Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dareios

Kobiety na diecie

Polecane posty

Gość nabial...
Czy ja gdzies napisalam, ze dieta 1000 kcal lub glodowki sa madre? Po prostu czytam Twoje wpisy i wyciagam wnioski. "sery, mają co prawda sporo tłuszczu ale za to mało węglowodanów. jednak popularne jogurty, mleko itp to radzę raczej odstawić" - maslanka lub jogurty naturalne nie maja wcale tak duzo weglowodanow, zawieraja za to bardzo korzystne dla naszego przewodu pokarmnowego szczepy zywych bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że laktoza jako taka jest dość wrednym cukrem. nie widzę też powodów aby nie uzupełniać witamin i minerałów za pomocą preparatu z apteki. bo jakby chcieć wszystkiego dostarczyć z pożywienia w odpowiedniej ilości to by trzeba było jeść ze 2kg dziennie warzyw i owoców. poza tym nie wiem czy czytałaś dokładnie tą dyskusję, ja nie zalecam rygorystycznego trzymania diety przez cały czas. ja sam co tydzień robie sobie odstępstwa choćby ze względu na to że łatwiej wtedy to znieść psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do przewagi serów nad mlekiem - w przypadku mleka dostarczając 1g białka dostarczamy 1g cukru. średnio. a w przypadku niektórych serów dostarczając 20g białka dostarczamy 1g cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabial...
"nie widzę też powodów aby nie uzupełniać witamin i minerałów za pomocą preparatu z apteki - ja tez nie widze, ale jedynie wtedy , gdy nie jestesmy w stanie pokryc przy pomocy pokarmow minimalnych ilosci potrzebnych organizmowi. Odrzucanie pewnych elementow diety z powodu cukru, tluszczu lub innych dziwacznych powodow i lykanie w zastepstwie tabletek uwazam za totalna glupote! "laktoza jako taka jest dość wrednym cukrem" - dzis sa dostepne niemal w kazdym sklepie produkty mleczne dla osob z nietolerancja laktozy, zaden problem! Mozna schudna jedzac wszystko, takze owoce, jogurty(nawet te slodkie) itd, itd.... Byc moze zamiast 2 miesiecy zajmie nam to 4, ale bedzie to zdrowiej, smaczniej i bez efektu jojo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi jeszcze co myślisz na temat coca-coli light??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można pić tylko pamiętaj że napoje gazowane fizycznie rozpychają żołądek. ale sam na diecie często pijam. "dzis sa dostepne niemal w kazdym sklepie produkty mleczne dla osob z nietolerancja laktozy, zaden problem!" i to twoim zdaniem jest mniej sztuczne niż multiwitaminowy preparat z apteki? "Odrzucanie pewnych elementow diety z powodu cukru, tluszczu lub innych dziwacznych powodow" To nie są dziwaczne powody tylko dieta. "Mozna schudna jedzac wszystko, takze owoce, jogurty(nawet te slodkie) itd, itd.... Byc moze zamiast 2 miesiecy zajmie nam to 4, ale bedzie to zdrowiej, smaczniej i bez efektu jojo!" a to zależy. jeżeli przez jogurty, mleka i owoce doprowadzisz spożycie kalorii do poziomu zapotrzebowania to nie schudniesz ani grama nawet i w 40 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec i ja mam pytanie bo widze ze kolezanka z innego topiku oczywiscie o babskim odchudzaniu sie ciebie radzila wiec i ja zapytam skoro uwazasz sie za takiego znawce kobiet i kobiecej diety no wiec ja mam 177cm i w tej chwili waze 66,5kg czy uwazasz ze to jest dobra waga co do wzrostu????????????????????????????? w tej chwili najwiekszym moim problemem jest brzuch a konktretnie skora troszke flakowata na nim (efekt ciazy) co radzisz jakie cwiczenia ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, opamiętajcie