Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niechodkowa

Dzieci "późniejsze" ruchowo, ich rozwój, rehabilitacja

Polecane posty

Gość berkdeluke1985segei
wybacz, ale napiszę. jak przeczytałam twój wpis to mi włosy stanęły dęba, mój neurolog panikuje że mi dziecko w 8 mieś raczkuje, staje, i wszystko w ciągu tygodnia mu przyszło, kategorycznie zakazał rehabilitacji, którą mały miał na wzmożone napięcie mięśniowe. A raczkujące dzieci w 6 mieś, zdecydowanie za wcześnie... A myślę że twój szkrab nie jest strasznie do tyłu, przyjdzie taki dzień, że wstanie i zacznie działać. przedziały prawidłowego rozwoju ruchowego są bardzo szerokie. * * *Chcesz być krawcem, naucz się prasować * * * Jasne http://m3m.in/tu/dnp7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktos sie moze wypowiedzieć na temat tego ośrodka http://actireh.pl/ ? Musze gdzies zapisać córke na rehabilitację metodą Vojty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pankracy6
To, że dziecko w tym wieku nie podejmuje prób czołgania, raczkowania, podciągania się czy stania opieracjąc się o coś powinno Cię zaniepokojić bo w tej fazie rozwoju dziecko powinno przejawiać takie zachowanie, jasne nie musi od razu chodzić itd. każde dziecko ma swoje tempo, ale pewne zachowania powinny się pojawić, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, może drobna rehabilitacja wystarczy, są różne metody, niektóre nawet możliwe do wykonywania w domu jak - NDT Bobath więcej info znajdziesz tu http://neurosemper.pl/zabiegi-terapeutyczne/ndt-bobath/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn pełzał do 12 mies potem raczkował a zaczął chodzic jak miał 14 mies, był rehabilitowany metoda bobath. Aktualnie jest zdrowym normalnie sie rozwijającym dzieckiem 4 letnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata888a
Też myślę, że dobra diagnostyka to podstawa. Polecam http://dzieci-rehabilitacja.pl/ w Plewiskach pod Poznaniem. Pani Paulina Budzińska - fizjoterapeutka wykonuje ocenę prawidłowego rozwoju dziecka. Dobiera odpowiednie metody leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, Polanika może być takim idealnym miejscem jesli chodzi o tego typu rehabilitacje. Mysle ze warto w tej sytuacji pomyslec o takim urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy ! Centrum Intensywnej Terapii OLINEK Olinek jest profesjonalnym, wysoce wyspecjalizowanym ośrodkiem, który zajmuje się kompleksową, intensywną rehabilitacją dzieci, młodzieży i dorosłych. W „Olinku” prowadzona jest: rehabilitacja dzieci, rehabilitacja ruchowa pacjentów niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności neurologicznych z wykorzystaniem kosmicznych kombinezonów TheraSuit. Prowadzimy indywidualne zajęcia integracji sensorycznej oraz indywidualną gimnastykę korekcyjną osób z wadami postawy, dodatkowo proponujemy trening uwagi słuchowej – terapia prof. Tomatis. Zapraszamy na naszą stronę: http://olinek.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia ma 11 miesięcy. Poszłam do pediatry po jakaś poradę i wyszło ze ona jeszcze nie chodzi i sama nie siada-posadzona siedzi i przemieszcza się po mieszkaniu na dupce ze ciężko za nią zdążyć. Zostałyśmy skierowane do szpitala z diagnozą opóźnionego rozwoju ruchowego. co ja się tam nasłuchałam, powinnam się pochlastać do jakiego stanu doprowadziłam dziecko. Psychicznie stwierdzono ze jest rozwinięta nad wyraz ale ruchowo opóźniona. Seria badań: tomograf, eeg główki, badania laboratoryjne na wykluczenie chorób mięśniowych. Nic nam nie wykazało tylko dziecko strasznie to wszystko przeżyło a ja z nią. Pani terapeuta w szpitalu, podejście do dziecka tragiczne. Dziecko płacze denerwuje się nie chce w ogóle współpracować- pani twierdzi ze się przyzwyczai, ze tak musi być.. Po kilku dniach pobytu wyszłyśmy tylko z skierowaniem na rehabilitacje i ciągłym pytaniami dlaczego tak późno???? Dziś dzwoniłam w sprawie rehabilitacji-znowu pytanie dlaczego tak późni???? Dziecko wg mnie rozwija się prawidłowo wiec dlaczego miałam lecie na rehabilitacje??? . Nie