Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

DZIĘKUJĘ ZA OPD WSZYSTKIM,CHCIAŁEM SIĘ UPEWNIĆ:( AH,FAKT,TERAZ TO NIE WIADOMO NAWET KIEDY SIE PIENIĘDZY SPODZIEWAĆ..SZKODA GADAĆ,ALE JAKOŚ TO BĘDZIE.POZDRAWIAM:)GABI TAK TO JUZ NA WSI JEST,TEZ NIERAZ MUSIAŁEM WYJAZD JAKIŚ WAŻNY PRZEŁOŻYC,BO GOSPODARKA WAŻNIEJSZA,GŁOWA DO GÓRY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochani w sobotę zakończyły się żniwa u nas w gospodarstwie jeszcze trochę słomy do pozbierania i finito a trochę rzepaku zasiane jeszcze ok10 ha do zasiania Gabi trzymaj się nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Hejka Kochani u nas dziś dożynki już całe zboże w domku wieczorem idziemy na flaszkę hehhehehehe nareście ale teraz zaczęło padać u nas w samą porę skończyliśmy :):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
heeeeeej jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BasiaMazowsze
Hej ludzie:D .U nas już po zniwach dawno,teraz qq tylko zebrać i zima.Czarny no nareszcie ześ sie znalazł:) Kasa bez decyzji to dopiero bedzie heca.Kiedy będą chcieli to dadza,skąd będzie wiadomo ile za co? Gdzie Iwonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko,.
Ile teraz wynosi doplata za 1hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
Hej Ludziska Kochane hehhee Basieńko tak tak ale jeżeli będziesz chciała decyzje pójdziesz do agencji i Ci wydrukują rozmawiałam z kumpelą która była na szkoleniu i mówiła mi szok co robią z nami . Oni chcą zaoszczędzić 1 milion złotych bo i tak większość nie zagląda do decyzji debilizm i tyle no cóż . U nas jeszcze drzewo i wykopki i czekamy na zimę no i zasiać ozimy troszkę :):):):):):):):) .Iwonko jeszcze z euro nie wróciłaś hehhehehehehe . Dziś idę cebulę zabrać do domku bo nie miałam wcześniej czasu :);) Życzę miłego weekendu i do sklikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po długim czasie już po wykopkach dzisiaj zaczęliśmy kosić kukurydzę na kiszonkę w końcu spadł deszcz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Hejka Kochani nam zostało już tylko drzewo przywieść i możemy zimy wyglądać ;p październik/listopad zaorzemy na jare i po robocie heheheheheh mam pierdolniętego teścia wiecie co co roku śpiewka ta sama że nie zdążymy z niczym ale jakoś zdążamy ze wszystkim jak ja nienawidzę takiej na pusto gatki :/:/:/:/:/:/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka222
Hejka Kochani słuchajcie u nas już cieszą dopłatami ONW ze już są naliczone :):) ze na dniach maja trafić na konta rolników . :):):):) Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
Witam ,Was kochani,bardzo długo nie zaglądałam do Was.Dużo nowego siędziało jak czytam.U nas już wszystko w domu chociaż z wielkim trudem ale zebrane ,to przez te paskudne deszcze ,jak siano do zebrania było to wpadało i od nowa przewracanie ,a ciągniki na wode nie sa.Łaki przy rzece mamy to i częsć nawet w wodzie jakiś czas stała ,a atmosfera w domu z tego powodu też nie była najlepsza Małżonek mój od 20 lat samodzielnie gospodarzy a co roku to samo że za mało zebrane ,że nie zdążymy i wszystkich denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są już znane stawki płatności bezpośrednich za rok 2012. Dopłaty w Polsce będą przeliczane wg kursu 4,1038 zł za euro. Europejski Bank Centralny ogłosił 28 września br. oficjalny kurs euro, zgodnie z którym będą przeliczane i wypłacane dopłaty bezpośrednie za 2012 rok. Kurs ten wynosi 4,1038 złotych za euro. Kursy przeliczeniowe obowiązują we wszystkich państwach członkowskich, w których oficjalną walutą nie jest euro. W tym roku przyjęty kurs przeliczeniowy jest mniej korzystny niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił on 4,4050 zł za euro. Kurs ten jest niższy o 0,3012 zł. Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2012 r. wynosi ponad 3,48 mld euro, tj. ponad 14,3 miliardów złotych, przy czym 90% tej kwoty rolnicy otrzymają z budżetu UE a pozostałe 10% sfinansowane zostanie z budżetu krajowego. Obowiązujące stawki płatności bezpośrednich za 2012 r. zostaną opublikowane w rozporządzeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Planowane kwoty na realizację płatności bezpośrednich finansowanych z budżetu UE - za 2012 r. w PLN Rodzaj płatności Planowane kwoty na realizację poszczególnych płatności bezpośrednich za 2012 r. w PLN Jednolita płatność obszarowa (JPO) 10 278 138 926,11 zł Oddzielna płatność z tytułu cukru 654 112 889,60 zł Oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) 27 557 017,00 zł Oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich 78 792 960 zł Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych 123 114 000,00 zł Płatność do krów 187 133 280,00 zł Płatność do owiec 7 