Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Cześć mamuśki! Podczytuje już od jakiegoś czasu, ale jakoś tak wyszło że dopiero teraz zdecydowałam się na napisanie. Termin lekarz wyznaczył nam na 3 listopada, z USG wypada jednak ciągle na okolice 11 listopada. No i niby USG takie dokładne - a my nadal nie wiemy jaka jest płeć dziecka. Lekarz na ostatnim dał nam 70% , że to dziewczynka , ale wcześniej twierdził , że będzie chłopiec. Dziś idziemy na kolejne USG - może tym razem. Ja w sumie nie mam parcia na płeć , chcę tylko żeby było zdrowe. Ale kompletowanie wyprawki mnie irytowało - wszystko w sklepach albo niebieskie albo różowe. Wrrr..... A jeśli o wyprawkę chodzi - kupiliśmy już wanienkę, taką prostą bez bajerów. I teraz się zastanawiam sprzedawca w sklepie namawiał nas na zakup materacyka- o takiego jak tu : http://allegro.pl/0117-materacyk-gabkowy-do-kapieli-pluszek-2-gabki-i1823003660.html albo czegoś takiego : http://allegro.pl/lezaczek-frotte-do-kapieli-noworodka-7-kolorow-i1823681509.html Co o tym myślicie ? Czy to praktyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Zalatana jestem przedwczoraj powtorka badan a wczoraj szylam i pralam:) jestem prawie gotowa wszystko poprane ale czeka na prasowanie i tak boje sie za to zabrac:( co do gabki do wanienki nie kupuj to porazka! siedlisko grzybow i bakterii ,a lezaczek tez zbedny latwiej sie jednak trzyma dziecko na rece i druga myje:) Dzisiaj mam wizyte czekam na nia w nerwach nie wiem czy dlatego ze juz w zasadzie zbliza sie koniec i trzeba omowic wiele spraw...kiedy odstawimy leki czy jest potrzeba cc ech niech juz bedzie wieczor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Paula1984, mi lekarz odradzał robienie usg4D po 30 tygodniu z powodu dużego prawdopodobieństwa niekorzystego ułożenia płodu, bo dzidziuś jest już dość duży czy małej ilości płynu owodniowego, bo wówczas obraz jest dość nieczytelny. Ale badania tekie wykonują np. w Klinicie Słonecznej na ul. Słonecznej , czy w Centrum Zdrowia Kobiety, koszt takiego badania ok 250zł. joanna_r, witaj w naszym gronie. Co do materacyków kąpielowych, czy używaniu gąbek przy kąpieli, nam położna przy pierwszym dziecku bardzo odradzała, powiedziała, że to jest siedlisko bakterii. Więc sobie poradziliśmy całkiem dobrze bez tych akcesoriów. My wczoraj byliśmy u lekarza i w sumie nie jestem zadowolona z wizyty, mimo, że chodzimy prywatnie i lekarz zdaje się symaptyczny, to wczoraj było szybko, badanie usg może trwało 3 minuty i niby wszytsko co najwazniejsze zbadane. Mała waży ok 1,5 kg. Ginekologicznie mnie nie badał, chociaż wydaje mi się, że powinien sprawdzić stan szyjki Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silka-zaraz Cię wkleje do tabelki :) U Ciebie tez bedzie 3 maluch.ja mam juz bardzo dużą córkę-19lat i 2,5rocznego synka.Teraz będzie Synek. Joanna-witaj imienniczko :) Magslom i Mamo Bąbelków-macie rację.Równiez nie polecam gabek z powodu bakterii. Mamo Bąbelków-trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę u lekarza. Lusiunia-pozdrowienia.W jakim stanie sa Twoje żebra?Ja po dzisiejszej nocy chodzę wyprostowana i staram się nie siadac.Miałam jechac na badania,moze jutro się zbiorę. Zdrówka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogę się zgodzić co do gąbki,bo to ogromna wygoda,wszyscy sobie chwalą te gąbkę do kąpieli..jeśli chodzi o bakterie,to wystarczy ją dobrze przechowywać,i płukać w gorącej wodzie,wszystko będzie okej..jeżeli ktoś po kąpieli zostawia taką gąbkę nie wyciskając jej i rzuca w kąt to oczywiście wtedy jest niebezpieczna Jasne jest że są różne szkoły,kiedyś nie było tych poduszek do karmienia "rogali" moja teściowa zaczeła mi gadać i się wymądrzać,więc jej wytłumaczyłam ze są inne czasy..teraz robi się tak zeby było wygodnie,żeby to była przyjemność a nie męczarnia...jeszcze laktatory..też tego nie było,podgrzewacze do butelek...teściowa:po co to kupiłaś!!!!!?? do gara sie wsadza i już...po pierwsze dostałam za darmo po 2 jak szybko się podgrzewa i do takiej temperatury jak