Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Gość to forum umiera :(
niestety muszę stwierdzić , że to forum umarło :( ale nie dziwię się , bo są tu osoby, które myślą tylko o sobie , są pępkiem świata i one tylko mają problemy . Zero wsparcia dla innych . Nawet jak, któraś urodzi to sporadycznie ktoś pogratuluje, spyta o jakiś problem to bez odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej nie będzie tłoku na forum skoro wszystkie mają malutkie dzieci w domu... A dla każdej z nas - jej problemy będą największe. Mnie tu nikt nie pomoże w problemach z wcześniakiem ale zaglądam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa nic nie dostałam na maila.. A z tym AZS to współczuję, no i z piersiami też. Nie wiem co Ci juz poradzić..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, sprawdziłam i wyszło, że zrobiłam błąd w Twoim nazwisku i dlatego nie doszło, wysłałam jeszcze raz, sprawdź. Co do "to forum umiera", zgadzam się z Olcik, poza tym wszyscy są tu tak zaaferowani swoimi dziećmi, nową sytuacją, a na dodatek czasem jest więcej wpisów i łatwo coś przeoczyć, ja tak często mam, czasem cofam się wstecz, bo w ogóle nie zarejestrowałam czyjegoś wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaaa, gratulacje, Mały jest duży:) Co do tego TSH, ja miałam w ciąży objawy tak jakby lekkiej niedoczynności tarczycy, na granicy normy i od połowy ciąży brałam Euthyrox, podczas porodu i pobytu w szpitalu wiele razy to zgłaszałam, ale nic mi nie kazali badać... (ja brałam minimalne dawki). Inna sprawa, że dzieciom w szpitalu pobierali krew na badania przesiewowe: mukowiscydoza, fenyloketonuria i hipotyreoza (wrodzona niedoczynność tarczycy) - może to ostatnie badanie jest związane z tym TSH i nie jest potrzebne dodatkowe? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Zuzka, pewnie pobrali Twojemu bobaskowi i wyszło w normie (norma do 5, a moja ma 7) do "forum umarło", dokładnie, każdy zajęty swoim bobo i tak powinno być, a my tu nie przychodzimy po gratulacje, tylko porównać co i jak i poradzić. Szkoda wielka, by teraz siedzieć w necie, jak takie kochane kaczątko obok. Tulipanek, jak tam, rozpakowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Starbuck :-) czy miałyście rozpuszczalne szwy? Bo mi takie podobno założyli, nic nie mówili o stawianiu się na zdejmowanie, a zapomniałam dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam rozpuszczalne, chyba w wiekszosci szpitali teraz juz sie takie stosuje, cale szczescie ;) to co, jeszcze na Tulipanka czekamy? i to chyba będą wszystkie z tych co sie tu udzielaja ? czy Kogoś pominęłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka............26.......Manchester.........36..... CH....28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ......01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .....02.12.2011 agatka2305........24.......Piotrków Tryb.....40....D........06.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree...............27.......Poznań............29.... .D. .......07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..........23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań.............22.....D .. ....11.12.2011 Kaska09092......26........Olsztyn.........39......CH .......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów..........29..... ... ......12.12.2011 madziulinka........27.......uk.................23... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań.............16.... ..........17.12.2011 Millea..............34.......o/Łodzi..............34. ..D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź............12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24....Ruda Śląska......40......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina..........22....C H?......24.12.2011 Wiara_nadzieja..21......Kędzierzynkoźle.....18...... . ...28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz..........33...D ... .....28.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa.....35....