Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Czym jest test obciążenia glukozą u ciężarnych? Doustny test obciążenia glukozą (GCT) to badanie sprawdzające, w jakim stopniu Twój organizm metabolizuje ten cukier. Trzustka produkuje hormon zwany insuliną, który umożliwia komórkom organizmu wykorzystywanie glukozy jako „paliwa. Jeśli trzustka nie jest w stanie wyprodukować wystarczających ilości insuliny, poziom glukozy we krwi ulega podwyższeniu. GCT polega na oznaczeniu poziomu glukozy po godzinie od wypicia szklanki wody, w której zostało rozpuszczone 50 g glukozy. Prawidłowy poziom glukozy po godzinie od przyjęcia tego roztworu to mniej niż 140mg/dl. Jeśli wynik mieści się w zakresie 140180 mg/dl, trzeba wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Jeżeli rezultat tego drugiego badania okaże się prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy powtórzyć test obciążenia 75 g glukozy, jeśli nie lekarz skieruje Cię do poradni diabetologicznej. Tam uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące stosowania odpowiedniej diety oraz leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, trzymajcie się na tej diecie- współczuje bardzo! Przykra sprawa w takim fajnym okresie jak ciąża jeszcze się ograniczać w jedzeniu, ja na szczęście mam glukoze w normie. Moja waga wyjściowa to 57kg przy 172cm a teraz dotarłam do 68 więc nie jest chyba źle :-) miniaczek25 - ja bym była za Nadią- tak pewnie dałabym córeczce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) Moja mama wczoraj wpadła z ostatnią porcją popranych i poprasowanych ciuszków :P więc wzięłam się za segregacje i liczenie :D i tak oto mi to wyszło : rozmiar 56: body k. rękaw 17 szt body d.rękaw 5szt, kaftaniki 8szt, komplety ( śpiochy + kaftanik) 5szt, bluzeczki d.rękaw 5szt, pajacyki 10szt, śpiochy 3szt, rampers d. rękaw 2szt, spodnie dresowe 2szt, dresy 1szt, kombinezon jesienno-zimowy 1szt, śpiworek do spania bez rękawów ( 0-6mc) 1szt. rozmiar 62-68: śpiochy 7szt, pajacyki 9szt, kaftaniki 4szt, bluzeczki d.rękaw 11szt, bluzeczki k.rękaw 6szt, sweterki (rozpinane z kapturem) 8szt, dres 1szt, kurteczki zimowe 2szt, komplety (kaftanik/sweterek+spodnie/śpiochy) 3szt, spodnie 3szt, body k.rękaw 1szt, kombinezon zimowy 2szt, k. spodenki 1szt, śpiworek do spania d. rękaw (3-6mc)1szt Widzę, że muszę dokompletować bodziaków na 62-68. POza tym uzbierało się około 25 par skarpetek w rozmiarach od 0-6mc, buciki i paputki też z 3-4 pary i czapeczki kąpielowe, zimowe itp koło 10-15 szt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julianna to całkiem spora ta wyprawka :) A mnie znów dopadła rwa kulszowa, ledwie doszłam z małą do przedszkola :( Zaraz zjem śniadanie i idę leżeć z termoforem.. Na dodatek mała zesikała się w nocy, co zdarzyło się jej tylko raz w życiu, teraz się martwię, czy to był jednorazowy przypadek, czy w ten sposób odreagowuje stres przedszkolny, w dodatku nawet się nie obudziła i spała w mokrej piżamie do rana :O Za to młodsza córcia o dziwo bardzo dziś spokojna, powierciła się trochę jak wstałam, a teraz chyba śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ciężaróweczki :) julianna faktycznie spora ta Twoja wyprawka :) aż swoją też policzę ale to później jak już nowe meble będą żebym miała gdzie chować :) scarlett może po prostu mała miała dużo wrażeń wczoraj i tak mocno spała, w sumie to nie znam się na dzieciach ale tak słyszałam... Ja nawet się wyspałam dzisiaj, nie musiałam na siku wstawać w nocy, fajnie :) pogoda u mnie nie fajna... mgła okropna, że nic nie widać "mleko" dosłownie... Właśnie jem sobie śniadanko - płatki na mleku z tym, że mam mały problem z nachyleniem się nad miską mała tak pcha nóżki w żebra no ale niech się rusza :) Mam nadzieję, że u Was pogoda ładniejsza w końcu dzisiaj ostatni dzień lata :) :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny . spora ta wyprawka ja nawet nie licze bo sie boje co to będzie