ja chce a nie gar... Przez to że tak wszystko poszło do pszodu to niestety są wojny pokoleniowe,już nie wspomne o tym że co matka to co innego mówi..zwariować można..miałam taką wojnę między moimi dwoma koleżankami a zadałam jedno pytanie:czy mam kupić majtki poporodowe jednorazowe...kurde mało sobie włosów nie powyrywały... o zabobonach już nie wspomne...w ogóle ich nie słucham bo ostatnio się dowiedziałam ze kobiecie w ciąży nie wolno chodzić w koralach.... dajcie spokój.... ;) Jade do Ikei dzisiaj połazić:)łóżeczka obejrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja także mam podobne zdanie do Was co do tych wszystkich pomocnych gąbek i leżaczków do wanienek- siedlisko bakterii i nic więcej!!! Najlepsza jest zwykła prosta wanienka bez udoskonalaczy... Ja mam jutro kontrolną wizytę z USG i już się zaczynam denerwować czy wszystko wyjdzie dobrze. Mały wierci się i kopie mnie dobitnie ale mam nadzieję, że ta jego jedna biedna nerka pracuje prawidłowo i wszystko jest ok. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Owieczka... Moje żebra to już chyba nie żyją,szczerze jestem w szoku ze nie są połamane bo takiego bólu nie czułam nigdy,ale tak jak mówiłam jest to ciągły ból,on już mi nie przejdzie do porodu,czasami mam chwile spokoju,przyzwyczaiłam się do niego... Oczywiście mój układ nerwowy jest poruszony przez to bo to drażniący ból ale panuje nad tym:) Jutro na madalińskiego jade bo mam skurcze,nie często oczywiście,przy okazji wyniki badań zobaczę:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek..............termin...które dziecko....płeć.........woj. tralalala.............29.........30.10.2011....... ....1....................kuj-pom Ania23L.............23..........1.11.2011. ...........2 .................wlkpolskie Mama Urwisa......28...........1.11.2011............2............. ...małopolskie Julianna_Szcz.....20...........4.11.2011......... ..1...................zach-pom xdaisyx.............25..........4.11.2011......... .. 1. .................zach.pom takietam...........34...........5.11.2011............2.. .................lubelskie Erka................27..........12.11.2011....... ....2.. ..............małopolskie Karolciaaa24.....24...........15.11.2011...........1.. ......chł......wlkopolska agnieszkaj10....34...........17.11.2011............2... dziewcz.....wlkopolska Zakręcona solniczka..........25..........24.11.2011....... ....1.. ..............małopolskie ch*jna82..........29...........24.11.2011...........3 ..................pomorskie olucha26stka.....26..........24.11.2011.. . .......2. ..............mazowieckie scarlett...........26...........26.11.2011.. .........2... dziewczynka.....małopolskie skrzatunio.......24...........27.11.2011............1.... ...........mazowieckie Sweet Malenka13........20...........27.11.2011......... ...1 .....................łódzkie owca na manowcach......37...... ...28.11.2011..............3............. mazowieckie Lusiunia..........25..........17.11.2011...........1....c órka.....mazowiecki. sosna78..........33............15.11.2011............3 ...............małopolskie mama babelkow.........31...........19.11.2011..........3 i 4 chlopcy ..............wlkopolskie Marcza...........25...........23.11.2011........ .....2 .............mazowieckie iza188.... ......28..........18.11.2011...... ...1 i 2 dziewczynki.........mazowieckie natii813..........29...........26.11.2011........ ..2 i 3 ..............wlkopolskie dorcia112.......39.......... .27.11.2011...... ....3 ...............warm.-mazur Anca87..........23............25.11.2011........ ......1 ...................śląskie Agatka87.......24..........2.11.2011.........1 .......dziewczynka.......wlkopolskie can_do..........24.............22.11.2011......... ....1 ...............wlkopolskie skrzatunio.....24.............27.11.2011. ............1. ............mazowieckie le_soleil.........25............24.11.2011........ ......1...... .............. slaskie Kasiek1989.....22...........28.11.2011...............1... . chłopiec.........dolnoslaskie Wiosna81.......29............29.11.2011.........2...dziew c zynka...........mazowieckie Majjja54321....21...........01.11.2011..............1.... ..........małopolskie moonia ..........21..........26.11.2011.........1.......dziewczynka ....... lubelskie kaska85.........26............11.11.2011........2 ...... chłopak............łódzkie Kaczka007......26...........12.11.2011.........1.......c hłopak........mazowieckie justa83..........28............12.11.2011........1....... .dziewczynka...... magslom.........30............30.11.2011........2........ dziewczynka......wielkopolskie kellyj.........30.............12.11.2011......1.....chło piec.........śląskie miniaczek25......25.........23.11.2011..........1.......d ziewczynka...........UK agnieszka19lbn.......19.......15.11.2011.......1.......ch łopiec.......lubelskie Silka.... 30...............29.11.2011 3....dziewczynka.....śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa83
czesc laski ale tragiczna nocka za mna:(non stop przewracalam sie z boku na bok a spania to prawie nic,o6 sie obudzilam i ledwo oddychalam tak mnie sciskalo w mostku wiec postanowilam pokimac na siedzaco:)i wiecie ze bylo calkiem niezle:):)pozniej juz sie polozylam i bylo ok.Polecam,jak bedzie dusic to troszeczke posiedziec i przechodzi jak reka odja:)a poza tym wszystko ok,tylko zeberka poobijane ale takie nasze uroki widocznie. Mola gin powiedziala ze nie planuje juz zadnego usg co mnie troche niepokoi,ale skoro ona nie widzi potrzeby to chyba nie powinnam sie martwic??dzisiaj prasowanko... trzymajcie sie dziewuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Lusiunia wypije herbatkę z cytryną za Twoje biedne zebra:( Mam trochę lepiej bo mi ból przechodzi jak lezę na prawym boku. Tez uwielbiam przesądy :) A podgrzewacz jest bardzo wygodny,Teraz bede pewnie czesto uzywac bo nie wiem jak bede karmic piersią przy synku.Wchodzi mi już wszedzie,niestety na blaty w kuchni też. Po moich doświadczeniach z inflanckiej zastanawiam się czy nie zabrac mleka modyfikowanego do szpitala.Znów bedzie cc i boję się,ze laktacja pojawi się w 2-3 dobie jak bede wychodzic a dziecko bedzie płakało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po badaniach,krew,mocz i ta wstretna glukoza...po 15 wyniki ale nie wiem czy dzis pojade odebrac bo kawałek mam... Przed chwila własnie była u mnie położna środwiskowa,dowiedziala sie od sasiadki która teraz rodzi ze jestem w ciązy i teraz 2 razy w tygodniu bede miała spotkania znia w domu:) super babka i wszystko jest na nfz,a nawet nie wiedziałam ze takie cos przysługuje nam...mozna z opieki takiej położnej korzystac od 21 tyg. ciąży... paula ja miam 4D za 200zł z płytka moge dac bamiary jak co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chora.. gardlo, katar i ogolne oslabienie..ciekawie nie jest. Wrocilam wlasnie od ginekolog, w tydzien przytylam 0.5 kg. Podobno za duzo. No i wysylka do diabetologa. I znowu teslowa:"zadnego pieczywa, zadnego makaronu, ziemniakow, dwa razy w tygodniu caly dzien na warzywach. Nie pic duzo, delektowac sie napojem i ZADNYCH slodyczy" Kurde... ciezko. Ciekawe co diabetolog powie, albo da diete albo mala dawke insuliny... Tak mysle, ze Wy dziewczyny mowicie ze jecie serki Danio, frytki itd a ja chyba powinnam zyc powietrzem...:( Ale posluchalam chociaz serduszka dziecka:) bije jak dzwon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetmalenka- j atam na dietach sie nie znam, ale to co Ci mowi ta babka wydaje sie niedorzeczne- przeszlabym sie do kogos innego, zeby powiedzial co mozna jesc i w jakich ilosciach... ja od dzisiaj zaczynam pranie- kurcze cala masa tego! ciekawe w ile sie wyrobie.. no i ciekawe co tam z Julianna, nic sie nie odzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetmalenka- j atam na dietach sie nie znam, ale to co Ci mowi ta babka wydaje sie niedorzeczne- przeszlabym sie do kogos innego, zeby powiedzial co mozna jesc i w jakich ilosciach... ja od dzisiaj zaczynam pranie- kurcze cala masa tego! ciekawe w ile sie wyrobie.. no i ciekawe co tam z Julianna, nic sie nie odzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki!!! U mnie tez nocka malo ciekawa... wieczorem mialam jakies skorcze (chyba) troche mnie brzuch bolal i dzisiaj rano nad pepkiem mialam tak twardy brzuch ze az sie zdziwilam... Paulaa ja bylam na Polnej u dr Dydowicza, koszt to 200 + twoja płytka Dzisiaj druga porcja prasowania i spokoj...