Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Ja na samym początku ciąży też zapychałam się camembertem :) Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak kontrola podczas ciąży, bo kobieta zawsze może iść do lekarza/ na badania. Ja 1 ciążę prawie całą byłam na L4 i nikt się nie czepiał. A co do imion, to zawsze znajdą się krytykanci. Ja nie krytykuję imion, jakie podobają się innym, bo to ich indywidualna sprawa, czasem tylko pytana o zdanie na temat konkretnego imienia, które mi się nie podoba, mówię po prostu, że mi się nie podoba i tyle, bo przecież nie każdemu musi się podobać. Przypomniała mi się sytuacja ze znajomą: jak córcia była maleńka, spotkałam tą znajomą i pyta, jak dziecko ma na imię. Gdy powiedziałam, że Emilia, ona się krzywi, że to takie brzydkie i staromodne. A za jakiś rok ona urodziła córkę i zgadnijcie, jak jej dała na imię? Emilia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bo to sie zmienia z wiekiem mnie kiedys dziwilo nadawanie imienia Kalina a teraz po latach bardzo mi sie podoba:) ale tez mam takie typy juz od lat ktore sie z nie zmienia niezaleznie od mody czy upierdliwosci ludzi to moje dzieci i nazwe je jak chce oczywiscie zeby im nie wyrzadzic krzywdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się podoba Kalina, ale mąż się krzywi. A swoją drogą, to ciężka sprawa z tymi imionami. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu :) A jak mają na imię Wasze dzieci? Jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moj tez sapie na Kaline:( w jednym ma racje jest twarde:( dla dziewczynki nie mam takiego pewnego typu chcialam dac jej imie po mojej babci ukochanej Wanda ale M tak chyba mniej. zostaje Mania ale nie Maria a Marianna tu bysmy sie zgodzili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to przynajmniej w kwestii jednego imienia się zgadzacie :) A co z drugim? A tak w ogóle, to wyobrażasz sobie dwójkę maluchów naraz? Ja dawniej myślałam, że to bardzo praktycznie (!) mieć bliźniaki, ale teraz chyba byłabym przerażona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byl szok ale nie az taki bo przeslonila go radosc ze sa duze serduszka im bija po stracie to takie swiatelko w tunelu:) teraz nie potrafie sobie wyobrazic ze mialoby byc jedno wszystko mozna ogarnac nawet dwoje naraz chyba bardziej balabym sie roznicy wieku 1-2 lata a znam takie rodziny i naprawde im nie zazdroszcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
hej mamuśki co do jedzenia to jem wszystko na co mam ochote papierosów nigdy nie paliłam wiec nie mam problemu a co do alkoholu to tylko biore sobie łyczka jak moj pije piwo ostatnio mialam ochote na karmi ale jak zobaczylam to "duza" butelke to jakos szkoda mi sie zrobilo fasolki wiec sobie darowalam jesli chodzi o imie dla dzidzi to jestesmy na etapie: dla dziewczynki Maja a dla chłopca Nikodem zobaczymy...juz nie moge sie doczekac 8 lipca kiedy sie dowiemy plci dziecka :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poczatku mam przeczucie ze to dwaj chlopcy, ale jak wiemy pewna byc nie moge lekarz co prawda o tym wspomial ,ale nie napewno wiec czekam do srody na polowkowe USG:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
bliźniaki to napewno duze wyzwanie ale wszystko jest do ogarniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wczesniejsze maciezynstwo pomaga:) jakies doswiadczenie sie juz ma wiec pewnie jest latwiej:)naprawde nie jestem przerazona czekam na nie jak wariatka i choc wiem ze musza tam posiedziec jak najdluzej to ja juz sie nie moge doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, w końcu jest 9 miesięcy żeby się przyzwyczaić :) Ja też czekam na usg - 6 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie od 3 h dostaje kopniaki w dole brzucha dzis ten na dole jest aktywny bo nie zawsze czuje dwa naraz ale jak juz zaczna to jest wesolo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
jak narazie u mnie w kalendarzu sa dwie wazne daty 1 lipiec badania(krew,mocz itd) a potem 8 wizyta :) a tak poza tym to ostatnio ostro rozgladam sie za wozkami...sama przyjemnosc tylko za duzy wybor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
juz nie moge sie doczekac takich zakupow jak łóżeczko wanienka itd.. a co do płci to w sumie nie mialam zadnych przeczuc wszyscy mi mowia ze bedzie chlopak i tak juz mi to weszlo w glowe ze sama tak zaczelam myslec chociaz o dziewczynce oczywiscie tez mysle zeby fasolka sie nie obrazila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
nie moge mowic do fasolki nikodemku bo jak to dziewczynka to sie obrazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle o nich chlopaki:) ale staram sie nie mowic choc wymsknie mi sie czasem w 16 tyg lekarz powiedzial "ten na dole wyglada bardziej jednak na chlopca a ten do gory...hmmm jesli to dziewczynka to z bardzooooo duza lechtaczka bo pepowoina to to napewno nie jest:)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
