Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość rozsan
angie77777--- ależ to on ma cholerny problem sam ze sobą, jak nie potrafi docenić to co ma i uszanować...a przede wszystkim nie fundować Ci hustawek nastroju... dojrzały facet a takie zachowanie...ja po swoim byłym nauczyłam się w końcu stawiać na swoim... Moze powiedz mu prosto z mostu ,żeby przemyślał czego chce od życia, że ty go na siłe nie trzymasz, a z nim czy bez niego teraz tylko ,,beybik,, się liczy, i niech dobrze przemysli czy chce stracić jeszcze jedną rodzne... Daj mu czas na te przemyślenia , jak wyjedzie w góry..nie dzwoń nie odbieraj telefonów.. POdejrzewam że jak wróci , sam stwierdzi że jesteś dla niego wszystkim i już nigdy więcej Cię nie zdenerwóje..a jak nie to nich spada,,,tego kwiatu pół światu..a ja jestem tego przykładem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
kurcze dziewczynki,okazało sie, że mam grupe krwi 0 Rh-, a całe życie żyłam w przeswiadczeniu że mam B+. Ojciec dziecka ma właśnie B+, zatem mamy konflikt. Naczytałam się, że mam najgorszą możliwą kombinacje bo już sama grupa 0 jest jakaś konfiktowa. Niby przy pierwszej ciąży trudno o konflikt serologiczny, ale mało pisze o przypadkach kiedy mama ma grupe 0. Znowu mam schziy :/ a lekarz dopiero we wt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polajanka dzięki za radę, pewnie faktycznie obrzęk znikną bo są znowu mięciutkie a nie takie nabrzmiałe. Ale też zakręcona jesteś bo ja pocieszałam Rimelę a sama sie o te piersi nie martwię bo w środę widziałam dzidziuśka i jestem spokojna. Sandra nie ma co się obawiać kotów jeśli chodzi o toxo, już pisałam wcześniej że od kota to jest 2 % przypadków zachorować, reszta od surowego lub niedosmażonego mięsa. Od kota bardzo trudno się zarazić. Musiałabyś wziąć kupę w rękę a potem tą nieumytą ręką przygotować posiłek - mało prawdopodobne :P Poza tym 80 % społeczeństwa ma przechorowaną toxo. Vivanilli widzę że Twój dzidziuś bardzo do mojego podobny :-) Przestanę w końcu odwiedzać to forum jak mi będziecie tu ciągle pisać o takich pysznościach. Ja uwielbiam placki ziemniaczane, ale za leniwa i za bardzo zmęczona jestem żeby je robić. :P Cytologia jak mi wyszła "2" to dobra? Jaka jest ta skala bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Hurrrraaaaa!!!! Jestem już po badaniu i WSZYSTKO DOBRZE! Kość nosowa jest, przezierność 1,9, CRL 6,7 cm, serduszko 160 uderzeń, kości długie i wyglądają prawidłowo! Zrobiłam jeszcze test Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Tylko dzieciątko tym razem mało ruchliwe, ale to chyba nic złego, przynajmniej dał się ładnie pomierzyć :) Kamień mi z serca spadł :) A, i data porodu się zmieniła z 20 na 7 stycznia, bo dziecko jest 8 dni starsze, a poza tym na karcie ciąży lekarka źle wpisała datę OM. Muszę jej koniecznie powiedzieć, żeby zmieniła, bo różnica duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimela moj M tez ma grupe 0 to znaczy jest konflikt musze to sprawdzic.... fajnie sie slyszy dobre wiesci dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena - super, że z dzidziusiem wszystko dobrze. Ja dziś odebrałam wyniki z testu Pappa i też jest ok - prawdopodobieństwo ZD 1:3616, pozostałych trisomii jeszcze większe. W poniedziałek idę na wizytę i zobaczę co nowego słychać u mojego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja już sie nie mogę doczekac kolejnego Usg a mam wizyte na 20 Lipca :) Chciałabym zobaczyć moje i męża maleństwo :) pozatym nie dokuczają mi wymioty itp Raczaj strasznie wybrzydzam co do jedzonka ... ciasno mi się zrobiło w spodniach :) a to dopiero 9 tydzień i kilka dni :) według ostatniego badania wyszło,że maluszek jest starszy no zobaczymy 20 lipca jak jest naprawdę :) buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Hej! a u mnie dzis niefajnie. Bóle się nasiliły. Coprawda po tym jak się schyliłamżeby zetrzeć rozlana herbatę. straszny ból złapał, Przeszło ale teraz tez jakoś niefajnie mi i zamiast robić kompoty to leże w łóżeczku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoannna28
