Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

X24X

Moja pierwsza ciąża obawy i radości

Polecane posty

Gość jottkaa
Ciągle nie wierze - nie meldujesz się dzisiaj, czyżby to już? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no włąsnie ja tez tak mysle ze moze nasza Anie juz wzieło bo cos cisza:) wczoraj jej tez nie było... moze juz tuli maluszka?? kupiłam wczoraj na allegro hustawke dla synka:) miałam kupic ja na mikołaja ale nie mogłam sie powstrzymac:P na mikołaja wymysle cos innego:P ale brzydka pogoda u nas... szaro zimno... Gosiu a co u Was? nic sie nie oddzywasz:( czy mi sie wydaje czy Fabiankowi troszke włoski zjasniały? Jottka nie wyparła bys sie córci:P x24x czekam na nowe zdjecia Hubcia:) pozdrawiam mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie mam w środku jeszcze te szwy, a na zewnątrz mi wyciągli położna mówiła, że jak się nie rozpuszczą to mam do niej przyjść i mi je na znieczuleniu wyciągnie ale poczekam jeszcze do przyszłego tyg jak coś to bede do niej dzwonic no i może przestanie w końcu boleć:( Wczoraj byłam u pediatry/neonatologa prywatnie z Hubą, obejrzała go dokładnie z góry na dół, ale raczej wszystko ok tylko też się dziwiła, że cesarki nie zrobili i że po takim porodzie to mały się super pozbierał i dobrze się rozwija musze troche tylko z nim pochodzić po lekarzach ale wszytsko idzie w dobra strone. Dzisiaj byliśmy na USG główki ma małą torbiel ale podobno się wchłonie sama i za 3 mies dla pewności na kontrole mamy przyjść i podcinali mu wędzidełko pod językiem troche krwi było i płacz aż mi się serce kroiło jak go widziałam i pierwszy raz mu łezki poszły masakra chyba mnie to nawet bardziej bolało niż jego. A zdjęcia dam dam tylko musze zrobić jakieś ładne temu mojemu modelowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle nie wierze
Hej dziewczęta!! Meludję,że..nadal jestem 2w1 :-) Byłam dzisiaj na kontroli u lekarza..hehe..ale miał minę jak mnie zobaczył z brzuszkiem :-D Pewnien był,że ja już daaaaaaaawno urodziłam :-P Generalnie ktg wzorcowe, oczywiście zero skurczy. Ale po badaniu pocieszył mnie,że główka jest już tak nisko,że włąściwie rodzić powinnam zacząc w każdej chwili.W niedzielę,w dniu terminu, mam się stawić w szpitalu na kontrolne ktg,a jak nic się nie ruszy, to za tydz mam przyjść po skierowanie do szpitala. Lekarz zalecił za to częęęęęęęęęęęęste przytulanie z mężęm :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. teraz czuje ze mam dziecko - na nic nie mam czasu :) zostalam sama , bo moj maz musial na kilka tyg do hamburga wyjechac i teraz rzadzimy tylko oboje z Fabianem.. Moj synek jest przez caly czas aktywny, w ogole nie spi tak jak wczesniej. teraz ma tylko jedna drzemke w ciagu dnia miedzy 15 a 18godzina!! Noce sa w miare spokojne co 3 godz cycek i okolo 3 nad ranem zaczyna sie bol brzuszka i stekanie do 4 a potem spimy do 9 :) i tak codziennie. A dzisiaj caly dzien marudny jest, jak nigdy ciagle glodny, przerwy miedzy karmieniami zmniejszyly sie dzisiaj do 1,5 godz , moze nie jego dzien..Fajnie, ze juz mozna go zainteresowac czyms np jakas grzechotka, to ulatwia troszke sprawe:) Nunusia dobrze, ze wspomnialas o mikolaju;) ja tez musze o jakims podarku pomyslec dla tych moich chlopakow;) A pytasz o wloski - jakos na zdjeciach tak wychodza bardzo jasno a czasem nawet pod rudy kolor zalatuja ale normalnie to ma ciemne wloski (no nie takie ciemne jak Twoj synek, bo Twoj to czarnulek) i nawet juz te wlosy wlasciwe zaczynaja mu rosnac, bo jak dotad to byl przez caly srodek glowy lysy