891 607,40 zł Płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu) 119 153 833,00 zł ARiMR, zgodnie z przepisami, rozpocznie wypłatę płatności bezpośrednich od dnia 3 grudnia 2012 r. Natomiast w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa naliczanie tegoroczny płatności dla rolników, którzy gospodarują w niekorzystnych warunkach lub trudnym ternie (tzw. dopłaty ONW). Ich wypłata rozpocznie się, zgodnie z unijnym prawem, od 16 października 2012 r. Na te płatności przeznaczono 1,3 mld zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są już znane stawki płatności bezpośrednich za rok 2012. Dopłaty w Polsce będą przeliczane wg kursu 4,1038 zł za euro. Europejski Bank Centralny ogłosił 28 września br. oficjalny kurs euro, zgodnie z którym będą przeliczane i wypłacane dopłaty bezpośrednie za 2012 rok. Kurs ten wynosi 4,1038 złotych za euro. Kursy przeliczeniowe obowiązują we wszystkich państwach członkowskich, w których oficjalną walutą nie jest euro. W tym roku przyjęty kurs przeliczeniowy jest mniej korzystny niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił on 4,4050 zł za euro. Kurs ten jest niższy o 0,3012 zł. Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2012 r. wynosi ponad 3,48 mld euro, tj. ponad 14,3 miliardów złotych, przy czym 90% tej kwoty rolnicy otrzymają z budżetu UE a pozostałe 10% sfinansowane zostanie z budżetu krajowego. Obowiązujące stawki płatności bezpośrednich za 2012 r. zostaną opublikowane w rozporządzeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Planowane kwoty na realizację płatności bezpośrednich finansowanych z budżetu UE - za 2012 r. w PLN Rodzaj płatności Planowane kwoty na realizację poszczególnych płatności bezpośrednich za 2012 r. w PLN Jednolita płatność obszarowa (JPO) 10 278 138 926,11 zł Oddzielna płatność z tytułu cukru 654 112 889,60 zł Oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) 27 557 017,00 zł Oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich 78 792 960 zł Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych 123 114 000,00 zł Płatność do krów 187 133 280,00 zł Płatność do owiec 7 891 607,40 zł Płatność do surowca tytoniowego (płatność do tytoniu) 119 153 833,00 zł ARiMR, zgodnie z przepisami, rozpocznie wypłatę płatności bezpośrednich od dnia 3 grudnia 2012 r. Natomiast w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa naliczanie tegoroczny płatności dla rolników, którzy gospodarują w niekorzystnych warunkach lub trudnym ternie (tzw. dopłaty ONW). Ich wypłata rozpocznie się, zgodnie z unijnym prawem, od 16 października 2012 r. Na te płatności przeznaczono 1,3 mld zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,witam wreszcie trochę uporaliśmy się z robotą jest więcej czasu młodzież się rozjechała i sami zostaliśmy w polu zostały jeszcze opryski , muszę się pochwalić byliśmy starostami na dożynkach powiatowych.pozdrowienia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia dla wszystkich,w sobotę i niedziele balowałam u syna na weselu,wszystko się udało ,goście byli zachwyceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Hej Hej ee to fajnie jak udało się wesele :)):):) Pozdrawiam Serdecznie wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
Witam niedziela u nas słoneczna ale chłodny wiaterek wieje.Ciesze się że jest pogoda bo wybieram się z sąsiadka na żurawinę .Nigdy jeszcze sama jej nie zbierałam bo rośnie daleko ,mam nadzieje troche jej przywieść i zrobić konfitury,podobno bardzo zdrowe.Wszystkim życze spokojnej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Hej to od dzis zaczynają wypłatę ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Heeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Kochani jest Mmamyyy ONW na koncieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Pozdrawiam Serdecznieeeee czekamy teraz na drugieeee dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje Zorka,że tak szybko,szok:) pozdrawaim!!z tego co pamiętam to Ty tak jak ja z podlasia,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorka 222
Niom Dzięki Czarny tak tak ale ty z okolic Suwałk jeżeli dobrze pamiętam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U MNIE JESZCZE NAWET KASA ZA AKCYZĘ ZA ROPĘ NIE WPŁYNĘŁA,A CO DOPIERO POMARZYĆ O DOPŁATACH :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka246
Witam dawno mnie tu nie było Gabi jak tam twoja córeczka się chowa pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. a dziekuje!!! malej za pare dni stuknie pol roczku. chowa sie zdrowo a to najwazniejsze!!teraz czekamy na zabki!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emosiadz
od tygodnia onw na koncie. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×