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin..............19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........26.............Antosia...... .12.09.2011...CC ...........28 Asia B..... ...29..............Pola..........01.11.2011...... CC...........36 barbera..........30.......Kamilka.........14.11.2011..... SN bez ZZO...36 Mzelle83........28..... Córeczka......30.11.2011....SN .bez ZZO......39 nadziewany p......29.......Rafał......01.12.2011......CC.............. 39 Nietoperek333....29....Kubuś...........02.12.2011....CC. ............39 Edith78...........33.....Marcelek........03.12.2011.....S N.............38 Asia1893.........28........Julia........03.12.2011.....SN bez ZZO.....39 Starbuck80......31......Olga...........03.12.2011.... SN bez ZZO.....40 anesska..........25......Maja..........06.12.2011.....SN. ...............38 szun..............25.....Antosia......07.12.2011......... SN bez ZZO....41 Aska_G20........24 Aleksander....29.12.2011..........SN bez ZZO...41 mooniaaa123.....34.......Kaja.....01.01.2012.........SN bez ZZO...42 TuLipannek........24.....Marcelek....02.01.2012.....CC.............41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEwczyny! ja 4 dni przenosilam i ur w styczniu ale mam nadzieje zepozwolicie mi tutaj zostac;)) rodzilam ok 7 godz naturalnie do pelnego rozwarcia, na koniec po 30 min parcia malemu zaczelo spadac tetno, mialam zielone wody i wzieli mnie na cesarke, ktora przezylam i wspominam w moim przypadku bardzo pozytywnie. w pon urodzilam w srode juz w domq i zapomnialam o ranie... czyli mialam porod 2 w 1... moj maly ciagle na cycku, nie mam serce go odciagac, Wasze maluchy tez potrwafia np 2 godz wisiec na cycu?? ma zamkniete oczy chyba sobie przysypia ale ciagle ssie,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez ostatnio myslalam o Dree Tulipanek gratulacje! rzeczywiscie 2 w 1, wiesz co to skurcze i cc ale najwazniejsze ze maluch zdrowy :) moja Mloda od poczatku krotko jadla (ale przybiera konkretnie ;) ) jej rekord to 25 minut - raz sie jej tak zdarzylo normalnie zdecydowanie krocej - w pierwszych tygodniach to max 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Tulipanek, gratki, ja też urodziłam w styczniu 8 dni po terminie, ale wody były czyste. Moja najdłużej jadła w 2 dobie. jakieś 5-6 godz. non stop, a po odstawieniu był wrzask i wkładanie rączek z głodu. Położne mnie opieprzały, że nie przykładam. Teraz je co 3-4 h parę razy 15-20 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zuzkaa5
Pisałaś o poranionych brodawkach, polecam maść bepanthen i częste wietrzenie piersi- maść jest nieszkodliwa dla dziecka więc nie będziesz musiała myć sutków przed karmieniem, naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam zawsze myję piersi przed podaniem małej bo wydaje mi się to bardzo nie higieniczne:) Tak jak tym piła z brudnego kubka:D Ale każdy robi jak uważa:) A ta maść to naprawdę rewelacja też mi pomagała na brodawki i używam jej do pupy córci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć do nas przypałętało się jakieś uczulenie i nie wiemy od czego młody zsypany na całym ciele w czerwonych plamkach i krostkach jakas masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zaczeło się... u nas też problemy, z brzuchem. :( Robi zielone kupy, boli go brzuch i do tego jeszcze kolki. Dzisiaj prawie cały dzień przepłakał, a mnie tak ręce bolą od noszenia że zaraz chyba odpadną. Byliśmy u pediatry, dostał krople i czekamy na poprawę. Tłuścioszek mój od 20 grudnia przytył 1 kg :) I odkryłam zbawienną rolę zakurzonego wiatraka w kompie, mały od razu zasypia w tym szumie. :) Zamiast puszczania suszarki mogę spokojnie na kafe siedzieć z małym na rękach, he he Marchewka mi położna mówiła że wysypki na całym ciele to od pokarmów, a od proszków czy kosmetyków to tylko w miejscach kontaktu z ciałem. A ty karmisz piersią czy butlą? Gratulacje dla nowych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziewany pączek my mamy czerwone plamki nawet nie można tego nazwać wysypką i to na pewno od czegoś typu proszek lub jakiś inny specyfik więc