Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Tojah bardzo Cie prosze, jakbys mogła wkleić ze dwa linki z allegro który nawilżacz bys kupiła. Bardzo będe Ci wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion- my mamy taki , chyba jeden z najprostszych http://allegro.pl/inhalator-soho-speedy-nebulizator-netjet-tanio-i2848873203.html Firma Soho ma różne rodzaje inhalatorów, ten ma w zestawie dwie maseczki- dla dorosłych i dzieci , końcówki do gardła i do nosa. Jak się chce kupić już taki porządny, do podawania leków to ważne są te wszystkie parametry- rozbijanie cząstek itp- trzeba o tym poczytać, fajnie jak jest cichy i do pracy ciągłej - jak się ma np dwójkę chorych dzieci to jedno po drugim może się inhalować , choć każdy członek rodziny powinien mieć swoją maseczkę. Znajomi po kupili te Lidlowskie i sobie chwalą . U nas też do inhalacji stosujemy sól fizjologiczną i super rozrzedza wydzielinę czy przetyka nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojahowa
dziewczyny, nie mogę wysłać posta.. od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojahowa
o.... poszło..no to wkleję swojego.. ale widze,ze Kika już wszystko napisała! Niech żyje SOHO! hihih Siedzę z farbą na głowie, pierniki upieczone, zatem moge Wam napisac. 0 Kushion, moge polecić tylko ten ,który mam, innych nie znam.Soho Speedy. Pani w aptece nam taki poleciła, nie był najdrozszy,nie był najtańszy,ale powiedziała,ze swoją rolę spełni dobrze i nie ma sensu kupować wybajerzonych. Opinie nasz ma bardzo pozytywne, szybko rozprawia się z płynem i to jest duży plus,bo dziecko nie siedzi długo z maseczką przy buzi i się nie nudzi. Troszkę jest głosny,ale Kindzia moja go uwielbia i się bardzo cieszy,gdy go z półki zdejmuje. nasz ma już ponad 2 lata,bo kupilismy go jak starsza miała 10miesiący, ratowaliśmy ją po zapaleniu płuc. Nie bójcie się kupować inhalatorów, bo to z pewnoscią nie są wyrzucone pieniądze, ja jestem ich ogromną fanką . Nasza pani pulmunolog mówi,ze leki wziewne są bardziej bezpieczne od innych,bo wchodza, robią swoje i wychodza. 0 http://allegro.pl/inhalator-soho-speedy-i2827670130.html myslę,ze philipsy wszystkie też będą ok. Ostatnio w Lidlu był jakiś taki zwykły i też się sprawdza,bo kumpela kupiła. Ale jak dziecko idzie do złobka, przedszkola, to infekcja idzie za infekcją i przy katarze inhalacje już mogą pomóc. Mysle,ze mamy zwłaszcza starszaków mogą się tez tu wypowiedzieć. bo na pewno posiadają sprzęt w domu. 0 mysle,ze ten też byłby ok http://allegro.pl/profesjonalny-inhalator-ultramed-max-zestaw-jakosc-i2813589782.html Dobrze spytać w aptece lub poradni pulmunologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojahowa
cd. boję się logowac,bo mnie wyrzuca od razu... Ciekawska - tak, wlewam do inhalatora, ma on taki zbiorniczek, sól fizjologiczną, kupuje się ją za grosze w aptece, w takich małych ampułkach po 5ml chyba i z tego robię inhalacje, albo mieszam taką sól z wodą do iniekcji (ona do zastrzyków też jest), także kupuje się ją w aptece, identyczne mini ampułki. całość wlewam i leci para, dziecko nawet nie musi mieć maseczki na twarzy, wystarczy jak obok leci to i tak nawilzy drogi oddechowe. Nie umiem robić dziecku takich parówek w misce,ale chyba stawia się taką miskę z gorącą wodą koło łózka. 0 My inhalujemy się też lekami,ale dzięki temu unikamy antybiotyków. Na kaszel i gesty katar polecam mucosolvan plus sól, na kaszel i oskrzelowe sprawy mamy atrovent,berodual, ventolin i niestety steryd: pulmicort i jego tańszy odpowiednik nebbud. Normalnie apteka cała. ale nie wszystko razem ,to zależy co pani nam zaleci w danym przypadku. Ja sama też czasem korzystam z inhalacji. alez się rozpisałam,a farba mi czaszkę wygryzła. uciekam. Powodzenia! :-) 0 Kika lepiej, lepiej. Kinga po 2 dniach już praktycznie zdrowa. dostała 2 syropy i inhalacje i już kaszlu brak, katar jeszcze jest. Karola wyzdrowiała, poszła