Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ęfa78

Podjelam decyzje-to koniec.Pomozcie mi przetrwac te dni

Polecane posty

Drach Mnie zdolowalas ;) wiem ze tak jest , pieknie napisalas ! Ja tez nie czulam instynktu macierzynskiego ...od niedawna mna szarpie na widok dzieci ... zawsze bylam zajeta praca i nie mialam odpowiedniej osoby ...tak naprawde to teraz czuje stabilizacje i czuje sie pewnue z roberto :) wiem ze jako pierwszy z moich kandydatow nadawalby sie na ojca , czuly ,opiekunczy poukladany wie czego od zycia chce ...czuje stabilizacje i pewnosc :) Czas pokaże nic na sile beda to fajnie a jak nie to widocznie tak ma byc .... Lepsza samotnosc niz nie daj Boze chore czy kalekie dzieci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to tak jest a ona ona...ze ( pomijam przypadki skrajne) jak sie bardzo chce dziecko to sie je ma.Ja bylam bardzo mloda jak bardzo chcialam dziecko, no taki typ chyba jestem :D nie chcialam auta, domu, pieniedzy, tylko dziecko.Przedsiebiorcza zrobilam sie pozniej...pewnie ze fajnie wszystkiego juz sie dorobic i dopiero postarac sie o dziecko...ale natura rzadzi sie innymi prawami.Ja nigdy nie oceniam kobiet przez pryzmat posiadania dzieci.Rozumiem ze ktos chce zyc inaczej...i jezeli kobieta nie czuje ze chce miec potomstwo,to nie powinna miec. powinnam sie uczyc do egzaminu z niemieckiego...i nie robie NIC...pogielo mnie chyba, zeby to zdac,nie mozna tak po prostu wejsc z ulicy i zaliczyc..za trudne.Niemcy u mnie w pracy twierdza ze zdam bez problemu...ja juz taka pewna nie jestem.Od 27 wrzesnia mam urlop caly tydzien...odpoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ona ona Majorka jest SUPER :) tez czekam na listopad jak ryba na wode :D kocham urlopy ,wyłączają sie we mnie wszystkie mysli i nie interesuje mnie nic chocby sie walilo :D Tak właśnie czasem mysle zwiedzilam kawal swiata ale wiele jeszxze zostalo ...jesli nie bede miec dzieci poswiece sie mojej pasji czyli bede zwiedzac i jezdzic na urlopy pare razy do roku a na starosc mysle o mieszkaniu w miedzyzdrojach :D jestem bliska zakupu .... jak dożyję spedze tam resztę mojego zycia na zasluzonej emeryturze :D hahaha pewnie nie jeden mysli ze dzieci to nie zastapi ... zgadza sie ale zaczynam sobie samej szykowac dom starosci :D ;) Dobrej nocy kochani :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
anja to zawitasz w moje strony ale do starosci to jeszcze troche:Pno nic poczekam na Ciebie i bedziemy pily herbatke w bujanych fotelach:) preferuje taka z rumem i cytryna;)oczywiscie tylko zima:D wczoraj rozpoczelam sezon jesienny pilysmy z kolezanka grzane wino-tez lubie czuje podobnie jak ona ona-nie mam parcia na slub,denerwuja mnie komentarze,ze X nie chce zalegalizowac zwiazku.Czemu nikt nie pomysli,ze moze ja nie chce,ze moze tak mi odpowiada Nie mam nic przeciwko weselu ale takiemu wielkiemu i z pompa;)Ale bez parcia Co do dzieci.Hmmm Chcialabym ale przeraza mnie powrot znowu do pielucg Czlowiek wygodny sie zrobil:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj starszy syn wyslal mi dzisiaj na facebooku piekny filmik,,najtrudniejsza praca w zyciu"...tak spontanicznie to zrobil....obejzyjcie do konca,dla takich wlasnie momentow warto zyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drach Piekne !!! samej łzy mi wyskoczyły ...szkoda ze moja mama nie ma facebooka... ;) jeszcze raz wszystkiego NAJ ...NAJ... NAJLEPSZEGO!!!! :* gdzie spędzasz Twoje urodziny ? pochwal sie prezentami ;) :D :* U nas beznadziejna pogoda leje typowa jesien ...:( jade dziś z Roberto połazić po sklepach, zaczynamy robić przygotowania urlopowe :) nie moge sie juz doczekać , jeszcze tylko 6 tygodni :) ;) miłego weekendu Wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja jak ty sie wzruszylas, to co ja mam powiedziec? :D od wlasnego dziecka cos takiego dostac...bezcenne :) ja praktycznie swietuje od wczoraj :D po poludniu bylismy z komandosem na kolacji a pozniej pojechalismy wybrac prezent...wybralam sobie super zegarek WIELKI;BIALY, PIEKNY :D do tego popielata torbe,bo kozaki popielate juz wczesniej kupilam :P i 2 ksiazki.Jedna ( pieknie gruba ) o gettcie w Lodzi i diabel ubiera sie u prady.Nie ogladalam filmu,wole ksiazke.W tej chwili koncze czytac o dynastii Tudorow,dokladnie o krolu Henryku VIII,dla mnie najwiekszym lafiryndziarz wsrod blekitnokrwistych :D o 24.00 moj dzieci i mlodego dziewczyna staneli przede mna z wielka blacha wlasnie co upieczonego ciasta z malutka swieczuszka na srodku :)dzieci co roku same pieka dla mnie ciasto i smakuje naprawde super.Tylko raz w roku pieka. Na dzisiaj byl zamowiony stolik w restauracji i bylismy wszyscy na obiedzie i dostalam jeszcze perfumy. Moje dzieci dostaly ode mnie ( mamy taka tradycje, ze jak ja mam urodziny to dzieci tez dostaja ode mnie prezent)Erik super lampy z przodu do auta a maly specjalne spodnie do jezdzenia na kolarzowce ( dlugie). Na wieczor niemcy organizuja mi urodziny , bedzie wiec wesolo :)dzieki Wam za zyczenia...bede stawac na glowie zeby sie spelnily ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki:P Ja juz po urlopie było bajecznie choć z małymi przebojami niestety;P ale efekty widzicie na fb;P A tak z innej beczki miajaja juz 2 miesiace znajomosci z P. wiem wiecej a raczej na tyle by to zakonczyć ;P i isc dalej ;) a bije do tego ze powiedział mi ze nie chce miec dzieci ze nie planuje ich miec w ogole! To przeważyło... i jeszcze pare innych rzeczy ktore pokazują ze to kolejny d*pek ;) i nie wiem czy jest sens dawać szanse jeszcze by sie wykazał ;)chyba na straconej pozycji jest;) a ona ona no własnie mam podobnie ze chyba nie jest mi dane byc szczesliwa mężatką i matką i chyba na podobnym wózku jedziemy wiesz o czym mowie;) anja zazdroszcze tych wakacji bo mi juz brak tego ciepełka ;P i zaraz opalenizna zniknie ;P drach buzka dla ciebie jeszcze raz ;P To co piszesz o synach jest po prostu BEZCENNE tyle w tym temacie! efa właśnie nacisk wszystkich w około jest dobijające ja juz ta presje czuje na karku kiedy moja kolej ze slubem itd kazdy dopytuje :P a z jednej strony nie zalezy mi na tym... na tym etapie w zyciu jakim jestem chce po prostu byc z facetem ktory bedzie mnie szanowal kochal i nie oklamywal to dla mnie wazniejsze niż jakis papierek ale gdybym juz miala tego faceta to slub z pompa czemu nie jednak ;P buziaki p.s. widze forum ruszyło ;) to kiedy to spotkanie we wrocku ?:))))???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
drach jak po urodzinach?boli glowa? blueoczka w koncu jestes:) ja mam dzisiaj wolne i wlasnie szykuje sie nad jeziorko.Milego dnia Kobiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
