Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dareios

Kobiety na diecie

Polecane posty

GRANDPEA, musiałbym mieć więcej informacji o Tobie i Twojej diecie aby ustalić przyczyny takiego stanu rzeczy Dieta Dukana to dla mnie kolejny wynalazek. "aha chcialam zapytac. czy to normalne ze jak zjem jakiekolwiek warzywa w jakielkolwiek postaci, czy to gotowane czy smazowne czy surowe to mam brzuch wzdety jak balon, dlatego tez warzyw musze unikac?? co moge zrobic aby tak sie nie działo?? bo to uczucie wzdecia jest wstretne" możliwe ze za dużo błonnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jaka jest maksymalna dawka zdrowego tluszczu na dzien, zeby nie szedl w biodra tylko byl przeksztalcany w energie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
no tak, ale z tego co piszesz to wynika,ze super dieta jest ATKINS - sama ta diete stosowalam, chodzilm na aerobik 3 razy w tyg. troche cwiczylam tez silow, prace miala chodzaca- chodzilam spcerkiem tak ze 3 godzinny dziennie,czasami nawet 6 i wyobraz sobie ,.ze po 2 miesiacach schudlam 3 kilo!!! z 61 na 58kg przy 166cm . i co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widzę że nie czytałaś mojego pierwszego postu. NIE MA uniwersalnych maksymalnych dawek czegokolwiek. Każdy jest inny, każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Ja sam obecnie dostarczam około 80g tłuszczu, 240g białka i 140g węglowodanów. Pamiętaj że tłuszcz to jest tylko jedno ze źródeł kalorii. A to czy chudniesz czy tyjesz zależy od całkowitej podaży kalorii. Jeżeli możesz opisz siebie. Ile masz lat, ile ważysz, jaki tryb życia prowadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"no tak, ale z tego co piszesz to wynika,ze super dieta jest ATKINS - sama ta diete stosowalam, chodzilm na aerobik 3 razy w tyg. troche cwiczylam tez silow, prace miala chodzaca- chodzilam spcerkiem tak ze 3 godzinny dziennie,czasami nawet 6 i wyobraz sobie ,.ze po 2 miesiacach schudlam 3 kilo!!! z 61 na 58kg przy 166cm . i co ty na to?" Nie znam diety ATKINS. Nie zajmuje się znachorstwem, stosuje sprawdzone metody. Opisz co jadłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lubi lato
do autora, brawo w koncu ktos napisal cos madrego o zdrowym zywieniu i chudnieciu tez mnie bardzo smiesza te topicii zdesperowanych pan ktore nie racza nawet zaznajomic sie z zasadami zdrowego zywienia niektore nawet nie cwicza tylko sie glodza glupota i porazka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i chcialabym schudnac 5 kg i wyrzezbic cialo (tak na kobieco..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 505-334-...
. Należy spożywać produkty z różnych grup żywności (dbać o urozmaicenie posiłków) W skład produktów spożywczych wchodzą niezbędne składniki odżywcze zawarte w różnych ilościach i proporcjach. Nie ma produktu żywnościowego, który dostarczałby wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach.Aby nie dopuścić do powstania niedoborów należy w codziennym jadłospisie uwzględnić produkty ze wszystkich grup: produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i jego przetwory, produkty dostarczające pełnowartościowego białka. Zasada urozmaicenia powinna dotyczyć wszystkich posiłków.Komponując swój jadłospis należy kierować się zasadami zdrowego żywienia Produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii Produkty zbożowe powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie człowieka. Produkty te dostarczają węglowodanów złożonych, błonnika pokarmowego oraz białka roślinnego. Z witamin zawierają przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witaminę E. Dostarczają również składników mineralnych takich jak: żelazo, miedź, magnez, cynk oraz potas i fosfor. Wartość żywieniowa produktów zbożowych jest uzależniona od stopnia przemiału ziarna, w trakcie którego usuwane są zewnętrzne części bogate w składniki odżywcze. Mniejszą zawartością witamin i składników mineralnych charakteryzują się produkty otrzymane z wyższego stopnia przemiału, wówczas mąka i pieczywo są bielsze a kasza drobniejsza. Natomiast pieczywo razowe oraz grube kasze odznaczają się wyższą zawartością witamin i składników mineralnych oraz błonnika pokarmowego. Mleko i produkty mleczne powinny być stałym elementem