Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość demonica000000000000

Klinika SP CSK SUM Katowice - Ligota ul. Medykow-opinie

Polecane posty

29 czerwca w CSK przyszedł na świat nasz uroczy synek. Miałam szczęście urodzić go w wodzie i jestem bardzo zadowolona - przede wszystkim z położnej Pani Karoliny Raczak, która jest sympatyczną i profesjonalną osobą. Dwa lata temu urodziłam córkę siłami natury "na sucho" i wówczas bardziej mnie bolało w trakcie i po porodzie. Natomiast po porodzie w wodzie czuję się rewelacyjnie. Szczerze polecam poród w wodzie w CSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aniusiap92 ja miałam w CSK dwie cesarki. Po pierwszej wyszłam standardowo w 5 dobie natomiast po drugiej już w 3 dobie, ponieważ było bardzo dużo porodów i brakowało miejsca. Położne są bardzo pomocne przez kilka pierwszych godzin nie można się ruszać także wszystko przy tobie robią zmieniają podkłady, podmywają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena PP
Witam, Ja też miałam tą przyjemność urodzić swoją córeczkę w CSK Katowice-Ligota. Swój poród i późniejszy pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze. Rodziłam pod opieką Pani Karoliny Raczek, która jest położną z prawdziwym powołaniem. Zależało nam z Mężem na jak najbardziej naturalnym porodzie i Pani Karolina sprawiła, że taki właśnie był. Zadbała o odpowiednią atmosferę na sali, przyciemniła światło, włączyła muzykę oraz zaproponowała, aby ostatni etap porodu odbywał się w pozycji wertykalnej, co było strzałem w dziesiątkę. Rodziłam przytulona i wsparta na Mężu, który siedział na worku sako, a Pani Karolina na klęcząco, a momentami nawet prawie leżąc odbierała poród. I tak, gdy położono mi Córeczkę na brzuchu mogliśmy się wspólnie z Mężem nacieszyć tą chwilą. Po porodzie Pani Karolina otoczyła nas ciepłą opieką. Byliśmy pod wielkim wrażeniem atmosfery, jaka panowała na sali porodowej. Pozostały personel uczestniczący w porodzie także się przyczynił do wytworzenia takiej atmosfery. Wszyscy byli naprawdę wspaniali. Późniejsze dni po porodzie spędzone w CSK także wspominam bardzo dobrze. Położne na każde zawołanie cierpliwie pomagały w przystawianiu dziecka do piersi, a także udzielały fachowych porad związanych z opieką nad noworodkiem. Również lekarze neonantolodzy podczas wizyt udzielali wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez świeżo upieczone Mamusie. Szczerze polecam ten szpital!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusiap92
Dzieki za odpowiedz. a czy zalozenie cewnika boli?? Czy po cesarce sa jakies ograniczenia w jedzeniu?? Czy maz musi byc po cesarce przy dziecku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Założenie cewnika nie boli, ponieważ wykonują to już po podaniu znieczulenia. Bezpośrednio po cięciu można pić tylko wodę dlatego przydają się wody mineralne z dziubkiem, żeby można było się samemu napić :-) Całą kolejną dobę po cięciu nic nie mogłam jeść dopiero następnego dnia dostałam zupę mleczną na śniadanie a potem już zupa i lekkostrawne posiłki. Po cesarce przewożą na salę poporodową na dwie godziny i wtedy dziecko, jeżeli wszystko z nim w porządku, kładą na ten czas przy piersi. Potem dziecko trafia na oddział noworodków, gdzie zajmują się nim pielęgniarki do czasu aż matka dojdzie do siebie. Przynoszą dziecko do karmienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was miała może taką sytuację, że dziecko miało większy obwód brzuszka o 2 cm od obwodu główki?...Dzisiaj to właśnie usłyszałam od lekarza...Decyzja o cesarskim cięciu wisi na włosku :/ a tak chciałam naturalnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusiap92
Do szpitala trzeba sie zglosic dzien przed cesarka?? Boje sie troche bo to 3 porod ale pierwsza cesarka i to w dodatku w csk bo tak lekarz mi kazal ze wzgledow zdrowotnych, dwojke wczesniej rodzilam w kolejowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnie dzień wcześniej, ja miałam trochę inną sytuację także tak do końca nie jestem pewna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może któraś z mam słyszała o ryzyku dystorsji barkowej przez mniejszy obwód główki?Doktor mówi, że najprawdopodobniej nie będziemy ryzykować i będzie cc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może któraś z mam słyszała o ryzyku DYSTOCJI barkowej /właśnie doszłam do tego,że wcześniej źle pisałam;-) /Może któraś z mam słyszała o ryzyku dystorsji barkowej przez mniejszy obwód główki?Doktor mówi, że najprawdopodobniej nie będziemy ryzykować i będzie cc :/ przez mniejszy obwód główki?Doktor mówi, że najprawdopodobniej nie będziemy ryzykować i będzie cc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka jest cena asysty położnej przy porodzie, ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
