Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Witam , Już jestem w domku, pogoda dopisała i jak na mnie do dużo pływałam a dzisiaj zrobiłam sobie z mężem spacer po lesie i teraz odpoczywamy :) miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia ja nadrabiam zaległości i właśnie wysłałam Ci zaproszenie na FB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) strasznie tu dziś cicho, aż tak dziwnie że tylko pół strony zapisane :P Mnie dziś niedziela zleciała na leniuchowaniu , tatuś w pracy a my z córcią same cały dzień :( Tak sobie przeglądam wózki i zobaczcie co znalazłam , to dopiero jest wyznanie :):):):):) http://tablica.pl/oferta/wozek-peg-perego-triplette-dla-trojaczkow-IDe20X.html Spokojnej nocki Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, nastawilam sie na nocne czytanie, a tutaj prawie nikogo nie bylo. Jak spedzilyscie ostani wakacyjny weekend? Kika79 masz racje trojaczki to jest wyzwanie. Widzialam takie wozki w sklepie, byl nawet dla czworaczkow. Rozmawialismy z mezem, ze taki "nagly" nadmiar szczescia potrafi odmienic codziennosc. A jak tam kwestia wozkow? Macie juz wybrane, zamowione lub kupione? Mamusie, ktore maja juz doswiadczenie w tym temacie prosze o cenne wskazowki na co nalezy zwracac uwage przy zakupie, co sie sprawdza itp. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Dobrej nocki i do jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja dziś na nogach od rana bo wkrótce siostra podrzuci 4 dzieci i będzie wesoło :D tak w ogóle to mam dzisiaj o 19tej wizytę u lekarza no i USG :) ciekawa jestem co tam słychać u mojego maluszka, mam nadzieję, że rośnie jak na drożdżach :) my weekend spędziliśmy na sprzątaniu, ale też byliśmy z psem nad wodą, wybiegu itp. Kika - no rzeczywiście wyzwanie, trojaczki to brzmi przerażająco, ale bliźniaki by były super :) ZUZIA_K - ja jestem jakaś niezdecydowana w kwestii wózków i ciągle mi coś fajnego przechodzi koło nosa... ostatnio też naprawdę świetny wózek 2w1 poszedł za 200zł, ale fakt faktem nie było mnie w domu więc nie mogłam do końca licytować, ciągle się zastanawiam czy kupować taki masywny z wielkimi kołami czy lżejszy z mniejszymi, nie znam się kompletnie na tym, poza tym wszystko pewnie zależy od terenu po którym się spaceruje, aktywności rodziców itp., czasem widzę, że ludzie sprzedają wózki naprawdę świetnych marek wózkowych i piszą, że używali np. tylko gondoli, a spacerówki nigdy i zastanawiam się -czemu? może stelaż i te wielkie koła się nie sprawdziły i kupili sobie lekką spacerówkę - lub odwrotnie... nie mam pojęcia na co postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przy okazji dziewczyny czy któraś z Was kupowała jeansy na allegro w ciemno - na oko? ja mam taki zamiar bo załamałam się ceną w H&M i mnie po prostu nie stać, w necie znalazłam różne jeansy za 38zł i zamierzam kupić, ale chciałam się poradzić jak dobrać rozmiar, pytałam sprzedawcy i napisał mi ze jeśli jestem w 4-5 miesiącu ciąży, to "L"-ki, jeżeli w 6-7, to raczej "M"-ki, tylko, że ja już sama nie wiem, w którym jestem miesiącu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. witam po tygodniowej przerwie. niestety w poniedziałek w pracy złapał mnie skurcz i wyladowałam w szpitalu. gdzie u nas nie było neta, wiec i rozszerzonego kontaktu ze swiatem. okazało sie ze mam kolke nerkowa i zapalenie pecherza moczowego :(. leżałam pięć dni, a gdy wyszłam lekarz nia dał mi nawet antybiotyku do domu, skonsultowałam sie ze swoim lekarzem i powiedział ze powinnam go przyjmowac min 7dni, a po przerwaniu juz nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego po przejrzeniu wynikow badan ktore mi tam robili powiedzial ze mialam je zle zrobione. na kontolnej wizycie u mojego lekarza wyszło mi ze mam złe ph 4,7 i dał mi takie czopki dopochwowe na zakwaszenie, poza tym z płopdem i dzidziusiem wszystko wporzadku, kopie niesamowicie, myślelismy ze dowiemy sie jaka jest płec ale niestety ułozylo sie posladkowo i nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze ktoras z was drogie mamusie wie cos na temat tych czopkow?, ile tzeba je przyjmowac, i czy biorac je mozna sie kochac czy raczej nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Hej, u