Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

hej dziewczyny gnacie z tymi stronami do przodu strasznie :) ja właśnie usiłuję się dodzwonić do przychodni żeby zapisać się na mocz, morfologię i glukozę ale jak zwykle nikt nie odbiera, a wizyta u gina w poniedziałek... i tego dnia ostatni dzień zwolnienia, nie wiem co zrobię bez tego zwolnienia, nie będę przecież pracować z ogromnym brzuchem w restauracji gdzie jest 40 stopni, wstawanie o 5ej rano , 2 przesiadki autobusem żeby dojechać... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszsytkie Was w ten gorący dzień! Idę na 18 na usg połówkowe prywatnie. Mam nadzieję, że poznam płeć, tak jak niektóre z nas :) Martwię się, bo jeszcze nie czuję ruchów Maluszka.. A już 21 tydzień mi leci... Czy któraś też tak ma?? Gosia32 - a propos wózków, bardzo mi się podoba ten i'coo peak. Wózek rewelacja. Ja narazie cały czas chciałam mutsy transporter ale teraz to się zacznę zastanawiać nad tym i'coo... Mutsy ma piankowe koła... Odezwę się wieczorej i napiszę wiecej. Jak narazie życzę zdrowia tym, które są przeziębione! Oby szybko choróbska z Was wywiało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Ja też dzisiaj idę usg połówkowe, na 17... też prywatnie, z nagraniem na płytkę i 3D. Chciałabym być już po, bo lekki stres czy wszystko ok jest. Jednak ten lekarz robi bardzo szczegółowe usg, z przepływami itp. Może w końcu tez się dowiem czy to jednojajowe. Coś czuję że będzie 2 chłopaków. widzę że Wy o wózkach.. my kupiliśmy dopiero jak się córka urodziła. Teraz na pewno musimy wcześniej pomyśleć, bo bliźniaczy to bardziej skomplikowany zakup no i wybór mniejszy. A na pierwszy spacer to wyszliśmy po kilku dniach od urodzenia, wcześniej było "werandowanie". Tylko ona się urodziła na wiosnę, pod koniec marca, a my będziemy rodzić jak będzie sroga zima, więc też nie wiem jak to będzie z tym pierwszym spacerem. Trzeba będzie chyba odczekać siarczyste mrozy. martini657 - ja często wyniki morfologii i moczu mam tego samego dnia, najpóxniej następnego dnia. Powinnaś zdążyc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wykończona dziś jestem bieganiną z siostrą po sklepach. Polataliśmy trochę po dziecięcych, fajne wózki mają ale ceny też znów z kosmosu :) chyba się zdecyduje na wózek po siostrzenicy. Czarny, prosty bez szału, ale lepsze to, niż nic ;P Taki dziś upał że nic mi się kompletnie nie chce... A jeszcze siostrę na lotnisko zawieść muszę. Kika, w szpitalu byłam przez nadciśnienie, rodzinna choróbsko, zawsze w ciąży nas dopada. Siostra w pierwszej ciąży 3 miesiące przeleżała, w drugiej tylko tydzień,ale w irlandii to całkiem inaczej patrzą na takie dolegliwości. W czwartek lecę prywatnie na 8.15 na usg, bo skierowania od mojego gina to się chyba nigdy nie doczekam ;-) co do wyprawki dla malucha, kupiłam dziś ręczniczek-śpiworek, taki fajny, w kształcie miśka z kapturkiem, uszkami :) grosze naprawdę kosztował, nie mogłam się oprzeć, a założyłam sobie, że do 7 miesiąca nic nie kupię :P pozdrawiam was cieplutko i lecę dalej ogarniać dom po remoncie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja po usg połówkowym jestem przeszczęśliwa, bo okazało się że jest chłopak i dziewczynka. :-)) Z usg wynika że wszystko w porządku. Chłopak waży 332 g a dziewczynka 310g (19t2d). Zobaczyłam nawet jak dzieciaki wyglądają na 3D. :-) Nie podaję szczegółowych wymiarow bo dużo tego, ale jakby któraś z Was chciała to mogę napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ale fajnie macie że wiecie jaka płeć dzieciaczków. Ja mam nadzieję że może za tydzień się dowiem. :) W ogóle super czytać dobre wieści z wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta, gratulacje! Fantastyczne wieści! Ja idę jutro..., stresik mały jest :) Pozdrawiam Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta - super wiadomości :) Gratuluję parki. Alka28 - ja idę w piątek i stres też jest :). Daj znać po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi oczywiscie, ze wyjde z dzieckiem, ale spacer nie bedzie pewnie trwal dlugo zwlaszcza w pierwszym miesiacu, a w tych fotelikach samochodowych montowanych na stelaz wozka spacerowego dziecko moze przebywac do ok 2 godzin dziennie, chyba ze fotelik rozklada sie na plasko to wtedy dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