się. Włączcie trochę Wasze szare komórki i zacznijcie myśleć a nie na ślepo i głucho chwytacie się każdej nowości pojawiającej się na forum. Każdy organizm jest inny i potrzebuje zupełnie czegoś innego, dlatego takie pytania w stylu "a co powinnam jeść jeśli ważę tyle i tyle.." to trochę jak rzucanie kamieniem do celu- za którymś razem na pewno się trafi. Jest sporo racji w tym co pisze Dareios aczkolwiek wolałabym poradzić się dietetyka czy lekarza co do zmiany żywienia. Pół roku temu schudłam (po ciąży) 18 kg- jedząc i pijąc nabiał, makaron, ryż, kasze oraz dużo warzyw i owoców- wszystko wedle zaleceń lekarza a teraz dowiedziałam się, że gdybym posłuchała zaleceń Dareios, to w życiu bym nie schudła :-) Pozdrawiam wszystkich walczących z nadwagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciafasolcia --- ja akurat napisalam do niego tak po prostu z ciekawosci poki co nie uzyskalam odpowiedzi ale niektore jego wypowiedzi dla mnie sa totalnie nieprawdziwe i nie zgadzam sie z tym ale wlasnie chcialam sie upewnic w tym ze ten facet nie do konca zna sie na kobietach ani na ich dietach owszem ma racje w wielu watkach ale nie we wszystkich moze uzyskam odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba słuchac w ślepo, ale mozna sie czegos dowiedziec mądrego. a dieta kapusciana to jedyna , na której schudłam a to dlatego ze nie ograniczałam jedzenia czyli mż, tylko miałam lekkie posiłki, w tym zupy jarzynowe.a zadady zywienia zmieniłam, to fakt.znam siebie i wiem co moze zadziałac na mój organizm. ale jakbys poczytała ze anorektyczka ważaca 50 kg sie odchudza jedząc jog.naturalny, pomidora i jablko dziennie, do tego cwiczy bo ma wyrzuty ze duzo zjadła, to te metody deirosa są bardziej przemawiające do zdrowszego schudniecia i mozna sie dowiedfziec jak organizm reaguje na głodówke. co do suplementów to dietetyczka zaleciła koleżance tabl. z ananasem i chrom-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i deiros powtarzał kilka razy ze to sa jego przemyslenia i nie wrzuca wszystkich kobiet do jednego wora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mussa30- no tak, grunt to zdrowy rozsądek. Jeśli chodzi o ćwiczenia po ciąży na flakowaty brzuch, to mogę Ci napisać co ja robiłam żeby go zgubić. Generalnie cały dzień nosiłam na brzuchu pas neoprenowy, czasem też w nim spałam, ale było mi za gorąco i nie wygodnie, dlatego częściej nosiłam za dnia. Ćwiczenia to najzwyklejsze brzuszki powtarzane w 3 seriach i w miarę możliwości zwiększanie ilości brzuszków. Zadziałało. Nie katowałam się, nie wmawiałam sobie, że jak dziś nie poćwiczę, to zostanę grubą świnią. Wzięłam to raczej na luzie i jak na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kazda z nas zna swoje cialo i mniej wiecej wie co powinna i ile jesc aby nie tyc ale jak pojawia sie nowy watek to kazda bardziej z ciekawosci zaglada niz z postanowieniem co on powie to tak zrobie to wtedy napewno schudne ja sama sobie ustalam co zjem kiedy zjem i ile zjem i sie pilnuje a jesli zjem cos ponad to to wiem ze mi pojdzie tu czy tam ale robie to dla siebie a nie bo jakis guru mi tak radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kaja3000- i deiros powtarzał kilka razy ze to sa jego przemyslenia i nie wrzuca wszystkich kobiet do jednego wora" No jasne, ale radzi wszystkim kobietom i to bardzo podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciafasolcia --- wlasnie mam zamiar sie zabrac za brzuszki zeby ten flaczek zrobil sie milszy ale poki co nie mam ochoty hihi i wcale sie tym tak bardzo nie przejmuje bo i tak juz schudlam i fajnie wygladam a ten brzuszek to tak dla lepszego samopoczucia wiec jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie on radzi wielu tak samo a przeciez jak sam pisze kazda kobieta jest inna teraz zniknal i nie pisze bo sam juz nie wie co ale wciaz czekam na odpowiedz pana znawcy kobiecego ciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcaca schudnac
