Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dareios

Kobiety na diecie

Polecane posty

"ja nie mówie ze kulturystyka jest zła ale jak mozna prosic o rady chlopaka, który stosuje diete w zupelnie innym celu niz obecne tutaj kobiety?" W innym celu? Jak przychodzi sezon to czas spalić zbędny tłuszcz, więc myslę że cel diety jest IDENTYCZNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty sie odchudzasz, czy masz na celu rowniez rozbudowanie miesni? Co z suplementami dla kobiet? Mamy brac, czy nie? Tyle co Ty, czy mniej? Czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednoczesna budowa mięśni i redukcja tłuszczu to marzenie ściętej głowy. te cele się raczej wykluczają ponieważ budowa mięśni wymaga nadwyżki kalorycznej, a redukcja tłuszczu deficytu. suplementy to tylko dodatki które mogą, ale nie muszą pomóc. nie uważam aby było to potrzebne do osiągnięcia celu. jeżeli już to jakieś bazujące na zielonej herbacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętajcie też że mój plan jest ułożony konkretnie pode mnie. ja mam na celu nie tylko spalenie tłuszczu ale także zabezpieczenie mięśni przed katabolizmem oraz stworzenie warunków na regenerację po treningach siłowych. mój program traktujcie jako ciekawostkę a nie przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dukan jest bardzo mądrą dietą, wlasnie przez to ze jest rozlozony na fazy. Bo dieta to nie jest zmiana jadlospisu na 2-3 miesiące ale SPOSÓB NA ŻYCIE." Wybacz ale zaleciało tu drobnym sekciarstwem. Sposób na życie? Spójrz realnie, ile kobiet stąd stosuje dietę po coś więcej niż redukcja zbędnych kilogramów? Po drugie nie mówię że Dukan sam w sobie jest zły. Jednak nie można traktować go jako "jedynie słusznej" diety i stosować bez większego pojęcia o dietetyce jako takiej. To co krytykuję to bezgraniczna wiara w cudowne metody i środki. Kobiety będące na Dukanie zazwyczaj stosują go tylko dlatego że jest to metoda mocna, i jedna pani drugiej pani powiedziała że działa. Zawsze podstawą powinna być wiedza. Bez niej nie można świadomie dobrać diety dobrej dla siebie. Poza tym dukan dukanem, ale kto rozpisze konkretne wartości posiłków? Też Dukan? Zbiorowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziel sie prosze jeszcze jedna informacja moze: jak, gdzie, w jaki sposob wyliczyc zapotrzebowanie kaloryczne? Ogolnie to ja bym z radoscia ogromna sie mocno posugerowala Twoja dieta, niestety, naleze do tych trudnych przypadkow wegetarian, a wtedy nabicie wystarczajaco duzej ilosci bialka jest trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wstydze sie jezusa
z tych diet to najlepsza jest dieta dąbrowskiej przetestowana jest od czasów biblijnych dieta dukana ta prowadzi do zaburzenia czynności układu nerwowego w tym terz zaburzenia czynności serca mięśniowego ,osteoporozy ,tworzenie sie kamieni w układzie moczowych może dochodzić do obrzęku ,dna moczanowa czyli ostre stany zapalne stawów zwiększa ilość złego cholesterolu w żyłach uszkodzenie nerek trzustki wątroby przyspiesza starzenie sie organizmu alergie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pamiętaj, to że ja jem 240g białka nie znaczy że Ty też tyle musisz. dla przeciętnej kobiety powinien wystarczyć 1g/kg masy ciała. ewentualnie 1,5g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli 80 do 120 :(((((( Powiesz laikowi, ile to jest w praktyce? Heh, inspirujesz mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, mam taka prosbe do Ciebie, jesli nie szkoda Ci na mnie czasu. Powiedzialbys mi, jak to jest ogolnie z posilkami przed- i potreningowymi? Jesli chodzi o mnie, to trenuje najczesciej areoby (bieg po chodnikach albo mieszanina maszyn w silowni), rzadziej silowo. Co powinnam jesc przed i po treningach. Jako kobieta redukujaca wage, ale tez i miesniami w granicach normy nie gardzaca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stdooppllii
