Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Obejdzie sie bez gratulacji dzwonilam do lab i nie jestem w ciąży :-( szkoda. Czekam na wredna @ i dalej do dzieła. To ja nie wiem kiedy ta owulacja praktycznie codziennie działaliśmy i nic jak to jest napiszcie cos o tym. Wydawało mi sie ze nie bd sie zabezpieczac i od razu ciąża a tu kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi Luska..no ale ja Ci powiem tylko tyle że nie ma sensu działać codziennie..bo wtedy plemniki sa słabe i nic z tego nie będzie...najlepiej co 2-3dni:)żeby mocy nabrały:)no to nie jest takie łatwe jak by się wydawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce zabrzmiec wrednie ale baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo bym sie zdziwila, gdybys byla w ciazy. Z takim nakreceniem sie jeszcze zadnej sie to nie udalo... "Tak ot" zachodza te, ktore o tym nie mysla. A reszta musi swoje odczekac w kolejce po dzidzie... Ale co ja Ci bede pisac. Pozyjesz, sama sie przekonasz ;-) Uszy do gory, nic straconego tylko musisz wyluzowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ja też się zastanawiam. Mi dni płodne zaczynają się (tak zakładam) ok 11,12 dc. I tak się staramy przez kilka kolejnych dni. I nic. Zaczęłam 6 cykl, nawet już się nie nastawiam, że cokolwiek sie uda. Choć pewnie podświadomie mam taka nadzieję. Cały czas zastanawiam się jak to jest, że jest taka masa wpadek, a jak naprawdę chcesz i jesteś gotowa na dziecko, to nie możesz go mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monograma - na pewno zbytnie nakręcanie się jest niewskazane i dlatego następuje blokada, o której mówią i piszą wszyscy. Ja sama chce jej uniknąć, ale to po prostu jest niewykonalne - wyłączyć się i nie myśleć :) My z moim mężem np dobraliśmy tak urlop, żeby się wyluzować, mieć dla siebie dużo czasu i ustawiliśmy termin akurat wtedy, kiedy mieliśmy największe szanse. I co? Efekt był taki, że przy zmianie klimatu przesunęła mi się owulacja i wystąpiła akurat wtedy, jak wracaliśmy do domu (wiem, bo przy każdej owulacji mam bóle jajików) :) Tak więc, żeby na spokojnie zajść w ciążę trzeba mieć ogromne szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic trudno, obiecuje poprawe :-) teraz sie nie udało. Od nowego cyklu nie mysle o dziecku bd sie kochała dla przyjemności nie w celach reprodukcji. Mam nadzieje ze mi sie uda. Bd do was pisała dziewczyny bo siedząc w pracy nie mam z kim rozmawiać ponieważ prawie klientów nie ma takze siedzę 8 godzin w milczeniu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dzisiaj siedzę i zbijam bąki, mimo, że mam ogrom pracy. Po prostu mój mózg dzisiaj nie współpracuje z resztą ciała :) Stąd tyle pomyłek w nicku Mongrany :) Luśka - ja sobie "odpuszczam" co miesiąc. Myśl o dziecku, ale nie tak natrętnie w stylu "kochanie, dzisiaj zrobimy to od tyłu, bo czytałam, że to najlepsza pozycja do zapłodnienia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj malinowa :-) Oczekiwac i miec nadzieje to normalne i nie powinno przeszkadzac w zachodzeniu. Wazne jest tylko zeby nie przesadzic, nie nakrecic sie, nie wmawiac sobie objawow, czy jak to ktoras tu napisala - nie "sraczkowac" :-D Na pocieche moge dodac, ze wyluzowac udaje sie kazdej - tylko kwestia kiedy. Im szybciej sie te sztuke opanuje, tym latwiej pojdzie. Psychike nalezy docenic. Ma ona olbrzymia moc: moze zablokowac owu, nie dopuscic do zagniezdzenia, wywolac ciaze urojona a nawet doprowadzic do poronienia. Dlatego w czasie staran trzeba dbac nie tylko o cialo ale i dusze :-) Malinowa - nie gniewam sie za nicka. Nie jestem do niego emocjonalnie przywiazana ;-) Kiedy sie logowalam wpisalam po prostu pierwsze lepsze slowo z pierwszej lepszej stojacej obok mnie etykietki i tak zostalo :-) A czy Ty jestes pewna, ze masz tak wczesnie owu? Jak dlugie masz cykle? Bol jajnikow nie musi oznaczac samej owu - moze ja poprzedzac lub wystepowac po niej, wiec to nie jest 100% pewnik. Mnie przy cyklach 29-dniowych owu wypadala 15.-17.dc. Rozne sa teorie na temat czasu staran. Jezeli para jest idealnie zdrowa, nie swiruje psychicznie i zawsze trafia w owu to na ogol (uwazam, ze nie ma znaczenia, jak czesto sie ludzie kochaja - to kwestia strickte temperamentu) powinno sie udac zajsc w ciagu 3 cykli. A ze zazwyczaj trudno o te warunki to dlatego niektorzy przyjmuja ze 6 cykli (tu ja naleze do tej grupy) a inni ze 12 cykli to norma. Po tym czasie (a mozna i wczesniej) trzeba sie zaczac badac i kombinowac, jak sie mozna wspomoc. Na szczescie w wiekszosci przypadkow wystarcza mala korekta jak chocby oslawiony castagnus. Lekarz troche byl nieprecyzjyny z tymi badaniami (przyjal dla wygody klasyczny cykl 28.dniowy no ale wiekszosc kobiet nie jest "klasyczna" ;-) ). Pierwsza ture robi sie 2.