a jezeli cie poprosze o ulozenie diety to zrobilsby to? co jesc zeby schudnac okolo 20 kg? mam 25 lat, prace siedzaca, malo ruchu i bardzo slaba wole (wzrost 173, obecnie 90 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"skoro uwazasz sie za takiego znawce kobiet i kobiecej diety no wiec ja mam 177cm i w tej chwili waze 66,5kg czy uwazasz ze to jest dobra waga co do wzrostu?????????????????????????????" To zależy jak się z tym czujesz. Nie wierzę w indeksy BMI i inne, najważniejsze jest to jak odbieramy to co widzimy w lustrze. "w tej chwili najwiekszym moim problemem jest brzuch a konktretnie skora troszke flakowata na nim (efekt ciazy) co radzisz jakie cwiczenia ????" Nie ma jako takich ćwiczeń na skórę. Wszystko zależy od jej elastyczności. raczej bym polecił jakieś zabiegi dermatologiczne czy kosmetyczne niż ćwiczenia. "Pół roku temu schudłam (po ciąży) 18 kg- jedząc i pijąc nabiał, makaron, ryż, kasze oraz dużo warzyw i owoców- wszystko wedle zaleceń lekarza a teraz dowiedziałam się, że gdybym posłuchała zaleceń Dareios, to w życiu bym nie schudła" Heh, po ciąży to jest zupełnie inna sytuacja. Organizm w czasie ciązy sporo nabrał nie tylko tłuszczu ale także i wody a później po porodzie po prostu się tego pozbywał. I tak nie uważam, że Twoje menu było optymalne, ale po prostu po narodzinach drastycznie zmniejszyło się Twoje zapotrzebowanie kaloryczne a tym co jadłaś po prostu go nie przekroczyłaś. "niektore jego wypowiedzi dla mnie sa totalnie nieprawdziwe i nie zgadzam sie z tym" Jakie te wypowiedzi i dlaczego?? "No jasne, ale radzi wszystkim kobietom i to bardzo podobnie " Bo zasady są w miarę stałe - ich zastosowanie indywidualne. Dlatego jak mnie pyta jakaś kobieta to piszę ogólnikami a nie konkretnie "zjedz 74,36g piersi z kurczaka". Opisuję zasady jakimi należy się kierować oraz wymieniam najlepsze źródła różnych składników odżywczych oraz kiedy i jakie ewentualnie stosować. To nie są żadne ścisłe wytyczne tylko ogólne zasady do których dietę należy dopasować. "no wlasnie on radzi wielu tak samo a przeciez jak sam pisze kazda kobieta jest inna teraz zniknal i nie pisze bo sam juz nie wie co" Sorry, ale nie mam czasu siedzieć i na bieżąco odpisywać od świtu do nocy. Czasami trzeba trochę popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a jezeli cie poprosze o ulozenie diety to zrobilsby to? co jesc zeby schudnac okolo 20 kg? mam 25 lat, prace siedzaca, malo ruchu i bardzo slaba wole (wzrost 173, obecnie 90 kg)" Napisz dzisiaj wieczorem do mnie na gg: 5046826 bo indywidualne dopasowanie diety to nie jest 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja się poradzę
olciafasolcia i inne Albo Wam sie nie chce czytać całego topiku, albo nie rozumiecie co czytacie :o Nie podoba Wam sę to co Dareios radzi to idżcie na topiki o kopenhaskiej, dukanie czy Adipexie i nie śmieććie nam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja się poradzę- hahaha, właśnie nam się chciało to wszystko przeczytać i to ze zrozumieniem, czego i Tobie życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabial...