do przedszkola i dziś już znów z katarem. Ale ja ciągle chora to jak one mają być zdrowe hihi, ale mi to na zatoki weszło. nawet wczoraj spałam w czapce. U nas jak jest choroba to ja śpię z skarpetach i srednio mi pomaga, a mój śpi w czapce i szybko zdrowieje, to postanowiłam skorzystać z jego patentu i nawet lepiej się czuje. przewiało mi w pt głowe i efekty mam teraz. Pierniczki mam, Karola wałkowała, wycinała a jak się ciasto ckonczyło to wpadła w histerie i się darła,ze chce jeszcze. norlanie taka była frajda i na koniec mi się odechciało tych cholernych pierniczków. Jutro ozdabiamy to już widze jak bedzie wyć na koniec. Kocham moje córki! hihih to tak dodam żegnając się hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam My znów chorujemy, tym razem wszyscy. Nie chce mi się nawet pisać. Piszecie na temat nawilżacza. Ja za namową lekarza też kupiłam. A właściwie nebulizator . http://m.ceneo.pl/produkt,10847191.html Na razie nebulizujemy tylko solą fizjologiczna, ale będziemy też inhalowac lekiem bo okazuje się że mój Wiktor to alergik. Po inhalacji opukuje mu plecki. Polecam bardzo. Na początku świetnie się bawił przy tym ale ostatnio coś się złości. Możecie używać ustnika, maseczki, a jak dziecko sobie z nie da to wtedy wystarczy ten strumień na buzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mufi ,alergik? i to by wyjasnialo częste chorowanie. zwłaszcza drogi oddechowe. Wklej jeszcze raz Wasz inhalator. A czym się rózni inhalator od nebulizatora? bo nie wiem :-) Zdrówka Wam życzę bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OIllllllaaaaaaaaaaaa
gdyby temat był " Styczniówki 2013" to chętnie uczestniczyłabym w temacie. Dziś weszłam w 38 tydzień ciąży i nie mogę doczekać się maluszka. Objawów brak, wszystko robię a mały tylko się wierci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie mnie odblokowało, już nawet z drugiego, listopadowego, konta pisałam i nic. MY własnie wrócilyśmy od kolezanki. Spacer fajny, bo cieplutko u nas, choć wilgotno. Ale taka szarośc z oknem,ze chce się zawołać sniegu wróc! mam nadzieję,ze na Święta znów napada, bo mrozik ma przyjść. 0 Dziewczyny robicie pierwsze urodziny dzieciom? Jakieś imprezki ,goście itp? Pochwalcie się. bo my nie wiem, Starszej nie robilismy, na roczek pojechalismy sobie do Pragi na 3 dni i dokładnie w jej pierwsze urodziny zjedlismy pyszny kawał torcika w kawiarence na Starym Mieście, ona oczywiście strzeliła mega pachnącą kupe,która rozpachniła się wsród gości leniwie pijących kawe hihi.. a kibelek tam miał 20cm na 20cm i myslałam,ze się skicham jak ją przebierałam hihi.. A teraz to nie wiem,ale 10styczni jest dzien babci i dziadka u nas w przedszkolu,to dziadki się z daleka może zjadą,to może od razu torta postawimy. Zobaczymy :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola, ależ na pewno jest! każdy miesiąc tu jest, trzeba tylko poszukać. :-) Pieknie, czekaj grzecznie, na ten Nowy ROk i styczeń, nie przemęczaj się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah nie mam pojęcia czym się różnią, ale chyba w nebulizatorze można podać lek. Ja mam Philipsa medel family. http://m.ceneo.pl/produkt,10847191.htm Ja póki co mam receptę na fenistil, ale może do nebulizacji tez coś kupię. Szczepilas może na ospe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie,nie szczepilam.nawet nie rozważałam.ponoć dzieci żłobkowe za darmo mają,bo kumpela prowadzi żłobek i mi mówiła. jedynie rozważalam pneumokoki,ale to po 2roku dopiero. 0 my w naszym urządzeniu podajemy leki.poczytam wieczorem czym to się różni.czuje,że niczym:-) 0 kinga brała krople fenistil w czerwcu.ale na co to nie pamiętam.pewnie katar jakiś. a powiedz coś więcej o tej alergii?czym się objawia?chodzicie do alergologa czy pneumologa?i jak to wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,ponieważ jutro z rana już wyjeżdżamy to chciałam Wam dziś złożyć życzenia: cudnych,radosnych Świat,pełnych śniegu i magii.