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u mnie pogoda ładna słońce świeci ale już czuć jesień.. mamo babelkow trzymam kciuki za wizyte mnie też dzisiaj czeka prasowanie ale to już końcówka potem tylko pościele zostaną i pieluchy tetrowe.. dzisiaj jeszcze raz popatrze na allegro za łóżeczkiem bo w przyszły, tygodniu chce już kupić :) ide do sklepu bo mam ochote na kapuste kiszona :) u mnie dzisiaj coś robią na klatce chyba sąsiedzi drzwi wymieniają bo głośno jak nie wiem co..wwrrr buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, co do czkawki to mój synek też często ma - kilka razy dziennie {!} a coli nie pije w ogóle więc nie ma związku :) Ja wanienkę dostałam od koleżanki taką już z siedziskiem http://allegro.pl/wanna-wanienka-prima-baby-profilowana-i1834477467.html więc spróbuję na niej powalczyć ale gdybym sama miała kupować to postawiłabym jednak na zwykłą też SweetMalenka13 co do przybrania 0,5 kg w tydzień to nie wydaje mi się to dużo... u mnie czasem waga stoi przez dwa tyg a potem naglę 1 kg więcej :) I żeby nie pić dużo to też pierwsze słyszę... Ja w końcu wybrałam łóżeczko i pościel na allegro i w tym tyg zrobię zakupy. Za to nie mam jeszcze wózka i jakoś mi się nie chce po tych sklepach chodzić i oglądać a to jednak lepiej zobaczyć, przejechać się i wybrać jakiś model po obejrzeniu w sklepie... ale ja generalnie wózków nie lubię... :) karolciaaa24 z tą położną która przychodzi przed porodem to pierwszy raz słyszę! I co robicie jak już przyjdzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprasowalam wszystko co wypralam :) wyszlo mi 5 pralek w tym kocyki przescieradelka itd:)wiec bez tragedii Moj M remontuje nadal:) juz bym chciala zaczac nasza sypialnie ale jeszcze nie damy rady a ja juz sie nie moge doczekac;D Sweetmalenka idz kochana do diabetologa bo to zakrawa na kpine co ten twoj lekarz gada nawet cukrzyk nie moze zyc na warzywach i miesie jesli chcesz to napisze ci moje zalecenia ile weglowodanow jesc itd i do wizyty bedzie dobrze jak co to daj znac chetnie pomoge:)i sie nie stresuj bo stres podnosi cukier:D Dziekuje za kciuki]kiss]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to problem z wkładem do wanienki rozwiązał mi się sam :) Nic nie będę kupowała - właśnie przyszła siostra z prezentami i między innymi zaopatrzyli mnie w taką matę - jak się okaże zbyteczna to jej po prostu nie będę używała. Wczoraj kupiliśmy łóżeczko - firmy Klupś, dostaliśmy od znajomych kartę rabatową na łóżeczka tej marki - więc mogliśmy zaszaleć. Nie wiem tylko czy ten materacyk który był w komplecie jest ok. Po jednej stronie kokos , po drugiej gryka, w środku pianka. Teraz muszę pomyśleć o pościeli. Pewnie kupię coś na allegro. Muszę Wam powiedzieć, że z allegro sporo zaoszczędziłam. W wawie, w sklepach jest wszystko takie drogie. Na pieluszkach tetrowych kupionych na allegro zaoszczędziłam 1PLN na sztuce - kupowałam te duże 80x80 podwójnie tkane. Flanelki też kupiłam na allegro. Na allegro są całe komplety pościeli , tzn poduszka, kołderka, poszewki i ochraniacze. Tak się tylko zastanawiam - położna z którą rozmawiałam powiedziała mi że dziecko powinno spać bez poduszki, a ponieważ u nas w domu jest bardzo ciepło , to wystarczy kocyk. I teraz nie wiem , czy jest sens już teraz wydawać pieniążki na tą pościel - czy kupić tylko prześcieradełka bawełniane i ochraniacz na łóżeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka 12345