Do Wrocka Mlody jedzie juz w nastepny piatek tzn wyprowadza sie Jak mnie zaprosi to Was tam odwiedze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekko boli glowa :) do 2.00 posiedzielismy, prezenty? duzo kwiatow, 2 gutscheiny ( po polsku to cos podobnego jak talon) do studia ,,pieknych" paznokci, gutschein do duzej galerii u nas, cos jak galeria dominikanska we wrocku ;) czy zlote tarasy w warszawie ...( dla porownania napisalam ) i pieniadze w gotowce,u Niemcow to normalne. Ugotowalam obiad i teraz odpoczywam :) dziekuje Wam za pamiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efa jestem jestem;) my chyba tak w piątke bedziemy sie tu 3mać:) inni wymiękają :) my jesteśmy nie do zdarcia :) udanej niedzieli ja w pracy wczoraj tez musze odrobić swoje i troche podreperować budżet bo przez wakacje jestem spłukana :D Atak pomijajac udany urlop to nie polecam biura Citron Travel zostałysmy z kolezanka i innymi polakami z wrocka katowic i wawy oszukani! teraz bedziemy się procesować składać zbiorowe pozwy i reklamację! wiec swoje przeżyłam:/ nie życzę nikomu. Co innego w umowie a co innego od momentu przylotu na Cypr. p.s. Czyli wrocek pasuje już 3 osobą a ona ona i drach a wam?;) Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie Wrocek mi pasuje :D ale w najblizszym czasie wszystkie weekendy mam zajete,musze jezdzic do Berlina lub do Hamburga.Poznalam polska firme ( baaaardzo bogata ), pomagam im rozkrecic biznes na terenie Niemiec.Teraz jest tak, ze pracuje 7 dni w tygodniu,okolo po 15-20 godz.Po pracy w mojej firmie nadrabiam wieczorami.Jestem troche zmeczona, ale musze zarabiac.Dam rade :D...chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten gosc to ja :D pisalam szybko z pracy i zapomnialam sie zalogowac :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozef i na
Jestem, podczytuje nie odpadlam :-D. Tylko czasu strasznie mało. Pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
Jestem🖐️ piszcie cos;) dziecko mi sie wyprowadzilo w piatek przy pozegnaniu(jak to glupio brzmi)plakalismy mowi-mamo przyjade na swieto zmarlych:( na razie jest cicho,spokojnie i czysto:P jeszcze do mnie niedociera ,ze to nowy etap w zyciu:) w sobote bylismy na dozynkach w pomiejscowej wsi:D Enej gral:)no ma to tamto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja w pracy, jak zwykle :P :D efa wspolczuje...zazdroszcze tego porzadku tylko :D przez pokoj mojego starszego syna codziennie przechodzi tornado :Dale chyba wole juz ten sajgon niz pusty pokoj :( i zawsze w razie ,,W" mozna pogadac.Z zadnym facetem nie pogada czlowiek tak jak z wlasnym doroslym synem...moj mlody wybacza mi kazdy blad i dla niego zawsze jestem najlepsza, najpiekniejsza i wogole super. Powoli sie chyba przyzwyczaisz...nie wiem czy mozna.Ja to mojemu juz mowie ze jezeli sie wyprowadzi to ewentualnie blok dalej :P tutaj nie ma problemu z mieszkaniami.Jakos nie wyobrazam sobie ze wyprowadzi sie nawet 10 km dalej.Bedzie bolalo :(...ale damy rade efa,co nie ?nie wiem jak u Ciebie bylo, ale u mnie bylby jeszcze jeden plus...lakier do wlosow mialabym wylacznie dla siebie :P ja non stop kupuje lakier do wlosow :D tych plusow bylo by wiecej...ale ja potrzebuje widziec dzieci ze nic im nie dolega, ze sa najedzone i szczesliwe.Jak kazda normalna matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
