Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość rybsien83
Pytał czy juz wiem i czy wrazie czego chce wiedziec , nie obiecał ze bedzie juz cos widac był raczej sceptycznie nastawiony przed badaniem ale po chwili powiedział " WIDZĘ... jak na prawdziwego faceta przystało drapie sie tam gdzie nie powinien " :) i wszystko stało sie jasne. Dodam że to było moje pierwsze USG przez brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybsien83
Muffi Delikatne ruchy sie pojawiaja ale nie sa na tyle intensywne żeby miec 100% pewnosc że to nie praca jelit a przy ilosci owoców które pochłaniam dziac sie tam musza przedziwne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja usg przez brzuch mialam juz na poczatku 12 tyg bo sprawdzal czy dziecku kosci nosowe i kregoslupa prawidlowo sie rozwiajja. ma grupe krwi minusowa i konflikt ser. ale wszystko jak narazie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muffi tez mam faceta chyba o podobnych pogladach. moj nawet pyta mnie w jakiej bieliznie chodze do pracy aby przypadkiem nic nie bylo widac jak sie pochyle :P , i musze konsultowac wszystko co kupuje bo on chcialby wiedziec,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak to jest z tymi kilogramami...? powiedzcie mi ile powinno sie maksymalnie przytyc w 16 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
goha24--dla ciebie znalezione w necie..jest tego masa.. Waga w ciąży idealny przyrost * 13 15 tydzień 3 x 250g = 750g 16 18 tydzień 3 x 300g = 900g 19 22 tydzień 4 x 350g = 1400g 23 24 tydzień 2 x 400g = 800g 25 26 tydzień 2 x 450g = 900g 27 38 tydzień 12 x 500g = 6000g 39 tydzień 1 x 250g = 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24 tu masz kalkilator wagi w ciąży. Ja przytyłam na razie jakieś 2 kg ale dodam też że mam apetyt jak wilk :-) i spowodu mdłości muszę cały czas coś rzuć . http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ Co do męża to ja myślałam że tylko mój jest takim ewenementem. Z tą różnicą że ja im bardziej seksownie się ubieram tym lepiej :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ale pospałam , wczoraj byliśmy w górach i zrobiliśmy trasę 6 godzinną i dzisiaj sunia mojego brata ma zakwasy (chodzi jakby była połamana ) a moja po porannym spacerze śpi. Dobry pies to zmęczony pies ;) Ale co ja tu czytam goha24 uciekaj mierzyć sukienkę i jak pasuje to kupuj i następnym razem jak lecą łzy to nie ukrywj tego. Jasno i wyraźnie powiedz mu o tym co czujesz tak będzie lepiej dla waszego związku. My z mężem o mało się nie rozstaliśmy po 5 latach bycia razem przez brak komunikacji, ale to inna historia. Mufi leginsy może nie najładniej wyglądają ale wygodne są no i z tuniką wyglądają ślicznie :) A ja jeszcze nie czuję jak dzidziuś kopie :( , zazdroszczę wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko, moj chce abym sexownie ubierala sie w domu dla niego, kupuje mi ruzne pizamki, bo jak to on stwierdzil ze chce abym byla tylko dla niego i ze nie wszyscy musza widziec moje walory, z reszta ja i tak robie po swojemu w koncu jestem kobieta i to normalne ze chcemy podobac sie innym, chocby po to aby podniesc swoja wartosc :P co do tych kilogramow to mi przyszlo 1,5kg czyli nie jest chyba tak zle, a u mnie z jedzeniem to roznie po jak nie zjem czegos co 2-3 godziny to jest mi strasznie niedobrze, mialam ogromne parcie na ogorki, co przechodzi mi powoli, ale slodycze mnie nie ruszaja, musze miec ciagle na wieczor jaklie owoce zeby miec co grysc, a i przy tym z trAWIENIEM nie mam problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Ja poczułam i zobaczyłam te fale dunaju na brzuszku, i dzisiaj się mocno zastanawiam że może jakiś test wcześniejszy był fałszywy..i beybiczek jest w rzeczywistości starszy nic 13t i 6dni...przecież to nie mozliwe ze taki szkrab a takie cuda w brzuchu wyrabia że juz je na ,,powierzchni,, widac. Kurcze ale z drugiej strony przez 8 miesięcy starań testy robiłam nałogowo przynajmniej raz na 3 tygodnie...więc sama już nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla asertywnych ..