witajcie wieczorem. zebrałam się w sobie i byłam u fryzjera. Mamy nowy zakład i jest promocja mycie+strzyżenie+modelowanie 19zł. więc sie skusiłam. Jutro jeszcze załatwię kosmetyczkę - henna wybitnie wskazana. No i spotkałam koleżankę sprzed lat i jak siadłyśmy na chwilkę tak przegadałyśmy 3 godziny - ale dobrze mi to zrobiło. Któraś z was pisała o grzybicy - koszmarna sprawa. Ja dostałam od gina Pimafucin ( globulki i maść) i już na drugi dzień było lepiej. Dziś jestem po 4 dniach leczenia i w sumie już nie mam żadnych ojjawów. Polacam. Duuuuuuuża i szybka ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - wspaniałe wiesci po wizycie, gratuluje serdecznie. Gosia, Alka - ja tez mam jutro wizyte u gina i usg u innego. Nie stresuje sie usg, ale wizyta u mojego gina, a do tego inne zmartwienia :/ Zycze miłej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Ale super wieści! Youstta - oh! też by mi się tak marzyło, gdybym miała bliźnięta. Choć sama jestem z dwujajowych,ale jednej płci. :-) I duże dzieciaki!:-) moje ma 350gr,a tydzień starsze! to zrozumiały przyrost masy u Ciebie hihi Agniesiulka - super,ze już masz się lepiej. Co do zakwasu to przechowuje w zwykłym słoiku w lodówce, tylko,ze kiedyś bez zamknięcia i taka się skorupa robiła na wierzchu, którą przed podkarmieniem usuwałam,a teraz słoik zamknęłam pokrywką i zakwas się ma znacznie lepiej :-) Któraś pytała o kapanie w wiaderku. Jakoś nie jestem przekonana, czy to w ogóle wygodne i dla dziecka i dla rodzica. Jak takiego malucha w nim utrzymac, zwłaszcza noworodka, któremu się głowa kiwa? w pozycji siedzącej da radę? i jak dokładnie umyc dzieciaczka? Zuza - ja też mysle,ze jednak gondolka się przyda. My całą zime chodzilismy na spacery. Mrozy poniżej 10 stopni były jedynie przez kilka dni, zatem myslę,że fotelik to za mało, bo chyba na wiosnę nie wsadzisz leżącego maluszka do spacerówki, a spacery w foteliku to raczej na chwile. Nam jeszcze gondola przydała się do usypiania,córa na spacerach super spała i w domu jak nie chciała zasnąć to czasami ją pobujałam. :-) KIzia-mizia - i jak tam? Sandra - od razu widac,ze humor lepszy! :-) Miłej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Yousta, gratulacje! świetnie że masz parkę w brzuszku :) ale Ci zazdroszczę , niech zdrowo rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!!! Ja już zaczełam szkołę, rewelacja, tyle że dodatkowo po szkole pracuję jeszcze tydzień i przychodzę w nocy do domku... Więc nie mam nawet kiedy was poczytać... Proszę o porady dziś wielki dzień pierwsze i ostatnie USG. Jakie pytania powinnam zadać lekarzowi?? mam tylko 30 minut na badanie, a pytania muszę przetłumaczyć na Szwedzki więc muszą być proste zwięzłe i na temat.... Niestety już się zaczełam denerwować i nic mi do głowy nie przychodzi poza wymiarami czy są w porządku.... Proszę pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsan o płec się spytaj. ja też mam dziś wizyte o 15:15:)) odrazu odbieram wyniki krwi...itp. krzywą cukrową też robiłam w poniedziałek:)) ja sie raczej mało co pytam on sam mi mówi najważniejsze rzeczy:)) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta!! gratulacje:) super ze to parka:D pewnie jestes szczesliwa do granic:) Ja po wczorajszej wizycie tak sobie dostalam mase lekow na grzybice a do tego przepisał mi żelazo na recepte bo mam niedokrwistosc i morfologia mi sie bardzo pogorszyła... zaznaczył ze po zelazie moge sie bardzo zle czuc, wymioty, bole brzucha, rozwollnienia , bole głowy itd.:(( brał to ktos? z maluszkiem jak najbardziej wszystko dobrze:) słuchalismy tez serduszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan - ja bym zapytała o szacowany według tego usg termin porodu, płeć, miara i waga dziecka, tętno - czy jest miarowe, mi również lekarz raczej sam wszystko mówi, pokazywał mi pęcherz dziecka, serce, ręce, nogi, opisywał po prostu co widzi więc wtedy jak wpadło coś do głowy to dopytywałam a najlepiej po prostu zapytaj czy się prawidłowo rozwija i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnioskuje,że skoro w szweci to pierwsze i ostatnie USG znaczy,że najważniejsze?:) skoro dziś wszystko będzie okey to znaczy,że nic już nie powinno się zmienić?? Swoją drogą pare lat temu byłam w Szwecij na wyspie Dolaro jakieś 40km od Sztokchlmu jak dobrze pamietam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - ale super z tą parką... Naprawdę! Dobrze, że wszystko w porządku, cieszę się! Tojah - u mnie na usg wszystko ok, choć zaniepokoiły lekarza nerki maleństwa wypełnione moczem, ale powiedział, że tak czasami jest. Najprawdopodobniej będzie dziewczynka, ale lekarz mi tego na 100% nie potwierdził, więc jeszcze do tabelki nie wpisuję. Rozmawiałyście jakiś czas temu o imionach, my wybraliśmy już dla Maleństwa, w zależności co tam między nóżkami chowa, Hania albo Marcel. Wyszłam wczoraj smutna od lekarza, bo byłam u innego niż dotychczas... Ten nie należał do miłych, mówił tylko to, co było niezbędne brzmiało to sztucznie, książkowo... Ale to może moje odczucie takie tylko... Ale mam film nagrany z tym jak się Bąbel wierci, to jest fajne:) Pozdrawiam Was, we Wrocławiu zapowiada się kolejny słoneczny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizia__mizia nie przejmuj sie ja dzis ide na usg panstwowo mam za darmo to ide, a facet ktory to robi to prawdziwy CHAM. zawsze cos chamskiego powie, usg robi zle. i trwa 3 min, juz nie raz mi powiedzial ze jestm GRUBA. a nie okreslilabym siebie jako tucznika. wiec sie kochana nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi, ja też do szczupłych nie należę ale naprawdę pczułam się wczoraj źle. Zwłaszcza, że przy wcześniejszych usg żadnen lekarz nie powiedział mi, że jakieś problemy mogą powstać z mojej nadwagi. A ten opisał badanie jako "trudne technicznie" właśnie z tego powodu... I dwóch rzeczy nie mół sprawdzić... Zdziwiłam się, bo wcześniejsze usg szły bezproblemowo.... :/ Na szczęście 31 idę na kolejne już u siebie w klinice, teraz na bezpłatne... Mam nadzieję, że pani potwierdzi płeć :) Zawsze dwa głosy "chyba" dziewczynka dają jakąś większą pewność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizia__mizia ja jak u niego bylam pierwszy czy drugi raz to najpierw pojezdzil mi po brzuch i stwierdził jezu jaki ma Pani tłusty brzuch nie da rady niz zobaczyc , kazal sciagnac majtki i nachama badał mnie pochwowo wiec no coment. nie warto cymbałami sie przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
No ja to nawet żadnego przypuszczenia nie usłyszałam co do płci więc nie mam żadnych informacji. W poprzedniej ciąży lekarz dość szybko określił że to chłopiec. Obym się dowiedziała czegoś w końcu za tydzień. Zakupowo mam spokój -po pierwszym dziecku mam całą podstawę więc teraz czeka mnie głównie zakup kosmetyków i ewentualnie jakieś inne drobiazgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia_mi ja biorę ascofer 200 mg żelaz i nic mi nie jest biorę 3X2tabletki już od dwóch tygodni ale nie wiem czy wynik będzie lepszy bo dopiero na początku wrześni zrobię badania ;) . No i może zastanów się nad wizytą u tego lekarza skoro wiesz że usg robi źle i jest chamski to po co się denerwować może lepiej zapłacić i iść prywatnie bo źle zrobione usg będziesz musiała powtórzyć, po co się na darmo stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebel, tylko widzisz, ja na takiego "chama" trafiłąm będąc u lekarza prywatnie... Trzea po prostu wcześniej sprawdzać do kogo się idzie i tyle... Madzia_mi- masz rację, nie ma co się nimi przejmować :) Dziewczyny, kiedy idziecie na badanie z glukozą? Ja już dostałam na nie skierowanie, ale jak czytam to się robi dopiero po 24 tygodniu... Chyba więc nie ma sensu bym szła teraz, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×