jak tatus:) Dzisiaj rozmawialam z tesciowa i nie moglam uwierzyc w to co slyszalam, ze moj maz w wieku 3,5 miesiaca dostal pierwszego zeba!! szok ze w takim wieku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jak sobie radzicie z cieknacym mlekiem:)mi leci z piersi strasznie podkladam pileluche ale to jest meczace kiedy to sie unormuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyj bez żadnych obaw, pełnią życia. Co raz częściej słyszymy, o zachorowaniach młodych ludzi na raka. Większość z nas żyje w nieświadomości, nie robiąc rutynowych badań, a rak wcześnie wykryty może zostać wyleczony. Dlatego polecam link http://postlinknews.com/457news.php ze stroną, gdzie można samodzielnie w domowym zaciszu, wykonać test na raka. Nic nie tracimy, poza kilkoma minutami, które i tak spędzamy właśnie przed komputerem, a test na obecność raka zawsze warto wykonać. http://postlinknews.com/457news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:P do mnie juz babacia jedzie wiec dzis bede miec towarzystwo bo moj D w pracy cały weekend. ciagle nie wierze- melduj sie tu kazdego dnia bo kazdy dzien bez Ciebie oznacza jedno... :) tak jak piszesz w kazdej chwili cos sie moze ruszyc, alez jestem Ciebie ciekawa:) Gosiu to moze Twoj synek ma jakis skok rozwojowy? dziwne ze tak nie spi bo u mnie malutki nadal lula całymi dniami. oczywiscie miedzy tym spaniem ma jakies godzinne przerwy z reszta ja sama mu nie pozwalam tak spac. noce ostatnie sa nie zachwalajac super, dzieki mojemu sposobowi wieczornemu, moze jestem zła matka ale inaczej sie nie da:P Gosiu a Twoj maluszek potrafi sie sam czyms zajac? tzn lezy i nie płacze? u nas jest ciezko ale super sposobem okazał sie telewizor. kłade go do leżaczka i oglada tv a ze juz widac ze dobrze widzi to go zmieniajace kolory interesuja. potrafi tak wysiedziec nawet 15minut:P pozniej właczam mu wibracje w lezaczku i tak kolejne 15min:P hehe no tak moj to taki czarnulek-smieje sie ze chociaz to ma po mamusi :P(chociaz D tez czarny ale jakos musze sobie to tłumaczyc:P) nie fajnie ze was meczy brzuzek-tulam! u nas na szczescie nie ma tego problemu, staram sie go po kazdym jedzeniu odbijac chyba ze usnie no to go nie ruszam. x24x ja sobie radze wkłądkami laktacyjnymi-bez nich ani rusz... no niestety jak sie troszke piers przygniecie to odrazu leci to mleko a najgorzej jest w nocy i jakas godzine po jakims jedzeniu wtedy piersi sa przepełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierze
Hejka, ufff...wkońcu się wyrobiłam. Zafundowałam sobie dziś dzień mega roboty. Posprzątałam, poprałam, poprasowałam, pyszny obiad ugotowałam..i wreszcie leże. Słowem, nadrobiłam wszystkie zaległości. Bo tak jak sobie pomyślałam...za tydz o tej porze będę już napewno w szpitalu,więc to taki ostatni mój weekend w domciu :-D Wczoraj, zgodnie z zaleceniami pana doktora, zaszaleliśmy z mężem :-P I możę faktycznie coś to dało, bo w nocy mialam fałszywy alarm.Złapały mnie takie bóle,że prawie gwiazdki zobaczyłam. Ale..po 15 min przeszły :-O No nic...czekamy na tego naszego małego uparciucha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle nie wierze ja przed porodem w ten dzień też troche posprzątałam i może to też coś dało także głowa do góry może się zacznie, już nie mogę się doczekać:) My dziś z wizytą do dziadków w końcu trochę odskocznia od tego domu bo tak to tylko na spacery chodze i do lekarzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciagle nie wierzę
