Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Fasolka 99
Mufi nie myśl sobie że jak się urodzi to przestaniesz się martwić :) dopiero będziesz wiścieć nad łóżeczkiem i przezywać czy dobrze oddycha że ma jakieś krostki lub jeszcze cos innego i dalej tu bedziemy pisać co jest normalne a z czym pędzić od razu do pediatry :) Gapp witamy :) ja już mam trochę rzeczy dla malucha , kupuję bo w ten sposób rozkładam koszty w czasie a nie wydatek na jeden raz , posiadam już łóźeczko, materac, ręczniki , kocyk , sporo ciuchów, kombinezon , trochę akcesoriów , pieluchy tetrowe itp a wczoraj wypatrzyłam ładny komplet pościeli i czekam na wypłatę do 10 by dokonać transakcji :) zawsze to mnie potem do ogarnięcia a widzę po sobie że coraz trudniej ganiać po sklepach bo już zadyszka a jeszcze jak się pogoda zrobi typowo jesienna i plucha to już nie bezie się chcialo wychodzić tylko sie w domu zaszyję z kakaem :) nie wierzę w zabobony i organizuję wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów to ja się chcę wyrobić do połowy listopada a już na pewno do końca. Bo tak sobie myślę, że po pierwsze nigdy nie wiadomo czy dziecko nie zechce jednak przyjść na świat szybciej niż się wszyscy spodziewamy (oczywiście nikomu tego nie życzę, ale cóż życie bywa przewrotne- przykład siostra Gapp) po drugie jak sobie pomyślę jak co roku ludzie chodzą po mieście w przedświątecznym szale to wolę tego uniknąć a po trzecie myślę, że może być mi już po prostu ciężko, a do tego zima, śnieg i grube płaszcze.. Przyznam szczerze, że nie czytałam wszystkich stron tego tematu, bo trochę ich naprodukowałyście :) Więc ominęła mnie dyskusja nt wózków. Już miałam taki mętlik w głowie od wybierania (łącznie z płaczem) , że stwierdziłam, że już dalej nie szukam i kupię ten http://allegro.pl/3w1-fyn-4ds-jedo-2011-fotel-jedo-akcesoria-i1839050878.html koloru jeszcze nie wybrałam. Mam nadzieję, że to będzie udany zakup. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell ja również wybrałam firmę jedo tylko zdecydowałam się na model vedi. Ostatnio jak szłam na pociag w Warszawie to widziałam dzidzię w jedo FYN kolor 187, wózek wyglądał przecudnie a dziewczyna prowadziła go jedną ręką co świadczy o jego łatwości i lekkości w prowadzeniu. Bardzo podoba mi się ich kolorystyka, nigdy nie przepadałam za wzorkami a oni mają takie nie nachalne, fajne. Będę się decydować na jakiś ciemniejszy kolor , podobają mi się te czarne lub szare z dodatkiem zielonego, albo brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
Lisabell wózek świetny, dla mnie jednak cena 1700 to już trochę dużo ale jeśli ty maz takie możliwości to wózek super , mi się podoba kolorystyka 185 bo lubie zielony :) kolor ,ja mam nadzieję zamknąć się w kwocie 1100 no i dziadkowie zaproponowali że kupią dla wnuka tylko mam coś wybrać i tez nie chcę nikogo naciągać bo czasy ciężkie , waham się pomiędzy http://www.daadaa.pl/wozek-wielofunkcyjny-dla-dziecka-boston-mikado-p-424.html w kolorze agavo w okolicznym sklepie opcja 3w1 w cenie 1050 lub model trochę droższy http://littlebaby.pl/pl/tako-warrior-minerals-wozek-gleboko-spacerowy-3w1-najnowsza-kolekcja-wszystkie-kolory.html?partner=4321wzór 9 lub 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do siostry rodziła w 32 tygodniu (podejrzewa że może 33 bo miała głupią sytuację- wpadka przy zmianie środków, trochę problemów itp) mały dostał 9 w Apgar'ze, podłączony pod tlen tylko po to by mieć pewność że jest ok:) wiadomo w szpitalu musiał zostać bo wypuszczają dopiero powyżej 2-2,5 kg wagi:) ale tak jest super, ładnie się rozwija, goni rówieśników:) Siostrze krótko po urodzeniu wyszło że ma infekcję- być może to wywołało wcześniejszy poród ale niby była lekka itp więc nie wiedzą. Wiadomo że z Małym cały czas było ok:) a ona czuła skurcze tzn