Ana Lena, o ile się nie mylę to kojarzę Cię z lipówek 2011 chyba:) widzę że teraz wszytsko ok:) bardzo się cieszę i pozdrawiam była lipcówka 2011:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ira konflikt jest tylko wtedy kiedy matka ma rh- a ojciec rh+, to właściwie zależy jaką grupe przejmie dziecko i narazie to jest zagrożenie bo do konfliktu dochodzi jak moja krew pomiesza się z krwią dziecka. Skomplikowane to, no nic. ZObacze co lekarz mi powie we wt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimela napewno sa na to jakies sposoby!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimela chciałam Ci już wczoraj napisać ale coś mi kafe nie działała. Nic się nie martw, nie żyjemy w czasach dr Quinn i są teraz sposoby na konflikt serologiczny. Rzeczywiście masz bardzo rzadką grupę krwi, moja koleżanka ostatnio miała mieć bardzo ważną i pilną operację ale nie mogli jej wykonać z powodu braku zapasów właśnie 0 Rh -. Spokojnie, nic już nie czytaj na necie, do wtorku nie daleka. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również z mężem mam konflikt. po urodzeniu tesi dostałam immunoglobulinę (bo córcia odziedziczyła "+" po tatusiu), która musi być podana do 72h po porodzie. po poronieniu również dostałam, choć nie wiadomo jakią krew miała cecylka, bo tego nie badają, więc dostałam zapobiegawczo. Trzeba pilnować tej immunoglobuliny, bo zdarzały sie przypadki, ze wysłali kobiete do domu bez podania. konflikt może byc nie tylko w obrębie rh, ale również w obrębie grupy krwi. jest to rzadsze ale również sie zdarza. tu troszkę więcej: Do konfliktu serologicznego może dojść w przypadku istnienia niezgodności serologicznej pomiędzy rodzicami dziecka. Gdy przyszła mama ma grupę krwi Rh ujemną a ojciec dziecka Rh dodatnią to mówi się wówczas o istnieniu tzw. niezgodności serologicznej. Do konfliktu serologicznego dochodzi wówczas, gdy dziecko odziedziczy Rh ojca i jego krwinki w czasie ciąży przenikną do krwioobiegu matki. Dochodzi do tej sytuacji najczęściej podczas porodu lub poronienia. Wówczas organizm matki zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinkom płodu. Do konfliktu bardzo rzadko dochodzi podczas pierwszej ciąży, gdyż organizm matki nie posiada jeszcze tych przeciwciał. W pierwszej ciąży konflikt może pojawić się w sporadycznych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest przebyte niezauważone przez kobietę poronienie zarodka o dodatnim czynniku Rh, zabiegi wykonane podczas ciąży tj, amniopunkcja, kordocenteza czy inne, incydenty krwawień podczas ciąży. Wytworzone przeciwciała stają się groźne najczęściej w kolejnej ciąży i mogą doprowadzić do choroby hemolitycznej u noworodka pod warunkiem, iż dziecko ponownie odziedziczyło dodatni czynnik Rh. Konflikt może doprowadzić do silnej niedokrwistości u płodu a w konsekwencji nawet do jego obumarcia. Konflikt serologiczny może dotyczyć nie tylko czynnika Rh, ale również grup głównych czy rzadkich grup krwi. Może pojawić się, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy A lub B. Obecnie coraz częściej prowadzi się profilaktykę konfliktu serologicznego podając ciężarnym około 28 tygodnia ciąży 300 mikrogramów immunoglobuliny anty-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Hej dziewczyny, ale od rana już mam zły humor...Mówię do mojego posprzątaj na biurku, a on że to jego miejsce i tam może być bałagan.... Potem mu mówie sprzedajmy łódz i tak nie pływamy, a tak bedzie więcej kaski dla beybika...to też nie...kurna..to mowie sprzedajmy laptopy po co nam trzy komputery?? śmiało z jednego możemy korzystać... to stwierdził , że mam syndrom wicia gniazda...i teraz nie myśle racjonalnie, tylko o beybiku..... szlak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, nie pisalam bo humoru nie mialam wcale:)hehe jestem po badaniu:) serduszko bije 167 uderzen na minute, maluch ma 64,2mm , ryzyko zespołu downa : 1:21625 , zespołu edward'a 1:29339, zespołu patau'a 1:113001 lekarka stwierdzila ze bezsensem jest kucie mnie i robienie pappy za 500 zł bo wszytsko jest wporzadku i wyniki idealne ( odpukać) serduszko zbadane bez wad:) narzady wewnetrzne sa:) nożki i rączki obydwie są:) data porodu miedzy 2-8 stycznia:) ciagle sie to zmienia:) dostałam 7 zdjatek malucha, i 25 minutowy film na płycie:) badanie trwało az 40 min bo maluch sie strasznie wiercił i nie chciał sie glut przekrecic:P hehe musialam kichac, zmiac sie i kaszlec:P zeby jakies drgania uzyskac haha:) nawet na filmie widac jak cos gada hehe:) a film oglądam od rana:P jak tylko wstałam:P Płci jeszcze niestety nie znam:( powiedziala mi ze na połówkowym badaniu bedzie widac czyli jeszczee troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsan ale mnie rozbawiłaś tym syndromem wicia