Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

ratatuja z r贸znych mro偶onek, selera naciowego, pieczarek i ziemniak贸w mniam :) to kuchenne odkrycie i hicior roku :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarella
jcvghbjn "Kantarella od kiedy to gotuje si臋 oryginalna zup臋 rybn膮 na filetach samych ? oj wy kuchareczki" A gdzie ja napisalam, ze to oryginalna zupa rybna? Zreszta... na oryginalnosci jej nie zbywa, zapewniam Cie. Na smaku rowniez. A teraz taka refleksja: napisalam, ze naleze do leniwych, a wiec nie dla mnie wielogodzinne pitraszenie lacznie z przygotowywaniem domowego bulionu itp. Kostka bulionowa tez jest OK jesli sie ja uzywa jako uzupelnienie potrawy. A powod? Jemy, zeby zyc, a wiec warto oszczedzic czasu na garowaniu w kuchni, zeby moc zajac sie ... zyciem:D Jesli jednak wybieramy maksyme "zyje, zeby jesc" (i w kolko pitrasic godzinami) to nic dziwnego, ze odczytujemy "oryginalna zupa rybna" tam, gdzie nikt tego nie napisal. Pozdrawiam kuchareczke (kucharczyka?) jcvghbjn - ja nigdy siebie tak nie nazwe.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mi mala z pracy
Ewa- daj dokladny przepis na ta powyzsza ratatuje, bo ja robie inna, tradycyjna, ale musze dzisiaj cos na szybko ugotowac i to chyba byloby niezle rozwiazanie:) z kasza gryczana bym podala

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
drugi raz z mro偶onki zrobi艂am w zast臋pstwie 艣wiezych warzyw. kt贸rych brak lub sa b. drogie kupilam kilka paczek r贸znych mieszanek warzywnych, im wiecej rodzajow warzyw, tym lepiej i im w wiekszych kawa艂kach, tym lepiej wyrzuci艂am to na blach臋, do tego dokroilam 2 cebule, da艂am pude艂ko (p贸艂 kilo) umytych i ew. przekrojonych na p贸艂 pieczarek (jak wi臋ksze), wymiesza艂am, posoli艂am, posypa艂am przyprawami, na wierzch da艂am z kilo ziemniakow w mundurkach, tylko pokroi艂am na mniejsze cz臋艣ci, ale do艣膰 du偶e, pola艂am olejem, posypa艂am przypraw膮 na wierzch i do piekarnika na jakies 40 minut, 180 st mniej wi臋cej gotowe

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mi mala z pracy
a widzisz, to taka zapiekanka, bo ja ratatuj robie tradycyjne duszone, w sosie takim a la gulasz wiec chyba jednak zrobie swoim sposobem, zeby z kasza podac, bo maz uwielbia. po 4 dniach we Wloszech mam chwilowo przesyt pizzy i spaghetti, chociaz to byloby najszybsze;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ewki dania to w ogole z dupy
ona pisze w taki spos贸b o jedzeniu, 偶e jesc sie odechciewa. tej jej "przepisy" to co艣 w stylu : - pierdol艂am do gara co mia艂am pod r臋k膮 - posypa艂am tym co tam si臋 szafkach zapl膮ta艂o -pomiesza艂am voila!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mi mala z pracy
no coz, nie kazdy zyje, zeby jesc;) sa rozne inne ciekawe rzeczy w zyciu do robienia. nie kazdy tez lubi pisac o jedzeniu per 'kurczaczek, kanapeczka, ziemniaczek'. taki Ewka ma styl bycia, i tyle. mnie nie przeszkadza- a jak mi cos przeszkadza, to unikam polecam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ewki dania to w ogole z dupy
nie kazdy zyje jedzeniem, zgadza sie tyle ze to ewka codziennie tu wypisuje swoje "specja艂y" mog艂aby sie bardziej przy艂ozy膰, bo raczej odstreczajace niz apetyczne jej propozycje da艅 to takie kurczaczkowanie i ziemniaczkowanie tyle ze w druga strone:P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mi mala z nocnika
Ewa, po twoich propozycjach dostaje sraczki.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
naprawd臋 nie masz obowi膮zku wchodzenia na temat o moich obiadach a jak mo偶e masz, to uroczy艣cie cie z niego zwalniam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
z tego co wiem, to ratatuj/a to sa wlasnie pieczone warzywa, czyli tak jak robi臋 - pokroi膰, na blach臋 i do piekarnika r贸zne warzywa wg r贸znych miejscowych przepis贸w

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hmmm no to jak zwykle - tv k艂amie ogl膮da艂am jaki艣 podr贸zniczo-kulinarny program i tam ratatuj/a by艂/a robiona w piecu z r贸znych warzyw pokrojonych w grube kawa艂ki ale ok, nie upieram si臋 przy swojej/telewizyjnej wersji w kazdym razie ja robi臋 tak, jak napisa艂am - zalezy mi na tym, 偶eby si臋 nie narobi膰, a zobi膰 i zje艣c ze smakiem