wie to z perspektywy czasu; mówi że tak jak bóle miesiączkowe i że jakbym tak miała to lepiej pojechać do lekarki a że mam ten komfort chodząc prywatnie że mogę zadzwonić i pojechać albo do niej do szpitala albo do gabinetu to jestem w miarę spokojna:P mam tez Ciotkę która rodziła tak jakoś jak my jesteśmy i z Małym tez wszystko ok więc w sumie jestem optymistyczna:) problemy były na początku a teraz jest ok:) nawet że cukier mam na górnej granicy po obciążeniu glukozą ale będę niedługo powtarzać badania i wierzę że będzie ok:) ogólnie jedno co Wam powiem to dużo spokoju i optymizmu- to najpiękniejszy okres w życiu- wiem co mówię bo przeleżałam dwa miesiące i na prawdę teraz się cieszę z każdego dnia, staram się żyć normalnie- w sumie to sprzątam nawet więcej niż normalnie:P My w sumie mamy wybrane łóżeczko, materac, wózek- o dziwo się udało bo mega problem mieliśmy z wyborem ale sprawa się rozwiązała:) no i wózek kupujemy w listopadzie bo potem może nie być- uroki kolekcji 2011 ;) resztę pewnie w grudniu bo łóżeczko mówią że powinno wywietrzeć:) została do wybrania pościel w sumie i takie pierdołki jak ubranka, kocyki, kosmetyki itp ale sądzę że to 1-2 wyprawy do sklepu bo obie Babcie dbają żeby wnuczka miała wszystko;) butelki na allegro, laktator kupię w razie potrzeby na początek mogę wziąć od siostry a nie wiadomo czy się przyda:) A na tabelkę poproszę namiar;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl 👄 witaj gapp 🖐️ lisabel wózeczek fajny. jeśli nie zdecydowałaś sie jeszcze na kolor to ja ci podsunę pewne myśli. otóż odradziłabym ci kolor żółty i zielony - nawet jeśli są to tylko wstawki, bo nie opędzisz sie latem od robactwa. widziałam kiedyś na takim zielonym wózeczku miliony czarnych robaków i mamę, która próbowała to wszystko odgonić. mi bardzo podobają sie wózki jasne, ale bratowa kupiła jasno beżowy z pięknym wzorem błekitnym i powiedziała, ze drugi raz juz by tego błędu nie popełniła, bo co chwilę musi prać. szczególnie spacerówkę, kiedy już dziecko siedzi i zajada lub piej samodzielnie :) można sie domyśleć jak to wtedy wyglada :) mufi kochana, jeśli czujesz słabsze ruchy to zjedz najpierw coś słodkiego - np. czekoladę, kakao, mocno posłodzoną herabtę. jeśli dzidzia sie nie ruszy to jedź do szpitala. czasem pomaga ciepła kąpiel. jednak myślę, ze szybciej wciągnąć coś słodkiego i połozyć się w pozycji niewygodnej dla dziecka (u mnie to akurat na wznak) i zaczekać na aktywność. fakt, że czasem dzieciątko jest bardziej ospałe i leniwe, ale może też to świadczyć o czymś złym, więc jeśli sie to utrzymuje dłuzej to koniecznie wizyta u lekarza. sama miałam 2 dni (nie pod rząd) takie ze słabiej odczuwalnymi ruchami. wtedy byłam bardzo czujna. ale gdyby te ruchy były słabe pod rząd 2 dni to bym pojechała na IP. teraz synuś mi daje nieźle popalić. za tydzień idę na dodatkową wizytę u gina (zalecenie ze szpitala) więc zapytam sie go, czy nie prowadzić 3 razy dziennie karty ruchów synka. po prostu zapisywać pierwsze 10 ruchów od godz 9 (do której sie je nazbiera), potem od 14, i od 20. myślę, że dałoby to dokłądny obraz ruchliwości i nie zastanawiałabym się, czy dziś sie mniej rusza, bo było by widać, że np te 10 ruchów o każdej godzinie wykonywał w ciągu 10-30 minut (czy godziny). ale musze to z ginem skonsultować, czy dobrze to zrozumiałam, bo szkoły są różne w tej kwestii. ok, lecę kapcie kupić małej i latarkę z księżniczkami (stwierdziła, ze ciemno jest jak z tatusiem jeździ do p-la :D myślę, ze nie będzie sie też buntować że ja wozi do innych sal). no oczywiście na allegro lecę :D szkoda, zę bułeczek z mojej ulubionej piekarni tam nie sprzedają :D:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka Do mnie ten drugi nie przemawia bo widziałam co prawda tylko jeden wózek głęboko- spacerowy ale bardzo