codziennej diety Mleko i przetwory mleczne są nie tylko głównym źródłem wapnia w diecie, ale dostarczają również białka o wysokiej wartości biologicznej oraz witamin z grupy B, a także A i D. Produkty te są również źródłem składników mineralnych takich jak magnez, potas i cynk. Z uwagi na zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych w tłuszczu mlecznym należy wybierać mleko i jego przetwory o obniżonej zawartości tłuszczu. Mięso spożywaj z umiarem, zastępuj je rybami i roślinami strączkowymi. Mięso jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka, a także witamin z grupy B, szczególnie B1,B12, PP oraz łatwo przyswajalnego żelaza. Należy wybierać chude gatunki mięs, a także zastępować je roślinami strączkowymi i rybami (zaleca się spożywanie 2-3 porcji po 150g tygodniowo). Zarówno rośliny strączkowe jak i ryby oraz jaja są dobrym źródłem pełnowartościowego białka. Jaja podobnie jak mięso, zawierają prawie wszystkie składniki odżywcze potrzebne organizmowi. W żółtku jaja zawarta jest jednak duża ilość cholesterolu. Ryby w porównaniu z mięsem zawierają więcej składników mineralnych. Są dobrym źródłem jodu oraz fluoru. Polecane są zwłaszcza ryby morskie ze względu na wysoką zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.Rośliny strączkowe są źródłem węglowodanów złożonych, a także witamin z grupy B oraz składników mineralnych takich jak: żelazo, fosfor i wapń. Spożywaj codziennie warzywa i owoce Warzywa i owoce powinny wchodzić w skład codziennej diety, gdyż są źródłem cennych witamin, zwłaszcza witaminy C oraz B - karotenu. Dostarczają także kwasu foliowego. Zawierają znaczne ilości składników mineralnych takich jak: wapń, potas, magnez, sód. Zawarty w owocach i warzywach błonnik pokarmowy nie ulega trawieniu przez enzymy przewodu pokarmowego. Spełnia on bardzo ważną rolę, m.in. posiada zdolność regulowania pracy przewodu pokarmowego zapobiegając zaparciom, korzystnie wpływa na stężenie cholesterolu i glukozy we krwi.Większość warzyw i owoców odznacza się wysoką zawartością wody (80-90%), z czego wynika ich niska wartość kaloryczna. Ograniczaj spożycie tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych Tradycyjna polska dieta obfituje w tłuszcze. Zaleca się obniżenie spożycia tłuszczów ogółem poniżej 30% dziennego zapotrzebowania na energię. Ograniczenie spożycia tłuszczów zwłaszcza zwierzęcych i produktów obfitujących w cholesterol jest nieodzownym warunkiem profilaktyki chorób układu krążenia. Ograniczenie spożycia tłuszczu ma również istotne znaczenie w zapobieganiu i leczeniu otyłości.Należy pamiętać, iż tłuszcz jest najbardziej kalorycznym składnikiem pokarmowym - 1g tłuszczu dostarcza 9 kcal, a białka czy węglowodanów 4 kcal.Warto wiedzieć, że tłuszcze spożywane są nie tylko w formie "widocznej" (masło, olej, margaryna, smalec, tłuszcz przy mięsie czy wędlinach), ale również w formie "niewidocznej" zawartej w potrawach i produktach (mięso, sery, wyroby cukiernicze). Tłuszcze zwierzęce sprzyjają rozwojowi miażdżycy. Wskazane jest aby zastępować tłuszcze zwierzęce roślinnymi. Wśród różnych technik kulinarnych godne polecenia jest gotowanie, pieczenie czy duszenie bez dodatku tłuszczu. Również pieczenie na grilu powoduje zmniejszenie ilości tłuszczu. Unikaj cukru i słodyczy Ograniczaj spożycie soli Pij wystarczającą ilość wody. Woda dostarczana jest organizmowi w postaci napojów oraz razem ze spożywanymi produktami i potrawami. Organizm nie może magazynować większej ilości wody i niedostateczna podaż płynów szybko może doprowadzić do odwodnienia, dlatego też należy pić często, w umiarkowanych ilościach. Zaleca się, aby wypijać co najmniej 2 l napojów dziennie. Uniwersalnym napojem, za pomocą którego można ugasić pragnienie jest woda. Natomiast należy ograniczać spożycie napojów słodzonych. Nie pij alkoholu Alkohol jest produktem bardzo kalorycznym, nie zawiera żadnych niezbędnych składników pokarmowych, a u osób z podwyższonym stężeniem triglicerydów sprzyja ich dalszemu wzrostowi. W nadmiarze podnosi także ciśnienie krwi. Należy pamiętać, że częste spożywanie umiarkowanych nawet ilości może prowadzić do uzależnienia. Alkohol należy spożywać z umiarem. Nie powinno się przekraczać 2 drinków dziennie. Za 1 drinka uważa się kieliszek wódki, lampkę wina (75-100ml) lub szklankę piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tyle topikow o dietach
