Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Gość agatka87
w aptece tez mi proponowała feminatal ale ja nie wiedzialam ktore wziasc.. :( pomysle o tym pozniej czy probowac kupic nastepne bo teraz naprawde czuje sie nie fajnie... blee a co do kwiatów to mam 2 storczyki, grudniówke, dracene(mała) i aloes szału nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia o tych paprotkach też tak słyszałam :( A co do tego kanałowego, to boję się razem z Tobą i współczuję. Ale przynajmniej będziesz miała z głowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
karolciaaa24 to masz fajnie :) Julianna ja juz nie chce wracac do mdlosci(podziwiam cie ze mimo wszystko wykonczylas te tableki) ciesze sie ze sie skonczyly i juz dosc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaj10
Ja niestety nie mogę brać żadnych witamin, bo po każdych mam straszne wymioty. Lekarka na razie kazała odstawić za jakiś czas spróbujemy ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
ciesze sie ze sie skonczyly i juz dosc te mdlosci oczywiscie i juz nie chce do nich wracac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
Witam wszystkie listopadówki!!! Trochę późno do Was dołączyłam ale nie wiedziałam, że jest takie forum :) (gapa :) dzisiaj skończyła mi się sesja i szperałam trochę w necie i znalazłam Was :) miło poczytać, że możecie polatać po sklepach i gotować obiadki nawet te jednoosobowe :) ja muszę leżeć :( To moja pierwsza ciąża i już nie mogę się doczekać końca :) nie wiem czy ta tabelka którą widziałam gdzieś na poczatku jest nadal aktualna mój termin to 26.1 :D A jeśli chodzi o kwiatki mam dracene taka nie dużą jeszcze, storczyka, hoje i zim... nie pamiętam nazwy i jeszcze taki jeden który nie wiem jak się nazywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
dzisiaj weszłam do lumpeksu i kupilam 2szt ślicznych pajacyków dla dzidzi, kolejne do kolekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
termin to oczywiście 26,11 a kwiatek hoja przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej monia :) Ja też muszę leżakować, tyle co 3xdziennie wyjde z psem. sprzątanie sporadycznie, tylko wtedy kiedy się lepiej czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Monia, masz termin tego dnia co ja :) Co do tej tabelki, to wydaje mi się, że kilka dziewczyn , które dopisały się na początku wcale tutaj nie zaglądają, część poszła na prywatne forum, dlatego nie wiem jak z tą aktualnością. A czemu musisz leżeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
witaj moonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke mnie nie bylo, ale to przez remonty i wyjazd nad morze, a widze ze na forum sie dzieje;-) co do dolegliwosci to ja mam straszny problem z bolem kregoslupa w nocy- az ciezko spac. zabki mam juz wszystkie wyleczone na szczescie, wiec dopiero wizyta kontrolna we wrzesniu. badanie polowkowe za mna- tez wszystko wydaje sie ok i jak zwykle maluch pierwsze co wystawia to jajeczka;-) a co do tabletek ja biore feminatal, ale teraz juz kupie z kwasami go. milego dnia ciezaroweczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cie monia :) ja biore biofer folic i nic mi po nich nie jest . W pierwszej też brałam całą ciąże i też nie miałam żadnych dolegliwości . :) ja kwiatków nie mam bo mały niszczyciel buszuje mi po domu i nigdy nie wiadomo za to u mamy są ale nie wiem co to za kwiatki. ja może jutro coś kupie ale nie wiem czy to sie opłaca bo fakt faktem już ubranka mam a jeszcze koleżanki mi poszykowały więc troszke tego jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
