Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość veridique
Hej koleżanki :) paula_30_ - pogorszyła się znacznie ilość... spadła do ok 700tys przed preparatyką co się nie kwalifikuje do IUI... Jakość ogólnie nie jest za dobra, ale myślimy że to wynik problemów z tarczycą.. od m-ca m przyjmuje na to leki, które tez mogą (jak się okazuje) wpływać na jakość nasienia... więc i tu i tu schody... :| Nie wiem czy ten PREGNYL mu pomoże, póki co mamy problem z jego zakupem we Wrocławiu więc zobaczymy..... nie wiem.. może pójdę na USG w 13 d.c i jak będzie jakiś ładny pęcherzyk to spróbujemy 3-ciej IUI... w końcu póki nie zrobią nie płacę :P buziaki dla starających i tym którym się udało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
Paula_30_ Wstępnie to słaba armia mojego puzzla ja miałam tez problemy z owulacja, wykryto u mnie tarczyce, mielismy robione badania pct i zołniezyki dochodza tylko do ii fazy z czterech takze nie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
a i staramy sie nie całe dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fruit Wstępnie to słaba armia mojego puzzla Wstępnie to słaba armia mojego puzzla ja miałam tez problemy z owulacja, wykryto u mnie tarczyce, mielismy robione badania pct i zołniezyki dochodza tylko do ii fazy kochanienka a mozesz jasniej:D bo troche nie rozumiem co napisałas chyba test PTC? zolnierzyki dochodzą tylko do ii fazy nie rozumiem a drożnosc jajowodów miałas sprawdzana?tzw HSG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
no dokaldnie bład sie wkradł test ptc tak zwane badanie postosunkowe lekarz nam to tłumaczył a ten sposób ze aby plemnik doszedł do komoreczki to jego droge mozemy podzielic na 4 wazy gzie 4 to juz ta ostania a a plemniki mojego meza dochodza do drugiej fazy i to w znikomych ilosciach. jesli chodzi o droznosc to moj lekarz twierdzi ze ja na 100% mam drozne jajowody takze droznosci mi nie robi ale juz troszke poczytałm o IUI i jestem troche "madrzejsza" w tym temacie i teraz wizyte mamy 10 wrzesnia zobaczymy co mi powie jak nadal nie zaproponuje HSG to porostu sama mu ten pomysł podrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
paula a co jest u Was jakie wskazania do IUI podchodzicie do drugiej??? leczysz sie w klinice czy u normalnego gina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fruit HMM to przyznam szczerze ze dziwnego masz lekarza HSG zawsze powinno sie robic HSG przed IUI nie da sie tego stwierdzic mówiąć ze napewno sa drozne nie da sie! czyli poprostu masz wrogi sluz rozumiem? a w którym dniu miałas robiony ten test? z krwi miałas robione badaniena przeciw ciala? ja jestem po 1 nie udanej IUI ,ale mam juz troche lat za soba bo w styczniu bedziej uz 5 lat ,od kąd czekamy na maleństwo tak leczymy sie w klinice ,to jest moj 3 -lekarz ale w koncu trafilam na odpowiedniego który wie z czym to sie je , u mnie to wrogi sluz wlasnie, i narazie maż sie leczy zeby plemniki poprawily sie na tyle ,zeby mozna bylo podejsc do kolejnej IUI bo jest za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
paula PCT miłam robione 12 dc po 8 godzinach po przytulanku była punkcja szyjkkowa pobrano sluz z 9 punktów wyszła mi umiarkowana ilosc sluzu o bardzo dobrej ciagliwosci szykjka otwarta była na 1-2 mm ogólny wynik testu ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Flapi Trudno jest coś znaleźć jak się nie szuka. Udało nam się zajść w ciążę, ale to był wypadek przy pracy. Przed planowanym IFV pani doktor postanowiła zbić podwyższoną prolaktynę. Wcześniej przez półtora roku nie zwracała na to uwagi mimo iż problem był sygnalizowany. Czy to było to czy zbieg okoliczności nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po, inseminacje miałam wczoraj o 16 na pęknietym pęcherzu, nasienie męża dobre :) Teraz pozostaje czekać do 20 września. Pozdrawiam i trzymam kciuki za was wszystkie :) Miłego dnia, ja pędzę do szkoły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm Marietanka Bardzo mocno trzymam kciuki, pora na II. :) Miłego dnia. Flapi Opinie lekarzy na temat żylaków podwrózka nasiennego są podzielone. Jedni twierdzą, że mają duże znaczenie inni że niewielkie. U nas też jest ten problem - żylaki stopnia pierwszego. Lekarze zdecydowanie odradzali nam operacje, twierdząc że może nie dać żadnych efektów lub niewielkie. A operacja z pewnością wyłączy nas z starań o dziecko od kilku miesięcy do roku. Co do samej przypadłości to posiada ją bardzo wielu facetów, żylaki lewego jądra wynikają z anatomicznej budowy mężczyzn. Wielu nawet nie zwraca no to uwagi, że je ma. Co ważniejsze lekarze podczas badań ( w naszym przypadku) nic nam o nich nie mówili, tak jakby ich nie było. Rozmowa o nich wyszła z naszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) Jestem już po pierwszej inseminacji,nie było tak strasznie,tabletka rozluźniająca i już po wszystkim.Testuję 20 września;) Pozdrawiam miłej niedzieli;) Marietanka trzymam kciuki testujemy tak samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka2817 trzymam kciuki , to bedzie szcześliwy dzień:D Dziękuję za kciuki, trzymajcie mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka wiem ze bardzo chcesz zeby sie udala 1 IUI i masz do tego prawo