-4. dnia (nie pozniej! bo sie LH i FSH "rozjezdzaja", ja bym powiedziala, ze nalpiej 2. dnia) a druga siedem dni po owu. Wiec jesli mialabys faktycznie owu 11. dnia to powinnas sie badac 18. dnia (+/-1 dzien) a nie 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, nie ma mnie tutaj bo nie korzystam z laptopa i tylko z komorki wpadam tu na forum. Chcialam dac Wam znac ze jestem w 8tc, serduszko bije a zarodek ma 13,4mm i sie zastanawiam czy to nie malo chociaz lekarz mnie uspakajal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj M. :) Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow, ale w tym momencie korzystam z telefonu ;) Jesli chodzi o owulacje, 2 kreski na tescie owu pojawiaja mi sie zazwyczaj w 12 - 13 dc. Wiec mysle, ze owu przychodzi ok 14dc. Przynajmniej tak zakladalam. Jestem jednak swiadoma, ze moge sie mylic, wiec postanowilam, ze dla pewnosci zaczne starania juz od 7dc i tak co drugi dzien az do jakiegos 20dc ;) Haha, moze przynajmniej moj maz bedzie zadowolony :) Na razie nie chce wspomagac sie zadnymi srodkami, zobacze co wyjdzie z tych badan. Pierwsze mam zrobic 4-5 dc, kolejne w 20-21dc. Tak wiec pierwsze zrobie w pt (w sobote badan nie robia) :) Wiesz, chcialabym, zeby w koncu sie udalo, bo zaczyna mi naprawde zalezec i lapie sie na tym, ze zazdroszcze kolezankom, ktore zachodza i sie ciesza. Boje sie, ze mnie dopadnie jakas blokada i bedzie problem. Na razie mam tylko nadzieje, ze po prostu nie przykladalismy sie zbytnio i nie trafilismy w owu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cocacolagirl Cześć Kochana pisałam do Ciebie z jakiś tydzień temu ale Cie nie było :) ponawiam pytanie :) którego sierpnia miałaś owulacje bo wiem,że wiesz :) 13,4mm na 8 tydzien to powinien mieć 1,34mm ja tak miałam :) Nie było mnie w mieście dopiero wróciłam z wyjazdu-odpoczełam, plamienia się skończyły :)))))))))) Stęskniłam się za Wami musze nadrobić czytanie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti nie pamietam:-\ ja chyba objawow nie mialam bo jak sie kochalismy to myslalm spoko na luzie mozemy bi zero obhawow....ni stad ta wpadka;-) slodka kochanaosmiotygodniowa wpadka:-D wiec etedy kiedy bylo zblizenie musiala byc owulka:-) a mam pytanko jakie masz teraz objawy bo ja oprocz wczytywanie sie w swoje podbrzusze i bolu piersi to nic...ciagnie mnie dzis e pachwinach takie klucie. Jezu ja sie tak boje ...tych wszystkich dziwnych odczuc i czasami mam wrazenie jakbym miala stresa w podbrzuszu ale jak pyt.ginekologa to nie zrozumial bo to nie boli ale takie dziewne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska przykro mi, ze sie nie udalo ale spokojnie jak troche odpuscisz to sie uda , Malinowa wlasnie nie ma co intensywnie ja wam napisze jako dowcip troche :-) ze my z mezem od 1go czerwca do dzis kochalismy sie tylko jeden raz....serio wtedy przez zagrozona ciaze potem zabieg, a teraz przez zagrozenie...ale jak trzeba bedzie to ja wytrwam do maja Acha jeden slodki raz i ....efekt obysmy ujrzeli w maju ps. Jestem ciagle glodna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cocacolagirl - mialas wlasnie tego niesamowitego farta, o ktorym gdzies tam wspominalam :) Mam pytanie z innej beczki. Dziewczyny! Czy jak mam te 2 kreski na tescie owulacyjnym, to to moje jajeczko na pewno jest zdolne do zaplodnienia? Moze ten pecherzyk nie peka? Cholerka, tak sie glosno zastanawiam, bo 5 cykli, z czego 3 na testach i zero trafien? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa to moze warto wybrac sie do ginekologa i zorientowac sie co jak poprzez monitorowanie cyklu...albo mozesz miec taki probpem jak ja kiedys ze prigesterojn byl za niski i trzecia faza cyklu byla za krotka i nie chcialo sie zagniezdzic...robilas badanie krwi na progesteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w tym miesiącu będę robić badania hormonalne. Zobaczę jak to wszystko "wygląda". Ja sobie tak dałam czas do końca roku - jeśli do stycznia się nie uda, to będę panikować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zawitala @ :( Wczoraj wydalam na darmo pieniadze choc bylam pewna ze to tak sie skonczy. Czlowiek uczy sie na wlasnych bledach. Nastepnym razem bd czekala dopiero jak w 29 dc nie dostane @ to bd robila testy. Teraz kolejny miesiac staran, na lajcie moze sie uda... :) NICK............WIEK....CYKL STARAŃ....DATA NAST @........MIASTO luska46............20...........2.............18.11.11... .......Słupsk ewuś90............21...........4.............24.10.11 ..........