Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Mi też wypadają... Garściami po prostu, a ja dodatkowo mam silną anemię poporodową i to przez to m.in więc jeszcze trochę i chyba łysa będę. Stosuje taki żel w spreyu z Pantene i mają wiekszą objętość po tym, więc trochę lepiej wyglądam. Biorę wit. i nic nie działa, a z tej anemii to chyba nigdy nie wyjdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała po marchewce dostanie jabłko,,,i skoro mowicie ze slodkie wasze maluchy lepiej jedza to mam nadzieje ze i moja lepiej zasmakuje w owockach :D i ZAWSZE zapija mleczkiem z piersi...jakos po tej marchewce mniej spi a ma wiekszego powera :) hehehe,,,moja tez patrzy na mnie jak jem i minke ma jak ten kotek ze Shreka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam . my od wczoraj w domku wreście nas wypuścili. Ale mała ma jakieś szmerki pod serduszkiem i musimy to sprawdzić . mała nosi ubranka 68-74 waży 6100 troszke nam schudła po chorobie ale już zaczyna iść w góre więc jest ok :) pielęgniarki przeżywały że taka spokojna taka kochana nie płacze wogóle :) mała w szpitalu jadła jabłuszko z marchewką tak ładnie jadła że nic nie zostawało na brodzie . P. Ordynator mówiła że maluda jes bardzo silną dziewczynką i bystrą opiera sie na rączkach nie na przedramionach i zdarza sie że ma podkurczone nóżki że wygląda jak do raczkowania . Oprócz tego próbuje siadać jeszcze z miesiąc i może sie uda . moja też patrzy jak jem a dokładniej wodzi wzrokiem za łyżką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGATKA - nie dawalo mi to spokoju i sprawdzilam,,, w tych kaszkach HIPPa na dobranoc nie ma glutenu - mam kaszke na mleku z bananem i wyraznie oznaczono ze produkt bezglutenowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przysmak na dobranoc: kaszke mleczną z biszkoptami i pisze drukowanymi literami ZAWIERA GLUTEN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez mam ta z biszkopcikami i przez gluten wstrzymam sie do 6 miesiaca z nia ;-) nie sprawdzilam jak kupowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert.Nestle
Honia 83, jeżeli karmisz swoje Maleństwo piersią, kaszkę Nestle Sinlac powinnaś wprowadzić do jego diety w 7. miesiącu. Jeżeli natomiast karmisz dziecko mlekiem modyfikowanym, kaszkę tę możesz podać już w 5. miesiącu życia. Kaszkę Nestle Sinlac powinnaś przygotowywać wyłącznie na wodzie. Wówczas, stanowi ona pełnowartościowy posiłek. Wprowadzając kaszkę Sinlac do diety córeczki, pamiętaj, aby robić to stopniowo. Zacznij od 2-3 łyżeczek i obserwuj, jak dziecko reaguje na nowe danie. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz stopniowo zwiększać porcje kaszki, aż do pełnej, podanej na opakowaniu. Kaszkę Sinlac możesz podać jako samodzielny posiłek, dodawać do przecieru warzywnego, zupki lub podawać go z porcją owoców. Ekspert.Nestle --- Ekspert.Nestle, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLE, a także kwestiami dotyczącymi żywienia. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dziekuje bardzo. Czyli podać mała porcje 2-3 łyżki a póżniej mleko? Od miesiąca karmie mm mała wczoraj skończyła 4 miesiące. Alepiej w dzien ten po silek czy na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO Ekspert.Nestle , dlaczego nie ma żadnej miarki w sinlacu, łyżka to pojęcie względne każda jest inna, czy moge używać miarki od mleka? jako łyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też Amela ładnie zajada ;) czy to jedzonko które sama jej ugotuje czy słoiczek ;) ładnie otwiera buziaka jak widzi łyżkę ;) sweet u nas tez na początku mała pluła ale był jakiś okres, że przez kilka dni była marchewka potem kilka dni np jabłko, potem znowu np jabłko z ziemniakiem i ładnie zajada mimo, że na początku wszystko wypluwała zamiast połykać :) Honia u mnie z włosami jest masakra gdzieś od 3-4tyg przy myciu wypada dużo, potem przy czesaniu mam zlew pelen włosów, potem suszenie znowu to samo a nie wspomne już o tym co wyciągnę ręką w ciągu dnia i co się dzieje na podłodze a na dywan to patrzeć nie