Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Bahati mam pytanko do Ciebie w którym dniu cyklu miałaś iui? Trzymam a Ciebie kciuki żeby się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzik, tym razem w 13 dc. Tym razem czuję się zupełnie normalnie, nie mam żadnych objawów, miesiąc temu miałam okropny ból piersi, pewnie po Duphastonie, a teraz biorę luteinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze po iui biorę Duphaston od dwóch cykli nie bolą mnie piersi przed @. Niestety jestem po drugiej nieudanej inseminacji miałam w 14 dniu cyku i próbuje ostatni raz a później będziemy myśleć o in vitro. A Ty ile razy podchodzisz do iui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati nie chciałam nikogo urazić. Odpuszczam temat, bo widzę, że idzie to w złym kierunku. Nie chciałam, żeby ktoś się załamywał. Po prostu przyjęłam, że powodem brak załamania jest brak dziecka, a nie brak wyjścia z sytuacji gdy akceptowalne metody zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
Cześć. Jestem tutaj nowa. Z mężem staramy się o dziecko. Zrobiliśmy badania i okazało się że plemniki męża są za wolne i nie mogą pokonać tak dalekiej drogi do jajeczka a wyniki moich badań są bardzo dobre. Mój ginekolog doradził nam inseminacje. Mam pytanie jak dlugo trzeba czekać na pierwszy zabieg? Czy od razu po zrobieniu badań i przy pierwszej owulacji miałyscie już? Czy najpierw trzeba kilka miesięcy brać hormony i później można dopiero planować IUI ?? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
Cześć. Jestem tutaj nowa. Z mężem staramy się o dziecko. Zrobiliśmy badania i okazało się że plemniki męża są za wolne i nie mogą pokonać tak dalekiej drogi do jajeczka a wyniki moich badań są bardzo dobre. Mój ginekolog doradził nam inseminacje. Mam pytanie jak dlugo trzeba czekać na pierwszy zabieg? Czy od razu po zrobieniu badań i przy pierwszej owulacji miałyscie już? Czy najpierw trzeba kilka miesięcy brać hormony i później można dopiero planować IUI ?? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allisa
Inga, do IUI nie trzeba być wcześniej stymulowanym, ewentualnie clo, ale wszystko zleży od lekarza. Jeżeli u Ciebie jest ok, pęcherzyki ładnie rosną i pękają to być może nie będziesz brała nawet clo. Ja miałam robioną pierwszą IUI bez żadnej stymulacji. Potem brałam clo od 2 do 7dc. Wielu lekarzy jednak lekko stymuluje, żeby zwiększyć szanse do maksimum. Musisz tylko ustalić termin i chodzić na monitoring, żeby zabieg był przeprowadzony na dobrych jajeczkach, przy czym jedni stosują metodę IUI na pękniętych inni na niepękniętych a inni próbują tak i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jeszcze do mam. Ile u Waszych maluszków trwa zatykający nos katar? moja mała ma właśnie pierwszy katar i nie mam pojęcia ile to trwa, w internecie też nie ma zbyt wielu informacji na temat czasu trwania. Jeżeli macie jakieś super sprawdzone metody to też poproszę. Ja stosuję wodę morską, nasivin, nose frida i żel z olejkami na płucka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
allisa dziękuję za odpowiedź :) to znaczy ze w następnym miesiącu mogę już podejść do pierwszej IUI ? termin mam na 10 listopada ale to jest pierwszą wizyta. Wiec sadze ze to będzie tylko rozmowa. A jeśli chodzi o mojego męża to przy jego wolnych plemnikach będzie musiał coś brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
Mam jeszcze pytanie do mam. Czy ktoś miał taką sytuację jak ja? To znaczy : ja jestem całkowicie zdrowa a mój mąż ma za wolne plemniki? Jesli tak to po ilu IUI zaszlyscie w ta upragnioną ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alissa, jesli chodzi o katar, to chyba to co napisalas jest najlepsze. Moj maly jako niemowlak nie mial kataru, ale teraz jako 3 latek czesto, ale on jest alergikiem i to podobno od tego. Z tym katarem to wydaje mi sie ze naprawde jest tak jak mowi powiedzenie: leczony trwa 7 dni, a nie leczony tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga, trudno mi powiedzieć czy na start możesz już mieć IUI. Nie wiem czy jesteś zapisana do kliniki? Moja pierwsza wizyta w klinice to był w zasadzie wywiad, podpisanie umowy i ustalenie stretegii działań z lekarzem prowadzącym. Podczas tej wizyty też przedstawiłam swoje i męża wyniki, dostałam skierowanie na następne. Przez jakiś czas miałam monitoring i starania naturlane, dopiero po 8 miesiącach zdecydowałam się na IUI, ale po tym jak się zdecydowałam a już miałam karte w tej klinice to był następny miesiąc. Jeżeli idziesz pierwszy raz do lekarza w klinice, która robi IUI to jednak nie nastawiałabym się na IUI w tym cyklu. Jednak tak jak mówię, przygotowań do IUI w zasadzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga, inny lekarz może Wam zaproponować inne wyjście,np poprawę wyników męża i starania naturlane, ale jeżeli to prywatna klinika a Ty chcesz IUI to też pewnie Ci nie utrudnią, w końcu to komrecja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola, dziękuję za odpowiedź. Czy taki zapchany nos jest 7 dni? czy może jednak krócej? trochę się odpycha np po 3 dniach? a potem już tylko leci z noska? najgorsze jest to, że moja mała nie może spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roznie z dlugoscia tego katarku bywa. Jesli