Witam, przymierzam się do porodu tzn cc w tym szpitalu, jest to moja pierwsza ciąża i jestem zielona w tym temacie, a nie mogę znalesc nigdzie informacji co mam zabrać do porodu dla siebie i dziecka ;(, czy ciuszki tylko na wyjscie czy też na czas pobytu w szpitalu, proszę pomóżcie :) i jak to wygląda z położną, powinnam się jakoś umowić czy poprostu zajmie się mną już ktoś na oddziale. Może powinnam zadzwonić na oddział i wypytać ale o co pytać ;p;p , może dla Was się wydawać to śmieszne ale ja naprawdę jestem już przerażona. Ps. to 31 tydzień. Dziękuje z góry za pomoć. A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
nikt tu nie zagląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kasztelannnn napisz swojego maila, wyślę Ci, co musisz mieć ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.a.r.o.l.i.n.a
hej byłam zwiedzić porodówkę, robi bardzo dobre wrażenie, część poporodowa już niestety nie, no ale nie chodzi tu o doznania wizualne, personel pracujący w szpitalu wydaje się być miły i pomocny, przynajmniej każdego kogo zapytałam o pomoc i potrzebne informacje co do parkingu, rejestracji itd był bardzo miły i pomocny :) będę miała cc i dowiedziałam się, że mąż może być na sali operacyjnej (oczywiście w odpowiednim stroju), po porodzie dzidzia jest brana na pomiary itp i oddawana mamie na 2 godziny, potem jest zabierana na oddział noworodkowy a mama odpoczywa, nie podnosi się przez 12 godzin. Oczywiście dzidzia jest przynoszona nakarmienie :) co do wyprawki to dla dziecka pieluchy, krem bezcynkowy i chusteczki nawilżone. Natomiast dla mamy podkłady poporodowe (na łóżko) 2 opakowania, wkładki porodowe (podpaski ale takie duże około 3 opakowania - to zależy też od tego czy cc czy pn bo przy pn idzie tego więcej). Aha no i do porodu ściągamy całą biżuterię i nie malujemy paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
anula885@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
Karolina dziękuje ża informacje, a dla dziecka co trzeba zabrac?? na kiedy masz termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa1
do kasztelan oto lista rzeczy do zabrania do szpitala Dla mamy: • Dowód osobisty • Karta ciąży • Wyniki badań • Ręcznik papierowy • Koszule do porodu 1szt i do karmienia 2 szt • Szlafrok • Biustonosz do karmienia x 2szt • Maść na brodawki • Wkładki laktacyjne • Skarpetki • Papier toaletowy • Ręczniki kąpielowe • Płyn do higieny intymnej lub szare mydło • Podkłady poporodowe 10 szt •Majtki poporodowe ( tylko do wc) • Podpaski duże „bella mama” 4 opakowania • Klapki pod prysznic Dla maluszka: • Chusteczki mokre • Pieluchy • Maść np. Linomag • Ubranie na wyjście ze szpitala Dla taty: • Ubranie do porodu • Obuwie zamienne pozdrawiam p.s. mój termin 18 wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mamy talerzyk, kubek, sztućce :-) woda mineralna z dzióbkiem - do picia w czasie porodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
Dziękuje Wam bardzo za informacje :) juz trochę oddycham z ulgą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
Do Mycha to może się spotakmy :) a tą listę co mi napisałas to masz ze szpitala? w sensie że jest np. wywieszona w szpitalu czy moze tam dzwoniłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kasztelannnn rozumiem, ze dostalas maila???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
gośc, otuż nie dostałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziwne, bo wyslalam od razu...zreszta, przed chwila, znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy dobrego podalas maila? moj agnieszkaskotarek@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa1
do kasztelan -ta lista nie jest ze szpitala, ale jest konsultowana z położną w tym szpitalu:) a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
do Gośc- wysłałam Ci meila, bo od ciebie nic niemam:( do Mycha termin mam niby na 21 września ale nastawiam się na szybszy poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa1
do kasztelan-no to jest szansa na spotkanie;) a do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztelannnn
do Magnuckiego a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniatka87
Ja tez mam zamiar tam rodzic w wodzie i tez mam termin na 21 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×