Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość demonica000000000000

Klinika SP CSK SUM Katowice - Ligota ul. Medykow-opinie

Polecane posty

Gość gość
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was ma może przygotowany PLAN PORODU?Znalazłam przykładowy, ale nie wiem,jak właściwie powinien wyglądać ten, którego wezmę do szpitala ?POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Miesiac temu urodzilam na Ligocie synka. Porodówkę polecam! Rodziłam do wody i nie żałuję. Spokój,miła atmosfera i cudowna położna Karolina :) Z nią poród staje się łatwiejszy i mniej stresujący. Poród trwał niecałe 2 godz., druga faza z 5 min. ... Ból do zniesienia bo woda działa rozluźniająco i przeciwbólowo. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cieszę się z tych dobrych opinii, ale wciąż nie mam gotowego planu porodu...Pani położna poprosiła mnie, abym takowy miała ze sobą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam pytanie do mam, które rodziły w wodzie. Jakie badania trzeba wykonać, żeby móc mieć taki właśnie poród i czy trzeba się wcześniej umawiać, nie wiem zadzwonić i zaklepać sobie właśnie poród w wodzie. Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego, co wiem, to jest kilka badań do zrobienia- w kierunku wirusów WZW B i WZW C oraz HIV, wszystkie aktualne badania- co do czystości pochwy i braku stanu zapalnego. A co do rodzenia w wodzie- chyba po prostu musi być wolna wtedy sala, nie da się zrobić "rezerwacji"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I są jeszcze przeciwwskazania w stylu- nadciśnienie mamy, ciąża mnoga, nieprawidłowe położenie dziecka...jest tego trochę, ale chyba najpewniej jest zadzwonić na oddział i zapytać p. położną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na kiedy ma Pani planowy termin? My na 22 lipca :D Chyba już nie mogę się doczekać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dopiero na wrzesień, ale chciałabym już wiedzieć wszystko co i jak. I też się już nie umiem doczekać. W takim razie w lipcu proszę podzielić się z wrażeniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jasne, napiszę na pewno :-) Właśnie stworzyłam, przy pomocy świetnej i przemiłej Położnej Pani Beaty Cocek, plan porodu i to kolejna rzecz, która wyląduje już w walizce :-) Pełna gotowość ;-) Termin na 22 lipca...pytanie tylko, kiedy faktycznie przyjdzie "ten dzień"...Najważniejsze, żeby wszystko potoczyło się bezpiecznie, Postaram się być dobrą pacjentką i liczę na profesjonalizm personelu szpitalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chodziłaś może do szkoły rodzenia, rozumiem, że ta położna pracuje w SP CSK SUM. Umawiałaś się z nią wcześniej, na jakiej zasadzie jest stwarzany taki plan, wcześniej nie słyszałam nic o tym.Czy każda rodząca musi mieć coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeszcze jedno pytanie, a raczej prośbę:). Mogłabyś mi napisać dokładnie co spakowałaś do szpitala, przepraszam, że tak truje, ale myślę, że więcej osób chętnie skorzysta z rad mam, które mają wcześniejsze terminy. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę Cię o kontakt na mojego maila agnieszkaskotarek@interia.pl. Prześlę Ci plan i odp. na pytania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Pani Beata pracuje w tym szpitalu, prowadzi też zajęcia w szkole rodzenia, ale ja do niej nie uczęszczałam. Bo "zaliczyłam"już jedną w swoim mieście i szereg spotkań z moją położną- taka z ośrodka zdrowia, do którego uczęszczam :-) Co do planu- tak, każda rodząca powinna mieć- jest to wskazówka dla położnej. Sama myślałam,że to pro- forma, ale Pani Beata odwiodła mnie od tych myśli . Uważa, że jest to przydatna sprawa dla samej rodzącej i dla położnej...W sumie jest to pewnego rodzaju "lista życzeń"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na maila prześlę Pani plan porodu :-) więc czekam na znak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O dziękuję bardzo, maila już wysłałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta - mama Kacpra
