Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Sparking mi osobiście też byłoby szkoda, ale moja mama powiedziała że kupi jak usłyszała że chcę kupić markowy używany więc w necie poczytałam pooglądałam i te dwa mi się spodobały ale na żywo jeszcze ich nie widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparking, na wypisie ze szpitala mam napisane w zaleceniach tylko "oszczędny tryb życia", mówiłam lekarzowi szpitalnemu że prowadzący nie chce mi dac zwolnienia, a on powiedział tylko żebym z nim porozmawiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - zwolnienie należy Ci się jak psu buda więc nie przejmuj się, idź i pogadaj z lekarzem, powiedz, że miałaś krwawienie, bóle itd., że pracujesz w takiej branży a nie innej i że po pobycie w szpitalu zalecono Ci odpoczynek! lekarz owszem może się bać dać zwolnienie gdy nie ma do niego wyraźnych podstaw ale wierz mi, że w tym przypadku są kto weźmie odpowiedzialność jeśli przez pracę, jej charakter, dojazdy, stres i zmęczenie stanie się coś dziecku?? ja przyjmuję, że jestem na przełomie 5/6 miesiąca, zaczynam 6, wolę liczyć miesiące księżycowe, na wszelki wypadek dopytam dziś lekarza jak to z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin oczywiście chodziło mi o czkawkę a nie kolkę :D ale jak już pisałam, od ciąży mam papkę w głowie. W sobotę wieszaliśmy z mężem zdjęcia na ścianie. On wiercił ja miałam trzymać odkurzacz. Już nie wspomnę że oczywiście z 2 min zastanawialam się jak się nazywa to urządzenie to jeszcze stoję z tą rurą i pytam męża dlaczego nie wierci to on na mnie patrzy i mówi: a może byś go włączyła? No ale takich akcji mam kilkadziesiąt dziennie. Nie wspomnę że codziennie mam manko w kasie :P Martini, porozmawiaj z tym lekarzem, a jak nie da zwolnienia to poproś o numer do lekarza na NFZ który nie będzie robił problemów. W sumie mu sie nie dziewię, kontrole z ZUS to nic przyjemnego, ale może Twoja sytuacja obecna zmieni jego nastawienie. Cama super że jedziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Mufi uśmiałam się nieśle po odkurzaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, brzuchalki juz pewnie spore :) nie było mnie dawno bo znów urlopowałam u rodziców, ale u mnie wszystko dobrze poza tym że dziś rano leciała mi krew z nosa przez chwile, nie wiem od czego to się ma w pierwszej ciąży często tak miałam a teraz to pierwszy raz, a i coś mi się zrobiło na dziąsle, strasznie boli myslalam ze może usemka mi idzie bo to w tym miejscu boli ale dziś zaczęłam tam zaglądać z lusterkiem i mam jakąś taką dziwną "dziurę" w tym dziąśle nie mam pojęcia od czego ale od razu zapisałam się do stomatologa wiec do środy rano muszę wytrzymać. a tak wogóle to bylismy w sobotę na weselu i bawiłam się super, naprawdę byliśmy gdzieś do 3 w nocy i ja bardzo dużo tańczyłam, oczywiście odpoczywałam co chwile ale i tak było super mimo mojego brzucha który w sukience wyglądał naprawdę ogromnie. nie ma to jak trochę się rozerwać, kto może oczywiście.. ale wróciłam do domu i nie zapowiada się w najbliższym czasie żaden wyjazd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oczywiście nie dam rady Was nadrobić,tzn wpisów więc nie komentuję tego co było, ale z odkurzacza też się uśmiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby, oby za godzinę lecę na wizytę, dam Wam znać co i jak, może położna coś pomoże i mu przetłumaczy bo fajna babka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini,trzymam kciuki!! Sparking, zakochałam się w tym wózku, jest cudny... Szkoda,że nie ma skrętnych kół.... :/ U mnie narazie wiodą prym mutsy transporter i i'coo