jak to wszystko policze i czy sie dolicze he he :) no ostatni dzień lata :) Jutro pogrzeb- najsmutniejsze moje urodziny 23 września :( mojemu synkowi też zdarzyło sie siknąć w nocy ale to przez to że, podczas snu on przeżywał to co sie działo w szkole i wogóle i poprostu miał tak twardy sen że nawet nie czuł że jest mokry po pachy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam znad porannej kawki:) ja juz po sniadanku:) Moj Synek tak mi sie wiercil w nocy,az normalnie myslalam ze dziure mi w boku zrobi:) lezalam na lewym boku i wtedy dawał czadu, i zastanawialam sie czy na tym lewym boku go przypadkiem nie gniote?? a teraz cały czas mi dupke(chyba) wypycha po lewej stronie brzucha az sie taka górka robi, a nogami to szoruje po zebrach albo pod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samcukier
hej dziewczyny, czytuję Wasz wątek regularnie bo też jestem listopadówką, z terminem 11.11.11:) do napisania skłonił mnie jednak problem i straszny dół jaki mam od 3dni. chodzi o cukrzycę ciążową. zaczynam 34tc, już jakieś 2 miesiące temu miałam robioną krzywą cukrowa z 75g-wyszła super, lekarz był zadowolony. w związku z tym nie przestrzegałam żadnej diety cukrzycowej, ale też nie objadałam się bezmyślnie(mój lekarz jest mega strażnikiem wagi:). no i ze 3 dni temu wpadł mi w ręce glukometr i zaczęłam sobie z ciekawości badać cukier po posiłkach. wyniki tragiczne! od razu jak to zauważyłam przeszłam na ścisłą dietę. cukier mierzę i dalej koszmarny. Ryczeć mi się chce bo być może cały czas miałam cukrzycę o tym nie wiedząc i mogłam zaszkodzić dziecku- niestety naczytałam się o tych wszystkich wadach. Proszę napiszcie co o tym sądzicie, moze macie jakieś większe doświadczenie z tą cukrzycą. jutro idę do lekarza-podejrzewam że spadnie z krzesła jak mu pokaże zapis wyników na glukometrze.. załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do rozstepów to wczoraj zauważyłam po lewej stronie , na boku takie malutki czerwone kropeczki, na końcach starych rozstępów. a tak poza tym to wiecej nigdzie nie zaobserwowałam:) a co do wagi to mam juz chyba 12kg na plusie, nie jestem pewna bo na ostatniej wizycie nie bylam wazona, a w domu moja waga inaczej wskazywała niz u lekarza, a jestem juz w 31 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jutro mam wizyte i już nie moge sie doczekać ale z drugiej strony boje sie co powie odnośnie cc..jutro też zaczynam 34t :) i aż sie boje wejść na wage.. rano był kurier i przywiózł fotelik jest super!! własnie wstawiłam pralke z ciuszkami małej :) ja na początku liczyłam moja wyprawke ale teraz tego nie robie bo sie przeraże jest chyba 3 razy większa niż Julianny...masakra połowy rzeczy nie będzie użyta.. ale cóż.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Co to wyników cukru to niestety Ci nie pomogę...:( U nas w klatce ktoś sobie drzwi wymienia więc od rana jest niemiłosierny hałas...Właśnie się dowiedziałam że mąż zmienił mi hasło do allegro i kategorycznie zabronił zakupów a znalazłam taki zarąbisty kombinezon do spania... Niestety jest jeszcze bardziej uparty niż ja nie mam siły się z nim kłucić... Z drugiej strony ma trochę racji bo ciuszków małej jest więcej niż naszych...:/ http://allegro.pl/swinka-peppa-kombinezon-super-cieply-okazja-i1835941183.html Od wczoraj mam delikatną zgagę... Kręgosłup mnie już zaczyna coraz częściej boleć... ale jeszcze tylko ok 9 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka87 ja mam to samo właśnie ale dzisiaj troszke posegreguje rozmiarowo te dziewczęce to policze z neutralnymi ile tego jest :) dziewczyny jeszcze nie dawno byłyśmy na początku ciąży a już koniec bliski :) moja niunia jest bardz ruchliwa w ciągu 3 godz ma już 2 raz czkawke właściwie to ją ma bardzo często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie miałam tel od gin że wizyta przełożona na poniedziałek!! :( ale i tak dobrze ze nie na piątek heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry co do cukrzycy i rady zadzwoń do gin i umów się na wizytę szybciej. Przeczytałam waszą wyprawkę i stwierdziłam, że na dwójkę mam mniej niż wy na jedno, Niedługo mam nadzieję, że nadrobię zaległości, bo widać koniec remontu. Już tylko malowanie ścian i położenie paneli. Pokój jeszcze nie był skończony, gdy kupiłam lampkę http://www.lampy-klik.pl/katalog.php?k=7 Już niedługo będę mogła kupić komodę i zacznę wszystko kolekcjonować. Postanowiłam kupić dziewczynkom po jednym ładnym kocyku - dość wytrzymałym. Sama miałam jeden taki, który towarzyszył mi przez całe dzieciństwo, aż oddałam go swojemu chrześniakowi. Miło go wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale, jakoś nie mogę się skupić, bo myślę o szarlotce - takie kruche ciasto z pysznymi cynamonowymi jabłkami posypane cukrem pudrem lub lukrem. Pomarzyć można. Choć, czy jedno ciacho zagroziło by mi ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza napewno nie zaszkodzi szarlotka jest jednym z dietetycznych ciast a jakby co mam super przepis na diabetyczny sernik bez grama maki:) samcukier teoria mowi ze krzywa powinna pokazac cukrzyce ale napisz jakie masz te wyniki i po jakim czasie mierzylas cukier no i co np jadlas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za przepis, ale niestety w moim przypadku nie warto brać się za pieczenie. Sama musiałabym jeść ciasto. Ale za to kupiłam malutki kawałek szarlotki, zdjęłam lukier i ... mniam :) Na szczęście cukier po godzinie mam 124 więc nie jest aż tak strasznie. Mamo bąbelków, tak z ciekawości musisz coś płacić za paski do glukometru ?? Ja płace 0,01 zł za 50 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! Ja wczoraj długo nie mogłam zasnąć...męczyłam sie strasznie ciagle wstawałam a to siusiu a to pic i tak w kółko az do 1 chyba... U mnie ciuszki wszytkie juz poprane,poprasowane i poukładane w komodzie:) po wczorajszym przemeblowaniu mam juz praktycznie wszystko gotowe dla synka,łóżeczko stoi rozłożone,nawet posciel ułozyłam bo nie mogłam sie powstrzymac...wszystko przykryłam kocem i czeka:) Zrobiłam sobie dzisiaj liste rzeczy które jeszcze musze dokupic w październiu...pas poporodowy,folie na wózek przeciwdeszczowa bo nie mam itd... A wy kupujecie pas poporodowy?moze macie jakis sprawdzony bo na necie polecaja jakis Pani teresy ale musze sie rozeznac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwila umowilam sie na rozmowe z ordynatorem na raszeji w poznaniu na poniedzialek na 7,30:/ wrrrr nie bardzo mi sie uśmiecha tak wczesnie wstawac ale wole juz miec to za soba i wiedziec na czym stoje bo juz za wiele czasu nie zostalo... Mam tak zgage ze mi chyba za chwile przylyk wypali...:( Pap poporodowy... w sumie dobry pomysl ale wie moze ktoras z Was czy po cc mozna go uzywac...? Z tego co slyszalam od siostry to po cc mozna zaczac cwiczyc najwczesniej po 1-1,5 m-ca... wcale mnie to nie cieszy... Jak znam siebie i to ze praktycznie zawsze robie na przekór zaleceniom lekarzy to pewnie zaczne cwiczyc wczesniej...:P Jak Wam popoludnie mija kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umawialam sie przez sekretariak do kozlika... mam nadzieje ze do niego trafie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce Cie negatywnie do niego nastawiac,ale to był lekarz prowadzący moja pierwsza ciążę,chodziłam do niego prywatnie...oschły,wizyta 10min,no i niestety ale "przeoczył" poważna wade serca która mozna było leczyc ... ja go miałam z polecenia bo prowadził ciaze kolezanki i ona była zadowolona ale ja nie i zawsze jak moge staram sie ostrzegac przed nim bo z jego winy stało sie cos co stac sie nie musiało... Tam na Raszei jest jeszcze Pieta do którego trafiłam później i z niego byłam zadowolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza to zalezy od apteki ale jesli place to maks 3,20:) Jestem na siebie zla nie mam apetytu slabo jem ostatnio i dzis pokazaly