Cześć mamuski, coż moge napisac...cały czas jestem w dwupaku :-) Dziś 20.11-więc mój termin. Oczywiście mój bobas nic sobie nie robi z tej daty :-P W nocy tradycyjnie ok 3-ej obudziły mnie bóle. Ale po 1,5 h ustapiły (a jakże by inaczej). Jedynie co zaobserwowałam to jakaś dziwną brązową wydzielinę na wkładce,ale tradycyjnie skurczy brak :-D Jutro z rana jadę na izbę na kontrolne ktg :-) Jotkaa-fajne zdjęcia na fb. I widzę spacerek w wózku ju zaliczony :-) Nunusia-no Twój synio wg mnie to skóra kości zdjęte z ojca. Ale z czasem moze stanie się choć odrobinę podobny do mamusi :-) Gosia-Twój synio też rośnie jak na drożdżach, mam nadzieję,że jakoś dajesz sobie radę sama. Agusiek-a co tam u Ciebie? Odpoczywasz?Który to juz tydz u Ciebie. Pozdrawiamy..ja i brzuszek :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już pewnie za kilka dni się zacznie, bo ta brązowa wydzielina to pewnie czop ciekawa jestem co Ci jutro powiedzą może Cię zatrzymają w szpitalu. Ja się borykam z karmieniem czy lepiej karmić z jednej czy z dwóch i wógle jakoś staram się ogarnąc i zrozumieć to karmienie piersią, bo różnie mówią a jak u Was wygląda karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnie:) my dzis na małym spacerku bylismy bo w Krakowie słoneczko zaświeciło i jakos tak przyjemnie było:) poszłam do parku a tam wszedzie mamy z tatusiami i z wozkami, uciekłam stamtąd bo mi sie jakos tak smutno zrobiło ze ja sama z dzieckiem bo Dominik w pracy... głupol ze mnie wiem:) no wiem ze Dawidek cały ojciec, wiem jakos sie juz z tym pogodziłam hehe nawet miny robia takie same hihi mam nadzieje ze z czasem cos w nim zobace z siebie. ostatnio tesciowa stwierdziła ze jest podobny do mnie troszke-akurat chyba chciała mi tylko przyjemnisc sprawic. a moj Dominik dumny jak paw jak mu ktos mowi ze mały to cały tatus hehe ciagle nie wierze-no to Twoj maluszek leniwy:) ja tez urodziłam sie 2tyg po terminie i taki mały leniuszek został mi do dzis:P x24x jezeli chodzi o karmienie to ja zazwyczaj raz karmie z jednej a na nastepnym karmieniu z drugiej piersi. chyba ze czuje ze sa na maxxxa przepełnione to staram sie tak 10min z jednej i 10 z drugiej.zeby mi chodz troche sciagnał. najgorzej jest w nocy bo zapominam czasami jak jestem taka zaspana z ktorej ostatnio karmiłam i chwytam za cycki i patrze w ktorym wiecej:P juz sie po ich dotyku nauczyłam rozrózniac:) mi połozna mowiła zeby tak karmic 15min z jednej i 15 z drugiej ale ja znalazłam swoj sposob i jest ok. tak mi najwygodniej. jak mam jakos mega duzo a mały nie chce jesc to odciagam laktatorem i wylewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Maly spi wiec siadam i choc troszke napisze do Was. Bylismy tez dzisiaj na spacerku. nakrzyczalam w piatek przez tel na swojego meza, ze ma na weekend do domu wrocic no i przyjechal ;) do jutra zostaje..;) Moj maly ma problem z oczkiem, leci mu ropa, bardzo lzawi, nie wiem czy ma zapalenie spojowki,czy moze zatarl sobie brudna raczka, nie mam pojecia , narazie przemywam mu sola fizjologiczna i rumiankiem a jutro rano idziemy do lekarza , bo i tak zamowic szczepionka na te rotaviren. Biedny On z tym oczkiem , po drzemce az nie moze oka otworzyc tak ma zalepione. X24X jesli o mnie chodzi, to ja od poczatku nauczylam sie karmic z dwoch piersi. tak mi w szpitalu powiedziano ze to najlepsze rozwiazanie, bo nie masz przepelnionych piersi, produkowane jest mleko po rowno w kazdej i po rowno z kazdej ubywa go podczas karmienia i nie musisz odciagac ale sama zobaczysz jak Ci bedzie wygodniej. wazne , zeby znalezc swoj najwygodniejszy dla siebie sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie najlepiej dla Małego jest jak sobie popije najpierw z jednej troche i potem z drugiej tylko tyle się naczytałam o tym że podobno najpierw leci woda potem "zupka"a potem dopiero "drugie danie" i ze jak sie daje tylko tą wodę to są kolki i ze sie nie najda pożadnie ah juz sama nie wiem ale teraz popróbuje jakoś inczej i zobacze który sposób bedzie najlepszy najpierw zobacze jak to bedzie zeby z obu przy jednym karmieniu bo do tej pory robiłam tak w sumie jak mi sie uznało ale zazwyczaj to było tylko z jednaj na jedno karmienie i chyba mu to nie pasowało pod koniec jak juz pierś mam prawie pustą to on taki niespokojny jest i nie chce ssać wierci się ciągle wypuszcza cyca. Dla mnie to jest mega ciezkie z tym karmieniem zeby znalezc dobry sposób jak na razie odpukać Hubuś nie ma kolek i dobrze przybiera na wadze nawet za dużo:) Nunusia Gosia a jak u Was z krwawieniem skończyło sie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x24x niczym sie nie przejmuj i poprostu karm malego, On sam zdecyduje czy chce jeszcze dojesc , czy ma juz pelny brzuszek. poprobuj roznych sposobow , obserwuj malucha i nie przejmuj sie woda, zupka i drugim daniem :) Masz napewno wystarczajaco dobry pokarm i tego sie trzymaj, bo pozytywne nastawienie przy karmieniu piersia gra bardzo wazna role. jesli chodzi o krwawienie, to mi sie skonczylo jakos z 2 tyg temu i za tydzien w poniedzialek mam wizyte kontrolna u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle nie wierzę
Dziewczyny,chyba się zaczęło.. Odszedł mi chyba czop,od 21-ej mam skurcze, teraz co 10 min. Mam nadzieję,że to wkoncu to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle nie wierzę 3mam kciuki może nawet już po wszystkim:) No i będziemy miały kolejną mamusię do kompletu. Gosiu ja się strasznie boję tych kolek i naczytałam się tyle o tym w sumie niepotrzebnie ale uważam teraz na wszystko jak karmić co jeść itp ale masz racje spokój to podstawa a ja się czasem tak stresuje nie wiem sama czym a Mały na pewno to czuje nic muszę po prostu wrzucić na luz i robić chyba tak jak on chce i nie przejmować się co piszą. Mi już właśnie tak malutko leci rana też już powoli przestaje boleć i to mnie cieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki! ciagle nie wierze-powodzenia! trzymam kciuki i czekam na wiesci!!! nasza dzisiejsza nocka rewelacja Dawidek przespał w ciagu 5h!:):):) x24x ja krwawiłam tylko przez pierwsze 3tyg, a takiego krwawienia to tylko tydzien mialam pozniej to tylko takie upławy. co do karmienia piersia to tak jak mowie znalazlam swoj sposob i jest mi ta wygodnie i tez odciagam... bo po tych moich przejsciach z zastojami wole byc czujniejsza... hmmm pierwsze slysze zeby od karmienia piersia były kolki... przeciez kolki sa od nagomadzenia sie powietrza w brzuszku... u nas odpukac nie ma zdnych kolek ani problemow brzuszkowych, raz tylko miał ale to z mojej winy. wpgole kotu mojemu sie instynkt właczyl jakis, zawsze jak mały krzyczy to ona odrazu przylatuje, patrzy co sie dzieje lize g po główce- wczoraj to nawet jak krzyczał to mnie zaczeła gryz po nodze- wygladalo to tak jakbym to ja byla winna temu ze on krzyczy, nawet jak Zuzka spi to jak malutki tylko daje o sobie znac to ona sie podrywa i leci zobaczyc co sie dzieje. az nie do uwierzenia bo ona taka charakterna zawsze była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
