Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rozgniecione_truskawki

Staramy sie po raz pierwszy :)

Polecane posty

Mika, mi to jutro kończy się 28 tydzień:) więc właściwie to my dwie i Monidka idziemy łeb w łeb praktycznie:) Rzeczywiście z tą poduszką lepiej, ja to teraz kołdrę sobie trzymam między nogami jak takie upały hihi:) tak jak Get mówi, to boli spać ciągle na jednym boku. I to ciebie na pewno bardziej, przy dwójce i to takiej solidnej wagowo:) a na tą szkołę rodzenia to chciałam głównie ze względu na podszkolenie w kwestii opieki nad noworodkiem. Koleżanka mi podpowiedziała, ze poród to tylko kawałek zajęć, a uczą też jak postępować w połogu i jak się obchodzić z takim mikruskiem zaraz po narodzinach itp. Bo my daleeeko od rodzinnego domu mieszkamy, właściwie to tu na miejscu nie mamy nikogo kompletnie, bo wyprowadziliśmy się do innej miejscowości,ledwie znamy sąsiadów narazie:) a dumnie twierdzimy że nie chcemy tu sfory babć, ciotek itp i uczymy się sami hihi:) a ja też nie mam pewności jak bedzie z moim porodem, bo mam kość ogonową zagiętą do jamy ciała (dlatego jeżdżę na rehabilitację) i w sumie do końca nie wiadomo jak to się ułoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze niech ta corka moja juz wychodzi :) Zartuje oczywiscie, ale szczerze mam juz dosyc i naprawde Ci szarlotko zazdroscze. Znajac moje szczescie , to pewnie ja przenosze :/ Dzisiaj taka szklarnia, ze masakra. Nie ma slonca w ogole, ale jest strasznie goraco. Byla tez dzisiaj health visitor, zalozyla dzidzi juz ksiazeczke zdrowia i udzielila duzo informacji. W ogole dziewczyny, kupujecie chuste? Bo jest wiele typow, a ja nie wiem , na jaka sie zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Get, ja ci się nie dziwię:):) teraz to już rośnie zniecierpliwienie, przeciez jesteś następna:P:P:P hihihi:) ale jesteś już na takim etapie, że wiesz...nigdy nie znasz dnia ani godziny hahaha:):):) najgorzej w taką pogodę, to jest porażka, ja leżę cały dzień pod wiatrakiem. Monidka to jest super pomysł! Ja mam taką poduchę od dawna, dokładniej to taką http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-i-do-karmienia-rogal-i2441899958.html Jest prawie taka sama, może trochę mniejsza i mogę polecić, super sprawa,a przyda się i na potem. Uwaga, zajmuje dużo miejsca w łóżku:) co mój mąż mi niemiłosiernie wypomina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jak często czujecie ruchy maleństw? bo u mnie czasem tak wariują a teraz już 3 dzień takie ospałe, czasem tylko poczuje delikatne kopnięcie i zaczyna mnie to martwić. Jem magnez, nie wiem czy to ma jakiś wpływ,a do lekarza dopiero za tydz., nie wiem od czego to zależy, może już im ciasno, ale to dopiero 25 tydz., dzisiaj mnie też jajniki rano bolały trochę. Mam nadzieje, że wsz.ok, bo wcześniej mój lekarz nie ma miejsc.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, mnie sie wydaje że dzieciaki też jakoś odczuwają tą kretyńską pogodę. Moja też ma tak że dwa dni to po prostu mam wrażenie że chce mnie zabić, a potem taka anemiczna. Jak chce ją częściej czuć to żrę czekoladę na potęgę, wtedy częściej sie odzywa, albo piję dużo soku pomarańczowego.Słyszałam też o mleku, ale u mnie to tak średnio samo mleko działa- ewentualnie kakao:) Ale wiesz co, jak podjedziesz do byle jakiego szpitala gdzie jest ginekologia i położnictwo i powiesz, że np ruchów nie czujesz to oni mają obowiązek cię zbadać! Ja tak raz zrobiłam, bo w szpitalu jest też przychodnia, dla tych co nie chodza prywatnie tylko na NFZ. Babka założyła mi normalnie kartę i w ciągu 5 minut miałam usg. Właśnei wtedy słabo czułam maleństwo i po prostu powiedziałam to wprost. Oni nie mają prawa cię z kwitkiem odesłać, bo przecież jesteś