sie ketony w moczu:( musze jesc wiecej weglowodanow czyli najlepiej pieczywa a ja nie czuje sie glodna nic kompletnie mi nie pasuje:( jedno pocieszenie ze CRP mi spadlo wiec i antybiotyku nie bedzie.Ale mam dola:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczynki;) ja od rana walcze ze zgaga, a niestety nie mam juz mleczka:( ja juz kupilam pas poporodowy - na razie taki bo nie wiem jak rozmiar bedzie mi potrzebny http://allegro.pl/pas-modelujacy-wyszczuplajacy-z-regulacja-s-m-i1801908225.html a po miesiacu jak sie zmierze zamierzam kupic ten- slyszalam ze jest rewelacyjny http://allegro.pl/wyszczuplajacy-pas-belly-bandit-oryginal-r-m-i1832234597.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze chociaz teraz tak czytam o belly bandit i mysle ze juz teraz go zamowie, a z rozmiarem mam nadzieje trafie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Poradżcie mi co zrobić dostałam w prezencie wózek od rodziców używany z baby collection różowo bordowy nie jest taki nagorszy tylko trochę przybrudzony brakuje mu torby .Tak szczerze to chciałam nowy wózek i nie wiem czy mam go oddać czy zostawić skoro to jest prezent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm jeśli jest możliwość oddania, to sądzę że lepiej kupić taki, jaki Tobie będzie odpowiadał w 100%.. W końcu będziesz go używać przez dłuższy czas.. A co do pasów poporodowych, to ja jakoś nie wierzę w ich działanie, po urodzeniu córci nie nosiłam żadnego pasa, wszystko samo "spadło" :) Natomiast znajoma katowała się pasem i trochę brzuszka jej zostało, ale to chyba nie ma reguły. A ja dalej nic nie załatwiłam z reumatologiem, a w środę mam wizytę u ginekologa i muszę przynieść opinię od reumatologa.. Nie poszłam też ani do dentysty, ani do lekarza po papierek na uczelnię.. Weźcie mnie zdopingujcie, bo mam wielkiego lenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pas zainwestuje napewno zeby po porodzie jakos ten brzuch "utrzymac" ... jutro musze w aptece zapytac o ten pani teresy i zoabczyc jak to wyglada bo go sie wciaga,czytałam tez o tym co xdaisyx pisała dobre opinie...mi brzuszek duzo urósł teraz mam jakies118cm wiec pewnie nie zaciekawie bedzie wygladał po... Anca jesli ten wózek Ci odpowiada to mozna wyczyscic a torbe dokupic na allegro np, a pieniazki co miały byc na wózek przeznaczyc na cos innego , ale jak masz go miec na siłe to podziekuj i oddaj...Ty bedziesz go najwiecej uzywac wiec Tobie musi odpowidac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to się mówi "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ?" Ale tak naprawdę ja wypróbowałabym najpierw ten wózek, potem w razie czego będziesz wiedziała czego oczekiwać od ewentualnie następnego wózka. Mamo bąbelków dziś kupiłam jogurt bakomy reklamowany jako słodzony tylko owocami. Rzeczywiście w składzie nie ma cukrów ani słodzików. Ja miałam po nim dobry cukier, więc polecam. Poza tym jest rewelacyjny w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniaczek25
ja mysle jak karolcia jesli ci sie anca podoba ten wozek to pieniadze mozesz zainwestowac w cos innego i tylko dokupic torbe .no chyba ze ci sie nie podoba to wtedy oddaj.... julianna ale masz wyprawke ja jeszcze nie mam popranych rzeczy ale kiedys jak policzylam tylko same body z krotkim rekawem to naliczylam chyba 22 i sie zalamalam i stwierdzilam ze juz nic nie kupuje ani od nikogo nic nie chce bo wiem od znajomych ze za duzo nie trzeba miec bo niemowle tak szybko rosnie ze niektore rzeczy nawet nie zdazy sie użyć .wiec juz koniec basta a reszte policze dopiero jak zaczne prac i segregowac :) to wtedy tez sie moze z wami podziele :) jesli chodzi o pas poporodowy to napewno sobie kupie .(wlasnie musze juz poszukac w sumie :) ) mnie sie wydaje ze to dobra rzecz .ze napewno jakos bedzie trzymac ta zwiotczala skore w ryzach :) http://suwaczki.slub-wesele.pl/20111123684753.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×