wiem wszyscy mnie oskarżają, ze zaniedbałam dziecko,a ja naprawdę nie wiem gdzie i kiedy popełniłam błąd???? Usg bioderek w wieku niemowlęcym ok, wiec czekałam aż sama zacznie -nic nie wskazuje na jej opozniony rozwój, tym bardziej za szarpie się na nóżki tylko jakby nie wie jeszcze do konca po co je ma:( Jeszcze do tego mąż chodził własnie tak samo jak córka teraz a raczkował dopiero po tym jak nauczył się chodzic") Ja tez póżno poszłam na nogi i bratanica miała 14 miesięcy, więc nie miałam potrzeby się denerwowac a pani dr powiedziała ze ja z dzieckiem powinnam była przyjsc trzy miesiące temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze, że rozwój psychiczny jest ok. Moja córka uczęszcza na rehabilitacje od 2 miesiąca życia. Po wizycie u neurologa stwierdzono "lekkie napięcie w kończynach górnych". Lekarz wytłumaczyła, że jest to jedno z nowych schorzeń i należy to ćwiczyć bo w przeciwnym razie dziecko będzie ruchowo rozwijać się wolniej. Zaznaczyła też, że kiedyś nie zwracano na to uwagi i większości społeczeństwa jest "prosta" i jakoś funkcjonuje. Ale stojąc przed wyborem rehabilitować czy też nie, lepiej jednak poćwiczyć z dzieckiem. Nasza Pani rehabilitantka twierdzi, że obecnie dzieci mają czas do 1,5 roku na to aby zacząć chodzić. Swoją drogo to nie zaniepokoiło Cie to że dziecko jeszcze nie siedzi? Nikt z rodziny i znajomych nie zwrócił uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziecko wg mnie rozwija się prawidłowo wiec dlaczego miałam lecie na rehabilitacje???" no jak wg ciebie rozwija się prawidłowo... Przecież nawet w książeczce zdrowia masz normy podane. Ja rozumiem, że dziecko 11 mc może nie chodzić, ale żeby nie siedziało?? Przecież dzieci już siadają w 5-6 mcu. Sory, że napiszę brutalnie, ale prawdą jest że dziecko zaniedbałaś. Rozwój ruchowy wpływa też na rozwój mózgu, to u dziecka wszystko razem idzie, więc nie jest to tak, że to jest mniej ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.33, przepraszam Cię, ale gdzie Ty mieszkasz? Na jakimś zadupiu? Kto jeszcze z normalnych pediatrów uważa, że 11 miesięczne dziecko nie siadające samo potrzebuje rehabilitacji?! Mojej przyjaciółki syn nauczył się siadać w wieku 15 miesięcy, mało tego, najpierw chodził później dopiero siadał - nie słuchaj tych zacofańców tylko tak jak to robisz wsłuchuj się we własny instynkt, a jak już bardzo chcesz to skonsultuj dziecko u normalnego pediatry a nie reliktu przeszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz mały niedługo będzie miał 6 miesięcy (korygowanie 4.5) robi wszystko wolno a właściwie mało co robi. Jest ,, nieco hipotoniczny,,. Od niedawna jeździmy na rehabilitację raz/dwa w tyg. Cwiczenia i w osrdoku i w domu koncza sie wielka histeria no alw co zrobic. Mam nadzieje ze to pomoże i jakoś ruszy do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie własnie takie wczasy pomogą. Tutaj pod okiem specjalistów na pewno uda sie nam skutecznie schudnąc, wiec na pewno warto jest zarezerwować sobie te 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ja
Witam. Jestem mamą dwóch chłopców 5 latka i 17 miesięcznego. Obydwoje wymagali rehabilitacji. Starszy syn po miesiącu odchylał główkę i nóżki w jedna stronę.Od 2 miesiąca rehabilitacja, z dobrym skutkiem bo dziecko miało 2 miesiące do tyłu tylko 2. Młodszy syn, bo na nim się skupie- od urodzenia wszystko ok, problem z rozkarmieniem dziecka. Pediatra mówiła, że wszystko ok jak pytałam o rehabilitację ze względu na moje doświadczenia. 7 miesięcy dziecko nie siedzi, sama umówiłam rehabilitację, neurologa. diagnoza jak u starszego syna podejrzenie wzmożonego napięcia mięśniowego. Usiadł jak skończył 13 miesięcy, potem czołgał się jak żołnierz, po długim czasie zaczął raczkować. Dziś chodzi przy meblach i prowadzany za ręce, ale nogi mu się jeszcze plączą. Chodzę z dzieckiem na si zajęcia poznawanie świata dużo dają. Rehabilitacja czyni cuda, czekamy jak zacznie sam chodzić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyfr
Witamin. Mam 7 miesieczna córeczkę, ktora nie siedzi, nie raczkuje. Od urodzenia jest pod opieka neurologa. jak miala 4 miesiace leżąc na brzuszku nie podpierala sie na raczkach , neurolog wyslal nas na tehabilitacje metoda wojdy. dzis z podpieraniem nie ma problemow za to jeszcze nie siedzi,próbuje pelzac, i nie przewraca sie z pleckow na brzuch i odwrotnie. neurolog stwierdzil ze jest opóźniona ruchowo i kazal cwiczyc 3 razy dziennie a nie raz:-( przyznam ze jest to bardzo ciezkie bo mala bardzo tego nie lubi i placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilkaaM
Warto zasięgnąć rady jakiegoś fizjoterapeuty. siostrzenica tez miała problem i bardzo długo nie chodziła. Martwiliśmy się o nią, ale rehabilitacja dzieci w Katowicach bardzo pomogła. Polecam http://www.rehabilitacja.galen.pl/. Na początku wizyta i badanie, a później ewentualna rehabilitacja. Mała uwielbia ćwiczenia w tym centrum w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą dziecka, które od urodzenia wymaga rehabilitacji ruchowej, wiadomo wszystko kosztuje, ale dla swojego dziecka jestem w stanie zrobić wszystko. Całkiem niedawno natknęłam się na inicjatywę firmy Idea Fair Play, która pomogła mi częściowo w sfinansowaniu leczenia. Zachęcam wszystkich rodziców do szukania pomocy wszędzie gdzie się da. Ja skorzystałam z tej pomocy i polecam innym. Jedyne co musiałam zrobić to poświęcić trochę czasu i porozmawiać o moim chorym dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rehabilitacja naprawdę dużo kosztuje, a czasami wystarczą ćwiczenia z dzieckiem w domu (oczywiście zależy to od przypadku). Ja z moim synkiem wykonuję ćwiczenia, które zalecił lekarz m.in. na wzmocnienie kręgosłupa. Kupiłam potrzebny sprzęt na http://viteacare.com/ - sprzęt bardzo dobrej jakości i się sprawdza, także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artykul ciekawy. polecam także ten: Zasady terapii NDT-Bobath • Funkcjonalne przygotowanie pacjenta do czynności życia codziennego, co jest nadrzędnym celem w procesie rehabilitacji. • Przygotowanie do ruchu, na który składają się: - utrzymanie prawidłowego zakresu ruchu w stawach, czyli zapobieganie przykurczom i deformacjom. - przygotowanie czuciowe • Normalizacja napięcia posturalnego dokonywana za pomocą różnych technik jak: hamowanie nieprawidłowej aktywności odruchowej, tapingu, wibracji czy docisku. • Hamowanie nieprawidłowej aktywności odruchowej i odruchów patologicznych • Torowanie prawidłowych wyrównań posturalnych w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej • Wykonywanie prawidłowych ruchów poprzez stymulacje odpowiednich punktów kluczowych. Manipulacja głową, obręczą barkową i biodrową pozwala na wykształcenie reakcji prostowania i równowagi. • Ułatwianie prawidłowych wzorców funkcjonalnych • Ruch kontrolowany jest przez terapeutę, którego pomoc zmniejsza się w miarę opanowywania przez dziecko ruchu. • Nie dąży się do opanowywania pozycji statycznych, ale dąży się do ich ciągłej zmiany • Nie ma gotowego zestawu ćwiczeń. Każde dziecko ma swój indywidualny program zmieniany i dostosowywany do jego aktualnych potrzeb i umiejętności. • Rodzice są integralną częścią w procesie rehabilitacji Usprawnianie według koncepcji NDT-Bobath jest szczególnie przydatne w leczeniu niemowląt i dzieci, ponieważ może być włączone w ich biologiczny rytm dnia. Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawa z nim są odpowiednimi momentami do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę. Odpowiednio przeszkoleni rodzice i opiekunowie, stronę http://www.rehabilitacja-wloszczowa.pl/, którzy zrozumieją problemy i trudności występujące u ich dziecka kontynuują ćwiczenia w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka9876