mi się nie podobało to że była to spacerówka z pasami w środku do której była wkładka z gondolą. Nie wiem czy to jasno opisałam ale wg mnie to nie dobre dla małego kręgosłupa bo jednak nie jest to do końca proste i sztywne na dziurach. Wolałabym uniknąć tego że będę wychodzić z Maluchem który będzie niezadowolony i będzie mi płakał jak pojadę po dziurach a nie czarujmy się dziur "to Ci u nas dostatek" gdziekolwiek mieszkasz;) W tej cenie moja siostra ma Kaps3 model Jazz albo nam proponowali jeszcze Solarisa (oba osobno gondola osobno spacerówka) niby ma lepszą amortyzację. Sami wybraliśmy X-Lander'a XA bo w rodzinie jest ten wózek i "kręci drugie dziecko" bez żadnych śladów użytkowania:) chcemy mieć dwójkę więc dla nas to wersja super:) trochę droższa ale wytrzymałość, amortyzacja i dużo innych plusów nas przekonało choć kolory są nie do końca super to wygoda i bezpieczeństwo dziecka dla mnie są najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapp dzięki, dajesz nadzieję, ze przedwczesny poród moze być szczęśliwy. fasolka, masz rację jak sie dzidzia urodzi to dopiero wisimy na łóżeczkach :D i tak chyba do końca życia człowiek sie martwi o swoje dziecko, czy szkołę skończy, czy nie zrobi czegoś głupiego, czy nie wpadnie w złe towarzystwo, czy dobrze wybierze partnera życiowego, czy będzie miał pracę... ale pofrunęłam nie? :D:D:D ale pewnie nim sie obejrzymy, a nasze bąbelki będą wyprawiać 18-tki :D moja tesia już niedługo kończy 4 lata. kiedy to zleciało???? nie wiem, chodzi do przedszkola, a za 3 lata do szkoły!!! potem kolejne 3 lata i komunia, kolejne 3 lata i gimnazjum, kolejne 3 i liceum, no i mam nadzieję, ze po kolejnych 3 jakieś studia :) jak ona będzie kończyć pewne etapy to braciszek będzie rozpoczynał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki :) u nas od rana ładna pogoda :) nawet cieplutko poszłabym na długi spacer ,ale samej się nie chce :( a co pozatym :) Maluszek wczoraj kopniaczki mamusi dawał jak naleśniczki smażyła dla męża :) potem cisza była i wieczorkiem kilka kopniaczków ... coraz gorzej nam się śpi :( nie wiem czy to wina łóżka ?? szwagier przyszły kończy już remontować nam pokoik w którym bedziemy mieszkac z naszym dzidziusiem ... bardzo się ciesze z tego powodu :) ścianki malujemy Duluźem kolor biała czekolada :) mam nadzieje ,że ładnie bedzie wygladać na scianie :) z 30 min. temu oglądałam ciekawy program "Ciąża z zaskoczenia " bardzo ciekawy ... było to o kobietach które nawet nie wiedziały ,ze są w ciązy dopiero w dniu porodu wielkie zdziwienie ,że skurcze ,ból pleców itp jedne myślały ,że umierają itp.. jedna nawet do toalety urodziła synka ... szok jak to można nawet nie wiedzieć ,że jest się w ciąży... widać są i takie przypadki.... A co u was dziewczynki ??:) WITAM NOWE FORUMOWICZKI STYCZNIÓWKI 2012!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki czy u was po bokach brzuszka tez wysypały sie krostki ?? na twarzy mi wyszły na czole i przy ustach jakbym po raz kolejny była w okresie dojrzewania szok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny , mam pytanko do tych, które biorą tardyferon lub inne tabletki żelaza, jakie oprócz tego bierzecie witaminy? staram się ustalić bezpieczną dawkę żelaza bo chcę zmienić witaminy na inne i one będą mieć wyższą dawkę żelaza niż te, które mam teraz, wizytę u gina mam dopiero z końcem miesiąca a chodzi mi konkretnie o to żeby zmienić witaminy na takie które mają kompleks witamin z grupy B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 nie pomogę bo oprócz tardyferonu biorę tylko aspargin a tam nie ma żelaza tylko potas i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelkę zaraz poszukam i wkleję ostatnią najbardziej aktualną. Właśnie wstałam z porannej drzemki taka jestem ciągle zmęczona, że szok. Wczoraj