Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość gabi.s,
termin mam w przyszły wtorek, w zasadzie nie wiem do kogo, ale jak ze względu na ciążę, poprostu mam [rzyjsc w konkretnych godzinach i mają mnie gdzies wcisnąc. Pewnie troszke poczekam ale cóż. Babka z rejestracji kazała mi wziąć wszystkie wyniki od początku ciąży. No wiec nie wiem, bo jak mam tam isc na 10-ą to raczej jak mam isc bez tabletki. wyniki robiłam ubiegłym tyg tsh, ft3 i ft4. Mam nadzije, ze trafie na kompetentną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baccarin
Gabi jesli nie wezmiesz jednej tabletki to ci sie nic Nie stanie. Wezmiesz ja poprostu po badaniu. Ja tak zawsze robilam i nic sie nie stalo napisz jak bylo i do kogo trafilas. Ciesze sie ze tak szybko udalo ci sie tam dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baccarin
Hej Gabi! Jak po wizycie? Nic nie piszesz, wszystko w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
hej, hej... byłam, byłam :) u dr. Johannson, młodziutka taka... no nie wiem, jakos mnie nie przekonała, ale ja juz taka jestem jesli chodzi o endokrynologów, przez złe doswiadczenia w PL troche mam brak zaufania, a ona gadała jak lekarze w PL. Jakos bardziej przemawia do mnie książka LEBEN MIT HASHIMOTO, tam jest wszytsko, i całą ciąże tez tak postepowałam. no nie wiem kurka... ona mi kazała przy porodzie zejsc z całej podwyzszonej dawki, a w ksiązce pisze ze tylko 25 a potem na czas karmienia i tak jest zwikszone zapotrzebowanie... wiec z całej dawki??? poza tym mówiła mi ze jestem przewrazliwiona,,, no ale jak ja mam problemy ze spadającym ft3, a ona mi mówi, ze to nic nie znaczy..... nie wiem co robic wsumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baccarin
Oj Gabi tak mi przxkro ze na taka lekarke trafilas. Nigdy jej ram jeszcze nie widzialam. Ja jak mowilam polecam dr Nasseri i Dominike Strick. Ja w ciazy musialam brac 150 po porodzie bralam 150 na przemian ze 125. Po 8 tyg po porodzie na pobraniu krwi i powoli mi zmniejszala dawke tak ze w lecie juz tylko 100 do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
wiesz, ja sie tam zapisałam na szybko i to była loteria na kogo trafię. Ja swoją wiedzę tez mam więc nie czuje sie jakos niedoinformowana, bede postępowac według swoich zasad. Widzisz, twoje dawkowanie jest juz dla mnie logiczniejsze :) chciałam porady bo sama juz nie chciałam eksperymentowac, zeby nie wpasc w nadczynnosc, ale widze ze sama musze sobie radzic. nastepnym razem jak bede miała jakis dłuzszy czas to sie zapisze do tych polecanych przez Ciebie :) A tak przy okazji! wesołych świąt Baccarin i jeszcze temu kto tu zajrzy :) zdrówka dla Was i Waszych pociech!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baccarin
Gabi dziekuje za swiateczne zyczenia ja takze skladam wszystkim zyczenia swiateczne! Zdrowych i wesolych swiat! Co do tej nieszczesnej tarczycy to ja na koniec ciaty mialam praktycznie juz nadczynnosc- moja gin tak twierdzila bo mialam 0,02 tsh no ale ja chodtilam tezdo endo i juz mnie tam regulowali. Teraz mam 1,9 wiec spoko. W ciazy co 3-4 tyg musialam robic pozion TSH i ft3ft4 oraz co bardzo wazne przy hashi TPO antikrper. Przed ciaza byly ponas 1000!!! A norma chyba 30 jest o ile dobrze pamietam. W ciazy sie polepszyly i byly kolo 150 ale dr nasseri mowila ze antikoerper polepszaja sie zazwyczaj w ciazy i ze jak urodze to pewnie znow podskocza. Biore takze selen( selenase) wysoko dawkowany. Tez mi ona zalecila bo niby pomaga przy hashi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
Ja tez, biorę selen i tez badam sie co 3-4 tyg. od 3 miesięcy mam tez TSH poniżej 0,05 tzn. jest juz za nisko. ale ja nie mam objawów nadczynnosci. wiec spoko. a ft3 i ft4 tak w połowie normy czyli ok, wiec do nadzynnosci mi daleko. Ale boję sie, ze po urodzeniu, dawka okaże sie za duża. aTpo nie badałam w ciązy, własnie dlatego , ze naturalnie same sie obniżają. a jak sie czułas po urodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zaglądacie tu jeszcze czasami ??? Chciałam zapytać czy w końcówce ciązy robiłyście wymaz na paciorkowce i czy kasa płaciła. Poza tym zdziwiłam się na ostatniej wizycie u gina bo za USG na którym można stwierdzić wady genetyczne płodu np. Downa chciał 80 a przy poprzedniej ciązy miałam za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi s
