskie cięcie, ale po zajęciach z Panią Asia uwierzylam, że dam radę i zdecydowałam się jednak na poród sn i nie żałuję decyzji. Oczywiście jak rodzic to tylko z Panią Asia! W zasadzie przekonalo mnie do Pani Asi jedno zdanie - Pani Asia powiedziała na zajęciach,ze zawsze stara się,żeby poród był dla kobiety pozytywnym wydarzeniem, żeby wspominała go dobrze, dlatego też uważa na to co mówi do rodzącej i jak z nią postepuje w czasie porodu. Poza tym dla Pani Asi zawód położnej to nie tylko praca, ale tez pasja. Jest profesjonalna, z dużym doswiadczeniem, po studiach magisterskich. W czasie porodu niczego nie narzuca, tylko podąża za rodzaca, proponuje różne pozycje, masaż itp. Poród przebiegał w miłej atmosferze, a co najważniejsze synuś urodził się szybko i sprawnie. Do tego Pani Asia jest bardzo sympatyczna i urocza osoba. Odwiedzala nas później na oddziale polozniczym służąc radą i pomocą. Zdecydowanie polecam! Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla_mana
A czy ktos wie ile pani Beata Cock bierze za dojechanie do szpitala w czasie porodu na zyczenie rodzacej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjuuustynka
Witam, mam zaplanowana cesarke za ok 4 miesiace. Lekarz polecil Ligote, sam tam pracuje. Powiedzcie czy klinika jest zupelni bezplatna czy jednak bede musiala poniesc jakies koszty?? Bede wdzieczna za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam wszystkie świeżo upieczone mamy. Ja również rodziłam w CSK w Ligocie ,spędziłam tam trochę czasu ze swoim maluszkiem.Uważam ,że to dobry szpital i z porządnym zapleczem dla noworodków.Posiadają tam sprzęt do badania słuchu, robią usg i inne potrzebne badania. Jeśli chodzi o sam poród to wspominam go bardzo pozytywnie.Kiedy było już po wszystkim to kochane panie pielęgniarki oraz studentki zaopiekowały się mną jak własną siostrą.Pomogły się przebrać , umyć, przystawiły do piersi,pokazały jak opiekować się dzieckiem. Opieka naprawdę fachowa, panie przesympatyczne, dla mnie również ważna była opieka lekarska zarówno ginekologów jak i neonatologów.Bardzo ważne ,że jest to jedyny szpital, który w razie złego stanu dziecka po porodzie jest od razu w stanie mu pomóż.Lekarze neonatolodzy podczas wizyt udzielali wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Trafiłam na oddział prof Witka - sale 3 osobowe z łazienką.Późniejsze dni po porodzie spędzone w szpitalu wspominam bardzo dobrze. Panie na oddziale noworodkowym również bardzo pomocne. Wcześniej obawiałam się tego pobytu, ale mogę teraz powiedzieć, że wszystko było ok. Gorąco polecam ten szpital. To dobry wybór!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej a czy któraś wie dokładnie jakie badania są wymagane żeby móc rodzić w wodzie? czy można mieć swoje ubranka dla dziecka? jakie trzeba mieć dokumenty do szpitala przy przyjęciu? nie mam lekarza prowadzącego z CSK czy to jest jakiś problem przy przyjęciu? dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rewelacja szpital. Miałam tam cesarkę , wykonywał ją m.in. Dr Szpak i jestem mega zadowolona. Blizna niewidoczna a opieka w następnych dniach super. Pediatrzy codziennie badali dzieci i personel na wyciagnięcie ręki. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AA i zapomniałam dodać tylko że jest tam jedna bardzo niemiła położna któa nie uznaje cc. Na siłę chciała bym rodziła a jak się okazało ze ustaliłam z lekarzem żebym miała cc bo już nie daję radę to potrafiła mnie obrazać przy całym personelu. Nie pamiętam jak się nazywa ale opiszę ze była to blondynka krótko obcięta i miała trochę zeza na pewno po tym poznacie... bardzo niemiła kobieta. Reszta personelu do rany przyłóż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka88
