Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość cebulaw11
Teraz robie obecnie freiwilliges soziales jahr w kinderklinik.. jestem w polowie i tak sie zastanawiam czy przysluguje mi w ogole jakis macierzynski urlop czy jak juz nie dam rady tam robic to strace ubezpieczenie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
I jeszcze jedno pytanie :) czy jak bede juz chodzila do szkoly to bede przez nia oczywiscie ubezpieczona i normalnie przysluguje mi kindergeld na mnie ( ktory trraz tez pobieram) ale jak to bedzie wygladalo jak urodze bede mogla pobierac na siebie i na dziecko? I czy dziecko bedzie ubezpieczone razem ze mna czy bede musiala mu prywatne wykupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze chyba dostajesz jakies pieniadze z freiwiligesjahr ß wiem ze duzo nie placa to tzw kieszonkowe jestes chroniona 6 tygodniu przed porodem i 8 tyg po porodzie wtedy musisz isc do swojej ubezpieczalni np Aok czy gdzie jestes i zaniesc od ginekologa zaswiadczenie na kiedy przypada twoj termin porodu plus twoj przychod (chyba ze jestes hartz4 ) wtedy nie otrzymasz swiadczenia z Aok (macierzynski sie to chyba nazywa ? mutterschaftsgeld) jesli natomiast jestes na Alg1 wtedy nalezy sie mutterschaftsgeld alg 2 hartz4 nie nalezy sie to bedziesz ubezpieczona przez arbeitsamt , badz ciaglosc mutterschaftsgeld pozniej elterngeld i masz ubezpieczenie a dziecko bedzie na twoim rodzinnym co do kindergeldu tak otrzymasz na siebie i na dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha , jak bedziesz juz robila ausbildung wtedy pobierasz na siebie i na dziecko kindergeld ale nie wiem jak to po porodzie ? kurcze musisz wtedy do swojego miasta do familienkasse zadzwonic badz przejsc sie osobiscie nie chce nic falszywego napisac najelpiej zapytaj sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pustisz
Hej! Ja jestem w 18tc i cholernie sie boju porodu bo mieszkam tu niespelna rok a jezyk niemiecki kuleje :( i sama jak palec bo mąż od rana do wieczora w pracy :( eeeh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pustisz- nie ma sie czego bac :) porod w niemczech to fajna sprawa. A teraz masz czas, zeby jeszcze przed porodem niemiecki podszkolic. Poszukaj sobie jakiegos kursu. I zapisz sie na Geburtsvorbereitungskurs, bedzie Ci latwiej sie do wszystkiego przygotowac :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
A na czym dokladnie polega ten kurs? Ja mysle ze sobie poradze z jezykiem ale wiadomo nigdy wiedzy nie jest za duzo ;) noi to moja pierwsza ciaza wiec wszystko takie nowe... fajnie z kims pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Pustisz witaj :) w jakim miescie mieszkasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cebula- nie wiem, bo nie chodzilam ;) ogolnie uwazam ze kursy przygotowujace do porodu sa bardziej dla naszych partnerow, niz dla nas ;) a ze moj maz na zmiany pracuje, to nie bylo mowy o regularnym chodzeniu wydaje mi sie, ze to podobnie jak w Polsce wyglada: kurs przygotowujacy do porodu: fizjologia ciazy, co wolno, czego nie, czego sie wystrzegac, potem ogolny przebieg porodu, technika karmienia piersia, przewijanie, kapiel pielegnacja noworodka itp. p.s. ja mieszkam pod wiesbaden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Czyli taka troche szkola rodzenia hmm to chyba nie dla mnie mysle ze kazdy pirod jest inny i toczy sie wlasnym tempem i wszystko tak sue dzieje ze czlowiek nie ma czasu myslec co i jak a pozniej przeciez polozna przychodzi uczyc wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Hej dziewczyny a powiedCie ile do tej pory przytylyscie ... ja mam jakies 2-2,5 kg do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gehnaaa
