Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

ja mojemu Synkowi zawsze juz przygotowuje 150 mniej wiecej co 4 godziny a nad ranem po tylu godzinach snu robie mu 180- 210 i czesto zjada wszysciutko.Nie daje zadnych herbatek ani wody bo nie ma potrzeby- nie chce. MA 3,5 miesiaca i wazy okolo 7 kg. my jestesmy jeszcze na pampersach 3 (4-9 kg) mam jeszcze 2 paczki po 100 sztuk i potem przechodze na 4 (od 7 kg) zeby nic go nie obciskalo w udka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez mysle czy jej nie dawac wiecej mleka, szczegolnie w nocy a zazwyczaj spi od 19:30 do ok 3. Ale nie chce jej zolądka rozpychac... za 5 dni skonczy 3 miesiace i wazy pewnie ponad 6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak pamiętam na naszym forum w weekendy zawsze cisza :) Dziś rozpoczęłam kurs prawa jazdy - miałam zacząć jak byłam w ciąży, ale jakoś nie wyobrażałam siebie za kierownicą z wielkim brzuchem :) Prawdopodobnie już 10.03. wsiądę pierwszy raz za kierownicę :) Moje dziewczyny noszą 3, a ważą około 5 kg i mierzą ok. 60 cm. :)) Moje już niedługo przejdą na duże butelki Aventu - już jedzą około 130, ale nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedzial ze takiemu maluszkowi nie da sie rozepchac brzucha! taki maluch nie zje wiecej niz potrzebuje, wiec jezeli malenstwu nie wystarcza 130 trzeba podac mu wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jestesmy na pmapersach 3 ... Mój mały je miedzy 120-140 co 3h wazy 6500 kg za 3 dni ma 3ms:) Ja dopajam herbatka jeszcze... Dzisiaj na basen kupiłam mu te pieluszki do pływania i do 9 kg a ledwo mu dupke tam włozyłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honia musisz zobaczyć jak Twój mały reaguje na mm. Mi pediatra kazała karmić na żądnie i do 3,5 miesięcy jadł mi co 2-2,5h od 100-120ml teraz je co 2,5-3,5h i je od 130-170ml. Jak dopiero wprowadzasz mm to musisz go trochę po obserwować i się zorientujesz ile potrzebuje. Ja przepajam jeszcze wodą, bo Fifi ma wtedy lepsze kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Zośka dziś skończyła 3 miesiące i jedzenie u nas stanowi wielki problem. Zosia je najczęściej co 2h, po 60ml i waży 4150g. Ale dzisiaj pierwszy sukces, bo na noc zjadła 90ml :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) no mojej niuni też sie tak zrobiło i teraz ma takie ciemnoczerwone na tym bąbelku . moja zjada 120 ml mleka czasem sie zdarzy że dociągnie do 140 ml ale to już musi być . moja nosi Pampers 3 babyactive .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my miałyśmy iść dziś do szczepienia, ale idziemy jutro bo dziś nie ma lekarza. Karolinka zjada 120-150 ml, problemów z kupą już nie ma i każdego ranka robi taką konkretną, więc dziś lub jutro dostanie trochę kleiku kukurydzianego do mleka, muszę tylko iść i kupić większe smoczki. A u nas świeci słońce, jak wyrobię się ze wszystkim to koło 11 pójdziemy na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Wiec sweetmalenka rob jej wiecej a zje ile potrzebuje u nas tez tak bylo ja zmieniam ilosc mleka jak koncza dany miesiac teraz robie im 180 ml wody +6 miarek i wypijaja z tego ile chca czasem wszystko a czasem nie.Wydaje mi sie ze nieraz wystarczy ze im lyczek zabraknie i juz jest afera wiec wole wylac niz sie martwic ze nie dojada. Nie wazylam ich ostatnio ale waza ponad 5 kg (obstawiam5,5 Jeremi i pod 6 kg Kuba) mierza ok 60 cm:) rosna jak na drozdzach male diablatka:) Mamy problem ze spaniem w nocy bo mi sie przebudzaja kolo 3-3.30 i jeden budzi drugiego i potem jest juz koniec spania:( najlepiej jakbysmy sobie wlaczyli swiatlo usiedli i sie pobawili taki maja wtedy nastroj a my jak zombie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka nosi 3 pampersa i teraz w ciągu dnia zakładam jej huggiesy też 3 :) Honia moja Amelka je różnie sama zastanawiam się czy jest ok, ale ładnie na wadze przybiera. Ma prawie 3,5 miesiąca i waży 5300 a od nie dawna zjada w nocy 125ml mm a w dzień to już zależy... potrafi zjeść 100ml a potrafi też zjeść 60ml i wytrzymuje 3h także nie wiem od czego to zależy, staram się ją karmić co 3h ale bywa to różnie, bo jak zje malutko to za niedługo jest znów głodna :)ahaa i dopajam herbatką i tego też czasem pije więcej czasem mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z listopada
dziewczyny ktore nie karmia juz piersia mialyscie juz okres? a jesli tak to po jakim czasie od odstawienia od cyca??? ja karmilam do stycznia regularnie a od lutego prawie wcale, wciaz mam resztki mleka w piersi ale czekam na okres i niewiem jak dlugo to moze potrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdaisyx- ja mam tą fisher price i nie jestem z niej zadowolona. Baardzo szybko zżera baterie. Normalne paluch starczają na jakieś 2-3h grania. Te gwiazdeczki są kompletnie nie widoczne na suficie. Bardzo przeszkadza mi też to, że nie można jej przesunąć na bok jak jest przykręcona do łóżeczka i jak chce położyć mojego śpiącego malucha to strasznie to ciężko zrobić aby go nią nie dotknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja nosi pampers sleep&play 3 a wcześniej miała active baby też 3 W ciągu dnia je 165ml co 4 h a na noc dostaje 180ml zawsze jest wypite do ostatniej kropli ma 3miesiące i 3 tyg :) waży 7kg dzisiaj byliśmy u lekarza i robimy test mleczny tzn spróbujemy przejść z pepti na normalne mleko mam nadzieje że sie uda :) bo jak nie to następny test w 9 miesiącu... Maja ma karuzele z babyono(dostała w prezencie)http://allegro.pl/karuzela-do-lozeczka-babyono-i2124005305.html normalna zwykła te z bajerami jakoś mnie nie kręcą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia nosi pamapersy 2 i chyba jeszcze długo je ponosi przy wadze 4 kg ;) xdaisyx... my mamy (a raczej mieliśmy) karuzele fisher price tą z misiami. Powiem szczerze, że jest kiepska. Te misie są w pastelowych kolorach i w ogóle nie przyciągają uwagi maluszka. W dodatku jest na pilota i przy każdym przełączeniu jakiegoś kanału w telewizorze ona się załączała, wściec się było można. No i jest tak jak pisze Kaczka... baterie starczają tylko na chwilę i jest bardzo niepraktyczna, bo nie można jej złożyć czy przekręcić tak żeby nie przeszkadzała przy wyciąganiu malucha z łóżeczka. Więc może ta tiny love, wydaje się dużo kolorowsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dostałam kiedyś radę od swojego prezesa - ojca 2 dzieci rok po roku - nic nie trwa wiecznie i nie należy przyzwyczajać się do dobrego :). Dziś w nocy, albo o 4 nad ranem standard - pielucha szybkie karmienie w pół mroku, szybko do łóżeczka i dzieci miały spać jak zawsze. Jednak Hania stwierdziła, że to czas na zabawę i zaczęła nas wołać, potem płacz. Wzięłam ją do pokoju sprawdzam na wszelki wypadek pieluchę a ona śmiech w głos - tak się bawiła z mamą do 6.20. Potem grzecznie poszła spać do 10.00. Niestety Zosia prawidłowo obudziła się około 6.30, więc padam dziś na pysk. Odnośnie prawka we wtorek 28.02. zdaję już wewnętrzny i zaraz zaczynam jazdy :) Wypełniałyście jakieś ulotki w szpitalu po porodzie?? Ja dziś odebrałam przesyłkę reklamowa z firmy Hipp i już mam drugi słoiczek marchewki gratis. W paczce były też kupony rabatowe do rossmana na produkty hipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, jak Iza pisze o tym, że nic nie trwa wiecznie, to na myśl przychodzi mi córka mojego brata. Jako 2 tyg. noworodek zaczęła przesypiać całe noce, a w tej chwili Oliwka ma prawie 5 lat, a