Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Skrabi a ty zaszłas po IVF? jamam tylko jedno malenstwo ze soba, tu w Belgi jest prawny przepis ze jezeli kobieta ma mniej jak 36lat i pierwszy raz podchodzi do IVF moga wprowadzic do macicy tylko jeden embrion. i tak bylo w moim przypadku szkoda bo ja zawsze chciałam strasznie blizniaki, i prawdopodobienstwo ze ktores zostanie jest wtedy wieksze, no ale jak 6 lipca test bedzie pozytywny to w duchu bede skakac z radosci tym razem bardzo wieze ze sie uda. dzis 3 dzien po punkcji i juz mnie nawet brzuch nieboli ale uwazam na siebie niechodze do pracy narazie ja pracuje fizycznie wiec wysilek po punkcji niewskazany. Kiedy idziesz na usg i serduszko zobaczysz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnie prosze o pomoc
pilnie prosze o pomoc mam prośbe mozecie mi podac ale napewno w jakich dniach robi sie prolaktyne , TSH, T3 ,T4 ,PROGESTERON ,PROLAKTYNA, LH,ESTRADIOL FSH TESTOSTERON bo nie chce specjalnie isc po skierowanie i placic za to idąc do laboratorium musze miec skierowanie? czy moge na własne zyczenie zrobic? jak ktos kompetentny mógl by mi pomóc i czy jakies hormony mam jeszcze zrobic czy sa jakies jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko Zaszliśmy w ciążę naturalnie. :) Na niecały miesiąc przed rozpoczęciem stymulacji... A na bliźniaki cały czas masz szansę ;) Teraz tylko mocno uważaj na siebie i obserwuj ciało. Może powie Ci, że Dzidziuś jest z Wami. W przyszłym tygodniu idziemy na wizytę. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Na razie wyszedł kolejny problem - HBS, wynik pozytywny. Od razu była rozmowa z ordynatorem oddziału zakaźnego. Zrobił duże oczy, jak dowiedział się, że mimo tak długiego naszego starania nikt wcześniej nie zlecił badań. Że w momencie kiedy zachodzimy w ciążę mamy zafundowany dodatkowy, całkiem niepotrzebny stres. Wielki ukłon w kierunku lekarzy którzy nas "leczyli". W tym tygodniu wizyta u rodzinnego i skierowania na wyniki próby wątrobowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbi i Aneczko dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Kurcze wiedziałam że będzie to kosztować ale że aż tyle...... Dlaczego w Polsce nie chcą przegłosować ustawy i dać choć częściowa refundację ;( morelkaaa witaj na forum ;) nie masz się czego bać ja insemkę porównuję do zwykłego badania ginekologicznego - mnie nic nie bolało... Buziole dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny pozdrawiam was wszystkie Do nadzieja28 chodziłam przez jakiś czas do macierzyństwa w Krakowie, trafiłam tam bo chciałam żeby mój m zrobił seminogram przeszłam przez doktora Mrockiego i doktor Tomaszewska ale po roku zrezygnowałam jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to moje gg 4275933 miłego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dzieczyny z odzew :) Byłam dzisija na USG przed jutrzejszą IUI, mam dwa pęcherzyki 22mm, 19mm, endo 10mm, także jak na 12dc nie jest źle ;) Jeszcze tylko dzisiaj Ovitrelle na pęknięcie i jutro zabieg. Moja gin doradziła mi tylko godzine przed IUI nospę, żeby nie czuła bólu, ale Wasze rady też sobie wezę do serca :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bethi Dlaczego? Dlatego,że w Polsce jest polityka prorodzinna. Dodam tylko, że należy cieszyć się z bałaganu w systemie prawnym i z tego że nie ma siły ustawodawczej, która zdelegalizowała by IVF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła małpa ale jak zwykle od kilku miesięcy pare kropel... Tylko raz była normalna jak mi doktor przepisała estroferm czy jakoś tak. A tak mimo tego że moje endomtrium jest łądne to małpa bardzo skromna prolaktyna w normie reszta hormonów też i robilam amh- duża rezerwa jajnikowa wiec to tez nie problem. Ten estrofem dostałam raz tylko kiedy endo było słabe i tylko wtedy było tak jak zawsze. Leki clo tez nie są winne bo zaczęło się ok 3 miesiące przed kuracją a tak przez resztę życia wszystko było co miesiąc w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi Skarbie trzymam kciuki moze naprawde cos jest nie tak z tym wynikiem. Mam taka nadzieje :) Halinka a ty tez sie wykurujesz a usg prenatalne tylko potwierdzi zdrowego maluszka-buziaki morelkaaa trzymam kciuki bardzo bardzo mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrabi tak mi przykro .... a powiec mi czy zagraza to twojemu malenstwu? czy dopiero przy porodzie moze byc problem? Boze trzymam kciuki ze bedzie wszystko dobrze. Mocno cie sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko uważaj na siebie. Bardzo Ci kibicuje, zeby sie udało. Teraz moze byc jedno a później zaplanujecie bliźniaki!!!! Skarbi zasmuciłaś nas ta wiadomoscią. Napisz prosze czy to zagraża maleństwu? nie byłas szczepiona na żółtaczkę przez zabiegami typu: laparoskopia? Co mowi lekarz? jakie nasz rokowania? Morelka pieknie Ci urosły pęcherzyki, śluzówka tez niczego sobie. Teraz tylko musisz właczyć pozytywne myślenie, ze wszystko się ułozy i zacisnąc mocno piąstki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od wczoraj dni płodne takze działamy ostro. Odpuściłam w tym cyklu wspomagacze typu clo. Moze mój organizm po łyżeczkowaniu zareaguje pozytywnie? mam nadzieję w Św. Dominiku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za kciukasy z pewnością będą potrzebne :) ale nie ma się co łudzić, że od razu zaskoczę przy pierwszym podejściu... aczkolwiek nadzieja zawsze jest ;) Trzymam kciuki za wszystkie, które się aktualnie starają i dla tych, które się rozczarowały. Jeszcze wszystko przed nami, trzeba być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, Malina Jest duża szansa, że Maleństwo nie zarazi się. Tylko porodówka będzie musiała być przygotowana (immoglobulina). W naszym przypadku lekarz stwierdził, że laparoskopia jest zbyteczna. Z powodu wieku stwierdzili, że każdy jej wynik nic nie wniesie bo i tak nie mamy szans na naturalne poczęcie a kolejne IUI to strata czasu, którego i tak nie mamy... A do IVF drożność jajowodów jest zbyteczna. Najpierw rodzinny a później gin... Ordynator mocno uspokajał... Kiery nastąpiło zarażenie tego nigdy się nie dowiemy... Może w dzieciństwie a może podczas pobytu w klinice przy IUI, czy też badaniach. Wściekłość ogarnia mnie tylko z powodu, że mimo że lekarze doskonale wiedzieli, że staramy się o dziecko nawet nie zasugerowali by wykonać badania w kierunku HBS, HIV, toksopalzmozy i innych. Wyniki można było znać kilka lat temu. A nie w tym momencie zafundowany ciężki stres i nerwowe bieganie po lekarzach. Po co to wszystko? Czy w sytuacji kiedy planujemy dziecko musimy kończyć medycynę, o specjalności ginekologia i położnictwo? Nawet kuzynka, która kiedyś pracowała w szpitalu nie jest mi w stanie wszystkiego wytłumaczyć. :( Malina Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelkaaa Bardzo mocno trzymam kciuki za pozytywny wynik. Zawsze jest szansa dopóki jest nadzieja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki;)fajnie,że jesteście;)Jestem pełna nadziei,że się uda ale jak czytam:jedna po drugim IUI,druga po trzecim,czwartym...to masakra,nie wiem czy wytrzymam nie wspomnę o finansach;/żałuję że wcześniej nie trafiłam do konkretnego lekarza,tylko błądziłam bez celu;(Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko;) zażywamy lekarstwa ja:luteinę i euthyrox(boję się,że przytyję), a mąż AndroVit i witaminę E;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy pomocyYYYYYYY
MAM ogromna prośbe czy ktos mógl by mi opisac jak wyglada to badanie HSG? płaci sie cos? w którym dniu sie to badanie robi i jeszcze chcialabym wiedziec czy mając regularne cykle i majac owulacje moze miec jajowody nie drozne? bo mój ginekolog twierdzi ze jak mam regularne cykle i owulacja jest i pecherzyki pekaja nie potrzeba robic hsg co o tym sadzicie? bo ja jakis nie jestem do tego przekonala i chcialabym je wykonac trzeba sie jakos przegotowac? i czy nie drozne mogą dawac jakies objawy??? jak były by nie drozne to co laparoskopia?a staramy sie juz 2 lata BEDE WDZIECZA ZA OPOWIEDZI BARDZO MI NA TYM ŻALEZY Z GÓRY DZIEKUJE SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomocy pomocyyyyyyyy ja miałam badanie HSG,dokładnie nie pamiętam w którym dniu cyklu,ale na