mogę... właśnie też czytałam, że to przez hormony i może trwać do 6 miesiąca... karolcia u nas to samo jest jak jemy to mała patrzy jakby była mega głodna i też mi jest głupio, i jakoś dziwnie się z tym czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanko - czy gdy podajecie jabluszko to na zimno czy troche podgrzewacie ? marchewke to wiadomo dalam ciepla ale owocki chyba moga byc w temp pokojowej no nie ? :P sweet a ja dzis zauwazylam ze moja marchewke je ladnie poki jest ciepla a potem zaczyna marudzic :P moze tu tkwi problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim jakos nie mam czasu napisac ale woidze ze nowe smaki ruszyly do akcji :) u nas dzis purre ziemniaczane ze szpinakiem i odrobina marchewki i maselkiem +kaszka manna i to byl szpinakowy debiut i smakowalo:) poza tym to chlopcy jedza marchew ,ziemniaki ,seler ,pietruszke korzen i natke(ale podgotowana)szpinak ,brokuly i do tego miesko indyk krolik albo cielecina zalezy co mi sie akurat chce rozmrozic:) jedza rosna i szaleja ,niestety Kuba sie obrazil na spacery a raczej na czapke i kombinezon wiec wychodzimy z placzem no i co najwazniejsze nudzi mu sie w wozku bo spi tylko troche i musze go ciut podnosic zeby cos widzial. Przekrecaja sie jak krokodyle z plecow na boki i brzuszek i odwrotnie ale tylko w ciagu dnia w nocy spia na brzuszkach i nawet im nie w glowie sie przekrecac.Okuliste mamy w czwartek 3 wizyte mam nadzieje ze ostatnia i do tego planuje badanie krwi i moczu chlopcow tak w razie wu no i mamy odroczone szczepienie 5 w 1 bo nasz przyjaciel drugi raz w zyciu ma ospe wietrzna, a troche przed zachorowaniem byl u nas wiec przechodzimy kwarantanne:( w cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i my po szczepieniu. Zośka płakała, a mi było bardzo smutno :( Waży 5050g :) Więc brniemy do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) ale straszliwa pogoda,tylko spac i nic nie robic.Ja straszliwie zakatarzona nawet mojej cory ucalowac nie moge bo boje sie ze zaraz i ona bedzie miala katarek. Ma teraz taki okres ze non stop przewraca sie na brzuszek na ktorym juz nie da rady lezec i piszczy,a na plecki nie umie wrocic sama.Wiec ja musze ciagle siedziec i ja przekrecac:):)smieszek maly:):)przestala mowic,teraz tylko wystawia jezyk,pluje i bulbony puszcza:) My jeszcze na samym mleku jedziemy ale juz w przyszlym tyg dam malej jabluszko,juz nie moge sie doczekac jej reakcji:) Mam pytanie.Czy ktoras z was ma moze problem z ulewaniem??moja ulewa sporo,zageszczam jej mleczko nutritonem i jest w miare,ale problem jest z dopajaniem herbatka.Zaraz po wypiciu,jak nosze mala do bekania to wszystko mi zwraca,a nie podaje jej duzo gora 30ml na raz.Boje sie ze biedaczka jest spragniona i nie wiem juz co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie w tym problemm, bo zawsze daje jej cieple. No wybredna dziewczyna jest, wybredna. Ale na sile nie bede jej dawac, jak "wydorosleje" to zje:P narazie probujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa jakim mlekiem karmisz??Ja dawałam bebilon i mały strasznie ulewał wrecz wymiotował zaraz po zjedzeniu, teraz daje babydream z rossmana i jest ok...MI lekarz powiedział ze jesli dziecko przybiera na wadze to nie ma problemu widocznie układ pokarmowy nie jest jeszcze wykształcony,gorzej jak waga spada albo nie idzie w góre wtedy chyba dostajesz mleko na recepte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzooo proszeeee