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mi mala z pracy
no i slusznie:) ja tez czesto robie takie zapiekane warzywa, jak Ty- ale nigdy z mrozonki, a w sumie dobry pomysl! kroic nie trzeba ani sie z tym bawic dodaje tez do tego czesto palki z kurczaka w przyprawach i na sam wierzch plastry pomidorow wychodzi pozywnie, z miesem:) sprobuj

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak, ja te偶 czasem daj臋 na wierzch jeszcze udka kurczacze ale prawde mowi膮c u mnie lepiej idzie wersja bez mi臋sa, ale za to w ilo艣ciach zastraszaj膮cych - na 3 osoby na 2 dni nie wystarcza wielka blacha :( a ta mro偶onka to wymysl ostatnich czas贸w, fajna jest taka na wag臋 - 7 warzyw czy co艣 w tej nazwie, gdzie warzywa s膮 w du偶ych kawa艂kach, a nie taka sieczka jak z mieszankach do zup piecze sie kr贸cej, wiec nie wiem, czy mi臋so by te偶 by艂o gotowe... ale kurczak na pewno tak, 艣winia nie za bardzo

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 oj ewka ewka
zwolnic to sobie mo偶esz co najwyzej kibel dla gacha:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ewa '33
Sram na dzia艂ace pod porzeczki:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarella
Ewa, ja tez wrzucam rozne jarskie cudnosci do pieca i mam wspanialy ratatuj. Uzywam duuuzo przypraw ziolowych - nawet te gotowe mieszanki sa swietne do tego typu potraw. I czerwone winko koniecznie:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarella
Potem nie nad膮偶am do kibla

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarella
Zaraz, zaraz, ja powyzszego posta nie napisalam. Zdaje sie, ze mamy jakiegos malolata, ktoremu sie nudzi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarella
M膮偶 mnie wygania z wiadrem na balkon bo stale blokuj臋 艂azienk臋 przez te ratatuje. Teraz wiosna idzie to b臋d臋 mog艂a robic kup臋 na dworze:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kantarela
Nie ma to jak sobie na wiaderku usi膮艣c pod blokiem i w spokoju na 艂onie natury sie wypr贸偶ni膰, polecam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ewa//:) Jak robisz pieczone ziemniaki? Axxk 馃憚 :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ewe wcielo na dobre:) Ja pieke ziemniaki w calosci, albo przekrojone na polowy. Zawsze wybieram duze, szoruje je porzadnie, nakluwam widelcem i pieke w 200 stopniach okolo godziny. Radze sprawdzac widelcem czy miekkie, bo ziemniak ziemniakowi nierowny:) Po upieczeniu nadkrawam nozem na krzyz i naciskam z bokow, zeby ziemniaki sie "otworzyly". Podaje z roznymi salatkami na bazie jogurtu naturalnego z domieszka majonezu (3 czesci jogurtu i 1 czesc majonezu). Przekrojone na polowy smaruje oliwa, posypuje gruba sola i posiekanym rozmarynem i pieke do uzyskania zlotego koloru.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ile ratatujow, tyle opini ....
a mi znow sie placze po glowie, ze ratatuj to obojetnie czy uduszone, czy upieczone warzywa, byle byly w nim warzywa bazowe - baklazan, papryka, pomidor, cebula oraz inne, no i przyprawy, jak podleci :) ewo, mozesz zdradzic, jakie mniej wiecej w tych mrozonkach sa warzywa? bo to faktycznie super pomysl, drapnac mrozonke, dokroic cos tam jeszcze i upiec w oliwie. tym co sie czepiaja prostych, konkretnych, zdrowych pomyslow na jedznie proponuje sio do lepienia pierogow, krokietow i golabkow, zamiast czytac nieinteresujace ich rzeczy. w ten sposob mieliby wypelnione kila godzin, a nie czutaja z nudow praktyczne porady na kafeterii i nie moga sie pogodic z wlasna udreka :o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
W Przepisie na 偶ycie Ania przyprawy w torebce mia艂a:) szybko gotowa艂a , tu uciera艂a, miesza艂a, posypywa艂a kroi艂a owoce, warzywa, na stole zawsze sta艂a pietruszka ,czosnek na 艣cianie, nale艣niki na pocz膮tku sma偶y艂a na urodziny m臋偶a

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Polprodukty to w sumie nieglupia rzecz, ale sa jeszcze takie osoby, ktore kluseczki do pomidoroweczki recznie robia. Dobrej jakosci makaron kupiony w sklepie niczym nie ustepuje tym w pocie czola gniecionym, walkowanym, krojonym, a ile czasu pozwoli zaoszczedzic. Zycie to nie sterczenie przy kuchni, tyle ciekawszych zajec jest wokolo. Macie jakies przepisy dla takich leniwcow jak ja?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ziemniaki pieczone robi臋 tak: myj臋 kroj臋 w du偶e kawa艂ki albo wcale, jak sa ma艂e ziemniaki na blaszk臋 polewam olejem albo oliw膮, posypuj臋 zio艂ami/przyprawami do piekarnika na 180 st. 40-50 minut pieczenia i gotowe

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×