a na wiekszosci z nich kobiety piszą o swoim zyciu, opisują swoj dzien,m co kupily, gdzie były i razem sie nakrecają zeby wytrwac z głodówkowych dietach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce zaczac. mam w domu orbiter, hula-hop, drazek do podciagania i przygotowany zestaw cwiczen na kazda czesc ciala (znam na pamiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka z gdanska
forfree chcesz wazyc 54 przy takim wzroscie? nie wyobrazam sobie tego:o no chyba ze zamierzasz byc patykiem...:o Ja waze 58/172 i wygladam jak kosciotrup:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
ATKINS- dieta niskoweglowodanowa sniadnia: jajecznica (4 jajka bez oleju-patelknia teflonowa) do tego ogorek kiszony / pomidor lub 4 plasterki wedliny ,2 plasterki sra zoltego, plus ogorek kiszony lub salatka- salata, ogorek, pomidor, puszka tunczyka , lyzka majonezu Obiad: ryba pieczona w piekarniku plus 50g fasolki gotowanej i solonej -to bardzoczesto jadlam lub curry- kurczak/ cielecina w takim jakby sosie ( nie dodaje sie do tego zadnych wegli gdy sie gotuje) lub peirs wedzonego kurczaka przekaski: batonik atkinsowy- ok.10g bialka, bnardzo niska zawartosc wegli i cukru lub orzechy- np.10 pistacji lub ser zolty- max.100g ,ale to rzadko jadlam lub max 100g owocow ale tylko albo maliny albo truskawki albo jagody jadlam 2 przekaski dziennie przewaznie, czasami 1 kolacja: troche ryby ok.50g pieczonej ewneutlanie kurczak wedzony tez z 50g (jedno male udko), salatka taka jak na sniadanie, lub troche sera zoltego max.50g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również uważam że to delikatna przesada. faceci wcale nie lubią chudych kobiet. to że różni projektanci mody lansują taki typ sylwetki nie znaczy że faceci na to lecą. forfree, co rozumiesz przez wyrzeźbić po kobiecemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
aha no i 2 klitry wody dziennie , czasami jakas herbata bez cukru, nie pije kawy ani sokow ani nic takeigo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbata bardzo dobrze działa. ale nie upatrywałbym w kawie jakiegoś demona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
czasami dodawaly do salatek 1-2lyzke smeitany przez 3 tyg. jadlam do 20g WEGLOWODANOW dziennie , potem przez 5-6 tyg jadlam do 40 G weglowwadnow dziennie (glownie pochodzace z warzyw) a jeszcze przekaska to mogb byc tez pomidor z polowa ogorka. ogolnie codziennie jadlam jakies warzywa, czasami jeszcze gotowany kalafior i brokuly ( ale to doslniwe kilka razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że sie tak udziele - czyli klasyczny błąd który opisałem. stosujesz gotową dietę, a jak pisałem na wstępie nie ma gotowych diet. jajecznica z 4 jaj bez oleju? a co z tego że nie dasz oleju jeżeli w samych 4 żółtkach jest okolo 24g tłuszczu? ryba rybie także nie równa. jedne mają więcej tłuszczu, inne mniej. owoce? to nic innego jak słodycze, 100g owoców (to jeszcze zależy jakich) to także konkretna dawka cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
Dareois- dopeiro co napiales zeby wystrzgegac sie WEGLI ,a wiec psize ci ze ich nie jadlam. 100g lososia jadlam owoce- 100g truskawek.malin.jaogd- jak napisalam, nie mow m i,ze nie da sie chudnac jedzac 100 g owocow nawet jezlei mialoby to byc dziennie. napisalam cie ze jadlam max 40g WEGLI na dzien../.... piszesz ,ze nie gotowych diet a wlasnie ze sa- np.DUKAN I ATKINS- obie diety koncetruja sie na OGRANCIZENIU WEGLI -piszesz ze w koncu o to chodzi................o ograncizenie wegli ,na aTkinsie na 3 fazie mzona np. jesc ciemne peiczywo i ciemny ryz, ktory polecasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
czyli co jajka sa niezdrowe bo maja duzo tluszczu???? nie dodawalam oleju bo nie lubie oleju wole robic je na masle ,ale atkins poelcal uzywac max.1 lyzke masla na dzien! wiec stiwerdizlam ,ze wole juz usmazyc je bez masla i bez oleju,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest zrobione