mala spi w lozeczku, to podloz pod te nozki ktore sa blizej glowki ksiazki, zeby glowka byla wyzej i wtedy bedzie latwiej splywalo i nie bedzie sie tak meczyc. U nas pediatra zaleca zeby dziecko spalo w foteliku samochodowym (tym takim przenosnym), zeby bylo bardzie pionowo ale dla mnie to troche dziwny pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allisa mi kumpela poleciła niedawno sterimal hipertoniczny http://www.ceneo.pl/14191981 coś takiego ja niestety nie zdążyłam wypróbować na moim maluchu a katarem to niestety ale tak bywa że około 7 dni przynajmniej u nas ostatnio tak było u mnie na szczęście maluch dobrze przesypiał nicki tak jakby mu się wtedy odblokowywał nosek ale w dzień za to była masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga mnie się wydaje ze jeżeli macie wszystkie badania aktualne i lekarz nie będzie nic potrzebował to możecie podejść do IUI bez żadnych problemów ja miałam 3 razy IUI badania moje i m idealne a nie udało nam się zajść w ciąże ja życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitka, dziękuję, mam ten specyfik, ale to jest taki nawilżacz bardziej niż odblokowywacz. Nie chcę zapeszać, ale pod wieczór ją odblokowało. Może przejdzie, tylko teraz się martwię, że za szybko:-) masakra. Nitka jak się czujesz? masz mdłości? do wizty już tuż tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola, podłożyłam jej już ręcznik pod materac. Fotelik by odpadł, bo moja mała już się przekręca w nocy, foteli może jest dobry dla noworodków. A Twój maluszek ile już ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly w tym miesiacu konczy 3,5 roku ;) Pisalam tutaj z dziewczynami na poczatku, a teraz podczytuje i kibicuje :) Zdrowka dla twojej malutkiej ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allisa u nas taki najgorszy katarek był w pierwszą, drugą noc ( mały nie mógł spać, budził się) później zawsze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
Ja rozmawiałam z moim ginekologiem i powiedziała nam ze u nas najlepsza metoda na pierwsze dziecko będzie właśnie IUI. Powiedziała tez ze nie ma sensu tracić czasu na leczenie. Niektóre kliniki właśnie chcą najpierw leczyć ale my nie chcemy. Przy drugim dziecku można się podleczyc i spróbować naturalnie. Skierowanie dostałam od ginekologa i zapisałam się na pierwszą wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziękuję, ta noc też była dobra, więc jest lepiej. Karola, masz już całkiem dużego chłopca:-) życzę zdrowia. Inga, w takim razie będziemy Ci kibicować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
A jakie badania przed IUI musialyscie zrobić i wasi M ? Ile się czeka na wyniki? Termin mam dopiero za niecały miesiąc ale może juz bym zaczęła robić badania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga, ja miałam krew, mocz, hormony tarczycy, kiła, Hiv, wirusy wątroby, chlamydia, przeciwciała, potas, sód. Mąż krew, hiv, kiła. Jak bardzo Ci zależy mogę odgrzebać dokumetację i podać nazwy. Jednak zaczej na wizytę, część badań musi być na bieżąco więc możesz niepotrzebnie tracić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga92
Dzięki ;) no tarczyce to ja miałam robiona jakieś 3 tygodnie temu i wyszło ze mam niedoczynność. Czy przy tym będę mogła podchodzić do IUI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allisa może malutkiej już pomału zaczyna przechodzić no i niestety każda mama musi przez to przejść :) no wizyta w czwartek w poniedziałek zaczynam 7tc czuję się ok mdłości na razie nie mam trochę bardziej mnie ciągnie do słodkiego i do niezdrowego jedzenia tylko nie wiem czy to zachcianki czy po prostu przypisuję wszystko ciąży :) w tamtej tak nie było poza tym bez zmian Inga no więc trzymamy kciuki a z badaniami to jest tak że każdy wymaga czegoś innego więc najlepiej nie robić wcześniej nie ma sensu niepotrzebnie kase wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jestem tu nowa wiec z gory przepraszam jak bede robila jakies bledy przy wpisach i bede poruszala tematy ktore juz byly. Kilka slow o mnie: lecze sie w gyncentrum u dr serafina, jestem wlasnie po 2 insemi, 1 pierwsza byla miesiac temu- niestety nieudans. 13 pazdz czyli 5 dni temu mialam 2 insemi- teraz czekam na efekt. Obie insemi byly stymulowane. W pierwszej mialam 3 pecherzyki-zrobiona na niepeknietych, 2 insemi-1 pecherxyk, pekniety. Czytalam wasze forum od jakiegos czasu ale dopiero teraz odwazylam sie napisac...lepiej jest byc choc z myslami z innymi ludzmi ktorzy maja ten sam problem..pozdrawiam was wszystkie i trxymam za wszystkie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnaG
Ja tez leczyłam sie w gyncenrrum w Katowicach, ale u dr Czerwińskiej. Miałam jedną Iui i potem podejscie do in vitro-pierwsze udane obecnie jestem w 29 tyg ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga Jaką masz niedoczynność? Nie jestem lekarzem, ale przed zajściem w ciążę powinnaś wyregulować tarczycę, bo niedoczynność nie tylko utrudnia zajście, ale jest niebezpieczna w ciąży. Trochę dziwne podejście ma ta Twoja ginekolog... Inseminacja to żadna cudowna metoda, nie ominie wielu czynników, które ewentualnie są do leczenia...Przed iui powinnaś bezwzględnie mieć sprawdzoną drożność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×