ciągle nie wierzę trzymam kciuki! Daj czadu :) dziewczyny mam problem z brzuszkiem małej, całą noc mamy nie przespaną. ma twardy brzuszek, stęka, napina się - nie płacze może ze 2 x jakoś trochę. Nie wiem czy to kolka, czy tylko jakieś wzdęcia, albo problem z bączkiem. Nie wiem co mam robic, noszę na rękach, masuję, ale bez efektów. Teraz nie śpi już od kilku godzin. Dac herbatki z kopru? Sama ją piję, żeby jej ulżyc.. poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jottka idz kup kropelki Espumisan i czopki Viburcol. zacznij od kropelek jak nie pomoze to czopki. daj tak 5 kropelek i poczekaj na efekt.. jak nie pomoze to pol czopka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jottkaa
Nunusiu dzięki za poradę, mam tylko pytanie na kroplach Espumisan dla dzieci pisze, że podawać od 1 miesiąca życia, a mała ma 2 tygodnie... więc nie wiem, czy powinnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle nie wierze - powodzenia i jak najmniej bolu!!! ;) Jotkaa moj maly jesli ma takie objawy jak u Twojej coreczki to u nas pomaga masaz brzuszka i ciepla kapiel w wanience tak zeby caly brzuszek byl zamoczony. ta ciepla woda tak na niego dziala , ze poprostu kupe robi do wody i jest spokoj-. w razie czego kupilam kropelki ale wole narazie uciec od podawania jakichkolwiek lekow wiec pije duzo herbaty z kopru - caly 2 litrowy dzban wypijam w ciagu dnia;) i jemu tez podaje. no i ten masaz brzuszka z niewielka iloscia oliwki - dziala naprawde super. Moge tez zaproponowac Ci zebys kupila globulki homeopatyczne Chamomilla D12 w pl tez one sa i pol godz przed karmieniem 2 globulki podala- u nas dziala. lub kup te leki co Nunusia napisala - napewno pomoga. powodzenia i duzo cierpliwosci - te objawy napewno znikna po jakims czasie :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitka_25
hej dziewczyny!! 3dni temu dowiedziałam się tzn zrobiłam test i w końcu się udało!! ale boję się ponieważ mieszkam w Irlandii i nie chcą mi zrobić żadnych badań.. dopiero po 3 miesiącu...:(( pomóżcie czy powinnam brać jakieś witaminy ?? kwas foliowy?? bo mówią że nie :(( już sama nie wiem co robić.. tak bardzo pragnę tego dziecka.. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitka 25 - jak to dopiero po 3 m-cu?? w pierwszym trymestrze ciazy wykonuje sie duzo waznych badan wiec idz prywatnie do lekarza, zeby je wykonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jottka wiem ze tak pisze ale spokojnie mozesz podawac, ja tez mojemu małemu dawałam jak miał 2tyg. polozna mowiła ze mozna, tam na ulotce pisze zeby dac 10 kropel ale z racji tego ze dziecko mniejsze daje sie mniej. ona mi mowila zeby wlasnie po tyle dawac raz dziennie. to samo z tymi czopkami. herbata z kopru tez jest ok ale gdzieas czytałam ze ona zatrzymuje gazy w brzuszku... takze jak masaze nie pomagaja to smiało podaj kilka kropelek Espumisanu. szkoda zeby malutka sie mezyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, i jeszcze mozesz sprobowac suszarka posuszyc brzuszek-tak wlasnie zeby ciepełko było- tylko trzeba uwazac zeby dziecka nie poparzyc ale tez podobno działa rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do espumisanu to polozna mowila ze one sa robione te kropelki na bazie ziół dlatego mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilismy od lekarza, zaszczepilam malego na te rotawirusy i nastepna dawka za 4 tyg. myslalam ze to sa zastrzyki a to jest jednak dawka do buzi wiec bezbolesnie sie wszystko odbylo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia wklej linka z którego zamawiałaś pas bo też chce a nie wiem na który się zdecydować :/ i napisz czy dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×