Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama123

przechylanie główki

Polecane posty

Gość mama123
tak, stoi już sam trzymając się mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to idą tak samo powiedziała mi położna, ze jak dobrze usiądzie i stanie, to przechylanie się skończy, no i tak też się stało takze myśle, że wszystko się wyrówna z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
mam nadzieję. odezwę się jeszcze. teraz muszę lecieć, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
rehabilitant się upiera że żadnego przykurczu nie ma. muszę dotrwać jeszcze te półtorej tyg do wizyty w poradni. Martwię się bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
rehabilitant się upiera że żadnego przykurczu nie ma. Martwię się bardzo. Muszę dotrwać te półtorej tygodnia do wizyty w poradni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie ma u nas nie było daj znać co na to inni lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
wizyta 14 marca. Napiszę napewno. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
Na konsultacji w Krakowie Pani doktor stwierdziła że mięsień jest delikatnie napięty i zapisała 10 masaży. Mam nadzieję, że pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
hej jesteśmy po 8 masażach.Poprawa o 50%. W poniedziałek mamy wizytę u Pani doktor. Pewnie na 10 masażach się nie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo widzę, że koleżanka nie zapomniała no to super cieszę sie, ze synkowi główka się prostuje ucałuj malucha ode mnie mojemu to na szczęście już nie wróciło, także będzie dobrze w obu przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
Pani doktor stwierdziła poprawę o 70% i zapisała jeszcze 10 masaży. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inggga
Polecam poradnie rehabilitacyjną w szpitalu Jana Pawła. Rehabilitowaliśmy się tam półtora roku.... poradnia niewielka co zdecydowanie jest plusem a specjaliści i rehabilitanci po prostu super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
Jestem bardzo zadowolona z rezultatu i nie szukam poradni. 70% poprawy po 10 masażach to chyba dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
postanowiłam napisać co tam u nas :) synek skończył 15 miesięcy i śladu po przechylaniu nie ma :) asiamt wierzyłam że będzie tak jak u Was. Zaliczyliśmy serię masaży, była poprawa, ale nie było w 100%ok. Po ok 1,5mca wszystko samo się unormowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem to super cieszę sie, że wszystko się unormowało czasami o Was myślałam, fajnie, że napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
kamień z serca :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nio małemu wzmocniły się naturalnie mięśnie i wszystko sie unormowało, tak jak u nas, tylko bez ingerencji pozdrawiam i zdróweńka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaMałejZuzi
cieszę się, że zakończyło się pomyślnie:) teraz moja 9mies. córeczka ma ten problem. za tydzień mamy wizytę u neurologa, który potwierdzi, czy to jest przykurcz. martwię się, bo ja przechylanie główki u swojej małej zauważyłam dopiero jak zaczęła siadać w 7 mies., ciągle układam ją na przeciwną stronę ale mimo to jest różnie, czasem trzyma głowę prosto, a czasem uparcie na prawą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewfewrfwerf
Moja córa ma tzw asymetrię. Było to widać po układaniu się (zawsze wypukły jeden bok), i odstawianiu jednej nóżki. Neurolog, lekarz od rehabilitacji, rehailitanci mogli tylko potwierdzić fakty. Asymetria zaczęła natomiast znikać samoistnie gdy mała weszła w wiek biegania, wspinania się i wszelkich innych zabaw na świeżym powietrzu. Teraz ma niecałe dwa lata i jeszcze tylko jedna pięta leci jej bardziej do środka. Myślę że takie zjawiska są dość częste u ludzi (a już w ogóle idealna symetria to tyloko w matematyce występuje) i w przypadku dzieci najczęściej znikają po pewnych czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka0905
Witam!Moja córka gdy miała 4 miesiące zaczęła przechylać głowę do prawego ramienia.Byliśmy u rehabilitanta który stwierdził,że mała zaczyna ząbkować i ucieka w ten sposób od bólu(niby to dla Niej dogodna pozycja).Rzeczywiście mała robiła tak parę dni,wyszły 2 ząbki i spokój.Niestety tylko na parę dni i mała znowu zaczęła.Teraz ma prawie 5,5 m-ca i cały czas głowę przechyloną.Byłam już u 2 pediatrów.Jeden z nich zasugerował kręcz i zalecił wizytę u ortopedy.Byliśmy i ten wykluczył kręcz.Zalecił wizytę u okulisty i laryngologa.Badania wyszły ok.Już niewiem co robić, wszyscy ręce rozkładają.Twierdzą,że ok a u małej to taki nawyk.Ja już niewiem co robić?Podpowiedzcie!!!Aha!Dodam,że mała w wieku 5 tygodni miała zdiagnozowane wnm i asymetrię.Napięcie było większe w górnych partiach.Wnm ustąpiło,asymetria lekka jest.Usg przezciemiączkowe ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
też nabiegaliśmy się po przeróżnych lekarzach i nic nam ni potrafili doradzić. Byłam załamana i nie mogłam przez to spać po nocach. Naszczęśćie to już za nami. Anka0905 wierzę że u Was też będzie dobrze, mięśnie się wzmocnią i mała się wyprostuje. Tutaj na forum też przekonywano mnie że będzie ok i co?? i jest :) Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jam to uczyniła dziewczyny, to prawdopodobnie pozostałości po życiu płodowym dziecko było ułożone w jakąś tam stronę i musi mieć czas na "wyprostowanie" u nas bez żadnych zabiegów wszystko minęło jak ręką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama123
ja teraz mam nowy problem. synek ma na języku brunatno- zielony nalot. Martwi mnie to strasznie. Pediatra zaleciła aftin, ale nie widzę poprawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia292
witajcie mam równiez problem z moim synkiem (13 miesięcy) który przechyla główke na lewą stronę, trochę nienaturalnie to wygląda. Martwię się, byłam u rehabilitanta i niby wszystko ok, w przychodni lekarz stwierdził że nie ma napiętego mięśnia, co mam robić? widzę lekką poprawę bo teraz patrzy na mnie i trzyma główkę prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokomo222
Nareszcie ktoś z podobnym problemem. U nas jest tak Mati ma 11msc. od 9mscż intensywna rechabilitacja. Czasem główka jest prosto np. tydzień a potem przechyla się mocno w prawo a czasem w lewo. Kręczu niema. Oczy wporządku, 6 grudnia będzie miał rezonans mgn. Strasznie sie boję. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia292
super że ktoś odpisał, mój Kacperek lekko przechyla główkę w lewo, mam wrażenie że jest o dużo lepiej niż wczesniej a może mi się wydaje. Jeszcze 4 miesiace temu nie chciał spojrzeć na mnie i się pobawic, teraz utrzymujemy kontakt wzrokowy. Myślę sobie że to przez to że nie dokońca nauczyłam go symetryczności, ponieważ jak był mały preferował prawą stronę i ja mu ciągle pokazywałam lewą to może mu w głowie pomieszało, i sam nie wie jak jest dobrze. Byliśmy ju z u 2 rehabilitantów, jeden stwierdził że asymetria po 2 miesiącach niby przeszła, drugi powiedział że jest dobrze i według niego to oczy, we wtorek idziemy po skierowanie. Dodam że synek nie miał z niczym problemu zaczął raczkować i wstawać w wieku 8,5, w wieku 12 miesięcy zaczął chodzić. a jak to jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×