no ja niestety wszystko sama musze kompletowac bo to moje pierwsze dziecko i nawet nie mam po kim "odziedziczyc" wiec odkad sie tylko dowiedzialam ze jestem w ciazy to juz kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie martw sie ja co prawda coś tam dostaje ale też wszystkie zakupy związane z dzieckiem są na mojej głowie bo mojego w polsce nie ma więc wiesz ja wole na łatwizne pójść i wszysko miec zawczasu aby wózek na koniec sobie dopiero kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W środe zrobi mi 1 kanał i po wekendzie drugi kanał bo mogłaby swa naraz ale ja chce bez znieczulenia bo sie boje ze cos zaszkodzi dzidzi mimo ze niby to jest specjalne dla kobiet w ciąży...nic jakos przeboleje i bedzie z głowy... Witaj Monia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
agatka nie martw ja też muszę wszytsko skompletować, bo to nasza pierwsza fasolka i akurat tak wyszło, że ciuszki się gdzieś rozeszły i tez nie mamy po kim odziedziczyć... :) Ale damy rade :D A muszę lażakować, bo mam 5cm krwiaka prawdopodobnie w wyniku skurczy macicy pekła mi jakaś żyłka i zrobił się taki podły pasożyt... byłam już nawet w szpitalu z tego powodu. Ale jestem dobrej myśli czytałam na forach, że dziewczynom się wchłonął i mam nadzieję, że mi też się wchłonie :) A jeśli chodzi o dzidziowe zakupy to my jeszcze nic nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
a tak dla uzupełnienia jestem w 18 tc a z psem nie wychodzę bo też nie mogę trzy razy dziennie z trzeciego piętra to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciaaa24 mi moj doktor tlumaczyl o znieczuleniu podczas zabiegow stomatologicznych- dentysta rowniez twierdzi ze jest bezpieczniejsza niz stres przy opracowywaniu zebow lub kanalow poniewaz znieczulenie to adrenalina ktora dziala miejscowo nie rozchodzac sie na inne organy natomiast stres przy zabiegu to rowniez adrenalina wytwarzana przez czlowieka, ona juz dziala na wszystkie organy, co oznacza ze jest bardziej szkodliwe wzdryganie sie od bolu niz przyjecie znieczulenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
dla mnie takie zakupy to przyjemnosc :) moonia to wspołczuje ale jak mus to mus bedzie dobrze karolciaaa24 ja na poczatku marca mialam kanalowe i juz bylam w ciazy ale nie mialam znieczulenia i tak naprawde nic nie bolalo(mam bardzo delikatnego dentyste) o malo co nie daloby sie uratowac zeba tak zwlekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram sie wytrwac bez znieczulenia wkoncu poród tez trzeba bedzie jakos przetrwac;) monia moja kumpela tez miała takiego krwiaka i wchłonoł sie sam i nie było zadnych problemów, także zobaczysz bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina rzeszów
Cześć dziewczyny ;D Też trochę późno znalazłam to forum, ale mam nadzieje, że mogę się dołączyć ;) Termin mam na 114listopada wg USG a według obliczeń mojego lekarza na 8listopada ;) To moja pierwsza dzidzia będzie i już nie mogę się doczekać... pomimo, że nie była planowana (bo z USG wychodzi, że dziewczynka) to strasznie się cieszę zresztą tatuś też ;D Od razu mam kilka pytań do was... może najpierw zapytam czy chodzicie do jakiejś szkoły rodzenia? Bo nie wiem czy 19tydzień to nie za wcześnie, czy może przeciwnie za późno? I przepraszam jeśli ten temat był już poruszany, ale tak mnie to ciekawi, że nie byłam w stanie przeszukiwać wszystkich stron ;D I gratuluje wam wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
karolciaaa uwielbiam czytać zwrot "krwiak się wchłonął" czekam aż powiem mi to mój lekarz mam nadzieje, że to będzie nie długo to może skorzystam z wakacji albo chociaż zaszaleje na jakiś zakupach :) Właśnie szkoła rodzenia u mnie w mieście natknęłam się na 1 w sumie to specjalnie nie szukałam raz w tygodniu spotkanko i raz w tygodniu basen... powiem szczerze zastanawiam się tylko, że wstyd się przyznać ale pływać nie umiem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szkół rodzenia to sie nie wypowiem bo nawet nie szukałam bo ten mój ma taka prace ze pewnie moglibysmy isc tylko raz w ms... monia ale o basen nie musisz ie martwic bo te cwiczenia sa na bezpiecznych głębokosciach:) Ja chodze na basen tak ogółem popływac i widziałam jak te zajęcia wygladaja...no jak dla mnie to nic specjalnego i wyciąganie kasy, ale znam kobitki co sobie chwala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina rzeszów
