Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dareios

Kobiety na diecie

Polecane posty

Gość lubi nie lubi
Dareios a czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze tak duzo bialka w diecie powoduje zakwaszenie organizmu a to z kolei prowadzi do czegos przeciwnego niz zdrowie? wlasciwie slysze od ciebie tylko bialko i bialko, to tak jakbys polecal wlasnie dukana. jezeli chodzi o laczenie weglowodanow z bialkiem w jednym posilku to tez nie jest najlepszy pomysl, roznica wydzielanych enzymow do strawienia i bialka i wegli co powoduje wzajemna neutralizacje itd. nie chce mi sie rozpisywac. moim zdaniem musi byc rownowaga i dostarczenie witamin! wg ciebie owoce odpadaja, ale przeciez nie wszystkie sa tuczace, wiadomo ze winogrona, banany i inne odpadaja, ale jablka, kiwi sa ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja sie poradzę
Masz chyba problem z rozumieniem tekstu czytanego... "Zawierać", nie znaczy "składać się wyłącznie z.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego podkreślam także aby spożywać warzywa ponieważ one podnoszą PH. poza tym jeszcze nie słyszałem aby ktoś zakwasił organizm jedząc 1-1,5g białka na kilogram wagi ciała. to jest standardowa dawka dla zdrowego czlowieka (przyjmuje się 1g/kg). witaminy także są niezbędne ale owoce to nie jest jedyne ich źródło. Poza tym piszesz, ze banany są tuczące (17% węglowodanów), ale już kiwi (12%) są ok? To jest różnica jedynie 5g na 100g owocu. Jeżeli jest jakiś owoc który bym polecił w czasie odchudzania to grejpfrut, ale jego także trzeba uwzględnić w obliczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jezeli chodzi o laczenie weglowodanow z bialkiem w jednym posilku to tez nie jest najlepszy pomysl, roznica wydzielanych enzymow do strawienia i bialka i wegli co powoduje wzajemna neutralizacje itd. nie chce mi sie rozpisywac." I sądzisz, że jak zjesz w jednym posiłku mięso to po godzinie już nie będzie go w żołądku i możesz spokojnie zjeść węglowodany? Co do tej neutralizacji - to jest wymysł doktorów-znachorów który pojawia się od ostatnich kilku-kilkunastu lat. Sugerujesz, że jak zjem w jednym posiłku pierś z ryżem to tego nie strawię? Oj ja głupi, od 8 lat jakoś w ten sposób robiłem formę... "Masz chyba problem z rozumieniem tekstu czytanego... "Zawierać", nie znaczy "składać się wyłącznie z.."" Odnośnie czego tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja sie poradzę
To bylo do osoby o nicku: "lubi nie lubi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja sie poradzę
a dokładnie o to, ze radzisz (Dareios) aby kazdy posiłek zawierał białko a nie jak to jest w przypadku Dukana, składał się niemal wyłacznie z niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze odnośnie łączenia/nie łączenia - nie wiem czy wiecie ale przewód pokarmowy to nie jest jeden wór do którego spada jedzenie i zachodzi trawienie. Np w żołądku trawią się białka a nie tłuszcze i cukry. Możesz więc zjeść posiłek węglowodanowo-białkowy a trawienie węglowodanów i tak zacznie się dopiero później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubi nie lubi
tak, ale nie laczac wegli i bialka w jednym posilku przyspieszamy przemiane materii przeciez...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idąc tym tokiem rozumowania to co z tego że jeden posiłek białkowy przyspieszy metabolizm, jeżeli następny węglowodanowy go spowolni? są momenty w którym należy przyjąć jedno i drugie, a cudowanie z dzieleniem posiłków podczas gdy i tak się jedno z drugim wymiesza w układzie pokarmowym wg mnie mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
No to i jak mam pytanko :) mam 29 lat, waze ok 57 kg, 166 cm wzrostu Ja nienawidze byc na diecie, dlatego staram sie jesc zbilansowane posilki, tzn wszystko po trochu :) np sniadanie jajko sadzone i tost ( nie uzywam teflonu bo jest zabojczy!!! radze sie wszystkim doedukowac na ten temat... uzywam all-clad) lunch- (raz w tygodniu robie wielka mieche salatki - lodowa +rzymska, marchewka, papryka, szczypiorek, czarne oliwki, kukurydza, ciecierzyca, ogorek zielony, cebula) wiec jem ta salate polana octem ryzowym, czasem zawijam to w ciemna tortille, dodaje czesto pare plastrow piersi z indyka) obiad- ryba, kurczak, plus warzywa lub salata, pieczone ziemniaki, ryz, czasem makaron, tu roznie i nie duzo przekaski- maslo orzechowe, hummus+pomidory itd moja slaboscia sa niestety WEGLE, jak nie zjem chleba na snaidanie to chocbym zjadla 10 jajek to i tak bede glodna. Probowalam wiele rzeczy jesc na sniadanie - niestety na mnie nie dziala, wiec pelnoziarnisty chleb jem. Do tego 3-5 razy w tygodniu chodze na silownie, 20 minut bieznia- interwaly, 25 minut orbitrek, 15 minut maszyny i rozciaganie, i spowrotem na bieznie na ok 20-40 minut lub steper i bieznia Moje pytanie- nie chudne!!!!! :D czemu? ah no i uwielbiam wino i do obiadu pije zawsze, nie mam zamiaru sobie tego odmawiac :P mam urzadzenie do mierzenia tluszczu w organizmie- moj to ok 18,5-19 % wydaje sie malo ale nie wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile tego wina i jakiego pijesz do biadu? a co z kolacją? bo Twój jadłospis skończył się na obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