owszem, sposób na zycie, bo jezeli ktos ma problemy z nadwaga lub otyloscia to niestety musi trzymac sie zasad cale zycie. I nie da rady schudnac a potem zaczac normalnie jesc i nie przytyc. Widzisz, ja stosowalam wiele roznych diet, nawet u dietetyka byłam i gówno. dopiero na Dukanie waga mi ruszyla. I swoja diete z nim zaczelam od przeczytania ksiazek, a nie wizyty na forum, jak wiekszosc. łatwo to rozpoznac, bo potem takie"oczytane" zadaja pytania, na które odpowiedzi sa jasno napisane w ksiazce. I Dukan nie wyznacza nam konkretnego menu, podaje tylko przykładowe, ograniczenie jest jedynie wsrod produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak uzyskać z diety 80g białka? na poczekaniu: śniadanie 2 jajka (14g białka) II śniadanie 75g piersi (15g białka) Obiad 75g filetu z ryby (15g białka) podwieczorek 75g udka z kurczaka (15g białka) kolacja 80g tuńczyka (20g białka) oczywiście skupiłem się tutaj na samym białku co nie znaczy że tylko z niego posiłki powinny się skłądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"I Dukan nie wyznacza nam konkretnego menu, podaje tylko przykładowe, ograniczenie jest jedynie wsrod produktów." no i to jest podstawowa wada Dukana. Chcesz mi powiedzieć, że produkty które zaleca dukan mozna jeść do oporu i się schudnie? i to jest konkretny przykład znachorstwa tej diety. kluczową rzeczą jest podaż kalorii. do tego dieta musi zostać ułożona i rozpisana na konkretne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wstydze sie jezusa
Żywienia, jakie stosuje znaczna część ludzi, nie wytrzymują nawet szczury. Wskazuje na to doświadczenie Mac Carrisona. Postanowił on wyjaśnić, dlaczego między plemionami hinduskimi istnieją duże różnice pod względem rozwoju fizycznego i zdrowia. Założył hodowlę białych szczurów; potomstwo jednej pary podzielił na oddziały, zapewniając jednakowe warunki higieniczne, ale różnicując odżywianie - było takie samo jak poszczególnych plemion hinduskich (jedna grupa otrzymywała dietę zachodnio-europejskiego robotnika). Okazało się, że jedne szczury były rosłe, zdrowe, o lśniącym futerku, spokojne i życzliwie nastawione do otoczenia, inne stawały się coraz nędzniejsze, chorowały, były rozdrażnione i napastliwe. Po dwu i pół roku szczury zostały zabite i poddane sekcji. Dieta grupy najzdrowszej (nie stwierdzono żadnej choroby) składała się z razowej maki, chleba z małym dodatkiem masła, z surowych strączkowych owoców, surowej marchwi, kapusty, mleka i raz na tydzień małej kostki mięsa. Natomiast u innych, w tym żywionych po europejsku (biały chleb, margaryna, mięsne konserwy, marmolada, gotowane ziemniaki i jarzyny, herbata z cukrem) stwierdzono liczne schorzenia, zwłaszcza przewodu pokarmowego, nerek, pęcherza, płuc, nerwów, przerosty węzłów chłonnych, guzy rakowe, zapalenie oczu, wyłysienie. Szczury te chorowały na to samo, co ludzie na całym świecie. Ponieważ rok w życiu szczura równa się okresowi 20-25 lat w życiu człowieka, dlatego w naszym przypadku zmiany spowodowane złym żywieniem następują wolniej. Mniej i naturalniej Zdaniem doc. Kingi Wiśniewskiej-Roszkowskiej należy jeść mniej - wtedy, gdy odczuwa się prawdziwy głód. Nie należy zmuszać dzieci do jedzenia, unikać słodyczy. Połowę naszego codziennego pożywienia powinny stanowić surowe owoce i warzywa (spożywane przed posiłkami). Mięso tylko okazyjnie, unikać należy rosołów i zup na mięsie. Inne rady: mleko - 1,5 litra dziennie, sól kuchenna - potrzebujemy 1,5 gram dziennie, a zjadamy 10-15 gramów, cukier - najwyżej 30 gramów dziennie (6 płaskich łyżeczek). Szanować całość - nie odlewać wody z warzyw, jak najmniej zabiegów kulinarnych, zwłaszcza smażenia. http://www.klinika-zdrowia.com/prasa.php?o=czytaj&p_id=7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wiesz co, mam taka prosbe do Ciebie, jesli nie szkoda Ci na mnie czasu." Jak chcesz to napisz do mnie na gg: 5046826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co moze z tym zrobic wegetarianin? Zreszta i tak, cztery miesne posilki dziennie to jakos duzo. Do tego cenowo tez wychodzi niewygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stdooppllii