w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tyle stresu musimy przechodzić, a ja to już szczególnie przewrażliwiona, no coś teraz zaczęły się ruszać:), codziennie mleko piłam a w sumie od 2 dni nie pije, ciekawe czy ma to związek, zaraz wyśle męża po coś słodkiego, może jakieś lody. Mam nadzieje, że jest dobrze ale jak nadal takie słabe będą to pojade do szpitala, tylko wolałabym, żeby mnie nie zostawili jak się okaże, że wsz.ok. A ja jeszcze przy 2 dzieciako nie jestem w stanie określić czy oba kopią. Wczoraj byłam u szwagra bo ma sklep z ciuszkami używanymi z anglii i takie ładne nakupiłam, w sumie straciłam 100 zł a 3 reklamówki przyniosłam, a tak poza tym to nie mam nic, i chyba resztę jednak kupie po urodzeniu, chyba, że bedę w 8 miesiącu i nie bede musiała isć do szpitala to pomyśle może chociaż o łóżeczku i kosmetykach. A Wy laseczki macie już wyprawkę zrobioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciuszki....super:):):)to tak cieszy:):) ja narazie ciuszków nie kupuję, bo moja mama robi nam ciuchową wyprawkę a i coś mam po koleżankach dostać, tak więc bardzo się cieszę. Ale za to musimy pokój urządzić, bo do tej pory stał pusty. Wybraliśmy wczoraj szafę, komodę i półkę wiszącą i dopasowaliśmy łóżeczko. Wszystko bedzie w przeciągu dwóch tygodni:) cała noc mi się śnił ten pokój, taka jestem podniecona tym hehe:) no i założyłam sobie zeszyt pt "wyprawka". Wypisałam absolutnie wszystko co potrzeba i posprawdzałam ceny w internecie i po hurtowniach. No i jak będą już meble i będzie gdzie to chować to wtedy zacznę zamawiać. A ty Mika rozglądałaś się za wózeczkiem? Widziałam własnie wczoraj w hurtowni takie podwójne i pomyślałam o tobie:) my wózek mamy od koleżanki więc teraz tylko go muszę wyprać porządnie. A ty spróbuj zjeść coś czekoladowego, powinno pomóc, ale mówię ci, wydaje mi się, ze to też kwestia pogody i ciśnienia, w końcu to mały człowiek, a u ciebie dwójeczka:)więc mają prawo odczuwać to na swój sposób.Ja o tym mleku to wyczytałam w mojej mądrej książce, ale to pewnie indywidualna sprawa. Tam było napisane, zeby się na lewym boku położyć po mleku albo po lekkim posiłku i starać się oddychac torem brzusznym, tak jakbyś nie nabierała powietrza w płuca tylko właśnie do brzucha, potrzymać ze dwie, trzy sekundy i wypuścić ustami. Podobno się wtedy lepiej dzidziuś dotlenia. Może coś w tym jest....nie zaszkodzi próbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1988
czesc dziewczyny :) mam do was pytanie pewnie domyslacie sie jaki . mam krotkie cykle najkrotszy trwal 23 a najdluzszy 27 @ mam po 6dni czasem 5. kochalam sie z narzeczonym w 6 dc wieczorem i juz nic nie lecialo , byl to pelny stosunek . na nastepny dzien zaczely mi sie dni plodne lub tez owulacja poniewaz bolal mnie brzuch jak przy owulacji sluz tez byl i od wlasnie tego dnia owu brzuch boli mnie caly czas tzn jajniki ale gdzies od 2 dni bola mnie tak inaczej intensywniej, raz mialam taki mocny bol zakucie w lewym jajniku oj bardzo zabolalo pozniej kul mnie przez jakies 10 do 15 min lewy bok. glowa caly czas mnie boli, zle sie czuje i od dzis bola mnie piersi do okresu jeszcze daleko poniewaz @ skonczyla mi sie w sobote. piersi bola mnie od gory tak od srorka i tak nie wiem swedzi ,denerwuja mnie bo mam takie wrazenie jakbym miala za maly biustonosz i wogolenie wygodnie mi z nim:) a i jeszcze wlasnie w ten 1 dzien po @ mialam ze2 malutkie plamki ciemniejszej krwi ale mysle ze to mogla byc resztka z @ ale na w srode miala znowu mala plamke ale taka koloru kawy z mlekiem. jak myslicie czy moglo dojsc do zaplodnienia ? bardzo bym chciala lykam juz kwas foliowy i bylabym bardzo szczesliwa gdyb okazalo sie ze zostane mama :) jak myslicie jakie sa szanse czy to wogole jest prawdopodobne. czytalam ze podobno kobiety ktore maja cykle krotsze niz 26 to ich cykle sa nieplodne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1988