Ja również rodziłam w CSK. Chciałam się z wami podzielić moimi wrażeniami. Po pierwszym porodzie 7 lat temu powiedziałam NIGDY! Lecz chęć posiadania drugiego dziecka i długi okres wyczekiwania zmienił moje nastawienie do porodu. Wiedziałam, że ten poród odbędzie się w wodzie. Ale jednak nie wiadomo było czy uda się moje życzenie. Był to najtrudniejszy okres mojego porodu - NIEPEWNOŚĆ. Będę musiała znowu rodzić "na sucho"? Jednak dzięki "właściwym ludziom" na właściwym miejscu udało się urodzić w wodzie wspaniałego syna Kacpra. Serdeczne podziękowania dla całego zespołu, a przede wszystkim Pani Beacie Cocek za profesjonalizm, uśmiech, za wspaniałą opiekę przy narodzinach naszego syna. Chciałam również podziękować Panu dr. G. Franik za prowadzenie ciąży i pomoc przy jej zajściu. Szczerze polecam poród w wodzie w CSK i Panią położną BEATĘ COCEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kuby
Również polecam poród w CSK miły i doświadczony personel, a porodówka wyposażona w bardzo dobry sprzęt. Chciałam szczególnie podziękować Pani Położnej Beacie Cocek Pani Beata jest człowiekiem aniołem bardzo zaangażowana z ogromną wiedzą profesjonalna kompetentna osoba i przy tym sympatyczna zawsze uśmiechnięta zaraża spokojem często tak potrzebnym na porodówce ;))))) Dzięki niej karmie piersią bez żadnych problemów mimo iż urodziłam mojego syna przez cesarskie cięcie. Jestem po porodzie już dwa miesiące, a na Panią Beatę dalej mogę liczyć zawsze służy radą. Rzadko się spotyka tak dobrych i bezinteresownych ludzi !!! Dziękuje raz jeszcze ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie- Pani Beata jest nieoceniona :-) Mnie dopiero czeka poród, termin 22 lipca, ale już kontaktujemy się z Panią Beatą w każdej, niepokojącej mnie sprawie. Pani Beata zawsze ma czas, gdy obieca, to zadzwoni, poważnie traktuje pacjentki, jest świetna :D Mam nadzieję, że nasz Stefek przyjdzie na świat w Jej obecności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia12345 w
To widzę że dużo aniołów w klinice:-) nas prowadzi Pani Karolina, która jest wspaniała kobieta! Mój termin na 26 sierpień i plan porodu do wody. Napewno opiszemy swoje wrażenia. W klinice pracują wspaniali ludzie, byliśmy z mężem zobaczyć porodowe-jest super! Oby wszystko się udało i żeby nasza ciocia Karolina Rączka była w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia12345 w
To widzę że dużo aniołów w klinice:-) nas prowadzi Pani Karolina, która jest wspaniała kobieta! Mój termin na 26 sierpień i plan porodu do wody. Napewno opiszemy swoje wrażenia. W klinice pracują wspaniali ludzie, byliśmy z mężem zobaczyć porodowke-jest super! Oby wszystko się udało i żeby nasza ciocia Karolina Raczak była w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już kilka osób pytało mnie o cenę asysty położnej...SZCZERZE- nie znam takiej, nie wydaje mi się, żeby w ogóle takie coś istniało. Po prostu- jest to pewnego rodzaju loteria- można akurat trafić na dyżur danej Pani Położnej :-) Tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre szpitale mają asystę w cenniku, podejrzewam, że stąd to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, a ktoś słyszał o cenniku w tym szpitalu, jest takie coś jak asysta?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Po porodzie do mycia polecam mydło biały jeleń w płynie moja położna mi poleciła i byłam zadowolona. A dla maleństwa kupiłam krem balneum wydajny i nie drogi jeśli zamówi się na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, mydło biały jeleń- koniecznie. Moje już w walizce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna K z DG