żeby było miło i bez kataru:-) świętujcie pogodnie,bo dla niektórych to pierwsze wspólne święta z maluchami:-) dziele się z Wami naszymi boskimi pierniczkami i do napisania po Świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojaszku- dziękuję za życzenia ,dla Waszej całej rodzinki, również cudownych Świąt, zdrowych i wesołych, milutko spędzonych w gronie najbliższych. Dużo świątecznych pyszności i odpoczynku :) Ja już też raczej nie będę miała czasu zaglądnąć, mężuś ma służbę w wigilię więc spędzimy ją sami u siebie jak wróci, cały dzień będę sama z dzieciakami , w Boże Narodzenie też pracuje , dopiero na Szczepana mamy gości, połączyliśmy trzy imprezy bo jeszcze Kajtka urodziny i M imieniny :) Tort będę chyba przekładać i dekorować dopiero wieczorem w pierwszy dzień, ma być Puchatkowy :) Wszystkim mamuśkom i Waszym bliskim zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) U nas tez choróbsko wkradlo sie do domu. Ktoredy,nie wiem. Chyba kominem :-) Ja pprzez 3 dni mialam taki katar ze oddychac nie moglam,jechalam na afrinie.dzis jest lepiej.mloda katar ma mniejszy,ale za to kaszle strasznie w nocy.inchaluje ja mucosolvanem i sola,daje drosetux i lipomal ale jakos kiepsko to leczenie nam wychodzi. Dzisiaj od poludnia mi caly czas placze,zasypia na rekach na 10 min i znow sie budzi z placzem nie wiem co jej jest,czy boli gardlo,bo nie chce nawet pic czy brzuch. Nie mam pojecia. Teraz spi mi na brzuchu,od 20 min. Mam nadzieje ze przestanie juz plakac. Ja mialam ambitny plan mycia lazienki i zrobienia rogalikow na swieta,ale nic z planu nie wyszlo bo musze Emile nosic :-( my na swieta zostajemy w domu,prezenty juz kupione,choinka ubrana,w weekend zrobie jakies ciasta i salatki a w pon.od rana bede przygotowywac pierwszy raz sama wigilie :-) A wiec,z okazji Swiat wszystkim styczniowym mamom,ich pociechom i calym rodzinom zycze z Emilka Wszystkiego najlepszego,smacznej rybki,worka prezentow,byscie te swieta spedzili w rodzinnej,milej atmosferze przy koledach i piorkach z anielskich skrzydel :-) WESOLYCH SWIAT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, Miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Zdróweczka i dużo miłości. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim styczniowka zycze Spokojnych i Radosnych Swiat, duzo zabawy i radosci dla naszych pociech. Camila duzo zdrowka dla was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna udzielajaca sie ;-)
Wszystkiego najlepszego dla mam i dzieciakow, zdrowia, milosci, pieknych chwil w gronie rodziny i przyjaciol. Wesolych Swiat !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawnatika27
Wesolych Swiat!!!!! pozdrawiam wszystkie mamusie i kochane dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna spiderka110
Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia dla dzieciaczków dla Was i Waszych rodzin, ogrom miłości i szczęścia oraz powodzenia w Nowem Roku!!! Sercem zawsze byłam z Wami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepamiętamhasłafasola
no i po świętach można by napisać:) u nas już równiez po roczku , teraz czekamy na kolejną uroczystośc dwulatka :) pozdrawiam wszystkie Stycznówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze życzenia!! Mufi, Kika, Tojah, stęskniłam się za Wami! Poczytam trochę, zobaczę, co u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze życzenia!! Mufi, Kika, Tojah, stęskniłam się za Wami! Poczytam trochę, zobaczę, co u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Alka- my też się steskniłysmy! Nie czytaj, tylko pisz co u Was! I to szybko i dużo! 0 U nas święta cudnie mineły, choć szybko,trochę u jednych dziadków, troszkę u drugiej babci i wczoraj już na wielkim luzie w domu. Prezenty udane, Karola zachwycona, Kinga zadowolona, bo ona zawsze jest zadowolona z wszystkiego hihi Wczoraj tylko Karola miała spadek formy i nagłą nieomal 40stopniowa gorączkę,ale rano już obudziła się w normie i bez niespodzianek. nie wiem co to było. jakiś chochlik zdrowotny hihi KInga pięknie zaczyna stawać i stać. Ale najlpesze,ze uczę ją mówić mama, i ładnie powtarza,a ze widzi zachwyt i radość moją to nawet się przykłada, tylko co z tego, jak sama nie chce z siebie powiedzieć hihi.. tylko kokoko, kakaka i coś tam jeszcze.. w tym stylu. 