hehe to masz jakies usprawiedliwienie mowiac do nich chłopcy :) mi moja ginekolog nic nie mowila na temat plci wiec niecierpliwie czekam na 8 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czekam, ale niecierpliwie :) Na ostatnim usg małe nie chciało się ujawnić, moja gin coś tam na pewno wykukała, ale powiedziała, że nie jest pewna, więc nic nie powie. Ja jednak stawiam na dziewczynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
gorzej jak nie bedzie sie chcialo ujawnic tego 8 ale to nic jestem tez umowiona na 3d wiec bedzie nadzieja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy plec mi sie potwierzila wiec moze jednak nasza intuicja ma racje:) ja mowie "chlopak"i od poczatku ale jesli bedzie inaczej to bedzie super nie mam parcia na wybrana plec choc bardzo lubie chlopcow ale bez cisnienia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
no wlasnie nie wazne co bedzie tez nie mam parcia na zadna plec byle bylo zdrowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh dziewczyny ja też nie mogę się doczekać, żeby poznać płeć:) usg mam 5 lipca, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy maluszek się pokarze z każdej strony! ;) ja mam nadzieję,że tak, mi też wszyscy znajomi mówią, że będzie chłopak, moja córeczka marzy o braciszku, już nawet swoje autka dzieli na pół, więc mi też jakoś podświadomie chyba weszło do głowy, że będzie chłopak:) córeczka już też wymyśliła imoina dla braciszka: Adam Małysz albo Robert Kubica( po swoich idolach) i nie da rady jej wytłumaczyć, że to obok imienia to nazwisko i że każdy ma swoje, ona się uparła i juz;) trochę się obawiam, że faktycznie będzie chłopak, często wśród znajomych słyszę o jakichś problemach w pielęgnacji siusiaka, a to przepuklina jąderkowa, a to jakieś czyszczenie, a to przekręcenie jąderka, aż jestem przerażona, nawet nie wiem czy ja będę potrafiła założyć chłopcu pampersa;) a z dziewczynką to żaden kłopot:) no ale może źle myślę... a z tymi imionami to rzeczywiście różnie bywa, najważniejsze, żeby się podobało rodzicom i żeby nie ośmieszało dziecka i tyle, mi się np. nie podobają Jessiki, Angeliki, Wanessy, a w przedszkolu córeczki jest nawet Kewin!!!!! Spolszczone amerykańskie imiona - jak dla mnie porażka, w latach 90' była moda na Amerykę, dziś już raczej nie, a jednak... mimo w wszystko ja szanuję wybór rodziców, bo przecież każdy ma swój gust. Moja córeczka ma na imię Amelia, mi się bardzo podoba i od zawsze marzyłam, że jak będę miała córeczkę to tak dam jej na imię;) choć jak jej nadawałam to imię były różne zdania, dziś widzę,że robi się dość popularne, ale cóż, nie da rady wymyślić imienia, które by się nie powtórzyło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaj10
Ja niestety idę dzisiaj do szpitala. Strasznie puchnie mi lewa noga i moja lekarka obawia się że może to być zapalenie żył i dostałam skierowanie na patologię ciąży. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
agnieszkaj współczuje ja już leżałam na patologii w swojej karierze :( na początku było strasznie ale jak samopoczucie zaczęło się normować to było nawet w porządku być może dlatego, że miałam fajne dziewczyny na sali była taka miła atmosfera :) kurcze wszystkie już wiecie kiedy macie USG połówkowe mi przez tego krwiaka gin nawet nie powiedział czy to będzie na następnej wizycie czy może później :) ale ja mam ten plus, że płeć już znam na 99% :) moja Fasolka jakoś grzecznie się ułożyła i wyszło, że dziewczyna ale mam świadomość, że to trochę wcześnie i mogę mieć niespodziankę :):):) A jeśli chodzi o zakupy to już się nie mogę doczekać żebym tylko mogła już pochodzić po sklepach chociaż troszkę :) póki co to znam już allegro na pamięć i ceny i asortyment codziennie tam jestem :) Tyle tego jest, że nie wiadomo na co się zdecydować :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość le_soleil
scarlet -> widzę, ze obie czekamy na ten sam dzień :) ja też mam usg 6 lipca i wtedy musze poznać płeć dziecka! :P Ja mam przeczucie, ze to będzie chłopak :) Już mówiłam mężowi, że przy następnych zakupach kupujemy coś dla maluszka :) jakieś śpioszki czy coś. A z większymi zakupami typu wózek,łóżeczko to jeszcze trochę poczekamy, a ja póki co badam teren :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze dziewczynki ostatnio dlugo mnie nie bylo...nie mialam dostepu do internetu w tym czasie bylam juz na usg polowkowym mam sliczny filmik z bobaskiem i wszystko jest wporzadku :))) i znam wkoncu plec dzidziusia wyraznie bylo widac siusiaka:)).... juz nie moge sie doczekac zeby go przytulic... teraz tez zastanawiam sie nad imionami:))a jakie wam sie podobaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Widze że temat imion i zakupów . Mnie zostały do kupienia wózek,wanienka łóżeczko w między casie troszke ubranek dokupuje jak mi ie coś spodoba to zaraz do koszyka :) imiona już tam wcześniej pisałam podobają mi sie Danusia,Amelia a dla synka Antoś ale podba mi sie też leoś . Usg mam 7.07 więc jeszcze musze poczekać :) pobyt w szpitalu coś o tym wiem w 1 ciąży bardzo często bywałam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×