karolciaaa24 - no ja pewnie sama będę chodziła, ale to też nie problem ;) A mojego może wyciągnę też na jakieś 3,4 spotkania a słyszałam, że takich jest około 10. Poza tym słyszałam, że mimo wszystko pomaga to później czy na początku z dzidzią w szczególności jak to pierwsza ciąża no i przy porodzie... Na razie muszę uporać się z uczelnią i będę coś więcej szukać, ale jak macie jakieś doświadczenia to piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
karolcia w sumie masz racje to pewnie były by same ćwiczenia na rozluźnienie, ewelina myslę, że o początku przy dzidzi to sama sobie dasz ewentualnie zawsze jeśli są to chetnie doradzą Ci babcie albo ciocie "dobre rady" :) A na porodówce to z tego co wiem (dowiedziałam się jak leżałam w szpitalu) to dziewczyny mówiły żeby słuchać położnych i będzie dobrze :) czytałam gdzieś nawet, że kobietka ćwiczyła sobie sama w domu przygotowywała się do porodu itd a jak przyszło co do czego to na porodówce nie pozwolili jej przyjąć dogodnej dla niej pozycji musiała rodzić na leżąco no i ćwiczenia okazały się nie potrzebne.... no ale ja sobie zawsze powtarzam, że każdy przypadek jest inny i Tobie szkoła może się bardzo podobać i przydać :):) ja doświadczenia w tej sprawie nie mam także nie zachęcam ale tez nie odradzam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia w 1 ciąży i teraz też nie mam zamiaru. Wychodzę z założenia, że i tak urodzić muszę sama, a o oddechach pamiętać nie będę jak już poród się zacznie. Jak rodziłam córcię, to fizycznie nie dałam rady oddychać i przeć :P. Ale moja sąsiadka chodziła i bardzo sobie chwaliła. W każdym razie nawet jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi. Ewelina - na pewno sobie poradzisz, ja nie miałam kontaktu z małymi dziećmi, ale jak urodziłam córcię to od jej pierwszych chwil wszystko robiłam sama i nie sprawiało mi to trudności, zobaczysz, że to nic trudnego. A o porodzie na razie nie myśl, jeszcze duuużo czasu :) I przede wszystkim nie słuchaj dramatycznych opowieści z porodówek. A tak poza tym to nie zapnę się już w żadne spodnie :O Czas wyciągnąć ciążówki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj miałam małą załamkę, pół szafy przerzuciłam bo nie miałam w co się ubrać. Nogi 36, pupa 38 a brzuch minimum 40.... I weź się człowieku ubierz.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina rzeszów
Haha no jeszcze się zastanowię nad tymi szkołami... Ale w sumie do pracy nie pójdę na wakacje to albo w domu będę coś myślała albo może właśnie szkoła no zobaczymy ;D No a co do pomocy to babcia już się doczekać nie może, więc na pewno pomoże bo niestety druga to nie za bardzo w ogóle się cieszy no, ale trudno... szkoda tylko, że dzidzia nie będzie miała takiego dobrego kontaktu z obiema babciami ;/ Ale pomoc zawsze się znajdzie w razie czego... ale mimo wszystko trochę się obawiam ewentualnego pierwszego karmienia bo kąpanie to na pewno babcia będzie pomagała... chodzi te pierwsze dni w szpitalu.. no na razie staram się o tym nie myśleć ;D No to fajnie jak brzusiu rośnie ja powoli też na sukienki się przenoszę choć w sukienkach nigdy nie chodziłam, ale szkoda męczyć się w zaciasnych spodniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Trochę mnie nie było ale już jestem;)Witajcie moonia i ewelina:) U mnie ostatnio samopoczucie nawet niezłe czasem małe bóle w dole brzucha i jak np dużo sprzątam albo się nadwyrężę to mnie w krzyżu boli.Witaminki też biorę Prenatal i na szczęście dobrze się po nich czuję. Na szkołę rodzenia się wybieram ale też jeszcze nie sprawdzałam w swoim mieście.Ewelina ja słyszałam że do szkoły rodzenia najlepiej się wybrać między 22 a 30 tygodniem ale jak pójdziesz wcześniej albo później to nic się nie stanie;) Jeśli chodzi o ćwiczenia to mam cały czas zamiar zacząć ale jakoś ciężko się za to zabrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×