mialo byc nie wygodnie mi z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1988
aha i jeszcze mam caly czas przezroczysty sluz i mam wrazenie jakbym mila mokro i to tez mnie denerwuje ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam tak chyba w 26 tygodniu, gdzie nie czulam ruchow. To moze byc spowodowane skokiem rozwojowym ( czy jakos tak ). Mi pmagalo wypicie lodowatej wody, nie zimnej, tylko takiej prosto z zamrazalnika. Do wyprawki dokupujemy wozek, butelki,kosmetyki i chuste za tydzien, wtedy juz bedziemy mieli wszystko. W koncu zaczne pakowac torbe do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiak- prawdopodobienstwo ciazy istnieje zawsze. Nie ma innej rady jak tylko poczekac do dnia spodziewanej @ i wykonac test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak1988
Tak wiem poczekam i tak nie mam innego wyjscia ale mam nadzieje ze jednak bede . Te piersi mnie tak bola jak nigdy tzn przed okresem ale gora tydzien przed a tu juz mnie bola tydziem po @ . Juz nie chodzi mi nawet o te inne objawy bol jajnikow ale wlasnie o te piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze wszystkieg dobrego, ale na objawy jeszcze za wczesnie. Wszystkie tutaj mialysmy zawsze milion symptomow, a ciaza z reguly przyszla niespodziewanie. Ja to raz nawet podczas okresu robilam test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiak, mnie też się wydaje ze nie ma co się doszukiwać objawów. Kochana, jakbym była w ciąży za każdym razem, gdy poczułam ból piersi, jajników czy coś tam innego w czasie gdy istniało prawdopodobieństwo ciąży to ooo jaaa cie:) to by było moje n-te dziecko hihi:) My babolki co bardzo chcemy to widzimy wszystko:) Get dobrze mówi, nie ma co się zastanawiać, trzeba poczekać i tyle. Życzę ci, żeby wszystko poszło po twojej myśli:) Get czyli jednak chusta? Bo pamiętam, że miałaś dylemat ostatnio:) A powiedzcie dziewczynki, czy wam też dokucza lekki świąd tam na dole? Kurde, myślałam że mam coś jednak z tym moczem, ale zrobiłam badanie wczoraj i bakterie wyszły mi tylko nieliczne, leukocyty w normie, więc sikowe sprawy ok. No i teraz sie zastanawiam kurde, bo w końcu nawet przy infekcji z tej "drugiej strony" to i tak wyniki z moczu nie byłyby dobre no nie? Nie wiem czy to ma związek z tym, że wydzielina jest obfitsza niż normalnie, no i upał taki więc się człowiek przegrzewa i myje tysiąc razy dziennie...Wam też to dokucza? Czy może ja na prawdę mam jakąś infekcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak narzekałam, że nie kopią a dziś dopołudnia miałam takie "granie w brzuchu", aż się cieszyłam, że tak strasznie kopią:), może akurat takie dni miały.. Magdulek co do wózka to kuzynka z anglii chce mi kupić, ale wpadłam na pomyśł, żeby kupić 2 spacerówki, tylko takie dla niemowląt też ale żeby można też odzielnie je prowadzić, podobno jest specjalny łączmik, i można mieć jeden albo dwa wózki odzielnie, i chyba taki bym chciała, ale muszę popytać po sklepach bo wielkie oczy robią jak się pytam czy jest cos takiego:), tylko nie wiem czy taki łącznik pasuje do każdego rodzaju wózka... Chciałabym też sobie porobić wyprawkę ale jeszcze się boję... a ciuszki mam na razie używane, ale muszę dokupić kilka malutkich nowych. Magdulek a Ty robisz osobny pokój dla maluszka? bo ja przeniosłam sypialnie do większego pokoju, żeby zmieścić 2 łóżeczka i będziemy przez dłuższy czas mieć wspólny, żebym czuwała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Get super, że masz juz praktycznie wszystko. To teraz chyba Twoja kolej? na kiedy masz termin dokładnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wow, Mika, brzmi