pewno miałam robione to badanie na kasę chorych,mam regularne cykle i owulacje też,jajowody miałam drożne,bywa że są nie drożne.Polega to na tym ,że w moim przypadku byłam na czczo,zabrano mnie na stół i ginekolog wpuścił mi kontrast,aha podali mi dożylnie środki przeciwbólowe.Za chwilę były wyniki,ja miałam drożność.Nie bolało mnie nic;)Później miałam laparoskopię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka moze to jest tak tym co sie udało za tym pierwszym razem i sa teraz mamami brak czasu, troska o malucha i jego zdrowie, opieke nad nim niepozwalaja czesto tu wracac. Choc czasem wracaja by nas pocieszyc,podtrzymac na duchu dodac otuchy i sił i za to im wielkie DZIEKI!!! Wiec głowa do gory uda sie ... :) morelka -ja tez mocno kciuki trzymam! Skrabi za CIebie i maluszka tez trzymam kciuki- Ciebie ta droga po malenstwo nauczyła pokory i zrobiła z ciebie mocna Kobiete (przynajmniej mam takie wrazenie), wytrzymacie te zółtaczke i bedzie dobrze!!! musi byc!!! Malinko do dzieła i mam zadzieje ze zaskoczysz jak Skrabi natura lubi niespodzianki :) zawsze kobieta po łyzeczkowaniu jest duzo bardziej plodna. Bahati ja tez tego nierozumie ja niemam całe szczescie tych wszystkich trosk co wy, pilnowanie wynikow i cała ta reszta , IVF mam dofinansowane ponoc ma mnie kosztowac tyle co IUI bo ta dofinansowywana niejest. ale jak was czytam ''to włosy mi deba na głowie staja'' i ty pacjecie znajdz sie w tym bałaganie-straszne to jest. Mama mi mowiła je jak był u nich mamobus przyszła kobieta, miała 70 lat i niechcieli jej zrobic mamografi bo jest juz za stara ! musiała za nia sama zapłacic dopiero sie zgodzili -to jest nienormalne! pomocy pomocyYYYYYYY Ja ci niepomoge mam takiego lekarza ktory sam wszystkiego pilnuje, ale poczekaj dziewczyny ci odpisza sa tu bardzo madre babki, to forum to kopalnia wiedzy. A u mnie Dziewczyny bardzo dziekuje za kibicowanie ,ja jestem dobrej mysli :) choc dzis sie wystraszyłam, zacza bolec mnie brzuch-okazało sie ze to rozwolnienie bo niemogłam sie opanowac i kapusniaku sie najadłam. Czuje po lewej stronie brzucha jakies cos dziwnego niewiem jak opisac, to nie bol, ale jakby cos tam sie dzialo ,moze jajeczko miejsce sobie znalazlo,mam taka nadzieje. Moze mam juz schiza sama niewiem. kiedys tak miałam po 2 IUI wtedy sie nieudała, ale teraz sie uda wiem to!!! i wierze bardzo bardzo mocno. buziaki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysl mysl pozytywnie mojej kolezance udalo sie za pierwszym razem i to co poltora roku zawsze pierwsze podejscie i zaskoczyła. ma juz 3 maluchow!! Ty tez mze do takich jak ona dolaczysz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka mam taką nadzieję,ale nie mam co się martwić na zapas jeszcze trzy miesiące przede mną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomocy... regularność cyklu miesiączkowego nic nie mówi o drożności. to jakaś bzdura...Opis mojego badania jest na moim blogu (adres w stopce). HSG może udrożnić drobne zrosty czy sklejenia, powazniejsze usuwa się przy laparo a jak to niemozliwe to zostaje inv Co do płatności to my płacicliśmy 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja już po ;) Troszkę się stresowałam nie powiem, ale ogólnie nic nie bolało... Może to zasługa no-spy, którą wzięłam godzinę przed IUI. Teraz pozostaje czekać 2 tyg na rezultat :) Dziewczyny miałyście zapisaną luteinę po IUI na podtrzymanie ewentualnej ciąży?? Ja właśnie nie i tak się zastanawiam... Dzień przed zabiegiem miałam wziąć tylko CLotrimazolum, na wypadek ewentualnej jakiegoś zakażenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko twoja wytrwałość na pewno będzie nagrodzona. Trzymam mocno kciuki i czekam na wiadomość. Napisz kiedy masz wykonywac test? Pozdrawiam pozostałe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelkaaa Spokojnie nie denerwuj się... Luteina raz była zapisywana raz nie... Nie ma więc reguły... U nas wspomaganie Duphastonem zaczęło się od 4 t. 6 d.c. . Został podany ze względu na możliwość wzrostu prolaktyny. Zatem dużo spokoju i 2 kresek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×