"To nie są dziwaczne powody tylko dieta. "- owszem, to sa dziwaczne powody, prawidlowo skomponowana dieta powinna zawierac skladniki ze wszystkich grup pokarmowych, takze owoce i nabial, wystarczy kontrolowac ilosc! "a to zależy. jeżeli przez jogurty, mleka i owoce doprowadzisz spożycie kalorii do poziomu zapotrzebowania to nie schudniesz ani grama nawet i w 40 miesięcy" - jak wyzej, wszystko zalezy od ilosci, nikt nie mowi, ze tego mleka, jogurtu, itp... trzeba pic 3 litry dziennie. "i to twoim zdaniem jest mniej sztuczne niż multiwitaminowy preparat z apteki?" - czy Ty w ogole wiesz o czym ja pisze? to sa te same jogurty i mleko jak wszystkie inne, jedynie o obnizonej zawartosci laktozy, polecane szczegolnie dzieciom cierpiacym na nietolerancje laktozy! rzeczywiscie- trucizna ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz dzisiaj wieczorem do mnie na gg: 5046826 bo indywidualne dopasowanie diety to nie jest 5 minut No to teraz będziesz miał zatrzęsienie wiadomości na gg :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcaca schudnac
super, na pewno sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się nie uważam za alfę i omegę i nie każę każdemu wierzyć mi na słowo ani ślepo stosować się do moich rad. radzę raczej zgłębienie podstaw dietetyki tak aby NIKOMU nigdy nie musieć wierzyć na słowo. Założyłem ten topic aby opisać najczęściej popełniane przez kobiety błędy w czasie odchudzania takie jak gotowe diety cud, diety 1000kcal, czy unikanie jedzenia po jakiejś tam godzinie. To był mój podstawowy cel. Jeżeli dalej radzą się mnie kobiety co i jak robić to staram się pomóc wg swojej wiedzy która nie raz pomogła mi z opony zrobić kaloryfer w ciągu 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"czy Ty w ogole wiesz o czym ja pisze? to sa te same jogurty i mleko jak wszystkie inne, jedynie o obnizonej zawartosci laktozy, polecane szczegolnie dzieciom cierpiacym na nietolerancje laktozy! rzeczywiscie- trucizna " ja i tak bym wolał wziąć preparat z apteki. wygodniejsze do spożycia i tańsze. i nie uważam tego za truciznę. ja raczej mało rzeczy uważam za trucizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja sie poradze --- doskonale rozumiemy co pan pisze ale nie musimy sie do tego stosowac i kazdy ma prawo do wyrazenia swojego zdania nie uwazasz ???????? bo ja nie uwazam zebysmy go zasmiecaly a co do twojej odpowiedzi panie znawco kobiet na moje pytanie to wiesz co ci powiem chce mi sie smiac a wiesz dlaczego bo nie wazylam 150kg i nie schudlam 100kg zebym musiala teraz miec problem z wiszaca skora i wedlug ciebie isc na zabieg jakis po prostu mam troszke flaczek na brzuchu i z tego co wiem moge o niego zadbac wlasnie cwiczac brzuszki ale ty doradziles mi zabieg jakis nie chce nikogo obrazac ale nie wiesz co piszesz moze lepiej sie nie wypowiadaj co na niektore tematy jak nie masz o tym zielonego pojecia i jeszczeaz zaznaczam ze ja piusalam tylko z ciekawosci co pan madrala mi doradzi ale nigdy bym sie takiej odpowiedzi nie spodziewala zabieg hahaha jakas masakra radzcie sie go glupiutkie dziewczynki dalej to napewno schudniecie i bedziecie wygladac jak modelki a jak nie to kaze wam isc na zabieg i wy pojdziecie i bedziecie mega szczesliwe hahaha smiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" owszem, to sa dziwaczne powody, prawidlowo skomponowana dieta powinna zawierac skladniki ze wszystkich grup pokarmowych, takze owoce i nabial, wystarczy kontrolowac ilosc!" to może przemów najpierw do zwolenniczek głodówek i dukanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×