Dziewczyny gdzie jestescie?😭 lato minelo,jesien natala wiec wracamy na topik jeszcze zima przed nami i dlugie wieczory,ktore mam nadzieje,ze spedzimy tutaj razem:) drach lakier do wlosow?Heh moj nie uzywa ale jak ja za nim tesknie:(Mowie Wam:( Zamiast lepiej to gorzej Dzisiaj w pracy plakalam bo mi sie przypomnialy szczesliwe chwile,ktore razem spedzalismy nasze wycieczki rowerowe,bieganie ,spacery,wspolne ogladanie filmow -umawialismy sie,ze wieczorem cos obejrzymy,mlody pyta czy zrobir mu popcorn,a ze mamy kino 100m dalej to szedl po popcorn a film ogladalismy w domu:D czasami do kina razem wyskoczylismy ehh ciagle mi sie jednak wydaje,ze za malo czasu mu poswiecilam,ze zle go wykorzystywalismy nie wiem czemu mam takie wyrzuty:( co u Was kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piatek i w sobote zdawalam egzamin panstwowy z niemieckiego ( potrzebuje ten papier na drugi rok jak bede sie starac o obywatelstwo).Nie interesuje nikogo ze od kilku lat jestem tlumaczem.Musze miec ten egzamin.W piatek byl pisemn a w sobote ustny.Mysle ze poszlo dobrze...wszystko bylo zakodowane,kazde miasto ma swoj kod...wczoraj wslali wszystko do Kolonii do Instytutu Goetego i w ciagu 3 tyg. powinnam dostac odpowiedz. Od piatku mialam miec urlop caly tydzien...ale musialam zrezygnowac.Niemcy zwolnili ANJE !!!!!!Byla tydzien na zwolnieniu na kregoslup,poszla do kontroli i lekarz jeszcze jeden tydzien kazal jej zostac w domu.Jak dala znac do firmy to od razu w ten dzien dostarczyli jej wypowiedzenie...oczywiscie nie z powodu choroby tylko redukcji etatow itp. Teraz jestem tylko z Martina...i jest nieciekawie....CIEZKO :( Jutro rano mam termin do lekarza....i pozniej znowu do pracy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski mialam dzisiaj wtope, jak wam pisalam wczesniej to kupilam samochod i zaczelam pomalutku jezdzic sama. Wracajac stalam na gorce i zgasl mi silnik, samochod mi sie leciutko stoczyl i pierdyklam w inny samochod, nawet tego nie poczulam dopiero laska do mnie podeszla i mi mowi ze w nia walnelam. Nic sie wiele nie stalo piznela taka otoczka plastikowa kolo tablicy rejestracyjnej.Babka zgodzila sie nie isc do ubezpieczenia z tym , jutro ma zapytac w garazu ile to bedzie kosztowac i zaplace za to, podejrzwam ze 200 funtow nie moje ale wole to niz zeby z ubezpieczenia mi potracilli bo mi dowala takie wysokie pozniej ze sie nie pozbieram , poprostu swietnie, prawie 4 tysiace dalam za auto, ubezpieczenie moje i drogowe, no i teraz to ech nie musiala tak blisko mnie stac stoczulam sie moze z 30 cm ? pff co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
Drach to trzymam kciuki:)na pewno zdasz,Ty zdolna bestia tzn Gwiazda jestes:D pracujesz w obozie pracy?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Anglii tez zaostrzaja przepisy dla tych co beda sie starac o paszport, chca egzamin teraz o zyciu w Uk ( historia , polityka itd) a niedlugo beda chcieli egzaminy FCE czy cos takiego ;) lepiej sie postarac o paszport bo niewiadomo co sie z UE podzieje Efa jak sie czujesz? przyzwyczajasz sie do pustki ? sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Anglii tez zaostrzaja przepisy dla tych co beda sie starac o paszport, chca egzamin teraz o zyciu w Uk ( historia , polityka itd) a niedlugo beda chcieli egzaminy FCE czy cos takiego ;) lepiej sie postarac o paszport bo niewiadomo co sie z UE podzieje Efa jak sie czujesz? przyzwyczajasz sie do pustki ? sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj tak duzo napisalam i zniknelo :P moj egzamin to bylo wlasnie takie niemieckie FCE...jeszcze jeden musze zdac ( z 310 pytan z polityki,historii dostane 33),ale to zrobie moze w grudniu.Ja nie mam paszportu.Moje miasto w Polsce bylo pierwszym miastem ktorego mieszkancy mogli przekraczac granice niemiecka na dowod.My juz dawno nie potrzebujemy paszportow,no