wino czerwone, najczesciej shiraz albo zinfandel ja mieszkam w usa i tu obiad to kolacja a lunch to taki obiad jakby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
ah lampke lub dwie wina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino czerwone ale jakie? nie chodzi mi o nazwę tylko o zawartość cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli obiad to kolacja to odpuść ziemniaki i ryż. o której to jesz? o której chodzisz spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
oh to musze googli spytac eh nie moge znalezc tak na szybko, w stanach nie dzieli sie win na wytrawne slodkie itd i nie ma na butelce informacji o zawartosci cukru ja pije jednak wina wytrawne najchetniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
jem obiad ok 18 chodze spac tak ok 23 ah po 2 h po obiedzie jestem znow glodna i jem jakies jablko czy jogurt czy cos ja mam problem z cukrem w krwi nie wiem czemu ale ma sklonnosc do spadania ot tak sobie, szczegolnie w stresie, wiec jak jestem glodna to nie moge sobie odpuscic bo zaczne sie telepac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego odpuść sobie szybko wchłanialne węglowodany bo one powodują skoki i spadki. jeżeli "kolację" jesz o 18 to do 23 masz przerwę 5h. w tym czasie powinien być jeszcze jeden pełny posiłek, tak koło 21 - np gotowana pierś kurczaka czy coś w tym stylu. robiłaś jakieś badania odnośnie tych skoków cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
eh no wiem ze nie powinnam jesc ziemniakow czy ryzu na noc,a le jak nie zjem wegli to bede glodna po godzinie znow! serio. generalnie nie uwazam sie za gruba osobe, nie meiszcze sie wychudzonych standardach jednak :P chcialabym zrzucic ze 2-3 kg ale nie za wszelka cene jesli taka jest moja optymalna waga to niech i tak bedzie :P umiesnie sie bardziej na silowni i bedzie spoko dodatkowo- uzywam malo soli, wszystko kupuje tzw low sodium, jesli uzywam sol to himalajska lub morska i pije od 2-4 litrow wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brian de palma
dareios ile masz lat i ile wazysz aktualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Commander, ale co innego zjeśc ziemniaki czy ryż NA NOC a co innego o 18. o 18 to nie jest na noc, więc tak jak jesz może być, ale powinnaś wmontować jeszcze jeden posiłek przed snem mam 24 lata, tak jak pisałem na wstępie, obecnie ważę w okolicach 80kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
eh no kiedys zglaszalam lekarzowi problem, zrobilam badania na cukier i wyszedl mi lekko za wysoki ale lekarz powiedzial ze tak czasem jest i tyle :O znam swoj organizm juz na tyle jednak ze wiem ze jak jestem glodna to lepiej cos zjesc od razu , niz czekac bo np nie minely 3 h po posilku jeszcze, bo pozniej musze sie nawpieprzac zeby wyregulowac cukier co do weglowodanow- no ale jak nie zjem wegli to bede glodna i i tak mi poleci cukier :D bledne kolko bez wegli musze jesc do 1-2 h :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmień ryż na brązowy. jeżeli zajdzie potrzeba do to tej piersi czy czegoś tam białkowego koło 20-21 dodaj jeszcze odpowiednią ilość ciemnego pieczywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Commander in Chief
no wiem wmontowuje sobie jogurt czy jablko nie mam ochoty o 21 jesc kurczaka czy ryby znow... miesa czerwonego i wieprzowiny nie jem od 15 lat wiec nawet nie ma opcji takiej zebym tknela to czy generalnie podsumowujac- to gdzie lezy blad? wmontowac bialkowy posilek po obiedzie jeszcze powinnam? ah no i zapomnialam napisac ze 1-2 razy w tygodniu jem w knajpach, ale to najczesciej wietnamska zupe z kurczaka tzw pho, albo ryby jakies czy owoce morza, i polowe zawsze zabieram do domu wiem nie wpieprzam wszystkiego :P ah i skoro juz cie tak tu magluje, dzieki w ogole za pomoc :) to czy moglbys mi jeszcze powiedziec czemu mi sie tak szybko miesnie rozrastaja ? mam w lydce juz jakies 36 cm a 2 miesiace temu zanim zaczelam chodzic na silownie mialam ok 34 ( wczesniej na steperze w domu cwiczylam, biegi i spacery) reszty nie mierzylam, tzn mierzylam ale nie pamietam bo zgubilam karteczke i olalam sparwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna 234
Dareios, włśnie dziś się ważyłam, mam 107 kg przy wzroście 175 cm co mam robić by schudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna 234
a swoją drogą to mądry z Ciebie gość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dareiosku
nie mów proszę że źle robię będąc na diecie Dukana! powiedz, jak mogę ją usprawnić, by była skuteczniejsza, mam malutko do zrzrucenia ok.8kilosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a moglbys napisac jak schudnac SZYBKO? NP.3 KG W TYDZIEN?" Tak to tylko w erze. Dziewczyny, zejdźcie na ziemię. Oczywiście na upartego się da ale kosztem jędrności ciała i z wysokim prawdopodobieństwem późniejszego efektu jojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×