Żory ania29.............29..........18!!..........29.10.11.... ......Rzeszów Sippelsweg........29..........10.............7.11.11... .......świętokrzyskie NICK.............WIEK......CYKL STARAŃ......PO @............MIASTO Greczen...........29...........17...........28.09.11..... .....wielkopolska anvers.............26...........7............25.09.11... .......Antwerpen AniaMyszula.......23...........8............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34............34...........7............ 7.09.11...........O-E Świeżynka.........30...........6.............5.09.11 ..........Warszawa Tygrysek333......26...........6.............4.09.11.... ......Warmińsko-mazurskie natka89............22............2...........10.08.11 ..........Starogard Xenia33............33......7/przerwa.......9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............33...........2.............6.08.11.. ........UK Pechowa............22...........4.............3.08.11.... ......śląsk BlackRosssa........27...........8.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....29...........5...............???........ .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK.....WIEK....PO KTÓRYM CYKLU.....DATA PORODU....PŁEĆ...MIASTO pablinka...............27........3......25.11.11........ .???... ............MANCHESTER Katie84................27........5......30.11.11........ .???... ...........Kraków olcik777...............26........5........4.12.11....dzie wczynka ......Małopolska barbera...............29.....dlugo......8.12.11....dziewc zynka.......wielkopolska nietoperek333.......28........2........8.12.11.....chłop czyk.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........7.......11.12.11....... ..???..............małopolska Karolka8512..........25.........3.......18.12.11........ ???..............ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........4........24.12.11.........?? ?.............gdańsk Ira1....................27........6........25.01.12..... ....???.............UK moniaa_aa............23........1........28.01.12.......sy nek...........wielkopolska kozza..................27........3.........3.02.12...... .synek...........okolice Łodzi vixwoman.............25........1.........9.02.12....dziew czynka.....śląsk ChceByćMamą.......27........???............???... ........???.............UK klara1984.............27.......10............???.. ..........???.............lubelskie ada111...... .........23.........7.......14.03.12..........???.......... ..zachodnie Maria.D83............27.........6........7.04.12........ ..???.............Koszalin Katii82................29.........4............26.05.12.. .... .......???............Pomorskie cocacolagirl..........26........15...........26.05.12.... .... .....???............Łódź Kreyyzolka ..........22.........1........29.05.12..........???......... ...st-g Ewelina...............27.........7............???....... ......???............dolnyśląsk Mloda Mama201.....26.........6.........8.06.12..........???...... ......UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa ale szkoda marnowac cykle jezeli to problem np. Tylko progesteronu wystarczy pobrac troche duphastonu albo luteinki i zalapie....ja stracilam przez to prawie 1,5roku bo lekarze na to nie wpadli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cocacolagirl - właśnie dlatego robię badania, które wycyganiłam od swojego ginekologa:) Też wychodzę z założenia, że szkoda marnować czas, skoro po prostu może coś nie grać z hormonami. Mimo jego prób pocieszania, że to tylko 20% szans podczas cyklu, jęczałam, jęczałam i wyjęczałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa ale szkoda marnowac cykle jezeli to problem np. Tylko progesteronu wystarczy pobrac troche duphastonu albo luteinki i zalapie....ja stracilam przez to prawie 1,5roku bo lekarze na to nie wpadli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Ja po wynikach prolaktyny=21,79 a po obciążeniu metoklopramidem=186/ Jestem załamana bo castagnus po 2 listkach brania obniżył mi z 24 na 19 a teraz ciagle biore castagnusa i prolaktyna znowu prawie 22/// Zaraz dzwonie do mojego gina i zobaczymy co powie.Ja miałam wczoraj dostac okres dzisiaj robiłam test i jedna kreska///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się dopiszę, a co! :) Nie kopiuję całości, więc jeśli kogoś pominę, to przepraszam:) NICK............WIEK....CYKL STARAŃ....DATA NAST @........MIASTO luska46............20...........2.............18.11.11... .......Słupsk ewuś90............21...........4.............24.10.11 ..........