genialnie:) nie wiedziałam że są takie rzeczy:) bardzo to praktyczne z tego co piszesz. Wiesz co, ja tez się bałam tej wyprawki, ale pomyslałam sobie, a właściwie podpowiedziała mi to pewna osoba, którą ubóstwiam, że nie można bać się marzyć i odbierać sobie największej radości z przeżywania ciąży. bo to wpędza w jeszcze większe obawy. Tzn. ja wiem, że twoja sytuacja jest wyjątkowa od samego początku z oczywistych powodów, ale wydaje mi się, że jesteście juz tak daleko i sytuacja wygląda po prostu cudnie na tą chwilę, na prawdę. Widzisz, szarlotka pisała ze szpitala ze twoja szyjka to szyja w porównaniu z tym co tam w szpitalu kobitki mają, dzieciaki są zdrowe i duże!! Będziesz dobrze, ba! będzie super!:):) Po prostu tak będzie i koniec i trzeba sie zacząć tym cieszyć, bo kiedy?:) no! A my rzeczywiscie osobny pokoik mamy dla małej. Tzn ja podejrzewam że na początku to łóżeczko przeniesiemy do naszej sypialni:) ale generalnie i nasza sypialnia i pokoik dziecka są nieduże i tej samej wielkosci więc byłoby ciężko się pomieścić ze wszystkimi gratami, a trzeci pokój choć większy to mamy z aneksem kuchennym więc odpada. Ale do pokoiku kupujemy też fotel z funkcją spania:D:D wiec wiadomo...hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na 18 sierpnia. 6 tygdni.:) A chuste bede kupowac tak czy inaczej, zawsze lawiej wyskoczyc do sklepu na chwile np. czy nawet po domu, dziecko blisko , a rece wolne. Ale jest wiele typw, dlatego pytalam czy Wy kupujecie. Lily tez bedzie miala wlasny pokoik. Bedziemy mieli przerobiony strych, na ktory my sie przeniesiemy, a mala zostanie na pietrze, z tymze na poczatku lozeczko i tak bedzie w sypialni. Planujemy je przeniesc, kiedy dziecko bedzie mialo 4 miesiace, ale jak bedzie naprawde to czas zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...może i ja pomyślę o takiej chuscie....no to oświeć mnie, co polecasz:)? Bo ja nawet nie oglądałam nic z tych rzeczy, jakos nie przyszło mi do głowy, więc nawet nie wiem jakie są rodzaje ojjj 16 sierpnia...:):):):) to już zaraz :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, potrzebuję rady:) bo kupujemy taką szafę: http://www.bodzio.pl/Szafa-dzielona-z-draz%1Dkiem-z-prawej-strony-i-polkami-%28SG07-OR-WA%29-27896,1,pr,lang.html i taką komodę: http://www.bodzio.pl/Komoda-4-szufladowa-wanilia-orzech-%28SG23-OR-WA%29-27906,1,pr,lang.html do pokoju młodej no i to jest odcień orzech/wanilia. No i teraz mam ćwieka z łóżeczkiem. Bo upatrzyłam takie: http://www.ceneo.pl/9201472 przy czym to jest kolor orzach/ecru. No i teraz się zastanawiam, jak myślicie, to bedzie jakos głupio wyglądało, że nie jest idealnie skompletowane? no bo to wychodzi że kolor łóżeczka byłby odrobinę jaśniejszy ( no bo elementy ecru) a podejrzewam, ze i ten orzech też troszkę by się różnił. Czy grunt że podobne tonacje? Bo zastanawiam sie czy nei wziać takiego tradycyjnego w kolorze sosna http://www.ceneo.pl/1732933, które tak czy inaczej chyba pasuje do wszystkiego. Jak myślicie? Tak tak wiem, ze to problem taki że o wow, mam nadzieję, że przez całe życie będę mieć tylko takie:) ale na prawdę potrzebuję babskiej rady, bo w tych sprawach mój m odpada totalnie:) ledwie odróżnia podstawowe kolory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nie wchodzi drugi link lozeczka,aczkolwiek to ecru jest niemal takie same jak wanilia, wiec na pewno razic nie bedzie, nie martw sie. Kup te, ktore sie Tobie lepiej podoba :) Moim zdaniem blekitne dodatki do tych mebelkow wygladalyby bosko!!! Firaneczki czy cos :) A z chusta , to ja sama potrzebuje oswiecenia, bo nie znam sie na tym :) http://www.ebay.co.uk/itm/CELEB-BABY-SLING-CARRIER-0-3-yrs-TRAVEL-BREASTFEEDING-/370414781612?