nie czułam ruchów długo pomimo spaceru, zjedzenia całej czekolady, dopiero po wieczornej kąpieli się odezwał ale bardzo słabiutko, nie tak jak zawsze więc zaczęłam się martwić. Dziś jest już lepiej, zaraz wypiję kakao i się trochę pobawimy (mam nadzieję) w przepychanki. Macie rację jak się urodzi to dopiero będzie. Ja na pewno będę jedną z tych co to wiszą nad łóżeczkiem i sprawdzają czy oddycha, ale jak będę już je widzieć to będzie to inny strach. Wizytę mam dopiero 28 października więc bardzo odległy termin. Co do wyprawki to powiem Wam że też niewiele mam, kilka kosmetyków ze szkoły rodzenia, ubranka co mi teściowa kupiła, kombinezon od mamy i kocyk. Mieliśmy trochę wydatków ostatnio więc jakoś tak odkładamy zakupy na później. Łóżeczko już wybrałam więc wystarczy zamówić z allegro, a resztę to kupimy na jednej wizycie w hurtowni. Resztę kupię na allegro co będzie brakowało. Pokoik dla dziecka dalej jest gabinetem męża, ale chyba zostawię to tak do wiosny, w końcu i tak nie będziemy go potrzebowali. Pomalowany jest już od roku na niebiesko więc ten problem mamy z głowy. Cama ja mam salon pomalowany białą czekoladą i to jest kolor z którego jestem najbardziej zadowolona. Bl ile bierzesz dziennie asparginu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi ooo naprawdę ?? właśnie nam tez się podobał ten kolorek i mam nadzieje ,że ładnie bedzie wyglądał w pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? wiosna7575____30______02.01_____Szczecin________? kika79________ 32_____ 03.01_____ Rzeszów________dziewczynka Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______dziewczynk a martini657_____23_____03.01______Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____04.01____ Warszawa_______ dziewczynka inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? elzuniaw1______28_____04.01_____Kraków_____niespodzianka spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin_________dziewczyn ka moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______chłopiec kizia__mizia___ 25_____ 07.01_____ Wrocław_______ Dziewczynka Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ Chłopczyk Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ Chłopczyk Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłop czyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____Oświęcim___chłopak goha24 _______24______14.01_______lubelskie______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________chłopak Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____16.01______ Wrocław_______ chłopczyk i dziewczynka. -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_______chłopczyk Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie zoooja________23_____22.01______podkarpackie____dziewczyn ka agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01_______Konst-Jeziorna_chłopczy k Glorias________24_____22.01_______Gliwice_________? Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____ Dziewczynka Natalucha_____ 22_____ 23.01_______trójmiasto _____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy ________dziewczynka monia_aa______23_____26.01_______wlkp__________synek Mikołaj bl_____________27_____26.01______ok 50 km od Warszawy__? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? JulkaZ________23_______30.01_________Włocławek_____Chł opiec mon1czka25____28______31.01_______Ostrowiec Św._______? wpisujemy się w kolejności terminu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell ja jestem zdecydowana na ten sam wózek, czytałam o nich dużo pozytywnych opinii i słyszałam od koleżanek że to bardzo dobry wózek. Nie zdecydowałam jeszcze jaki kolor, ale ja będę zamawiała dopiero pod koniec listopada, ogólnie ze wszystkimi zakupami wstrzymam się do listopada, początku grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi aspargin miałam brać 2 tabletki 2 razy dziennie, tak brałam przez tydzień póżniej brałam już tylko 2 tableki dziennie - ale to tylko mój wymysł bo nie lubię brać tabletek, dzisiaj idę na wizytę aby obejrzał moje wyniki badań krwi i moczu oraz usg zobaczymy co powie i jak dalej będę miała brać te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Gapp, ja też jestem tutaj nowa i jak narazie mam kupione tylko parę ubranek, ale do końca listopada chcę mieć całą wyprawkę z tych samych powodów co wymieniła Isabell a co do tardyferonu, to też mam pytanie, bo na ulotce pisze że zawiera on kwas foliowy. I teraz zastanawiam się bo ja i tak zażywam dalej kwas foliowy Folik, i czy to nie za dużo będzie kwasu foliowego? Wizytę mam za 2 tyg, ale może wy coś poradzicie? jak narazie to biorę tabletki mumomega, witaminę c i teraz tardyferon, a kwas foliowy chyba narzie sobie podaruję. I tak czuje się jak lekomanka:) a co do spania to najlepiej mi się śpi na wznak i na lewym boku, na prawym strasznie mnie kopie mam takie głupie pytanie:) często chodzicie do łazienki na kupę? bo ja to tak raz na tydzień lub nawet rzadziej. Zastanawiam się czy to normalne bo waga strasznie szybko mi rośnie. dzisiaj po raz pierwszy rano bolał mnie brzuch, nie wiem czy to od tego tardyferonu czy to od tego co wczoraj naczytałam się o waszych skurczach. Im więcej się czyta tym większy ma sie mętlik w głowie:( Teraz jest ok, a może to twardnienie brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dopisuję się do tabelki:) dużo nas tu termin 10 styczeń, chłopczyk, prawdopodobnie Kubuś, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smeffetka ja tez bardzo mało robie to "drugie "w w c.. i tez waga sobie rośnie .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smeffetka raz na tydzień to bardzo rzadko, pewnie dlatego bolał Cie brzuch, ja robię raz na dwa dni. Pij dużo wody, jedz śliwko suszone, jedz jabłka. A mówiłaś o tym lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerffetka ja też brałam dodatkowo folik ale już mi się skończył i nie dokupywałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl nasze gondole i spacerówki będą takie same tylko rama i kółka przednie delikatnie się będą różnić. Pani w sklepie powiedziała, że to właściwie kosmetyczne różnice są. :) Miałam okazję widzieć Twój wózek w sklepie, dobrze się prowadził, mężowi mojemu się podobał. Agniesilka co do kolorów to podobają mi się szare z jakimiś jaskrawymi wstawkami właśnie np. zielone, ale tych wstawek jest ledwo ledwo co w tym modelu, więc mam nadzieję, że nie będzie źle z owadami. Bardzo podoba mi się też beżowy i do tego beżowa rama. Pani w sklepie twierdzi, że nie ma się co bać jasnych kolorów, bo to podobno zależy od materiału z jakiego jest wózek zrobiony i niby te jedo fyn ją pod tym względem bezpieczne czyt. nie brudzą się łatwo. Ale jestem dość sceptycznie nastawiona do tej teorii, a maż jeszcze bardziej. Fasolka Jeżeli chodzi o tako warrior to miałam okazję się nim przejechać po sklepie. Wrażenia super. Leciutko się prowadził, kolor miał szary z delikatnymi zielonymi wstawkami bardzo mi się podobał sprzedawca wychwalał, pokazywał jak się fajnie składa. I był gotowy nawet mi pokazać jak się dobrze do samochodu mieści ( a dla mnie to ważne). Twierdził, że jemu problemu mieścił się do toyoty yaris! No mało nie kupiłam. Po czym mąż powiedział, że to chyba trzeba poprzeglądać inne, porównać itp. itd. I wtedy się zaczęło. Znalazłam taką stronkę ( tylko uprzedzam jak ktoś już jest przekonany do wyboru to nie oglądać tej strony i brać i nie mieszać sobie w głowie) http://cokupic.pl/Wozki-i-akcesoria-Wozki-wielofunkcyjne No i tamten ranking ostatecznie mnie przekonał. Także z tych dwóch wymienionych przez Ciebie wybrałabym Mikado Boston. A co do ceny to