Żory ania29.............29..........18!!..........29.10.11.... ......Rzeszów Sippelsweg........29..........10.............7.11.11... .......świętokrzyskie Malinowa1986....25..........6..............13.11.2011.....Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska:)nie smutaj sie:)mi też było smutno jak ta małpa przyszła:(ale teraz znowu jestem pełna nadziei:)a i dalej mamy szanse że razem zaciążymy:)i będziemy sie wzajemnie wspierac:)także głowa do góry:)i do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska masz kolejny miesiac przyjrmnych staran dzieeczyny w ciazy jak wygladaja skurcze macicy, jak je rozpoznac bo ja nie wiem...mam dziwne uczucie w podbrzuszu o ktorym pisalam jakby stres ale to nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK....CYKL STARAŃ....DATA NAST @........MIASTO ewuś90............21...........4.............24.10.11 ..........Żory ania29.............29..........18!!..........29.10.11.... ......Rzeszów Sippelsweg........29..........10.............7.11.11... .......świętokrzyskie Malinowa1986....25..........6..............13.11.2011.... .Warszawa luska46............20...........2.............18.11.11... .......Słupsk NICK.............WIEK......CYKL STARAŃ......PO @............MIASTO Greczen...........29...........17...........28.09.11..... .....wielkopolska anvers.............26...........7............25.09.11... .......Antwerpen AniaMyszula.......23...........8............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34............34...........7............ 7.09.11...........O-E Świeżynka.........30...........6.............5.09.11 ..........Warszawa Tygrysek333......26...........6.............4.09.11.... ......Warmińsko-mazurskie natka89............22............2...........10.08.11 ..........Starogard Xenia33............33......7/przerwa.......9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............33...........2.............6.08.11.. ........UK Pechowa............22...........4.............3.08.11.... ......śląsk BlackRosssa........27...........8.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....29...........5...............???........ .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK.....WIEK....PO KTÓRYM CYKLU.....DATA PORODU....PŁEĆ...MIASTO pablinka...............27........3......25.11.11........ .???... ............MANCHESTER Katie84................27........5......30.11.11........ .???... ...........Kraków olcik777...............26........5........4.12.11....dzie wczynka ......Małopolska barbera...............29.....dlugo......8.12.11....dziewc zynka.......wielkopolska nietoperek333.......28........2........8.12.11.....chłop czyk.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........7.......11.12.11....... ..???..............małopolska Karolka8512..........25.........3.......18.12.11........ ???..............ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........4........24.12.11.........?? ?.............gdańsk Ira1....................27........6........25.01.12..... ....???.............UK moniaa_aa............23........1........28.01.12.......sy nek...........wielkopolska kozza..................27........3.........3.02.12...... .synek...........okolice Łodzi vixwoman.............25........1.........9.02.12....dziew czynka.....śląsk ChceByćMamą.......27........???............???... ........???.............UK klara1984.............27.......10............???.. ..........???.............lubelskie ada111...... .........23.........7.......14.03.12..........???.......... ..zachodnie Maria.D83............27.........6........7.04.12........ ..???.............Koszalin Katii82................29.........4............26.05.12.. .... .......???............Pomorskie cocacolagirl..........26........15...........26.05.12.... .... .....???............Łódź Kreyyzolka ..........22.........1........29.05.12..........???......... ...st-g Ewelina...............27.........7............???....... ......???............dolnyśląsk Mloda Mama201.....26.........6.........8.06.12..........???...... ......UK mała poprawka tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×