ale radziałabym aż tak sie nie nastawiac bo potem mozesz byc bardzo rozczarowana ja tak samo mialam , ale mimo tego głęboko wierzyłam w to ze sie uda no ale okazalo sie co innego ;( to oczywiscie nie jest napisane po zlosci czy cos zebys sobie nie brala na serca przypadkiem itd ale masz oczywiscie prawo i jak najbardziej masz prawo myslec pozytywnie i wierzyc ze sie uda to czekamy na rezultat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka wiem ze bardzo chcesz zeby sie udala 1 IUI i masz do tego prawo ale radziałabym aż tak sie nie nastawiac bo potem mozesz byc bardzo rozczarowana ja tak samo mialam , ale mimo tego głęboko wierzyłam w to ze sie uda no ale okazalo sie co innego ;( to oczywiscie nie jest napisane po zlosci czy cos zebys sobie nie brala na serca przypadkiem itd ale masz oczywiscie prawo i jak najbardziej masz prawo myslec pozytywnie i wierzyc ze sie uda to czekamy na rezultat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja wiem, że 1 iui to rzadkość. Nie nastawiam się. mam optymistyczne usposobienie. lepiej napisać, że to bedzie szczęśliwy dzień niz jęczeć na forum, że lipa i napewno się nie uda. wiem jakie są statystyki. Mimo wszystko stąpam twardo po ziemi. nie rozczaruje się bo wiem czego mogę się spodziewać. dzięki za troskę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanko Nie ma znaczenia która IUI, przy wszystkich szanse na sukces są podobne. Natomiast nastawienie w znaczący sposób może zmienić wynik zabiegu. Do bycia w ciąży często nie wystarczy by plemnik połączył się z jajeczkiem. Gdyby tylko to było potrzebne to wszytko było takie proste... Mam nadzieję, że we wrześniu pojawi się radosny wpis. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba nie ma co się dołować, że 1 IUI rzdako sie udaje...Z drugiej strony statystycznie najwięcej udaje się do 3 IUI a potem sznse maleją...Co ma być to będzie ;) Ja coraz częściej myslę sobie, że w wielu przypadkach IUI są źle rzygotowywane... Niektórzy pisząnp. o kilkudzisieciominutowym przygotowywaniu nasienia a wielu ginów robi zabieg szybciutko... Coraz bardziej zaczynam się bać czy przy INV rzeczywiście podadzą nam żywe zarodki...czy to może też ściema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi no więc właśnie pozytywne nastawienie jest ważne i takie staram się mieć. z drugiejh strony jednak wiem, że różnie może być. Bahati, my czekaliśmy na nasienie okolo 50 min. Tyle bylo przygotowywane. i nie przez lekarza a przez pana biologa. Jak zobaczyłam chłopaczka, pierwsze co przyszło mi na myśl to " o rany, ten chłoptaś z gimnazjum bedzie zajmował się naszym nasieniem?". JAk już było po i dostałam opis, szczęka opadła mi w dół. Pan biolog ma na pieczątce, doktor nadzwyczajny, embriolog. Także pozory mylą. :) No nic pozostaje czekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bahati Przygotowanie nasienia to żadna skomplikowana operacja wymagająca nie wiadomo jakich zabiegów. To, że trwa to długo... Tak, parenaście minut w wirówce, ocena jakości pod mikroskopem. To że sumaryczny czas jest dłuższy... Tak, tyle że większość czasu nasienie po prostu leży sobie spokojnie... nawet przeszło cztery godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
Natka I marietka mocno trzymam kciuki za Was oby dla Was te IUI byly ostanimi !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
Dziewczyny czy wiecie moze co to jest badanie HTB. Bo dostalam skierowanie na laparoskopie i HTB tego HTB nie moge znalezc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friut, a może chodzi o Hsg? to drożność jajowodów. To o czym piszesz to jedynie kojarzy mi sie z hydrotubacja, to jest podanie do jajowodów sterydów i antybiotyku co ma na celu usunąć zrosty czy ewentualne inne przeszkody. Ale z tego co wiem ta metoda jest dość starą metodą w większości nie stosowaną juz w praktyce. Nie wiem dopytaj, ale wydaje mi się, że chodzi o Hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
no własnie chodzi o HTB tak mam napisane na skierowaniu laparoskopia i HTB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruit
hmmm mowisz straa metoda ktorej sie juz nie sotosuje buuu no to mnie zmartwiłas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym, że hydrotubacja ma skrót HDT. Może coś źle napisali na skierowaniu? MOże zadzwoń dopytaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrabi, z tym nasieniem to tak przykładowo, j po prostu do końca nie wierzę, że każdy gin (a nawet w małych, skromnie wyposazonych robią IUI) rzetelnie je przygotowuje. A co jeśli po prostu podaje to co dostał w kubeczku....Wydaje mi się, że przy wpoaganym rozrodzie dużo niepowodzen zaczyna się już na etapie przygotowan, działań lekarza...Niestety z różnymi miałam doczynienia i wiem, że trudno trafic na solidnego. bardzo boję się takiego partactwa przy INV, głównie ze wzgl edu, że to juz ostatnia szansa...Normalnie jak ogląda się programy dokumentalne to nie ma tak, że nie można uzyskac iązy...Facet ma w całych jądrach 6 plemników (6 sztuk!) a odpowiedni lekrze potrafią je wydobyć i jest ciąża zakończona porodem zdrowego dziecka. Ja mam wewnętrzną niechęć do tych wszystkich prywatnych pseudoklinik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×