jak na razie to zaczęłam prać w płatkach mydlanych i pewnie tak już na jakiś czas zostanie i zamiast oliwki będziemy stosować taki balsam dla alergików firmy svr - strasznie drogi ale jak mus to mus. Po jakimś czasie zobaczymy ...a karmię butelką. U nas kolki się skończyły wraz z zaparciami ale nadal bierzemy debridad i tak do 4 miesiąca:) na kolki dobry jest sab simlex . marudny jest bo chce byśmy go nosili na rękach ale twardo trzymamy się w tych wrzaskach:) Jak byliśmy u lekarza z małym teraz to z ciekawości go zważyliśmy 4200g:) mały kwadraciak się z niego robi w ciągu 1 miesiąca ponad 1 kg do przodu heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewka, a jakiego mleka używasz? Może dziecko jest na nie uczulone i trzeba zmienić mleko? Wysypkę najlepiej pokazać dermatologowi. My też dziś byliśmy u dermatologa, u nas to jest trądzik niemowlęcy plus potówki. Dajecie radę przetrzymać płaczące dziecko? Uspokaja się samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka nasz ma okazało się uczulenie na oliwkę i nie możemy jej stosować. ja karmię go nan pro 1 tak mi doradziła pediatra. nie jest tanie ale młodemu smakuje bardzo i jest oki. dziś z apteki odebrałam dwie maście robione na zamówienie i od razu wysmarowałam małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wrzaski to nam nie przeszkadza już się przyzwyczailiśmy. cała kamienica go w nocy słyszy heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wrzaski to nam nie przeszkadza już się przyzwyczailiśmy. cała kamienica go w nocy słyszy heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wrzaski to nam nie przeszkadza już się przyzwyczailiśmy. cała kamienica go w nocy słyszy heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubus tez ma wysypke, buźka- szczególnie policzki, podbródek, szyja i lekko dekolt. Ma ją od 3 tygodni, czerwone kropeczki, taka kaszka, czasem z białym środkiem, czasem jest jej wiecej czasem mniej, jest bardziej czerwona jak mu ciepło albo na tej stronie na której śpi a blednie po spacerze. Na razie kąpiemy go w oilatumie i krochmalu i jest lepiej ale musimy podejśc do dermatologa...Zuzkaa możesz polecić kogoś bo to chyba powinien być jakiś dermatolog dziecięcy, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Od dłuższego czasu zaglądam na Wasz wątek, bo dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Też jestem grudniową mamą, i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swego grona ;) Nietoperek -> moja córcia ma taką samą wysypkę, myślałam żeto potówki, ale już sama nie wiem. Nie chce jej ciągnąc do lekarza, bo jeszcze nie szczepiona i boje się że coś złapie. W pon szczepimy więc zapytam co to za ustrojstwo. Póki co walcze z tym krochmalem i fioletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my własnie wróciliśmy od lekarza i mój Marcelek miała taką wysypkę jak opisuje nietoperek i do tego szorstka i jak się okazało to skaza białkowa-muszę wyeliminować białko, bo zaczęłam sobie popijać mleczko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith -> no to kicha :( Z tym, że ja jako tako nabiału dużo nie spożywam, mleko jedynie do kawy, od czasu do czasu kromka z białym albo zółtym serem :( A czy Twój synek miał jakieś inne objawy, np. niepokój lub ze strony układu pokarmowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oprócz wysypki dolegliwości jelitowe-kolka!!!!!!!!!!! a jaką kawę pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edith a na jakiej podstawie lekarz stwierdził ze to skaza..robili jakies badania? Czytalam na forach ze teraz lekarze bardzo łatwo skaze stwierdzają, mama odstawia cały nabiał a sie okazuje ze to własnie tradzik, że takie maluchy bardzo czesto maja różnego rodzaju wysypki i nie potrzebnie mama katuje sie dietą albo przechodzi na mm. Ja mam naddieje ze to nie skaza bo nabial jest wszędzie, gdzie nie popatrze tam serwatka w składzie a jak nie to może zawierac śladowe ilości bialka mleka...:( A ja tak uwielbiam nabial, teraz i tak się staram nie jeść dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×