peak ale to wszystko się może zmienić... :) Mufi, opowieść z odkurzaczem super... Ja też mam podobne historie ;P Mąż to sie ze mnie smieje, że dziecko mi ineligencje zabiera i do brzucha gada, by cos jednak Mamusi zostawilo...;P Madziatek, mnie prze pierwsze 4 miesiące ciąży o chwile krew z nosa leciała... Lekarz zalecił rutinoscorbin... Przestało na szczęście! Idę gotować obiad, dziś planuję zupę-krem brokułową i mielone ;P A Wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w pracy ale u teściowej zamówiłam zupkę zacierkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj wieczorem ugotowałam sobie rosół:) W niedzielę robiłam obiad tylko jednodaniowy i brakowało mi tego rosołku - kiedyś go nie znosiłam, a w ciąży mogłabym go jeść codziennie:). Ja też, jak mam ochotę na coś, co długo się gotuje, albo czego po prostu sama zrobić nie umiem, to piszę sms do mamy - mieszka 5 min drogi od mojej pracy, więc ostatnio często jestem u niej gościem:) Ostatnio robiła dla mnie gołąbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia_w na razie nie zaprzątamy sobie głowy wszystkim. Jest dobrze tak jak jest. Ja mieszkam z rodzicami. On w wynajętym mieszkanku jakieś 10min drogi ode mnie. Całe dnie spędzamy razem. Jak nie ja u niego to on u mnie. Trochę nie za fajnie, że nie możemy gotować tylko dla siebie, spać w jednym łóżku itp. Ale niestety wolę jak jest tak jak jest. Chyba, że zdecyduje się na to, że zamieszkam z nim, a on zmieni pracę bo z tej nie urobi na wszystko. Więc wolę osobne noce i widzenie się codziennie, niż mieszkać niby razem i widzieć go na weekendy jak wróci z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking, z rosołem mam tak samo - do tej pory mógł nie istnieć a teraz mogłabym go jeść co kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilcia_w
Martini trzymam kciuki. Madziatek kupowałaś jakaś sukienkę nową czy zmieściłaś się w coś co miałaś, szukam sukienki na wesele dlatego podpytuje. Cama maluch słabo dal się zmierzyć ale mam coś napisane że 13cm a waga spora, 347g. Nie wiem ile powinno być tak wzorcowo ale jakoś tak dużo mi się wydaje na te 13cm. Co do tej Krynicy widzę że jednak ciągniesz w moje strony ;) No i powiedz czemu ta wizyta tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia_w mój maluszek ma niecałe 12 cm w waży 290g - lekarz powiedział,że wszystko jest w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia_w to zależy jakie masz symbole przy wymiarach, ja też na początku myślałam o długości, okazało się że to obwód brzuszka :) wygoogluj i dowiesz się,np. wyniki usg jak odczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ! nie było mnie kilka dni ... wylądowałam w szpitalu z kolką nerkową. na szczęście dzidzi nic nie jest i mi się również polepszyło. nie życzę nikomu takiego bólu :( pozdrawiam was serdecznie ;* buziaki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilcia_w
Martini i Sparking dzięki za podpowiedz Glorias obyś już do porodu nie musiała tam wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini dobrze, zę dałaś znać, tak sie o ciebie martwiłam. jeśli chodzi o lekarza, to czy ty chodzisz na nfz? możesz go poprosić o zaswiadczenie, w którym przyjmie odpowiedzialność za to co sie moze stać z dzidziusiem, szczególnie, ze krwawiłaś. powiedz mu jeszcze, ze sie bardzo źle czujesz. ja tak wywalczyłam operację u mężą, zażądałam u lekarza oświadczenia, że odmawia przyjęcia męża na oddział i przejmuje wszelka odpowiedzialność za to co sie stanie, jak mąż wyjdzie ze szpitala. oczywiście nie napisał, oburzył się, ale ja byłam tak zdeterminowana, że nie popóściłam. poszłam do