w sklepie gdzie ten tako warrior kosztował 1400 zł, a moje jedo fyn widziałam nawet za 1530 na allegro. Więc juz mała różnica. Na początku to wogóle chciałam kupić używany wózek, ale jak sobie pomyślałam, że mam za używanego x-landera zapłacić 1000 zł i brać to co akurat jest to stwierdziłam, że trudno zapłacę więcej, ale będę miała taki jak sobie wybiorę i na gwarancji. A jedno jest pewne wybór firmy i modelu to cholernie trudna sprawa :) Cama 85 ja krostek na brzuchu nie mam, a na twarzy mam różne atrakcje, ale miałam tak tez przed ciążą, więc nie jestem dobrym modelem porównawczym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell no mnie się zrobiły krostki chyba od hormonów... a na twarzy juz dawno nic nie miałą a tu prosze wyskoczyły sobie paskudy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabletek: Centrum Materna z DHA, Magne B6 (magnez, witamina b6- brałam Aspargin ale na początku po nim miałam mdłości więc lekarka zmieniła mi na to bo podobny skład a są w takiej słodkiej otoczce i łatwo przechodzą:) Urosept (kamica nerkowa) Biofer folik (żelazo+ kwas foliowy) Witamina C, Provag ochronnie żeby nie było żadnej infekcji układu moczowo-płciowego:) Chodzenie do ubikacji uzależnione jest m.in. od żelaza- jak go mało to chodzisz rzadko, no i pozycja spania jeśli śpisz na wznak to pewnie tam jest przyczyna;) wyczytałam w książce że spanie na wznak ma dwa minusy- bóle kręgosłupa i zaparcia po prostu nasze Maludy leżą albo na jelitach albo na mięśniach kręgosłupa i stąd bóle:) A na brak ruchów polecam robić kocie grzbiety- moja mama w ciąży w 9 miesiącu przez pół dnia nie czuła ruchów i się bała powiedziała tacie a on przytomny kazał jej poćwiczyć i od razu brat się obudził i się zaczął ruszać:) pamiętajcie że ćwiczenia można robić ale nie forsując się jeśli z ciążą jest ok jeśli są lub były problemy lepiej zapytać lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bl no ja właśnie też biorę 2 tabletki dziennie, bo boję się tego potasu. Zobaczę co mi kardiolog powie, wtedy ewentualnie zwiększę dawkę. smeffetka to nie jest głupie pytanie, raz w tygodniu to bardzo rzadko, czy wiąże się to z zatwardzeniem? Ja jem bardzo dużo jabłek i grefrutów te owoce są rewelacyjne na przemianę materii i czasem chodzę nawet 3 razy dziennie. Twój ból brzucha właśnie może być spowodowany zastojami. Zdrowy człowiek powinien korzystać z toalety raz dziennie. Preparaty z żelazem też niekorzystnie wypływają, więc warto żebyś troszkę zróżnicowała swoją dietę - jesz zupy? pijesz dużo? Co do kwasu foliowego to ja na Twoim miejscu też bym zrezygnowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell skoro podoba Ci się X-lander to czemu nie? obecnie model 2011 kosztuje około 1550-1650 zł w tym już przesyłka a to już nie duża różnica może warto dołożyć tę stówę skoro myślałaś o używanym? na allegro są zestawy spacerówka 2011 a gondola 2009 lub 2010 oczywiście nowe około 1300... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama teraz doczytała o twojej wysypce. ja nie mam. ale ponoć w ciąży może się to zdarzyć. smeffetka pytanie nie jest głupie :) jednak raz na tydzień to bardzo mało, wg mnie za mało. skonsultuj to z lekarzem, ale chyba norma to 1-2 dni. jedz pieczywo pełnoziarniste, suszone śliwki (ale najlepiej jak je wieczorem zalejesz ciepłą -nie gorącą- wodą i odczekasz do rana, potem wypij wodę i zjedz śliwki), tak samo można robić z miodem, zalać go wieczorem letnią wodą i wypić rano. ogólnie jedz duzo owoców i warzyw, pij maślankę, kefirek i takie tam, no i możesz też pić pół szklanki dziennie soku z kapusty kiszonej. są nawet takie soczki w butelkach w sklepach spożywczych. nie chcę cię straszyć, ale po porodzie nie puszczą cię do domu, jesli nie zrobisz stolca w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×