Witam przyszłe mamy Pisze na waszym forum bo zbieram zamówienia na bardzo ciekawe zestawy pieluszkowe w niskiej cenie.. mianowicie.. Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest wybrać dla dziecka odpowiednie pieluszki bo jaką wybrać markę? Które najbardziej będą mi odpowiadać? Ciężko to sprawdzić, przecież nie kupię specjalnie kilu różnych paczek pieluch by się przekonać co mi najbardziej pasuje pod każdym względem.. Tj. Chłonność, przewiewność, dopasowanie do ciała dziecka, elastyczność.. A tu masz możliwość sprawdzić jak Twoje dziecko czuje się w pieluszce, czy nie powoduje ona odparzeń lub podrażnień. Pamiętaj, że pielucha, która nie odparza pupki dziecka Twojej koleżanki nie musi zdawać egzaminu w przypadku Twojego maluszka. Zapewniam was, że to nie cena wskazuje na jakość pieluchy. Najczęściej niestety decydujemy się na to, co nam ktoś inny poleci..??? Nie masz wtedy możliwości sprawdzenia czy to rzeczywiście Tobie odpowiada najbardziej Dlatego stworzyłam zestaw powiedzmy, że „startowy16-tu pieluch 8 różnych marek.. Z każdej marki po 2 pieluchy abyś mogła się przekonać co z czym się je Tj. Pampers Active Baby 49.99 Huggies Super-Flex 49.99 Happy 37.95 Tesco 23.99 Eco Plus (E-Leclerc)22,99 Babydream (Rossmann) 49,99 Carrefour 29.99 Dada (Biedronka) 26,99 ( ceny sugerowane )** Cena tego 16-to częściowego zestawu wynosi tylko 19,99zł plus 7zł przesyłka tj. List polecony priorytetowy. Jeżeli jesteś zdecydowana na zakup zestawu proszę o e-maila maciurzynska@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebel tak tez zrobie, no z tymi rozmowami to roznie bywa, czasem poprostu nie chce sie klocic.. i tak ostatnio sporo sie denerwuje wiec czasem sobie odpuszczam dochodzenia swego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Witam nowe mamuśki , co zaglądnę to jakiś nowy nick , jak miło że nas tak przybywa choć odnoszę wrażenie że dużo dziewczyn przestało już pisać . Wpiszcie się do tabelki :) Mufi - witaj w klubie , dla mnie juz jest normą że jak wstaję w niedzielę rano to z bólem głowy , juz mam tego dosyć . W legginsach chodziłam na początku a teraz M stwierdził że lepiej mi w obcisłych ubraniach niż w luźnych tj tunika, ach te chłopy :P Pomarańczko - oczywiście każdy mam prawo wyrazić swoją opinię na jakiś temat więc wystarczyło po prostu napisać , a nie używać takich epitetów , Matko Polko,nosząca pod sercem dzieciątko -bo raczej na 100 % to jedna z nas. Każdy może sobie nazywać swoje dziecko jak mu się tylko podoba, ja osobiście nie powiedziałabym do swojego bejbiczku bo mi się to nie podoba ale szanuję takie określenie Rozsan . Raz , pamiętam jak byłam w sklepie z Zuzią gdy miała ok roczku i pani ekspedientka do nas : "O jaki ładny Bobofrut" myslałam że jej przyłożę , ale zmierzyłam ją wzrokiem i po prostu wyszłam. Goha- z kilogramami to zazwyczaj nie ma reguły , każda kobieta przybiera po swojemu , nie ma się co porównywać do tych książkowych danych. Myślę że waga to nie najważniejsza sprawa w ciąży więc się nie ma co tym tak stresować . Szok, że w pierwszych ciążach tak szybko czujecie dzidziusie i to kopniaki. Ja z Zuzą poczułam ok 20 tyg. teraz jestem w 18 , czuję od jakiegoś czasu różne pukanie , łaskotanie , bulgotki ale jeszcze tego głośno nie mówię bo