Witam,dziewczyny napiszcie ile dałyście Pani Beacie C. za dojechanie do szpitala w czasie porodu? Bo sama nie wiem ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedź do ciężarowka 88 Myślę, że nikt normalny nie porusza takich spraw na forum. Widzę, że jesteś bardzo życzliwa dla tej położnej. Art. 216 § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam przyszłe mamy, Miałam również cięcie w klinice u profesora Sikory. Jestem bardzo zadowolona. Położne na bloku porodowym bardzo miłe, sympatyczne i pomocne pomimo że trafiłam na dyżur gdzie było bardzo dużo cesarek. Jeżeli chodzi o opieke na oddziale położniczym ok. Panie z oddziału noworodkowego również bardzo pomocne, cierpliwie pomagały w przystawieniu dziecka o piersi jak i również udzielały fachowych porad związanych z opieka nad noworodkiem. Pediatrzy zawsze odpowiadają na każde zadane pytanie. Zdecydowanie polecam klinikę, na pewno będzie w najlepszych rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam drogie Panie ! To bedzie moj pierwszy porod i boje sie ze czegos nie zabiore ! czy mogłybyście napisac co zabrac dla dziecka i dla siebie ? mam termin na marca wiec moze jest jakas przyszla mama w podobnym terminie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam termin na marzec. Położna powiedziała, że dla dziecka to zabac pieluchy, chusteczki nawilżające, ciuszki na wyjście bo przez pobyt w szpitalu dziecko jest ubierane w ciuszki ze szpitala. Ja zabieram jeszcze krem do pupki dla małego. Dla siebie zabieram podkłady poporodowe, 3x koszule, klapki, recznik, szlafrok, podkłady na łóżko, majtki jednorazowe no i kosmetyki dlaa siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarka_cc
witam prosze o informację jeżeli jest ustalony termin cesarki to ile wczesniej trzeba być w szpitalu? jakie "zabiegi" przed - typu lewatywa itp. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za info :) Czy to bedzie też Twoj pierwszy porod ? Ja mam termin na 20 marca :) Moj lekarz planuje mnie położyc 2 dni wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola i Marcin
Nasz Kosmyk, przyszedł na świat 15 stycznia tego roku. Rodziliśmy go we trójkę, tzn. ja, mąż i Pani Beata Cocek :) dzięki której stało się to wręcz w błyskawicznym tempie. Dziś już wiem, że nigdy nie chciałabym modnej w dzisiejszych czasach cesarki na "życzenie" a jeszcze wcześniej wiele o tym myślałam. Poród naturalny pod fachową opieką wyspecjalizowanej położnej to jest to! Pani Beata bardzo mnie dopingowała, a potem pomagała (mały miał pewne drobne problemy) i udzielała informacji. Z czystym sumieniem polecam szpital i całą załogę. Dziękuję Pani Beacie i mojemu lekarzowi prowadzącemu Igorowi Bakonowi. Do zobaczenia przy kolejnym dzieciaczku, może już niedługo :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla noworodka beda potrzebne : pampersy, chusteczki nawilzajace do posladkow, krem nie zawierajacy cynku, maly grzebien szczotka, smoczek ubranka: becik rozek, pieluchy tetronowe 6 szt, recznik do kapieli, kaftaniki 4 szt, koszulki 4szt, spioszki 4szt, czapeczki 2 szt, skarpetki 2 pary, łapki niedrapki ( rekawiczki ) 2 pary ubranie wyjsciowe ze szpitala w zaleznosci od pory roku 52-62 dla przyszlej mamy : podpaski higieniczne po porodzie 2 paczki podklady poporodowe 2 paczki wkladki laktacyjne majteczki siateczkowe stanik do karmienia kosmetyki dla siebie kapcie, pizamka, szlafrok, sztucce, talerze, kubki Mam nadzieje że ktores mamie sie przyda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drymama
A ja co do Ligoty mam niestety mieszane uczucia. Zdecydowalam sie tam rodzic bo chcialam rodzic do wody. Mialam wszystkie potrzebne badania. Powiedzialam o tym poloznej a ona... nic. Nie miala mnie nawet najmniejszego zamiaru przeprowadzic przez porod w wodzie. Urodzilam wiec na sucho i obydwie Panie polozne podczas tego porodu staly i patrzyly na mnie jalby chcialy powiedziec: "no rodzisz czy nie?" Na wypisie mam pieczatke poloznej Pani Weroniki i na dyzrze byla tez zachwalana tu wielokrotnie Pani Karolina ktora na mnie dobrego wrazenia nie zrobila a badnie zrobione przez nia to jakas katorga byla po prostu!! Plan porodu zostal przeczytany i wlozony do dokumentacji i tyle. Nie zaproponowano mi gazu rozweselajacego i gsyby nie obecnosc meza nie wiem co bym zrobila. Opieka na oddziale polozniczym super i noworodkowym tez. Przy porodzie jednak malo pomocy, informacji i zainteresowania, nawet gazu rozweselajacego nie zaproponowano. Drugi raz chyba sie nie zdecyduje na porod w tej placowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×