ordynatora i miejsce znalazło sie w szpitalu od reki i operacje miał zrobioną w tym samym dniu przez tego właśnie oburzonego lekarza. ale tak sie bał, ze zrobił męża na cacy :) zreszta gdzieś tam wspomniałam mu też o tv :) jeśli lekarz wystawia l4 ciążowe (szczególnie po krwawieniu i wizycie w szpitalu) to nie ma co sie obawiać o kontrolę z zus. co to za bzdura. przecież wpisze ci w kartę, ze krwawiłaś, byłaś hospitalizowana, wiec nawet jak przyjdą i zobaczą w jego notatki, to uzasadnienie będzie. zuzia dzieki za wklejenie mojego linka, już chciałam odpisywać. aniela - do lekarza. mój gin najpierw kazał mi iść do rodzinnego, a potem jak mu powiedziałam, ze to tylko mocne przeziębienie to dał ta rozpiskę. napisał mi też, że mam iść najpierw do lekarza, bo moze być potrzebny antybiotyk. i że mam z nim skonsultować ewentualne leki. więc szoruj do rodzinnego, może najlepiej jeszcze dziś. sparking dostaniesz zaraz po łapach za wypisywanie tu informacji o rosołku :P to moja ulubiona, najkochańsza zupka! i mimo, ze właśnie zjadłam naleśniki, które pierwszy raz zrobiłam na zakwasie, to rosołek bym wpałaszowała! a tu ani mięsa, ani włoszczyzny w lodówce nie mam :( pewnie jak wieczorem wybyję na miasto to sie zaopatrzę i jeszcze dziś nagotuję :P:D co do wózków to ja kolejny raz odradzę wózek bez skrętnych kół, tym bardziej, ze za 1200zł mozna juz naprawdę fajny ze skrętnymi kupić. naprawdę dziewczyny jest ogromna różnica. szczególnie jak obciażycie wózek 6-10kg brzdącem i zakupami to docenicie fakt, ze nie musicie wózka "podbijać" za każdym razem, gdy chcecie lekko czy mocniej skręcić, zawrócić czy przejechac miedzy regałami w sklepie. ale to moje zdanie. miałam okazje prowadziś taki i taki wózek z pełnym balastem i wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glorias - ja rowniez zycze Tobie, wszystkim mamusiom i sobie,zeby szpital odwiedzic juz tylko w dniu porodu. Martini - powodzenia na wizycie. Trzymam kciuki, zeby gin nie robił problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski, co do wuzkow to tez radze wybierac takie ze obrotowymi kolami, mialam predzej dla mojej corki X-lander byl super, wtedy nie bylo az takiego wyboru a teraz pelno tego, Mnie wczoraj caly dzien maluszek kopal i sie strasznie wiercil i uciskal na pecherz, oczywiscie sie z tego ciesze, ciekawe kto tam zamieszkuje za tydzien wizyta zobaczymy... A na obiadek mialam klopsiki mielone w sosie smietankowym, [link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu3urufuz6x.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilcia_w juak to wcześnie wizyta/ ostatnią miałam 17 sierpnia kolejna jest na 14 września 4 tygodnie póżniej :)a mój maluszek ma 13 cm i waga 220 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już chcę moją wizytę..... a tu jeszcze tylko godzin i dzieciaki siostry na głowie :D już lekki stresik występuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilcia_w
Cama już rozumiem, Ty mówisz o zwykłej wizycie bez usg. Ja mam tak że jak chodzę na wizyty to od razy mi USG robi, dlatego tylko raz w miesiącu do lekarza chodzę. Czyli widzisz chyba za mocno tuczę mojego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia_w widzisz każdy maluch w swoim tępie nabiera masy :) no mi na wizycie nie robia usg dopiero się umawiam na Usg w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po wizycie dostanę zwolnienie ale w środę bo dzisiaj jeszcze mam aktualne zaniepokoiły mnie wyniki morfologii i moczu,po raz koljny mam za niskie lub za wysokie wartości a lekarz mówi że są ok, wiecie może jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×