Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kazberga

Absurdy na emigracji czyli cudzoziemiec potrafi :)

Polecane posty

Gość kazberga

Zapraszam Was do podzielenia sie (na wesolo) roznymi absurdalnymi pomyslami lub "wynalazkami" w krajach w ktorych mieszkacie. Ja mieszkam w UK i do zalozenia tego watku sklonila mnie dzisiejsza sytuacja. Zamowilam online komputer wraz z monitorem. Krotko mowiac - dwie paczki pod ten sam adres. Obie zostaly zapakowane na dwa rozne busy i dostarczone przez dwoch roznych kurierow :-) A drugi absurd, ktorego za nic nie moge zrozumiec to moj kran nad zlewem w kuchni. Anglicy maja tendencje ;-) do posiadania dwoch kranow, z jednego leci wrzatek a z drugiego zimna woda. Ja mam w kuchni jeden kran ale...podzielony w srodku na dwa przeplywy i z jednej strony leci goraca woda a z drugiej zimna (nie miesza sie). Po zmywaniu garow zawsze jedna reka mam poparzona a druga zziebnieta z zimna :D Moze ktos z Was moze podzielic sie jakimis dziwnymi pomyslami tubylcow? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kratka w uk
:) kaloryfery ulokowane nie pod oknem (zapewniajace prawidlowa cyrkulacje powietrza) tylko na przeciwnej scianie. Wskutek tego mam b. zimno w pokoju. kolejna glupota, ktorej nie rozumiem jest brak higieny na wyspie. Plyn pod prysznic kosztuje czasami mniej niz funta, a mieszkancy chodza brudni i smierdzacy. Wiem co pisze ze wzgledu na prace, ktora wykonuje. absurdem jest to, ze 15 latki zachodza w ciaze, bo potem maja wiecej pieniedzy niz uczciwie pracujace osoby. Dodatkowym plusem jest wolne od szkoly :/ otyle dziewczyny chodza z wywalonymi oponami na brzuchu. A kiedy jest zimno, luty za oknem i na moment wyjdzie slonce mozna zobaczyc na ulicy zasuwajacych w japonkach i szortach twardzieli. krany tez lubie :) nie wiem ja to dzialalo, ale mialam w kuchni (na starym mieszkaniu) jeden kran. Niby miala leciec woda ciepla, ale nawet jak sie odkrecilo na umiarkowana temperature to lecialy przez sekunde goraca, a potem zimna. Z jednego kranu. Co za wynalazek !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka od urodzenia;)
o o! i okna otwierajace sie w druga strone!;) i masz trzy wyjscia a) masz non stop brudne okna z zewnatrz b) czekasz na pana myjacego okna/ ew. go sobie zamawiasz c) nie potrafisz wytrzymac i ryzykujesz zyciem wychylajac sie z drugiego pietra w celu ich umycia;) btw. krany to rzeczywiscie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudernica ze szczecina
Mlodzi chlopcy bujajacy w kolko po miescie sie w amerykanskich krazownikach z country na caly regulator. Norwegia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krany to masara jak sa dwa oddzielne na zimna i ciepla wode, na szczescie juz takich nie robia i to jest tylko kwestia wymiany. a jezeli chodzi o to ze woda zmienia temperatura to kwestai dobrej regulacji bojlera a nie regula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
większość okien też da się zdemontować do mycia, albo odwrócić do środka i umyc od wewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nivea revive
* grube spasione wieloryby w obcislych bluzkach, miniowkach, getrach plus buty typu UGG o kazdej porze roku * oblesne tapety w kwiatki i inne kolorowe paski * wykladzina w lazience, ubikacji ba a nawet nieraz w kuchni * w zimie przy temperaturze rownej zeru lub mniej panny paraduja w bluzkach z krotkim rekawem, krotkich kiecach, zero rajstop do tego niesmiertelne cizemki baleriny * moja sasiadka, ktora nie pracuje od wiekow, ma 3 dzieci kazde z innym, wielki wypasiony samochod i co sobote wradza z tesco z zakupami wartymi conajmniej pare stowek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, akurat chcialoby mi sie demontowac wszystkie okna do mycia..a tych okienek mam w cholere..tydzien by mi to zajelo...juz wole brudne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zylandory umieszczane w roznych miejscach na suficie, rzadko kiedy jest to na srodku, bardziej blizej okna. Do dzis sie zastanawiam dlaczego tak robia, czy jest tego jakies praktyczne wytlumaczenie? *Drzwi w pokojach otwierajace sie zazwyczaj w przeciwna strone tzn nie w strone sciany tak jak w Polsce (nie wiem czy dobrze wyjasnilam). *Ale chyba najbardziej drazniace sa wlasnie te krany o ktorych wpominacie. Na szczescie powoli juz odchodza od tego ale nadal mozna je w sklepach zobaczyc a pozatym nawet jesli jest to jeden kran to zazwyczaj nie miesza wody. *Boilery umieszczane w pokojach. *ich ulubiony kolor malowania scian - MAGNOLIA. Nic do koloru nie mam ale to standard w niemal kazdym domu *z wykladzina w kuchni i lazience tez sie spotkalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sie zatanawialam nad tymi drziwami i mysle ze tak sa otwierane zeby nie walic klamka w sciane (?). chociaz ja mam jedne drzwi otwierane w kierunku sciany i wlasnie tam sobie juz wyrysowalam dziure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smierdzacy klocek