owoce? to nic innego jak słodycze w kazdej jednej diecie zaleca sie spozywanie owocow i warzyw,wiec czegos tu nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, wystrzegać się węglowodanów bo głownie one powodują tycie, ale to nie jest tak że możesz wszystkiego innego jeść do oporu i nie przytyjesz. Wszystko powinno być odpowiednio zaplanowane, wyliczone a nie jechane wg schematu który ma pasować do 1 000 001 kobiet. Wg mnie w Twojej diecie było zdecydowanie za dużo tłuszczu. Po prostu nie stworzyłaś odpowiedniego deficytu kalorycznego swoją dietą aby umożliwić redukcję wagi. Policzmy tak na oko. Na śniadanie 4 jajka, co daje około 24 gram tłuszczu + około 25g sera co z kolei nam daje około 5 g tłuszczu. Samo śniadanie ok 30g tłuszczu potem miałaś jeszcze jakieś 100g ryby co daje kolejne 15-20g tłuszczu (przyjmuje średnie wartości). A potem jeszcze 50g sera co daje kolejne 10-12g tłuszczu To daje nam ogólnie około 50-55g tłuszczu. Plus 1-2 łyżki śmietany. Ja sam jako trenujący facet na diecie redukcyjnej spożywam około 75g tłuszczu. "piszesz ,ze nie gotowych diet a wlasnie ze sa- np.DUKAN I ATKINS- obie diety koncetruja sie na OGRANCIZENIU WEGLI -piszesz ze w koncu o to chodzi................o ograncizenie wegli ,na aTkinsie na 3 fazie mzona np. jesc ciemne peiczywo i ciemny ryz, ktory polecasz" Heh, tylko że to wszystko trzeba policzyć. Policzyć w stosunku do własnego organizmu a nie jechać gotowcem z ksiązki albo netu. Dobra dieta to są same zasady do których należy dopasować konkretne posiłki. "czyli co jajka sa niezdrowe bo maja duzo tluszczu????" Nie ma zdrowe/niezdrowe. Wszystko zależy od ilości. Jajka są doskonałym źródłem białka i tłuszczu ale jeżeli przesadzisz to także utrudni chudnięcie. Wiesz, oliwa z oliwek także jest super w odchudzaniu. Ale jak będziesz jej piła 100g dziennie to także nie schudniesz. Mam nadzieje że zrozumiałaś o co chodzi "w kazdej jednej diecie zaleca sie spozywanie owocow i warzyw,wiec czegos tu nie rozumiem" Tak jak pisałem, nie zajmuje się znachorstwem. To że w kilku modnych dietach są zawarte owoce wcale nie znaczy że należy się tego trzymać. Owoce zawierają cukier i naprawdę nie ma różnicy czy zjesz jabłko czy posłodzisz herbatę 3 łyżkami cukru. Oczywiście jedzenie owoców można wkomponować w dietę, ale nie polecam. Raczej bym się trzymał zasady że owoce tylko z rana, ewentualnie po treningu o ile trenujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrzezbic po kobiecemu to znaczy lekko zarysowane miesnie, bez zadnej przesady, jedrne posladki, plaski brzuch, lekko umiesniony i w ogole kobiecosc+sila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dareios myślisz ze ta strona jest dobra do wyliczenia kcal? http://exrx.net/Calculators/CalRequire.html wyszło mi 1986 kcal, to o ile procent obciąć zapotrzebowanie na diecie?" Trudno powiedzieć. Kalkulator z natury nie jest zbyt precyzyjny ale można przyjać te wartości za zbliżone. Spróbuj odjąć 10-15% i po tygodniu zobaczy czy są jakieś efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
Dareois wybrales z mojego jadlospisu te produkty ktore maja akurat najwiekszosc ilosc tluszczy, i poweim ci ,ze przez peirwsze 3 tyg. jedzac ok.6 jajek dzieniie!!!!!! ,plus 50g sera, warzywa i rybe schudlam 2 kilo!!! dopiero jak ziwqkeszylam ilosc weglo do 4 ,schudlam marne kilo ,no moze 1.5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gram na pianinie
Dareios Zgadzam sie z Toba co do spozywania owocow w trakcie diety.Oczywiscie mozna,ale jakies male jablko,gruszke,kilka sztuk truskawek,natomiast w zadnym wypadku nie mozna sie nimi obżerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie udziele
ilosc wegli do 40g mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Dareios, podoba mi sie co mowisz, dodam ze nigdy nie stosowalam zadnych diet i niestety w nie nie wierze. Teraz jednak chcialabym schudnac przynajmniej 5 kg. Czy moglbys napisac co robie zle? Praca siedzaca przez 8 godz. sniadanie: bulka z ziarnem, plasterek wedliny lub sera, obiad normalnie kasza, jakies mieso w sosie surowka, kolacji jako takiej nie jadam, jem jesli jestem glodna, a to warzywa na patelnie, a to kawalek obrzydliwie tlustej kielbasy, lub maslanka, zalezy na co mam ochote. W ciagu dnia 2-3 kawy rozp. z mlekiem, duzo wody. Wydaje mi sie ze nie jem duzo, wiec dlaczego ostatnio tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×