Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

hejka:) ja nie mam zadnych bolow glowy wiec Ci nie poradze:) tez slyszalam ze mozna czasami ten apap albo paracetamol, a cisnienia sobie nie lekcewaz bo z tym nie ma zartow, ja caly czas biore leki na zbicie i jest ok... pozdrawiam i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Cześć dziewczyny, odnośnie brania leków przeciwbólowych to moja lekarka powiedziała, że jak coś to Apap, także Gosia jak będziesz w PL to zrób sobie spory zapas :) u mnie mdłości się utrzymują, ale nie są już takie silne jak na początku. mam do tego małą huśtawkę nastrojów, ale jakoś leci wszystko! Ginekologa mam jutro, a nie 14-stego, pomyliło mi się, nie mogę się już doczekać mojego maluszka na ekranie ultrasonografu! Dziewczyny w którym tyg zaczęłyście mieć uwydatniający się brzuszek? Pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ból głowy to mi pomagała mała kawa z mlekiem bo tylko malutką można w ciąży:) ale da się przyzwyczaić a i polecam Inkę dla smaku:) Uwydatnienie brzuchola to raczej sprawa indywidualna:) zależy od figury przed ciążą itp u Mnie do 7 mc ludzie nie wierzyli w ciążę:P a teraz troszkę podrósł w sobotę mierzyłam się w pasie i mam równo 99 cm:P a i wiem, że w kolejnych ciążach brzuch szybciej rośnie:) koleżanka w 3 ciąży jest i już w 5 miesiącu ma taki brzuch jak ja w prawie 9:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Pristina, musisz być bardzo drobniutką osobą zapewne :) na pewno z małym brzuszkiem łatwiej Ci było, niż kobietom z większym "ciężarkiem". Słuchaj, mam do Ciebie jeszcze 1 pytanie. Pisałaś, że kobietom w ciąży przysługuje bezpłatne leczenie zębów na NFZ. Ja chciałabym skorzystać z tej możliwości, ale chodzę prywatnie do gabinetu, który nie ma refundacji. Powiedz jaki trzeba zrobić 1 krok - po skierowanie tzn gdzie pójść? Do stomatologa w przychodni, 1 kontaktu czy gdzie? Jestem zielona w sprawach skierowań itp NFZ-tu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam wlasnie do przychodni zeby zapytac o koszty badan, 180zl musze dac, masakra... ale pozniej to juz tylko morfologia i mocz, dobrze ze chociaz ta tokso mi juz odpadla. jak myslicie czy do wszystkich badan beda mi tylko raz krew pobierac? czy pare ray mnie beda kluc? bo jest tych badan troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jottkaa daj znać w jakim mieście chcesz iść to poszukam takiego prywatnego gabinetu gdzie mają podpisany kontrakt z NFZ w necie:) Ja jak szłam do stomatologa to od razu tam do tego gabinetu prywatnego gdzie mają podpisany kontrakt z NFZ bez żadnego skierowania ani nic i dopiero na pierwszej wizycie wyszło, że mamy refundowane leczenie:) więc nie wiem jak to jest z przychodnią itp powiem szczerze, że nigdy nie byłam u Nas w przychodni u stomatologa. Zawsze chodziłam do tego prywatnego gabinetu (raz na kilka lat stąd nie zaglądałam nawet do przychodni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierze
Hej dziewczyny, mam pytanie.Czy czasem odczuwacie też takie mega kłucie w okolicy jednego z jajników? Takie ze az wyprostowac sie nie można? Mnie tak wczoraj złapało ze dwa razy i sie zastanawiam czy to jest normalne? Czy może znowu coś sie u mnie zaczyna nie tak?? :-( Plamien żadnych przy tym nie mam... Wczoraj chłopak powiedział swojemu najlepszemu kumplowi, żę będzie nas troje..a mi aż motylki po brzuszki zamigotały...ależ przyjemnie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) kupilam juz w aptece aparat do mierzenia cisnienia , bede przynjamniej spokojna. z rana mialam 140/70 wiec nie jest zle. Co do lekow przeciwbolowych , to od poczatku ciazy dopiero przedwczoraj wzielam 1 tabletke paracetamolu, raczej wole nie. Podobnie mam z kawa i Cola - od 4 m-cy ani lyczka:) , Nunusia , krew w ciazy napewno nie jest pobierana jednorazowo, bo przeciez wyniki moga sie zmienic w ciagu 9 m-cy. w 1 trymestrze ja mialam pobrana krew i zrobione badania m.in.na grupe krwi, antyciala wykluczajace konflikt serelogiczny, rozyczke, HIV itd, teraz ponownie bede oddawala krew i beda robione badania adekwatne do wieku ciazy. Minimum 1 raz na trymestr u mnie sie pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Pristina, dzięki - chodzi o Wrocław :) rozumiem, że w zasadzie wystarczy, że jak znajdę jakiś fajny gabinet, który ma umowę i zadzwonię, żeby się zorientować jak to u nich wygląda Nunusia, odnośnie badań to ja na