a jaki to jest kolor magnolia ? serio nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie magnolia podoba
sama pomalowalam tak salon i jak slowo daje nie wiedzialam ze to taki popularny kolor :-) Bialego nie lubie, magnolia mi najlepiej do mojej wersji wystroju pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez złośliwości
Mieszkam w UK ale nie mam większości tych problemów;) Czasami mam wrażenie że mój dom jest mało angielski. Okna otwierane do wewnątrz i spotkałam się z tym po raz pierwszy w Anglii, drzwi w pokojach otwierane "do ściany" a "zylandory" są umieszczone centralnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak wymienialam okna to chcialam takie okna otwierane do wewnatrz ale facet nie wiedzial o co mi chodzi, a potem cos tam gadal o zasadach bezpieczenstwa itd. nie wiem o co chodzilo mu dokladnie.. zyrandole tez mam posrodku. oczywiscie zdarzaja sie glupie projekty typu sciana z kominem po srodku pokoju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kratka w uk
jestem fryzjerka, na polnocy uk. co noc mam koszmary z powodu braku higieny u wyspiarzy. i choc praca jest fajna, chyba zaczne obcinac im uszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie również tu zaintrygowały 2 krany,kiedy przyleciałam to mieli kupę śmiechu jak macałam światło w łazience po ścianie a potem moją inteligentną minę jak się dowiedziałam że tu światło jest na sznurek, a jak koleżanka tu była, wróciła do Polski i opowiadała mi że prąd kupuje się w sklepie, to stwierdziłam że jest chora psychicznie i prądu nie kupuje się w sklepie-a jak wprowadziłam się do domu z prądem na klucz, to wyobraźcie sobie moją szczękę na parterze..zdzwiła mnie też kuchenka gazowa przywiązana..łańcuchem do ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmieszne zachowanie Polaka-ukradł gościowi wózek z gazetami Herald Post(darmowe) i chciał sprzedawać za funta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjghjkggh
sa okna plastikowe otwierane do wewnatrz!!!!!!!!!!!!nie wiem co to za idiota byl zona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjghjkggh
moja znajoma mieszka w bloku i wlasnie takie okna ma. ale roznica jest taka od wiekszosci okien co sa w domach ze to jest poprostu jedno wielkie kwadratowe okno. za laczone razem se soba jakby 3. w tym dwa wlasnie sie otwieraja do sordka. w domach raczej za swykle okna ..mysle ze ladniejsze ale niestety otwirane na zew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady rara gaga
Kasienka posikalam sie jak przeczytalam o tym wozku z gazetami hahahha Ciekawe ile udalo mu sie zarobic na sprzedazy tych gazet hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba nie smieszne z tymi gazetami, tylko zalosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ypsylon ty to nie masz nawet
Poczucia humoru. Jak czytam twoje wypociny to mi się żyć odechciewa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z koziej d..traba
ypsylon jest czerstwy jak pieciodniowy chleb...mnie tez rozsmieszyl ten tekst o polaczku co zakosil wozek z darmowymi gazetami buhahaha ja znam podobny motyw, laska pracowala w pubach, sprzatala tam przed otwarciem i czesto lubila zakosic rozne srodki czystosci a potem wysylala do rodziny w polsce...np. butelke bleacha, odswiezacz, itp..czekalam tylko kiedy zacznie srajtaśme słać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie skad wy sie wzieliscie na tej emigracji. mam wrazenie i naprawde wstyd mi przed soba, bo nie mam natury obrazania innych, ze wyjechali sami WIOCHMENI. co z tego, ze mnie nie smieszy kradziez gazet??? i zaraz oceny mojej osoby, ludzie, czy wy jestescie normalni? przed takimi jak wy to tylko uciekac i nie chce was spotkac na swojej drodze. nie, nie smieszy mnie to, bo to wyrabia zla opinie opinie i stereotyp zlodzieja ciezko pracujacym i ambitnym polakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ypsylon
zgadzam sie z toba.Smieszyc to moze tylko beneficiarzy i margines spoleczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×