Moj maluch jest po niedotlenieniu. Bog przywrocil go do zycia. Rehabilitacje zaczęliśmy od 2 miesiąca zycia. Najpierw raz w tyg potem 2 razy w tyg. Od 6 miesiąca doszla vojta ktora wykonuje 4 razy dziennie. Synek ma 11 miesięcy i wzmożone napięcie, asymetrie, kifozę ledzwiowa, rączkę w rotacji wewnetrznej. Nadal jego glowka nie jest stabilna i często robi przeprosty. Nie siedzi, nie pelza ma nie za dobra stabilność lezac na brzuszku. dzis pierwszy raz podkurczył nogi lezac na brzuszku i wspial sie na raczki. Próbując raczkować udalo mu sie pokonać 30cm. Przed próbami raczkowania jego umiejętności określane byly na 7 miesiąc jakościowo 3 ptk/5. Jestem szczęśliwa ze ciągle idziemy do przodu i ciezka reh przynosi efekty. Synek potrafi obracać sie na boczki, brzuszek, z brzucha na plecy i przemieszczać obrotami i niestety lezac na plecach odpycha nóżkami co nie jest prawidlowe a uwielbia tak śmigać po calym domu. Poza tym psychicznie oceniany ok. Troche malo gaworzy ale ponoc to przez porażony język. Jest sztywny co sprawia mu problemy. Cieszę się ze jest lepiej i zaczal wydawać bardziej różnorodne dźwięki i jeść. Od początku byl takze problem ze ssaniem. Nie używamy butelki ani smoczka. Z piersią sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Myślę, ze każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Są oczywiście jakieś widełki i nie ma co się nakręcać, by był w dolnej granicy. Skoro jest powiedziane, ze dziecko może zacząć chodzić w wieku 9-15 miesięcy to nie jest niczym strasznym jeśli to będzie 15 miesięcy i troszkę później. Każdy z nas rozwija się nieharmonijnie. u jednego z nas ta cecha przoduje, a inna jest z tyły. Mój syn jest takim mniej sprawnym ruchowo, choć chodził w wieku 10 msc. Biegał dziwnie do prawie 3 lat. Chodziliśmy z im na zajęcia integracji sensorycznej i na każda możliwa formę ruchu. Polecam basen i różne bawialnie, które bardzo stymulują dzieciaki swą różnorodnością. Syn teraz ma 7 lat i nie widać by był jakiś wolniejszy ruchowo od innych. Natomiast jeśli chodzi o pokonywanie jakiś przeszkód, drabinek, płotów to ciągle idzie mu to wolniej. Ale dla równowagi strefa intelektualna jest na wyraz rozwinięta i pod tym względem wyprzedza inne dzieci. Myślę i tez tak mi mówiono, że dzieci swymi osiągnięciami zrównują się tak miej więcej w późniejszym wieku. Wiem dziecięcy jest często nieharmonijny pod względem rozwoju... Pozdrawiam serdecznie wszystkie zaniepokojone mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy sprzęt do rehabilitacji i specjalny wózek z viteacare i jestb. dobry, poręczny, a sprzęty bardzo pomocne, widać pierwsze sukcesy, małymi kroczkami ruszamy się do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riki32
Warto od małego zadbać o odpowiednią rehabilitację dzieci z problemami. Rehabilitacja dla dzieci oferowana jest przez wiele gabinetów - tutaj http://www.mobilemed.pl/service/rehabilitacja-dzieci/ namiary na jeden z nich. Dobrze rehabilitowane dziecko szybko dogoni rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Agnieszka
Córka robiła wszystko bardzo późno. Samodzielnie zaczęła się przekręcać jak miała 10 miesięcy. Jako roczniak samodzielnie siadała, postawiona stała. 14 miesięcy jak samodzielnie wstała, przemieszczała się na pupie. 18 miesięcy raczkowała, chodziła przy meblach. 22 miesiące jak zaczęła samodzielnie chodzić. Nigdy nie pełzała. Dziś ma 25 miesięcy i wciąż troszkę odstaje od rówieśników. Ćwiczyliśmy od 6 miesiąca gdy stwierdzono u niej osłabione napięcie aż do momentu gdy zaczęła chodzić. Ma stwierdzone opóźnienie rozwoju ruchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobom z Warszawy i Okolic polecam Centrum Rehabilitacji i Terapii dziecięcej Anny Wysokiej, która oferuje nowoczesne metody fizjoterapii dla niemowląt, dzieci i młodzieży->http://rehabilitacjadziecieca.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę dobry sprzęt do rehabilitacji dla dzieci ma firma Viteacare - polecam sprawdzić, mamy od nich też wózek dla dziecka i i sprawdza się doskonale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszym przypadku, u dzidziusia stwierdzono opóźnienie rozwoju psychoruchowego, wiec musieliśmy podjąć odpowiednie kroki w kierunku rehabilitacji. Jeśli ktoś ma podobne problemy, bardzo polecam www.szymczukmedical.pl niewyobrażalnie nam pomogli, jestem im dozgonnie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×