miałam wymaz i płaciłam 15e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **tina
gabi to chyba w promocji bo ja płaciłam 45 bo miałam bakterie a jak się nie ma to 35, za drugi wymaz w przypadku choroby płaci kasa. Totalny skandal. Muszę sie w AOK dowiedzieć za co teraz płacą bo minęły da lata od poprzedniej ciązy może sie coś zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jammnialam
w tamtym roku za darmo ale moze cos sie zmienilo .Placilam tylko za toxo i cytomegalie i chyba za cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toxo nie robiłam, powiedzieli, że nie ma wskazań ale za cukier w pierwszej ciąży 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie wiedzialam, ze jest taki temat. Jestem w 11 tygodniu ciazy i jest pare rzeczy o ktore chcialabym zapytac. Mam umowe na czas okreslony, ktora konczy mi sie 26 kwietnia. Pozniej bede bez pracy. Czy arbeitsamt bedzie kazal szukac mi pracy do konca ciazy? Jesli wiecie cokolwiek na ten temat to napiszcie bo jestem zupelnie zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziewczyny nie wiem czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji, ale zapytam. Jestem w 11 tygodniu ciazy. Mam umowe na czas okreslony i konczy sie 26 kwietnia. Pozniej bede bezrobotna bo ze wzgledu na ciaze firma umowy ze mna nie przedluzy. Czy arbeitsamt bedzie kazal szukac mi innej pracy do konca ciazy? Czy dostane jakies pieniadze po urodzeniu dziecka? Wiem, ze jesli mialabym stala prace to macierzynskie placi firma, w ktorej pracuje a jesli bede bez pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksidkdjfuiiv
no po urodzeniu dostajesz elterngeld i kindergeld, jakby snie pracowała to dostajesz 300e elterngeld a skoro pracowałas to oni wyliczają procentowo.oczywoscie chidzi o prace w niemczech, A kindergeld zawsze jest 184e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te 300 Elterngeld już nie płacą jak dobrze pamiętam od 2011, poza tym nie mogą Cię zmusić żebyś poszła do pracy zanim dziecko nie skończy 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa1223
Czesc Widze ze niektore z was sa ekpertkami od prawa niemieckiego, co bardzo mnie cieszy. Prosze o pomoc i o wyjasnienie mi co i gdzie i kiedy w niemczech jak sie jest w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baccarin
Hej Gabi co u ciebie? Urodzilas juz? Napisz krotko co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
hej,hej a tak...urodziłam 01.02. u nas ok, mały słodziak, charakterek tez ma hehheh... rodziłam w st,joseph, skonczyło sie cesarką niestety... a co u ciebei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baccarin
O kurcze cesarka?! A czemu? No ale najwazniejsze ze z malenstwem wszystko w porzadku. Jak dalas na imie swojemu skarbowi? Moj synus chodzi od 1.2. do Kita. Jeszcze placze jak go zostawiam ale powoli mu sie podoba. Moze jak sie zeobi cieplej to sie kiedys gdzies spotkamy co Gabi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi s
cesarka bo sie nie ustawił do meidnicy głowa dobrze, wiec robili co mogli ale nic z tego. a ile twój mały ma? skoro juz w kita? pewnie,ze sie spotkamy :) niech bedzie ciepło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi s
a juz sie przeprowadziliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bacarin
No my juz ok konca listopada tu mieszkamy. Maly 19.3. Skonczy 15 miesiecy. Juz duzy chlopczyk z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi s
i już do kity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baccarin
No tak juz do kity. Niestey trzeba pracowac a bez babci u boku to trudno jesli pracuje oboje rodzicow... Takie zycie na obczyznie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam maly problem, maz podpisal roczny kontrakt z firma niemiecka, i na rok wyprowadzamy sie do Hanoveru. Mam pytanie zwiazane z ubezp., zdrowotnym. Oczywiscie jestesmy ubezp., w Polsce i czy jest jakas mozliwosc aby to ubez., przeniesc tam? Czy jednak trzeba ubezp., sie w Niemczch prywatnie? Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi.s
oliwkowa-pisałas juz raz tutaj i dostałas odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×