początku też miałam ich sporo, podobnie jak Gosia. Wiem, że miałam jeszcze przeciwciała HCV (odnośnie wirusa zapalenia wątroby typu C) i HBs, typu B i np dzięki temu wiem, że w najbliższych dniach powinnam się niestety doszczepic, bo mam za mało przeciwciał HBs mimo iż w dzieciństwie byłam szczepiona normalnym tokiem. Lekarka powiedziała mi, że teraz to już raz w trymestrze badanie na toxoplazmozę i raz w miesiącu krew i mocz. W niedzielę robiłam sobie kontrolne Beta HCG, i wyszło mi 98 669,00 mIU/ml wydaje mi się, że wg opisu to 7-11 tyg ale pewności nie mam, bo te normy są dziwnie rozpisane. A tak w rzeczywistości mam 8 tydz i 4 dzień, więc chyba wynik w porządku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
ciągle nie wierzę - odnośnie jajników, to ja w pierwszych tygodniach 4-5 miałam bolesne jajniki, szczególnie rano, ale u mnie nie był to ból nie do wytrzymania. Raczej przybliżony do tego w czasie miesiączki. Myślę, że wszystkie obawy konsultuj ze swoim lekarzem, ale jeżeli mogę Cię uspokoić, to być może to tylko prawidłowa reakcja Twojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jottkaa dokładnie tak jak piszesz z tym gabinetem:) i generalnie po I trymestrze polecam dopiero iść bo wtedy najbezpieczniej:) co do badań to takie obszerne trzeba z początku zrobić, ale to już pewnie wszystkie macie, potem co jakiś czas mocz i krew tylko, ja jeszcze miałam dodatkowe na hormony wątroby bo było podejrzenie cukrzycy ciążowe (to są badania takie jakie się robi okresowo przy przyjmowaniu tabletek anty.) plus w pewnym momencie u mnie z 10 tygodni temu, czyli 24 tydzień był robiłam badanie na obciążenie glukozą (pije się 50 g rozpuszczonej glukozy i po godzinie mierzy poziom cukry we krwi , to się u Pani położnej w gabinecie robi:) więc jak będzie czas to i Wam powie, że trzeba się umówić na takie badanie:) ten mocz i krew to potem co 1-2 miesiące trzeba kontrolować, ja idę teraz do ginekologa 21 kwietnia to dostanę już ostatnie skierowanie na badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tutaj pierwszy z google adres http://www.acus.com.pl/stomatologia/?gclid=COP4-pWklKgCFQuEzAodb33MDA ale najlepiej zadzwonić upewnić się czy to wszystko czy tylko protezy podpisane z NFZ;) w ciąży wszystko masz za darmo, włącznie ze znieczuleniem i kanałowym leczeniem, jedyne za co musimy dopłacić do biała plomba światłoutwardzalna bo amalgamat też za free:) tak czy siak opłaca się bo koszt kanałowego leczenia do ok 300 zł za ząb conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze badania jak krew i mocz trzeba robic czesciej, ale mi nie o to chodzilo:) tylko teraz na raz mam zrobic duzo roznych badan (chyba z 6) i pytalam czy do tych badan beda mi tylko raz pobierac? bo wiem ze za miesiac, dwa znow dojdzie krew i mocz, ale bylam teraz u kuzynki ktora tez nuedawno rodzila i mowila ze raz pobieraja ale jak maja tak duzo badan to pobieraja dwie fiolki tej krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że za tym pierwszym razem to z 6 fiolek miałam pobieranych:) aż się zdziwiłam, że tak dużo trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie... bo to sa moje pierwsze badania oprocz tej tokso, musze sie zebrac i je zrobic, eh tylko ciezko sie na ta krew zebrac, ciezko... a przychodnie mam niedaleko siebie ale na sama mysl mi sie slabo robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
nunusia u mnie pomimo mnogości badań brali jedną, średniej wielkości fiolkę :) p.s. widać u Ciebie już brzuszek? Pristina - dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no zobaczymy jak to bedzie u mnie tak strasznie nie nawidze pobierania krwi bo zawsze mdleje, poprostu obciach, nie boli ale jakos tak moj organizm reaguje... jottka nie mam jeszcze ciazowego brzuszka bo jak juz pisalam to mam troszke swojego wychodowanego wiec troszke musze poczekac a ten dzidziowy :) spadam dziewczynki na basen milego wieczorku Wam zycze do jutra:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! W końcu słonko za oknem (podobno tylko do południa, ale to i tak miło)! Miłego dnia, przyszłe mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierze
Hej dziewczyny, tak sie cieszyłam ze mdłości już za mną..a tu lipa...po 3 dniach spokoju mdłości wróciły i to ze zdwojoną siłą...nawet widok wody mnie drażni..masakra jakaś :-( A poza tym to wkraczamy w 8 tydzien. Fajnie...brzucha oczywiście zero..ale za wcześnie, wiadomo ;-P W domu skaczą wokół mnie jakbym obłożnie chora była, hihihi :-) A ja tylko oszczedzać sie miałam..ale powiem Wam że instynktownie chyba zaczynam dotykać brzucha, delikatnie masując go gdy pobolewać zaczyna.. A..i jeszcze takie pytanie, troche krepujące,ale no cóż..czy miałyście też problem z zaparciami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ale w Krakowie sloneczko swieci:) ale dzis pospałam:) ciagle nie wierze super ze u Ciebie coraz wieksza radosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze ojj ja miałam okropne od samego początku... i właściwie przez całą ciążę, jakiś miesiąc temu lekarz ginekolog polecił mi taki syrop (bezpieczny w ciąży) i dobry w smaku http://www.i-apteka.pl/product-pol-830-LACTULOSUM-syrop-150ml.html więc polecam gorąco bo pomaga :) i nie ma takiej reakcji, że z zaparcia masz biegunkę, tylko pomaga normalnie się załatwić:) a zaparcia są związane z działaniem hormonów:) Ważne też żebyś piła dużo wody:) ja ponad 1,5 litra wypijam dziennie plus herbatki i kawa inka karmelowa (też polecam swoją drogą). Jak się pije dużo wody to to zapobiega puchnięciu w późniejszej ciąży:)) Pozdrawiam Was dziewczyny i życzę miłego dnia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie!! Czytam Was od jakiegoś czasu i dziś w końcu zdobyłąm się na wpis :) Jestem w 29 tc termin na 3 lipca :) To moja pierwsza ciąża, którą od początku przechodziłam bezobjawowo ;) dopiero jak brzuszek się zrobił ciążowy to jest pierwszy objaw ;) hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Dotek:) no to juz dzidzia kopie:) jak fajnie... witaj i wskakuj do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano kopie kopie :) wspaniałe uczucie :) zwłaszcza jak na zewnatrz widać :) nunusia.........Kraków...............11.10.2011......... ..???????????????? aśka2010.......Warszawa...........13.06.2011.......dziew czynka Zuzia LILKA-28........Tarnów...............23.06.2011.......ch łopczyk Adaś madzior86......Warszawa(okolice).03.06.2011.............. Córa X24X.............Skoczów.............5.11.2011.......... .....???????????? Pristina86........Gdynua..............26.05.2011......... ....córka Julka jottkaa...........Wrocław(okolice)..25.11.2011.......... ...?????????????? Joana84...........Wrocław............12.12.2011......... ....??????????? zlotaroza.........Czestochowa......19.11.2011............ XXXXXXXXX Dotek.............Tarnów.............03.07.2011............chłopiec Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie:) ale sie tego doczekac nie moge, a moj maz jeszcze bardziej:) a powiedz, bola Cie czasami te kopniaczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boleć nie bolą :) chyba jeszcze ma na tyle miejsca, że narazie tylko czuć :) mój mąż też długo czekał i w końcu sie doczekał :) nawet raz jak za mocno przytulił Mały się bronił i skopał tatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie:) bola chyba wtedy jak dziecko sie odwroci i daje nozki pod zebra :) tak mi cos ktos kiedys mowil, ale fajnie:) a kiedy poczulas pierwsze ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze - te zaparcia to naprawde klopotliwa sprawa , ja tez mam je od samego poczatku. adze sobie w taki sposob, ze rano zjadam na czczo grejfruta lub wypijam z niego swiezo wycisniety sok i naprawde po chwili przychodzi ulga. Pije codziennie duzo wody niegazowanej o czym juz Pristina mowila.. Dotek- witaj :) Milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kopniakami to jest tak, że do czasu jak dzidzia będzie miała miejsce w brzuchu to są przyjemne i wyczekiwane, dzieci lubią się ruszać po zjedzeniu słodkości bardzo:) jednak od jakiś 3 tygodni mała daje czadu, mało miejsca w brzuchu ma i kopie mocno po żebrach co już przyjemne nie jest:)) ale dam radę jeszcze troszkę:] kopniaki te późniejsze widać na gołej skórze i nie tylko w sumie:) bo i pod ubraniem widać jakby się coś wiło:) moja mała jak do męża jestem przytulona w nocy to i jego po plecach kopie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierze
Dziewczyny, a co sądzicie o stwierdzeniu ze jeśli poczatki ciązy sa ciężkie, tzn. mdłości i wymioty to znaczy że dziewczynka będzie?? Droczę się o to z narzeczonym... hehe :-P Sprawdziło się to w Waszym przypadku czy nie ma reguły?? Zyczę przyjemnego, aczkolwiek coraz bardziej pochmurnego popołudnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×