Jestem świeżo upieczoną mamą i miałam przyjemność - jeśli poród można nazwać przyjemnością:) w CSK. Całą moja ciążę prowadził doktor Magnucki, którego szczerze polecam wszystkim starającym się jak i tym w ciąży. W szpitalu CSK gościłam wcześniej już 2 razy, wtedy na Oddziale Ginekologicznym na 3 pietrze (miałam 2 laparoskopie) to tym razem po to aby urodzić moje szczęście. Także poznałam już ten szpital wcześniej jaki i personel ale teraz miałam okazje przekonać się jak to jest pietro wyżej na Oddziale Połozniczym. Naszemu małemu skarbowi nie spieszyło się za bardzo na ten świat dlatego w 8 dobie po terminie trafiłam do szpitala. Zanim doszło do szczęśliwego rozwiązania przeleżałam tak 3 dni a w tym czasie zdążyłam poznać wszystkie położne, które zawsze służyły pomocą. Szczególną uwagę zwróciły na mnie położne : Pani Karolina, Asia, Ania, Basia i oczywiście Pani Beata Cocek gdyż akurat miałam okazje chodzić do szkoły rodzenia MAMMA doktora Magnuckiego gdzie zajęcia prowadziła właśnie Pani Beata, która przekazał mi cenne wskazówki, teoretyczną wiedzę na temat porodu - jak go przejść w miare łatwo, szybko i mniej boleśnie oraz jak opiekować się nowonarodzonym dzieckiem. Miałam to szczęście że akcja porodowa zaczęła się kiedy to Pani Beata przyszła na swoją zmianę,mój maluszek przetrzymał wszystkich bo wiedział kiedy ma się urodzić - w Dzień Tatusia i pod okiem Pani Beaty, która cały czas prowadziła poród rewelacyjnie. Pomagała mi cały czas, mówiła co i kiedy mam robić, dawał mi wielkie wsparcie, była zaangazowana od samego początku do końca. Była również przy mnie Doktor Mackiewicz której wcześniej nie znałam również bardzo mi pomogła, wspierała mnie dopingowała jestem jej także ogromnie wdzięczna. Po porodzie Pani Beata interesowała się Nami: jak się czujemy co u Nas słychać, zawsze cos doradziła, czułam że mogę na nią cały czas liczyć. Dlatego z całego serca chcieliśmy z mężem podziękować Pani Beacie za życzliwość, troskę, fachowe podejście, kompetencje, oddanie. ZATEM drogie Panie szczerze POLECAM szpital CSK, doktora Magnuckiego i jego szkołę rodzenia MAMMA prowadzoną przez położne ze szpitala CSK, jak również Panią doktor Mackiewicz którą poznałam dopiero w szpitalu i oczywiście PANIĄ BEATĘ COCEK - oddaną, doświadczoną i z prawdziwego zdarzenia położną. Dziękujemy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adunias
My właśnie kończymy 38 tydzień ciąży. Jesteśmy w stałym kontakcie z Panią Beatą, jest faktycznie bardzo pomocną osobą i położną z powołania...Niestety od 15 lipca do 26 ma urlop...Zatem nie wiemy, czy uda nam się rodzić w Jej towarzystwie...Termin porodu mamy na 22 lipca...To mój pierwszy poród, może więc coś się przesunie...Ale myślę, że Pani Beata zadba, by się nami dobrze zajęli na porodówce :-) Dla mnie liczą się dobrzy fachowcy, a takich pełno w CSK i świetny sprzęt, który też tam jest...Zatem- walizka spakowana, teraz czekać, aż Mały zechce przyjść na świat...Ciekawe kiedy to nastąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie- o płatną asystę położnej w tym szpitalu...Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusiap92
Czy miala ktoras z was w CSK cesarskie ciecie?? Jak to wszystko wyglada, ile dni po cesarce sie lezy w szpitalu i jaka jest pomoc ze strony poloznych dla kobiety po cesarce. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×