to zalezy co dla Ciebie oznacza "do oporu". Dukan pozwala na takie produkty którymi mozna się najesc, nie jedzac calego wiadra jak swinie. I wyobraz sobie, ze na sobie zaobserwowalam ze im wiecej zjem, tym wiecej spada mi z wagi. cos w tym musi byc, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"I nie da rady schudnac a potem zaczac normalnie jesc i nie przytyc." Zalezy, co dla kogo znaczy 'normalnie jesc'. Jesli tak, jak przed dieta, to fakt, nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wstydze sie jezusa
tak 10dag chleba razowego zawiera 7g białka, 10dag ziemniaków 2g, 10dag grubych kasz 10g, 10dag grochu, fasoli lub soczewicy ok. 23g, 10dag soi 35g. Nie są to liczby tak duże, jak w grupie białka pochodzenia zwierzęcego, ale chleb, ziemniaki czy kasz jemy spore ilosci. Podane wartości powinno sie poznać, gdyż ilość białka nie powinna być ani za duża ani za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stdooppllii
te verde dlatego napisalam ze dieta to sposób na cale zycie, a nie na krótki jego okres. Bo jak juz uda nam sie zchudnac to nie mozemy wrocic do starych nawyków bo jojo gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupladolata
Dareios,odchudzam się po ciąży.Urodziłam 4 miesiące temu.Walke z kilogramami zaczęłam dwa miesiące temu z wagą 76kg,teraz ważę 66kg.:) Na początku był Dukan,teraz dieta MŻ.A właściwie nic nie jem.Zawsze jadłam mało więc to nie problem.Zawsze też jadłam zdrowo,zero cukru,białaego pieczywa,ziemniaków,za to dużo warzyw,owoców,nabiału!Wiem,że takie odchudzanie,właściwie głodówka jest niezdrowa,ale ja inaczej nie schudne,znam siebie.Co możesz mi polecic,jak chudnąc zdrowo i jak pozbyc się brzuszka?Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wstydze sie jezusa
żeby wyżywić j 7 wegetarian potrzeba 1 hektar ziemi żeby wyżywić człowieka jedzącego miso potrzeba 2 hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta - w znaczeniu, w ktorym my tego slowa uzywamy, nie ogolnym - to sposob na schudniecie. Potem jest normalne odzywianie, ktore musi byc zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Dieta na redukcje masy nie jest na cale zycie, a tylko na okres redukcji masy. A potem mozesz miec kolejna diete, rozumiana jako sposob odzywiania, ale to juz nie jest ta sama dieta, ktore uzywalas na redukcji. Dieta to sposob na zycie - to po prostu frazes, a poza tym truizm :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wstydze sie jezusa
czyli nasza polska ziemia przy żywieniu jarskim mogła by wyżywić 190 milionów ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w drodze do domu, pisze z komorki. tak, pieczywo, warzywa zawieraja pewne ilosci bialka, ale to jest bialko rozlinne, o wiele mniej wartosciowe niz bialko zwierzece. ma zupelnie inny wspolczynnik biologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej wartosciowe powiadasz... Logika podpowiada, ze jako wegetarianka bede musiala jesc duzo wiecej bialka niz osoba jedzaca mieso. Nie bede przeciez w kolko jesc jajek i twarogu. Jak wyglada sprawa z niepelnowartosciowoscia roslinnego bialka, ktore w moim przypadku musialoby stanowic wiekszosc zroznicowanej diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×