nas był pracowity weekend -przemeblowanie a potem układanie na półkach. :) Nie nudziliśmy się -do tego jeszcze jedna partia przetworów zrobiona. :D Co do ubrań -to kupiłam sobie jeszcze jedne spodnie ciążowe -materiałowe eleganckie -rozm. M. Pozostałe spodnie jakie mam to dwie 36-tki -jedne dżinsy z H&M -a drugie beżowe materiałowe z C&A. Te z H&M są luźniejsze niż C&A. Co do wieku ciąży to chyba nam wychodzi już (termin mamy ten sam) początek 6 miesiąca. No ale miesiące miesiącami a rozmiary bywają różne. Liczy się też sam krój spodni. Goha, na czopkach się nie znam ale może gdybyś podała nazwę to coś udałoby się znaleźć w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane jak tam po weekendzie ?? Mamy koniec wakacji ,a ja z mężem 9-10-11 wrzesień ruszam nad morze do Krynicy Morskiej :) Jej już doczekać się nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamusie:) Brzydka pogoda od rana u nas:( Ledwo doczytałam zaległości, tak się rozpisałyście w sobotę:P elzuniaw1- L jest większa od M, więc chyba źle ci coś powiedzieli... hmm no i czekamy na wieści z USG:) Socjofobiqe-przepraszam ale nie doczytałam- bierzesz ślub? kiedy? Ja kupiłam getry ciążowe na allegro, bardzo fajne z pasem na brzuszek i co najważniejsze- nie prześwitują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- to złap troszkę jodu również dla nas:) My mamy troszkę za daleko- około 400km... a mój synek raczej nie lubi jeździć samochodem, bo boli mnie brzuch:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) - nie nie, dobrze napisali, chodzi o to, że jeśli jestem już w 6-7 miesiącu to mogę sobie kupić M, ale jeśli jestem dopiero w 4-5 to jest szansa, że jeszcze urosnę w biodrach i lepiej wtedy wziąć L, a ja jestem właśnie na pograniczu, bo jak m\pisała wcześniej koleżanka wychodzi, że zaczynam 6 miesiąc, więc sama nie wiem, który rozmiar wziąć, z tabelki rozmiarowej wychodzi mi właśnie pogranicze M iL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elżunia ja kupowałam w ciemno rybaczki i spódnicę ciążową, ale sprzedawca miał podane wymiary: w biodrach, w nogawkach, długości... pasuja idealnie i przechodziłam w nich całe lato. w h&m kupiłam spodnie za 49zzł i za 39 zł na początku lata, bo była przecena. co prawda leżały całe lato, ale teraz sie przydadzą ;) zuzia o wózkachjż były mega rozmowy. trudno powiedzieć w którym momencie :D bo tyle tych stron ;) goha ja ci nie pomogę, bo sie nie znam :( nam weekend minął aktywnie. wczoraj zakończyliśmy wielkim grillowaniem u moich rodziców :D dzieciaki wylatały sie po działce za wsze czasy, a na koniec nasz mała (pamietliwa bestia) powiedziała nam, ze obiecaliśmy jej pohuśtać sie na jej huśtawce po babci :D i nie było mowy o jeździe do domu, musieliśmy jechać na naszą działkę :D aaa, mój chlebek i smalec zrobiły wczoraj forrorę :) tak sie cieszę, goście dopieścili moje ego :D:D:D za 3 dni tesia rusza do przedszkola :) ciekawe jak sie zaadoptuje ;) z doświadczenia wiem jak to wygląda, wszak tyle dzieci sie przez moje "ręce" przewinęło :D więc... do tego ona jest taka delikatna... a te dzieci maja najtrudniej. ale mówię jej, ze ja idę do pracy, tata do pracy a ona do przedszkola. na razie sie cieszy. zobaczymy jak bedzie od czwartku :D ja właśnie jem śniadanko i popijam gorące kakao 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm dziewczynki ja już pogubiłam się w tych miesiącach- pomóżcie mi proszę:) 20 tc- to równo połowa, ciąża trwa 9m-cy, miesiąc ma 4 tygodnie, wychodzi, że... nie mam pojęcia do połowy stycznia zostało jeszcze 4,5 miesiąca. Czyli w którym jestem miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Edzia u ciebie trwa piąty miesiąc -trwa czyli jeszcze się nie skończył. Dlatego zgadzają się wyliczenia -zostało ci jeszcze 4,5 mies. Gdy skończy się 5 mies. to zaczyna lecieć 6 mies. czyli jest się w trakcie 6mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia ja licze od dnia ostatniej @ jesli miałam 17-tego to każdego 18-tego zaczynam nowy miesiąc. tak sobie założyłam, wiem, że ten ostatni potrwa o 4 dni dłużej. nie możesz zakłądać, ze miesiac trwa 4tyg, bo to miesiąc księżycowy tak trwa (i wg niego ciąża trwa 10 m-cy) ale wiadomo, że przyjęte jest, ze ciąża trwa 9 m-cy, a