gniazda :-). U nas okropna pogoda więc czeka mnie dziś siedzenie w domku i już się od porządków nie wymigam. Za tydzień chcemy wejść na Tarnicę 1346 m n.p.m. myślicie że dam radę? Wchodziłyście kiedy w ciąży na takie wysokie szczyty? Madzia_mi wspaniałe wiadomości. Może faktycznie daj sobie spokój z tym badaniem krwi. Ja byłam troszkę zmartwiona że jeszcze nie widać płci ale jakby mi coś zasugerował to potem czułabym się zawiedziona że jednak jest co innego :-) więc czekam spokojnie do połówkowego. Zastanawiam się tylko nad 3 D bo to 250 zł. Robiłyście badanie pod kontem cytomegalii? Ja mam właśnie teraz skierowanie na to. I jeszcze jedno pytanko - czy można w ciąży korzystać z gorących basenów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi, ja bym ci odradzała chodzenie po gorach jednak to duzy wysiłek. co do goracych kapieli czytalam kiedys ze mozna brac ale nie wolno juz dolewac , czyli jak sie kąpiesz w cieplej to siedzisz tam do wystygnięcia. ale nie mozna dolewac:P :) ja zaplaciłam wczoraj za usg 200 zł ale kurcze nie wiem jakie to czy 3d? czy 2 d? heh nie spytałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Hej, byłam sie odstresować, za blokiem mam park a w nim mase jagódek.. zebrałam troche i zrobiłam pycha koktajl...chyba naucze się robić ,,weki,, pare słoiczków z jagodami dla bejbika by się przydało...tym bardziej że w szwecji nie bardzo są skłonni do lekarstw..wszystko musi być naturalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooja
Madzia_mi A w którym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
dzięki dziewczynki, uspokoiłam sie troche, na szczęście do wt niedaleko :) byłam wczoraj na tym weselu, super bylo, chociaż troche byłam już później zmeczona. Mało tańczyłam i się oszczędzałam, ale jednak dziś doł brzucha troche pobolewa :/ cały dzień mam zamiar leżeć. u nas pogoda pod psem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
witam was kobietki, mam do was intymne pytanie,??? Jak bedzie za bardzo krępujące to po prostu mnie olejcie i nie odpowiadajcie.... a mianowicie, jak wam się układa w ciąży w łóżku?? u mnie libido spadło na maksa...seks tak fajnie ale po długiej grze wstępnej raz w tygodniu.... dla porównania przed ciąża było to przynajmniej co drugi dzień... nie wiem co myśleć...wszędzie pisze że w czasie ciąży ochota na seks rośnie, a ja co inna?? że u mnie spada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutne pożegnanie
rozsan - e tam rośnie. U mnie też spadło. Nie mam w ogóle ochoty na sex. Staram się przemóc, żeby mąż nie czuł się samotny, ale nie sprawia mi to przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
rozsan mnie specjalnie też do seksu nie ciągnie, nawet rzadziej niż Ciebie, facet narzeka le co zrobić. Zreszta "po" troche boli mnie podbrzusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę Was dobijać ale u mnie super. Lepiej też bo fizjologicznie jest przyjemniej i pomaga mi to na bóle brzucha - bardzo rozluźnia. Rozsan nie przejmuj się może to dlatego że miałaś te mdłości na początku. Czasem dobrze jest się zmusić :-) nie tylko dla partnera ale i dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoooja jestem w 14 tygodniu, :) co do seksu hmmm... roznie u mnie jest,z tym:) ale fakt po tez boli mnie podbrzusze:) wczoraj wzielam łyka winka od mojgo tak aby usta zamoczyc:) mialam ochote na caly kieliszek ale musze sie wstrzymac:)) pokuuuusy trzeba zwalczac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, dobijacie mnie z tym seksem :P W pierwszej i w drugiej ciąży miałam zabronione, gdyż obydwie ciąże były ciążami wysokiego ryzyka, a teraz przy trzeciej się nie da.... bo mój jest ponad 1800 km ode mnie. I chyba dlatego mi się tak chce..... Ale ma przylecieć pod koniec tego miesiąca, to dam sobie upust......hehe... oczywiście z rosądkiem :P :P :P ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja tez nie mam wogóle ochoty na seks jak mnie najdzie raz na dwa tygodnie to jest cos:) Mój m mógłby nawet trzy razy dziennie a mi to zwyczajnie nie sprawia przyjemnosci. W dodatku w trakcie czuje bolesne ukłucia wiec jest nie fajnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, jak minal weekend? U mnie zaczal sie dzisiaj 13 tyg, mdlosci i sennosc nie przeszly, wrecz przeciwnie :( Jutro ide na pierwsze usg, nareszcie zobacze moje malenstwo :) :) Odliczam godziny do wizyty :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×