cebulaw-szkoly rodzenia odradzam,chyba ze masz czas i ochote. Ale kursy przygotowawcze do porodu prowadzi wiele szpitali.Sa to fajne kursy,wszystkiego sie dowiesz. Gdzie zamierzasz rodzic? Na pewno na stronie internetowej szpitalu dowiesz sie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Hmm zastanowie sie nad tym szpital mam juz wybrany wiec jak bede miala chwilke czasu to poszukam informacji na ten temat. Chce rodzic w Hsk w Wiesbaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulaw11
Taka szkoda ze juz nikt tu nie zaglada.. nie ma z kim wymieniac doswiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cebula sorry, ginie ten temat na kafe :) umowimy sie kiedys na kawke w mainz co? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do cebula
podaj emaila ja tez sie na kawe wybiore z wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie dziewczyny! Na kawe sie z Wami nie umowie,ale tu mozemy pisac :) Jestem w 4,5 m-cu.Jak do tej pory przytylam juz 6,5kg,co mnie cieszy,bo troche za chuda bylam ;) Zreszta,przy porodzie i karmieniu,ta waga schodzi,dlatego chce duuzo utyc,by polowa mi zostala. Korzystam z wolnego czasu,tj. od nowego roku szk.chce isc na kurs B1,badz B2-w zaleznosci,na jaki mnie dadza. Od,bodajze,22 tyg. moze zapisze sie na basen dla ciezarnych-placi kasa chorych.No i tyle o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susi80
Hej dziewczyny! Rodzilam tzn miałam cc rok temu w Niemczech. Było ok! Nie wiem czego sie tak bałam. Na dodatek leżała ze mną Polka która ni w ząb niemieckiego nie umiała a jakoś na migi sie dogadywała, czasami ja tłumaczyłam choć sama języka dobrze nie umię. Jest dobrze, opieka fajna, potem po porodzie tez. Szkoda ze nie ma tutaj żadnej dziewczyny z nrw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pustiszi
Ja jestem z Nadrenii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, jak samopoczucie przed porodem, od niedawna mieszkam w okolicy mainz i chetnie poznam przyszle mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja tez mieszkam w okolicach mainz jesten w 30 tyg a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zblizam sie do 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nastroj przed wielkim dniem? Ja mam jeszcze troche czasu, na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj MagdaAUGSB, ja również mieszkam w rejonach Augsburga, obecnie jestem w 16tyg ciąży, jeśli jeszcze zaglądasz na to forum to odezwij się, razem zawsze raźniej, może nawet mamy tego samego lekarza (ponieważ ja jeżdżę do lekarza do Augsburga) mój mail annaki@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Ja jeszcze mieszkam w Polsce. Jestem w 11 tygodniu ciąży ale wyjeżdżam za jakieś 3 miesiące do Niemiec i prawdopodobnie będę rodziła w Trier. A mieszkać będę w Reinsfield.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w Niemczech w styczniu-super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati2013
Czesc dziewczyny! Ja mieszkam w Kolonii od 3 lat i urodzila Sie tutaj moja cora 9 miesiecy temu :) poczytam troche o czym juz pisalyscie i chetnie dolacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9miesieczna ciezarowka
hej, ja tez mieszkam w de, Monachium, jestem w 37 tygodniu ciąży, pierwsze dziecko i będę rodziła tutaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia,moja córcia ma 3 miesiące,syna rodziłam w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9miesieczna ciezarowka
Hej dziewczyny. Czy wy wiecie jak to jest z tym Mutterschaftsgeld? Bo ja zaniosłam świstek od ginekologa o planowanym terminie porodu. Jednak Pani nie zapytała o wysokość mojego wynagrodzenia z moich ostatnich Lohnzetli z wypłaty. Nie wiem już czy ja sama muszę im to wysłać czy jak, oni o nic nie pytają. Boje się ze im na przykład czegoś nie doniosę i potem powiedzą ze to moja wina i mi cofną zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×