0 Miło,ze tyle dziewczyn się tu pojawiło z życzeniami, tylko czemu pisza dawna, kiedy obecnej nie ma,zatem dawna to obecna hihi 0 Fasola, najlepszego, dla mego drugiego zięciunia Fifulka! TY mnię natchłaś, tym roczkiem,co by zapytac o mleko, dziewczyny, czy już myslałyscie o wymianie mleka dla roczniaka? interesują mnie zwłaszcza mamy dające nan pro., bo powiem Wam,ze jestem lekko oburzona polityką tego koncernu i zamiast na nan 3 (czyli po 1roku) przerzuce się chyba od razu na Nestle junior, też po 1 roku. I jaki miałaś tort? daj fotke? I w ogóle dajcie fotki chociaż tortów, jak dzieci nie chcecie! 0 Spiderka, my też z Toba! :-) 0 Camilla mam nadzieję,ze Święta już bez choróbsk wszelakich. Dziadostwa takie przez te szaleństwa pogodowe przyłażą i się czepiają człowieka. A TY Wigilie dla Was tylko czy rodziny też przygotowywałaś? podziwiam, my to zawze na gotowe idziemy. znaczy u mojej mamy to takie nie do konca gotowe, bo duzo pomagamy,ale do teściowej to nic nie musze. Ale marzy mi się kiedyś wielki salon (dom niekoniecznie) i cała rodzina u mnie! Nam na kaszel w nocy pomogły inhalacje z nebbudu i atroventu. 3 dni i po problemie. do tego syrop ambrosol. -bez recepty jest. ale to już pewnie po fakcie. 0 Kika, najlepszego dla naszego roczniaka Kajtuśka! szkoda jak tata w święta pracuje,ale sobie za to wczoraj odbiliście! i co to za tort puchatkowy? nam teściowa chce zrobić jakiś tort owocowy. pewnie skorzystam z propozycji. :-) 0 Pozdrawiam Wszystkie Mamy i Dzieciaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Przepraszam że nie złożyłam życzeń, ale my święta spędziliśmy w szpitalu. Siostra miała operację. Witaj Ala. Myślałami Cię sciągnęłam. Tojaszku u nas ta alergia to ciągły katar, takie sapanie i wysypka. Fenistil chyba zaczyna działać. A co do mleka to ja dawałam nan. Ze skąpstwa kupiłam ostatnio bebiko, bo było w super cenie i okazało się, że nagle wysypka z buzi zniknęła. No i teraz nie wiem na jakie mleko przeskoczyć. Bo myślałam o tym co Ty, ale nie wiem czy będzie mu służyć. Ponadto ciągle karmię piersią, ale wystarcza mu tylko na 2 karmienia. No i najważniejsze na koniec. Dzięki naszej Eli już od tygodnia nie karmie w nocy, a już dwie noce całe przespaliśmy bez pobudki. Jestem pzeszcześliwa, bo ostatnio to już bywało i 6 pobudek w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawnatika27
hej. ja was czytam czasami.:) kurde dziewczyny za niedlugo styczen.... co u nas jestesmy zdrowi,raz bylismy chorzy jak mial 3.5mc probuje chodzic sam a tak to czwarakuje lub przy meblach. mamy 12 zebow,jemy wszystko ale zdrowa dieta.spimy cale noce wiec nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawnatika27
jedyne czego nie umie to pic z niekapka.probowalam juz wszytkiego nieda rady i koniec.odruch wymiotny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zooooja
Witam wszystkie styczniowe mamusie i dzieciaczki. To i ja się zamelduję, bo od czasu do czasu jeszcze wskoczę i coś podczytam. Ale ten czas leci. U nas raczej wszystko OK, oprócz tego że jesteśmy umówione na luty na zabieg przetykania kanalika łzowego. Zobaczymy co jeszcze z tego wyjdzie bo zabardzo nie jestem przekonana do tego. Poza tym Lena ma aż dwa ząbki na dole haahha szaleństwo normalnie. Chodzi sobie już sama,potrafi wstać trzymając się łóżka czy mebli i zasuwa po całym domu. Co do posiłków i mleka to jesteśmy troszkę ograniczone przez skazę ale jakoś sobie radzimy. Pozdrawiamy gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×