Hej dziewczynki! Ja od niedawna na L4. Już się przedstawiałam, do tej pory regularnie Was podczytywałam a teraz w końcu mam czas napisać. Zazdroszczę, że macie już wyprawki. Ja nie mam nic dla dziecka ani dla siebie. I boję się że nie zdążę. Niepokojoące wieści z mojego ostatniego usg to ilość płynu owodniowego podwyższona - na granicy normy. Kolejne usg 04.10 i jeśli się ilość zwiększy to do szpitala. Lekarz tłumaczy to moją cukrzycą i nie robi tragedii ale i tak ogromnie się denerwuję. Czytałam że większość ma już kłopoty ze spaniem. Dla mnie noc to masakra. Duszności, dyskomfort, przekręcanie się z boku na bok. Marzę o tym aby się położyć na brzuchu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Drogie PAnie, planuje kupic lózeczko ,a le mam teraz dylemat bo nie wiem jaki materacyk mam do niego wybrac: czy zwykly piankowy, czy moze Gryka-Pianka_kokos?? nie mam zielonego pojecia a chcialabym juz kupic wszystko za jednym zamachem. JA na szczescie pranie mam juz porobione, jutro moze jeszcze wypiore tylko pieluchy tetrowe, wczoraj poprałam posciel i od razu poprasowałam,i zaczynam tez powoli pakowac rzeczy do torby do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet malenka popieram mamę bąbelków - jak najszybciej poradź się innego lekarza. Byłam dzisiaj na wizycie u diabetologa tzn. dr dla cukrzyków i zostałam pochwalona za przybranie na wadzę :). Poza tym mam właśnie jeść więcej węglowodanów przed snem i pić dużo wody. Mamo bąbelków daj znać jak po wizycie. Mnie brzuch zaczął twardnieć i mam dziwne przeczucie, że po poniedziałkowej wizycie trafię do szpitala. Jedna noga jak balon, a poza tym ciągle pojawiają się ciała ketonowe w moczu i tego się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam kokos pianka znalazlam tylko jedne materace takie grube bo maja 11cm i sa rewelacyjne w bialym oddychajacym pokrowcu.Naprawde sa swietne takie wlasnie chcialam jakby co podaje linka:) cena tez fajna i wysylka niedroga chociaz cos tam na stronie pochrzanili i dzwonilam do sklepu ile w koncy kosztuje wyslanie i za 2 materace policzyli mi 16 zl:D http://www.justbaby.pl/materac-kokos-pianka-120x60-cm-do-lozeczka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kupujecie drogie Mamusie usztywniane przewijaki na łozeczko?? bo w sumie ja kupilam miekki, ale bardziej ze wzgledu na to zeby polozyc go na stole , a po kapieli na nim maluszka ,zeby nie na twardy m stole,a teraz tez mysle nad opcja twardego przewijaka na łozeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupujac lozeczko mialam " w komplecie" przewijak na lozko. Jednak mial byc twardy a jest strasznie niestabilny;/ posrodku poprostu zwykla tektura. Dobrze ze mam ta komode z wanienka-tam jest dobrej jakosci przewijak. Co do diabetologa to pojade ale narazie nie mam sily wystawic nosa spod koldry-tak mnie tto chorobsko rozlozylo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez byłam zaskoczona wizyta tej położnej z tego co mi dzisiaj powiedziała weszła jakas nowa ustawa ze od 21 tygodnia ciazy do 6 tygodni po urodzeniu dziecka przysługuje opieka położnej,niestety nikt nie informuje o tym głosno bo jest to refundowane,mi sie udało bo sasiadka teraz rodzi i korzystała z tej połoznej i powiedziała zeby zajrzała do mnie!spotykac sie z nia bede raz lub dwa w tygodniu w zaleznosci ile bede chciała,pierwsze spotkanie mam we wtorek i wtedy robi taki wywiad co jak itd a nastepne spotkania sa tematyczne czyli przygotowanie do porodu,o znieczulaniach,wyprawce,karmieniu itd...powiem szczerze ze miło jestem zaskoczona bo babeczka wporzadku i bede z nia mogła pogadac i dwiedziec sie wszystkiego dokładnie bo bedzie miała czas tylko dla mnie...zdam relacje jak bede po spotkaniu z nia i moze tez sie zdecydujecie... Ta moja położna jest ze szpitala św,Rodziny wiec moze tam pojade rodzic...nie wiem wszystko obgadam z nia we wtorek i juz sie nie moge doczekac naprawde;) Ja mam łóżeczko turystyczne z przewijakiem miekkim i mysle ze on sie nie sprawdzi dlatego kupimy jeszcze chyba usztywniony bo jakis taki wiekszy i stabilniejszy sie wydaje... A materac mam gryka pianka kokos 11 cm fajny jest gruby i ma sciagany pokrowiec...nie mam niestety linka;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×