od kilka lat budzi się raz, albo 2 w nocy i wędruje ze swojego pokoju do ich łóżka, a jak karzą jej wracać, to wymyśla, to piciu, to siusiu, to kanapeczkę, cukiereczka, tak, że oni sami muszą podnosić się z łóżka :D Z kolei mój Hubert, budził się do pierwszego roku życia, co godzinę, a teraz jako 3 latek chętnie śpi do 9, 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izaa ja wypełniałam ankiety i dostałam w szpitalu dwa pudełka niebieskie i różowe i dzisiaj tak jak Ty dostałam pudełeczko zhippa a tam słoiczek marchewki łyżeczka dwie saszetki herbatki i kremik no i lektura a i kupony rabatowe :) zalogowałam się też na stronie bebilonu pierwszym razem dostałam małego misia polarnego z napisem bebilon2 a wczoraj dostałam poradnik plus próbkę mleka bebilon2 i śliniaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny troche mnie nie bylo.bylismy w polsce z wizyta u dziadkow.trafilismy na te najwieksze mrozy.jakas maskara.nie bylysmy ani razu z nikola na spacerze ale na szczescie przetrwala bez zadnego kataru.jezdzilysmy tylko raz do jednej raz do drugiej babci heheheh.wszyscy zadowoleni i rozpieszczali mi nikole.a ona byla prze szczesliwa ze miala tyle twarzy.teraz juz jestesmy u siebie i wrocilysmy do rzeczywistosci. jesli chodzi o kupki u nas jest co drugi dzien praktycznie jak w zegarku i nie ma z nia wiekszych problemow.jest na mm i przepajam ja herbatkami. uzywamy pampersy 3 mam pytanie bo pisalyscie o tych babelkach na ramieniu .kiedy to dostaly wasze dzieci.moja nikola chyba nie miala tego szczepienia bo nic nie ma na ramieniu i mi nic o tym nie jst wiadomo.na co bylo to szczepienie? jeszcze jak tam wasze pierwsze jabluszka czy marcheweczki.wszyskie dzieciaczki ok.moja zjadla w pierwszy dzien 2 lyzeczki i byla zadowolona.za dwa dni znowu 2-3 lyzeczki jutro juz podam jej wiecej.ale nie wiem czy ja brzuszek czasem po tym nie boli bo mi plakala wieczorami jutro zobacze czy sie powtorzy.boje sie jej dac wiecej a ma juz skonczone 3miesiace i prawie 3 tyg. a jesli chodzi o pranie to piore osobno w proszku tylko jedno plukanie i zawsze prasuje i tak zamierzam jeszce pare miesiecy.potem zaczne prac razem z naszymi dobr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaczek to chyba było szczepienie na gruźlicę jeśli się nie mylę z tego będzie później to co każdy z nas ma na ramieniu taka jakby plamka :D u nas to szczepienie było w szpitalu chyba w 2 dobie nie pamiętam powiem szczerze :) zerknij w książeczce w naszych polskich jest dołączona część ze szczepieniami nie wiem jak u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 29.10
Czesc dziewczyny; czytam dosc regularnie Wasz topik i zwrocilam uwage na to ze wiekszosc z Was przeszla juz na dokarmianie lub wylaczne karmienie mm. Ja do tej pory karmie piersia i zastanawiam sie czy jestem w tym calkowicie odosobniona? Dlaczego podjelyscie decyzje o dokarmianiu? Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka co do tych ankiet do wypełnienia w szpitalu to je wyrzuciłam :) hehe jak wróciłam do pokoju po cc to te pudełka już były i nikt mi nic nie mówił a że nie lubie żadnych ankiet(nic do wypełniania) to je wyrzuciłam :) Mama 29.10 ja od samego początku karmie mm i jakoś nie czuje sie zmuszona nikomu tłumaczyć dlaczego tak właśnie "postanowiłam"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 29.10
Agatka, nie zrozumialysmy sie. Nikt sie nie musi tlumaczyc dlaczego karmi piersia lub mm, bo to jego sprawa. Ale moze sie podzielic doswiadczeniami i napisac dlaczego tak robi - jesli oczywiscie chce. Moze powinnam byla napisac ze moja corcia dosc slabo teraz przybiera na wadze i zastanawiam sie nad dokarmianiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×