każdy miesiac ma różną ilość dni 30-31 (nie 28). wiec najbezpieczniej przyjąć dzień po dniu ostatniej @ za rozpoczynający nawy miesiac. ja 18 sierpnia zaczęłam 5 m-ac, a 18 września zacznę 6-ty ;) no a dziś zaczęłam 20tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm porąbane to troszkę:) heh, no ja dziś zaczęłam 20tc i bardzo się cieszę:) Dzidzia rano ok.6 szalała tak, że ucisnęła na pęcherz i myślałam że do toalety nie dojdę:) Uśmiech za to od rana miałam na buzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam A ja dziś zaczynam 22 tc. Ja liczę tak: teramin porodu mam na 10 stycznia, więc zawsze 11 dnia miesiaca zaczynam kolejny miesiąc ciąży, więc już za niecałe 2 tygodnie zaczynamy 6 miesiąc. Koleżanka się mnie ostatnio pyta w sklepie na kiedy mam termin a ja jej że już na przyszły rok, a ona na to, że to dopiero początek, a ja że nie bo już druga połowa i ona patrzy na mnie jak na nienormalną, a ja jej wyjaśniłam, że już za 4 miesiące Boże Narodzenie :-) no i stwierdziła ze faktycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja już w pracy po leniwym weekendzie dziś się anwet pocieszyłam, bo byślałam ze mam duży brzych a w innym dziale jak dziewczynie powiedziałam to się bardzo zdziwiła i że nic by nie zauważyła gdybym nie powiedziała co prawda przed ciążą nie miałam płąskiego więc może dlatego :) Miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Ja tam liczę od ostatniej miesiączki -więc dziś skończyłam 5mies. Zresztą liczenie liczeniem a natura i tak swoje wie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie liczę od ostatniej miesiączki bo w porównaniu z pierwszym usg była różnica ponad 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin, ja wiem, ze liczenie liczeniem, ale jak ci sie ktoś spyta w którym jesteś m-cu to fajnie wiedzieć :D czy to będzie liczone od dnia ostatniej @ czy też do dnia porodu (wstecz) to wsztko jedno. a że dzidzia wyjdzie kiedy jej sie zachce to wiadomo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw- ja dużo ubrań kupuję przez internet , zazwyczaj dobrze trafię ale zdarza się że czasem kupię coś za małego lub za dużego . Jeżeli chcesz się kierować rozmiarami to ważne jest oczywiście to jaki miałaś przed ciążą , ale nie polecam , najlepiej kierować się podanymi wymiarami , tym czy materiał się rozciąga . Pasy są zazwyczaj rozciągliwe, więc najważniejszy pomiar to biodra czy po prostu pod brzuchem , zmierz się w najszerszym miejscu . Co firma to ma swoją rozmiarówkę , idź do jakiegoś sklepu i po przymierzaj , zobaczysz w jakim fasonie czujesz się najlepiej a potem szukaj czegoś podobnego . Z H&M mam rybaczki i takie lniane w rozmiarze L , w tym momencie w biodrach są idealne ale na brzuchu zaczynają robić się ciasne , znowu też z H&M ma rybaczki takie dresowe w rozmiarze M i lecą mi na razie z tyłka , pas jest za szeroki , wiec może faktycznie coś jest w tym co Ci napisał ten facet. agniesiulka- Zuzia też w czwartek zaczyna przedszkole , jutro mamy dzień otwarty , ona też raczej z tych co dają się przestawiać niż same to robią z innymi dzieciakami ale może jakoś sobie poradzi . Na razie jest zachwycona i nie moze sie doczekać , dużo z nią rozmawiam , tłumaczę jak to będzie , pokazuję zdjecia ale wszystko wyjdzie w praniu:) Ja tygodnie i miesiące tez liczę od ostatniej @, jakoś takie logiczne mi się to wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki znalazłam coś takiego: 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tydzień, 2 miesiąc - 5-8 tydzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz Mi pomogło, choć wg mnie 2 sposób jest najbardziej wiarygodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia :) tak, tak planujemy zmienić stan ^^ Na razie czekam do 18. urodzin. Więc jeszcze w tym roku będzie ślub cywilny ( wiem, może to nie najlepszy pomysł będąc już w zaawansowanej ciąży.. ale jako małżeństwo to już będzie lepiej niż każde z osobna), a po urodzeniu maluszka ślub kościelny i chrzciny brzdąca. Któraś z Was kiedyś wrzuciła link do fajnej stronki tu fajnie i przejrzyście wypisane jest od kiedy do kiedy trwa każdy miesiąc ciąży http://dzieci.civ.pl/tygodnie-miesiace-ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×