Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Ale ja nie mam tego zastrzyku przepisanego...dlatego sie go o to pytalam ....kurcze no ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slaba ruchliowosc plemników
witam moj maz robil badanie nasienia w styczniu terAz w czerwcu bedzie mial drugie badanie spermiogramu urolog zalecil mu witaminy zmiane diety maz skonczyl palic i pic 17 czerwca wizyta w klinice leczenia nie ploodnosci w Bytomiu niby tylko ma zaburzona ruchliwosc bo jest tylko 4 % a mnie czeka hsg staramy sie juz prawie 3 lata co sadzice o tych wynikach bo ja narazie wiatminy nie pomogly i to ze maz przestal palic zobaczymy jak wyjdzie drugi spermigram a le nei podobaja mi sie te leukocydy czy to dobrze Objętość 4,3ml.(n.>2,0ml) pH -7.5(n.7,2-7,8) kolor -szaro-białe Lepkość -prawidłowa Homogenizacja-10min(n.10-45min.) okres abstynencji płćiowej>4 dni ilość plemników (spermatozoa /1ml)-98 400 000(n.20x10 -250x10/ml.) ilość plemników (spermatozoa/ ejakult)-423 120 000(n.>40x10 ) KLASYFIKACJA RUCHU PLEMNIKÓW: ILOŚC PLEMNIKÓW RUCHOMYCH PO 1 GODZ-31%(N.PONAD 50%) RUCHLIOWOSC POSTĘPOWA SZYBKA LINEARNA -4%(N.PONAD 25%) ruchliwosc postępowa wolna linearna 11% rychliowsc postepowa nielinearna-7% ruch nie postępowy 9% TEST PRZEZYWALNOSCI PLEMNIKÓW W PLAŻMIE NASIENIA ilośc plemników ruchomych po 24 godz-pojed.w preparacie (n.>5%) o rychu postępowym 0% BADANIAE MORFOLOGICZNE NASIENIA ilosc plemników p prawidłowej budowie-42%( n.ponad 30%) komórki spermatogenezy -8%(n.1-2%) komórki okragle 5% leukocyty -400 000.(n.0,5x10/ml.) Ertrocyty-o Nabłonki -o pojedyńcze egregacje ruchomych plemników w preparacie ALE NIE WYJASNIL NAM TEGO POWIEDZIAL TYLKO ZE SA SLABO RUCHLIWE A TO MI SIE NIE PODOBA komórki spermatogenezy -8%(n.1-2%) leukocyty -400 000.(n.0,5x10/ml.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola nie wiem ale ja wcześniej jak chodziłam do innego lekarza to brałam clostilbergyt i miałam kilka pęcherzyków i one mi naturalnie popękały bez żadnych leków więc nie wiem od czego to zależy. Moze tobie też pękną no przecież niektórzy mają bliźniaki naturalnie to chyba czasmi pęka więcej niż jeden. Nie martw się na zapas jak lekarz powiedział że pękną to chyba pękną a jak nie to w następnym cyklu przepisze ci coś na pęknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula1983.83
Karola z góry niczego nie przekreślaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula1983.83
Miałyście kiedyś po inseminacji wzdęty brzuch?? mnie już tak trzyma drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka123
dziewczyny co sadzicie o tych wynikach? nie dałam rady dokładnie przetłumaczyć ponieważ mieszkam za granicą:( ale zerknijcie Badania robione po 4 dniach abstynencji objętość 1.6ml (>2ml) PH 7.5 ( 7.2-7.8) morfologia o prawidłowej budowie 19% o nie prawidłowej 81% anomalie główek 79% spłaszczone 3% okrągłe 26% amorficzne(?) 50% małe 37% duże 0% ruchliwość po 1 godz: 20% żywych,60% martwych po 2 godz:19% żywych,63 martwych po 6 godz:6% żywych,81% martwych po 24h 0% martwe 100% fruktoza 158 (150-500mg/dl) Karnityna < 40 (40-100) Acid phosphatase (kwaśna fosfataza) 9600 (>4000u/h/ml) MAR-TEST (-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam pierwszą inseminację. W moje urodziny:) Mam nadzieje, że się uda. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya trzymam kciuki żeby się udało chociaż Tobie. Oby Twpje urodziny były szczęśliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diewczyny, Mam pytanie, wyczytalam to na Bocianie, ale nie moge teraz znalezc szczegolow na ten temat: Poziom Estradiolu w 2dc powinien byc oinizej 30pg/ml? Wiem ze norma jest 11-112, ale na Bocianie pisaly dziewczyny, ze lepiej zeby bylaponizej 30. Wiecie cos na ten temat? Kurcze, jak mam 56lg/ml, i teraz nie wiem, niby w normie dla fazy follicularnej ale czy nie za duzo zeby do uzyskania ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya po pierwsze wszystkiego naj naj z okazji urodzin, po drugie - powodzenia. Daj znać jak wrażenia po IUI. Pozdrowionka karola niestety ja Ci nie pomogę, może inne dziewczyny coś więcej wiedzą na ten temat... nie analizuj tyle, bo za bardzo sie wkręcasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik testu: I Spodziewałm się, więc jest ok. To moja ostatnia IUI, ale mam nadzieję,że mnie nie wyrzuciecie z tego forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, po tej IUI mam okropną ochotę na słodkie. Wciaż coś podjadam... a to lody, a to prince polo czy jakieś cukierki. Jak tak dalej pójdzie, to nie wcisnę się w biki, a już za tydzień wyjazd na wakacje :) Miałyście też tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda Bahati, że tak sie to skończyło. Czyli co... teraz in vitro?? ja testuję za tydzień, być może do Ciebie dołączę i razem będziemy wymieniać się wrażeniami z przygotowania do IVF. Musimy sie trzymać razem. Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulko, teraz od @ mój mąż bedzie bał Dicloratio Uno na tę aglutynację i wtedy po 6 tygdniach kontrola nasienia.... Myslę sobie tak: skoro nie bedzie juz tej aglutynacji (i przy kilku poprzednich tez jej nie było) to jest to byłł tylko incydent i tak czy owak musi byc jakas przyczyna niepowodzeń..., więc...in vitro...jak bedzie aglutynacja (mimo kuracji)...to też in vitro...Do końca sama tego nie rozumiem i wszystko mi sie to miesza, może byc tak,że skoro aglutynacja nie zniknie to możliwe,że moż posiada przeciwciała antyplemnikowe...W sumie jak juz tu wczesniej pisałam, przy in vitro część etapów zapłodnienia zachodzi pod czujnym okiem lekarzy, więc dowiemy się więcej czy mamy problem z samym połaczeniem plemnika z komórką czy z zagnieżdżeniem...Także przez to,że mąż bedzie się teraz leczył nawczesniej zacząc możemy w sierpniu,ale kiedy konkretnie zaczniemy zalezy po prostu od spraw czysto organizacyjnych (moja praca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja biore jeszcze ten euthyrox na obniżenie tsh, które jest w środku normy, ale to ponoc i tak za dużo jak dla starcazki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati przykro mi :( Agula zazdroszczę wakacji;) mnie w tym roku nie będzie stać na żadne wakacje jeśli się zdecyduję na in vitro , kurdę tyle to wszystko kosztuje a efektów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem przerażona tymi kosztami. Byłam w szoku jak przyszło mi zaplacić za menopur i gonapeptyl. Nie wiedziałam, że to wszystko takie drogie. Myślałam, że inne leki porównywalne są cenowo do Clo...naiwna :) Bahati, a jakie masz endometrium? może tu tkwi problem? Wiecie, po tej inseminacji jestem jakoś wyjątkowo spokojna, nie nakręcam sie, a raczej oswajam z myślą o IVF. Chyba wpływ na to ma ogrom słodyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
No faktycznie kochane te koszty leczenia sie olbrzymie. Ale cóż zrobić? jedni wydają kasę na samochody, inni na podróże a my niestety na ................. leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście koszty są ogromne. My "leczymy się " juz od 5 lat i żaden z lekarzy u których byliśmy nie potrafi powiedzieć dlaczego nie mamy dzieci, bo wszystkie wyniki są bardzo dobre. Do kliniki leczenia bezpłodności przenieśliśmy sie dopiero w styczniu tego roku i oprócz badań nazwijmy do podstawowych, które i tak zrobiono nam wcześniej lekarka przeszła od razu do IUI. Która niestey sie nie udała, a tak pokładaliśmy w niej nadzieje. Teraz przygotowujemy się do drugiej, ale już z mniejszym zapałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, jestem tu po raz pierwszy mój przypadek jest taki: zdiagnozowali u mnie endometriozę w 2008 r., laparoskopia, leczenie, starania 3 lata o dziecko i nic, nasienie super, test PTC negatywny - wrogość śluzu jestem po 1 inseminacji (5.6.2011) i czekam jeszcze tydzień i robie HCG, ale jestem dobrej myśli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam bole w podbrzuszu, mam jakby spuchniety brzuch, ale to chyba mi sie tylko wydaje, nie moge się juz doczekac badania, skręca mnie ale nie robie wczesniej zeby sie nie rozczarowac, bo mam taka najedzie ze sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati pytałam o endo, bo to paskudne Clo działa na nie degradująco. W każdym razie ja tak miałam. Ale jak masz ok, to przynajmniej tyle. Jak mi się nie chce siedzieć w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolla ja tez tak miałam do wczoraj szczególnie. Brzuch jak balon. Wzdety okropnie. A nic nie jadłam, co mogłoby to spowodować. Martwiło mnie to, bo jak jelita uciskaja na jajowody, to komóreczka ma utrudniona drogę... Dzis juz jest lepiej, choc komfortowo sie nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula83 jak tam znosisz oczekiwanie na robienie testu, bo mnie to chce cos szczelic :) ale ja i tak mysle ze sie udalo wiec to tylko kwestia sprawdzenia :) mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz...ja po 6 razach nauczyłam sie już pokory i cierpliwie czekam. Nic nie mysle, nie doszukuję się objawów, nie wsłuchuje w organizm, nie mam przeczuć. Po prostu czekam. Bete mam zrobić za tydzień, jeszcze przed wyjazdem na wakacje, i wynik podać w klinice, zeby wiedzieli co i jak. Mimo, że dziewczyny twierdzą, że już bedzie można coś wywnioskować z wyniku, to ja mam pewne obawy, że mimo wszystko to za wczesnie. No cóż, ale takie zalecenie lekarza. Mam nadzieje, że Ty nie będziesz musiała testować tyle razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×