_trksid=p5197.m1998&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D18%26meid%3D443371175351656121%26pid%3D100017%26prg%3D1006%26rk%3D4%26 http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-SLING-WRAP-with-SAFETY-TESTED-RINGS-BIRTH-3-yrs-BREASTFEEDING-/370617591622?pt=UK_Baby_Carriers&var=&hash=item564a87a746 Bo sa rozne i ja nie mam pojecia na jaka sie zdecydowac, ale takie sztywne nosidelko nie wchodzi w gre, bo takie mi sie w ogole nie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo w tego linka to przecinek się wkradł :) http://www.ceneo.pl/1732933 To tylko ze to jaśniejsze, sosna, wydaje mi się że to taki uniwersal ze do wszystkiego pasuje, ale sama już się nie mogę zdecydować. Boże jakie fajne te dzieciaki w tych chustach:):) wiesz co, ja się na tym nie znam wogóle, ale znalazłam takiego linka http://www.kangurkowo.pl/webpage/jaka-chusta.html zawsze można się dokształcić:) Takie sztywniejsze nosidełko to mi się bardziej dla faceta kojarzy hmmm...chociaż z moją sraką to ja bym chyba musiała mieć jakiś pancerz a nie chustę, bo bym się bała że mi dziecko wypadnie haha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, my od wczoraj poza szpitalem :) żółtaczka zażegnana, ja dziś staję na wagę, a tam tylko kilogram do wagi sprzed ciąży :D szok, a dodam, że w związku w moimi opuchnięciami pod koniec, przytyłam aż 20 kg. I wiecie co? Jeszcze kilka dni u teściowej siedzimy, potem na miesiąc do mojej mamy, a potem już do siebie, ale powiem Wam, ze to teraz nie ma tak kompletnie znaczenia że aż sama jestem w szoku. Ja chcę tylko być z moim synkiem i żebyśmy całą rodziną byli zdrowi, reszta sama przyjdzie :) A gdzie będziemy to bez większego znaczenia. Jestem szczęśliwa :) I wiecie co? zazdroszczę Wam teraz ciąży :) Naprawdę, kurczę, takie dziecko w brzuchu, tak mi tego brakuje, te emocje i nawet te sraczki... Mika, w szpitalu w którym byłam nawał babek z rozwarciami, krążkami, bez szyjek, leżą plackiem a lekarze mówią, aby do 34. tygodnia. Kochana, to tak popularny problem, że do pokonania na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mebli, ja mam ostatnio fazę taką, że podobają mi się meble w jednym pomieszczeniu z różnych kompletów,tak fajnie dobrane, wiec magdulek ja problemu bym nie widziała. Salon sobie tak zamierzam zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka fajnie, że jesteście już w domku:) ciesz się swoim dzieckiem a wszystko inne będzie samo się układało:) ale Ci zazdroszczę:* całuje mocno:* Magdulek firaneczka super naprawdę:) My chyba zaczynamy staranka, co prawda brakuje 3 dni do wyznaczonej granicy kiedy nie moglismy, ale ja się dobrze czuję więc co tam:) We wtorek jadę ze szwagierką do ginka, żeby zobaczył czy wszystko ok i jak dalej , czy jakieś tabsy czy narazie nie itp:) Wczoraj miałam gości, rodziców i brata z siostrą:) Zrobiłam grillka a pożniej kibicowaliśmy siatkarzom:) Pogoda masakra, tak gorąco a ja jeszcze za bardzo nie moge na plaże, bo ani tego nie mogę opalać ani moczyć i tak lipa troszkę, jak myślicie?? czy przesadzam troszkę?? ostatnio sobie kupiłam żel z silikonem zeby tą blizne wybielić troszkę zobaczymy:) Ogólnie ok, troszkę ograniczam jedzenie, narazie utrzymuję te 10 kg mniej bo narazie nie moge szalec z cwiczeniami, ale jedzonkiem zdrowym nadrabiam. Mam nadziej,że ta waga jeszcze spadnie:) OK Trzymajcie si ekochane, wszystkie każda z osobna, buziaczki dla Was:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki :) Śledzę forum już jakiś czas, ale dopiero ostatnio poczułam, że potrzebuję wsparcia w czekaniu.... Chciałabym móc już zobaczyć te 2 kreseczki.... Powiedzcie mi, jeśli @ mam dostać 14 lipca, to kiedy mogę zrobić test żeby mógł się udać? pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×