chyba ze ktos chcialby pojechac daleko :D aonaona 6 lat temu,tutaj na parkingu wysiadalismy z auta.Wiatr byl taki ze leb by urwalo kazdej gadzinie :D i moj mlodszy syn otwierajac drzwi lekko,dotknal drzwiami auto stojace z boku.Bylam przy tym, no nic a nic nie zrobil.Na nasze nieszczescie w tym aucie siedzieli Niemcy.Wyskoczyli jak poparzeni z aparatami fotograficznymi ( kto ku***a jezdzi z aparatem w aucie :P ), zaczeli robic zdjecia, napieprzac jezorami.Kilka dni pozniej dostalam pismo, ze auto jest tak porysowane ze wymagane jest lakierowanie calego pojazdu.( to byl bus,granatowy).CALEGO POJAZDU !!!!!!ubezpieczalnia moja musiala zaplacic...dopieprzyli mi pozniej taaaaakie skladki ze nie moglam sie pozbierac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa78
A ona ona-sa lepsze i gorsze dni dzis ten lepszy:)jestem sama w domu od dzisiaj do chyba piatku,soboty ale zle nie jest moze dlatego ze w dzien dlugo rozmawialam z Mlodym przez tel Jest szczesliwy,zadowolony:)akurat robil obiad dla swojej polowki bo ona studiuje dziennie Mlody pracuje na popoludnia(praca zgodna z zainteresowaniami wiec tez sie cieszy) a weekendy chodzi do szkoly bedzie na ten weekend na poczatku listopada: drach jak czytam o niemcach to mam nerwa:( wrrr u nas tez ich pelno wiekszosc roszczeniowa,mysla i traktuja nas jak ludzi z 3ciego swiata.lataja po lumpach,majtochy uzywane kupuja:O ciagle im drogo i sa strasznie chytrzy:O kazdy Polak to dla nich zlodziej i kretacz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam miedzy nimi to moge powiedziec...ze bardzo duzo jest racji efa w tym co piszesz.90% na pewno uwaza sie za cos lepszego...to okreslenie ,,nadczlowiek" maja we krwi. Co do zakupow...to zalezy od poziomu.Niemcy ktorych ja znam...w wiekszosci chodzi bardzo dobrze ubrana,zadbani,Ale jak czasami stoje w kolejce do kasy...BOSZEEEEE jakie egzemplarze ja widze :) bez cukrowania Polakom i Polkom....,ale jestesmy w wiekszosci madrzejsi od Niemcow,sa bardzo ograniczona nacja...nie wiem jak jest na zachodzie ale byle NRD na pewno :P ubieramy sie 100 razy lepiej, modniej,mamy lepsze fryzury, wogole mamy nie tyle inny co lepszy gust.W mojej firmie pracuje od ponad 6 lat...NIGDY nie widzieli mnie w pracy bez ,,mejkapu" czy nie zrobionych wlosach.A na zwolnieniu przez te wszystkie lata bylam tylko 2 dni. Z tego co obserwuje, to bardzo wazne jest zeby mowic po niemiecku i mieszkac miedzy nimi.Do mojej firmy przyjezdzaja ludzie z calego swiata.Dla Niemcow liczy sie prawie tylko inny Niemic.Inne narodowosci...nie istnieja.Mnie traktuja wiecej jak Niemke,tak mowia.Bo place z nimi podatki,koszty zycia mam podobne...i tez nie lubie arabow :P Mozna miedzy nimi zyc...ale nie polecam,jak ktos nie ma stalowych nerwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guten Morgen :D Efa zgodzę się z Tobą ,większość z nich myśli ze my mieszkamy na drzewach :P a jak przyjeżdżają i przychodzą np. do nas to robią oczy jak "pięć złotych" ....Ja jako jedyna z mojej bliskiej rodziny mam paszport niemiecki :D ale tez za Niemcami nie przepadam :P nikt z mojej rodziny nigdy nie pracował za granicą i nigdy nie były nam paszporty potrzebne , ja wyrobiłam a co :P nigdy nie wiadomo :D :P ;) oczywiście nikomu tego nie mówię ze Niemców nie trawię bo z nich żyję :D ;) co do złodziei ...no cóż Polacy sobie sami na to zasłużyli ...gdzie jada tam afera .... musi ukraść , zakombinować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×