Hej Jestem mama 4latki i coreczki ur w 35tc przez cc (18.11.2011) wiec jakby nie patrzec listopadówka:)Jesli moge przylącze sie z checia!!Moja Nela od niedawna jest na mm(niestey nutramigen-pepti bylo zle tolerowane-ma potwierdzona jak 1sza córka skaze)i stad moje pytanie:jak wyglada schemat jedzenia Waszych dzieciątek? Unas waga przy wypisie 2560g obecnie 6400g wiec raczej nie jest zle..od wczoraj wprowadzam jej marchewke(bobovita)wczoraj spróbowalam 4lyzeczki dzis zjadla pol sloiczka-posmakowalo jej..stad moje pytanie-rozuiem ze taki sloik zastepuje 1posilek mleczny?Jak duzo mleka jedza Wasze dzieci?Unas jest dosc mizernie: 6-120ml 10-90ml 12-90ml 15-100ml 18-100ml 21-120ml czasem w nocy ok 2-3 zje 120ml niewiem ile powinno jesc takie dziecko(wg schematu na puszcze jest 5x150 na recepcie nam wpisane 4x150-180ml Qrcze odwyklam od takieg maluszka-u straszaka stawiam obiad na stole i looz:) dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała po jabłku dziś pierwszy raz ...hmmm....jakoś marchewke lepiej zajadała...co mnie zaskoczyło... to jabłuszko z bobovity meega luzne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden posiłek mleczny zastępuje obiadek-zupka nie sama marchew czy jabłko..ja myśle że twoja pociecha dobrze je tzn wcale nie tak mało jak nie chce więcej a mimo to przybiera na wadze to jest dobrze aha widze że Twoja mała jest wcześniakiem ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie że mniej je..hmmm.. moja mała raczej nie ulewa tzn jak ją wytarmosze to wtedy czasami uleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa83ojej
Obecnie karmie mlekiem HIPP.Wczesniej tez karmilam bebilonem i tez myslalam ze po zmianie mleka bedzie lepiej ale niestety nie tu tkwi nasz problem.No coz zostaje nam czekac az mala z tego wyrosnie,mam nadzieje ze jest to tylko niedojzalosc ukladu pokarmowego a nie refluks czy jakies jescze gorsze dranstwo:)Herbatki daje mala ulewa ale mam nadzieje ze chociaz troszke zostaje jej w brzuszku i zaspokaja pragnienie:):) Moja mala je 4 razy po 120ml,wieczorem nawet do 180ml i w nocy120 czsami mniej.Przybiera na wadze,fakt ze nie duzo,jest na samym srodku siatki centylowej,lekarka mowi ze jest ok,wiec sie nie martwie na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa83ojej
laski to ja justa83 maz robi czystke w kompie ja zapomnialam hasla i teraz bede justa83 ojej zaraz zrobie sie czarna zeby w oczy nie kulo i zebyscie mnie czytaly :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę że nie tylko ja się zmagam z wypadaniem włosów. Moje włosy są dosłownie wszędzie :( My póki co nie poznajemy nowych smaków, bo Lolka miała katar i była marudna - zaraziła się oczywiście od siostrzyczki. Moja córa zjada po 120 ml mleka, jedynie na noc zje 150-180 mleka z kleikiem. Niestety zaczęła się budzić zamiast o 2 zamiast o 4 w nocy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały tez je tak 120 w ciągu dnia a na noc daje mu 160 czasami z kaszka ale rzadko bo sie wkurza ze nie leci tak latwo jak mleczko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chciala sprawdzic ile moja zjada,,,ale sie nie da - jest na cycusiu :P a z butelki nie umie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj rano bylismy u dermatologa z ta plamka co mały ma z tyłu na główce i sie okazało ze to jakies naczyniaczek poporodowy i niestety ale moze sie utrzymywac az do 1,5 roku...Dzisiaj u nas piekna pogoda wiec zaliczymy jeszcze drugi spacerek później;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu dzisiaj tak cicho???Mamusie tych dieciaczków którym wyszły już zabki jak to było???bo dzisiaj zauwazyłam ze przez dziasło przebija cos białego twardego jakby lewa jedynka...Bori jest strasznie marudny,płacze bez powodu...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że cisza jest spowodowana przepiękną pogodą :) My dziś odbyliśmy długi spacer rano i miałam ochotę na jeszcze jeden, ale niestety lekarz. Jak pisałam wcześniej podejrzewałam problemy z tarczycą i niestety dostałam skierowanie na usg tarczycy - lekarz stwierdził niedoczynność tarczycy - zobaczymy po dalszych badaniach. Na razie nikłe szanse na schudnięcie - od miesiąca jestem na ostrej diecie, a schudłam 0,5 kg :( Zastanawiam się ile ważą wasze maluchy, moje dziewczyny już, albo dopiero 5600 60 cm i 5400 59 cm (przy urodzeniu 2200 50cm i 2020 48 cm). Jak widać różnica nadal się utrzymuję. Muszę się pochwalić na dzień kobiet z pracy dostaliśmy zaproszenia do salonu spa o wartości 150 zł. Dopiero dziś odebrałam i zamierzam zapisać się na jakieś wiosenne maseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×