wiem że to wszystko podobne jest do pracy jelit. Rozsan - a w te falowania to aż nie moge uwierzyć , koniecznie pokaż filmik jak się Wam udało nagrać . Co do ubrań to polecam H&M , maja tam rewelacyjne spodnie , ja sobie kupiłam białe rybaczki i taki lniane brązowe spodnie na lato , bardzo jestem zadowolona , kupiłam jeszcze jedne eleganckie czarne i jeansy . Fajne rzeczy można wygrzebać na szmatkach ale ja nie mam kiedy pochodzić , więc szukam na allegro i też sobie kupiłam dwoje używanych jeansów takich już bardziej na zimę i jeszcze jedne eleganckie , tak że spodni mam już wystarczająco :) Teraz szukam czegoś ciekawego na wesela. Z tym kichaniem tez tak mam , że muszę się za brzuch złapać i ostatnio zaczyna mi dokuczać blizna po CC, dziś to mnie prawie cały czas boli w jedny miejscu , wystarczy że się tylko przekręcę pewnie mam tam jakiegoś zrosta, lekarz uprzedzał mnie ostatnio że tak pewnie będzie. Wizyte mam dopiero 10 sierpnia , okropnie mi się ciągnie te 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś w Citeam jest kupon za 39 zł o wartości 100 zł do apteki internetowej , ciekawa oferta , jak potrzebujecie jakiś kremów , witamin to można zaoszczędzić . Jeszcze nie sprawdzałam tej apteki ale pewnie skorzystam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi kupowalyscie juz cos dla swoich przyszlych pociech? czy to moze za wczesnie?... i zeby moze nie zapeszyc? bo nie wiem czy juz teraz sie zaczac rozgladac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
ja miałam trudny początek ciąży, jeszcze trafiłam na beznadziejną lekarkę, która od pierwszej wizyty zaczęła mnie nastawiać na zachodzenie w kolejne ciąże (po obwieszczeniu, że ciąża zagrożona poronieniem) zamiast skupić się na obecnej (zmieniłam lekarkę) nie kupuję nic maluchowi, nawet nie oglądam żeby nie kusiło :) myślę, że zacznę kupować miesiąc przed terminem porodu - w końcu trzeba w coś malucha ubrać jak już przyjdzie na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dasz rade jeszcze w tedy gdziekolwiek wychodzic? mi juz jest ciezko wchodzic na 2 pietro, a zima nie bedzie rozowo, mysle ze poprostu mialas malego niefarta co tej lekarki ale nie ma co sie zrazac.. ela mysle ze zostawianie wszyastkiego na ostatnia chwile to blad, tym bardziej ze po urodzeniu nie bedzie kiedy i jak gdziekolwiek sie ruszyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda ze pijac w ciazy gazowane napoje dziecko potem bedzie mialo kolke???? bo mi lekarz na mdlosci pozwolil pic bardzo schlodzona cole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżuniaw1 - co za beznadziejny lekarz, jak tak można było powiedzieć, w szoku jestem, dobrze, że zmieniłaś. Ja miałam ciążę zagrożoną od samego początku i ani razu nie usłyszałam takich słów, a rozmawiałam z różnymi lekarzami, jak byłam w szpitalu. Myślę, że to niezbyt stosowna metoda pocieszania pacjentki... Goha24 - już mnie korci, żeby zacząć kupować ciuszki, na razie dostałam od szwagierki kaftanik - typowo chłopięcy, bo cała rodzina męża jest przekonana, że to będzie chłopczyk...:) Ja mam od początku przeczucie, że raczej dziewczynka nam się pierwsza trafi, zobaczymy...:) aaaa kupiłam w ciuchlandzie takie małe sportowe buciki, przesłodkie :) no ok... i jeszcze jedne, różowe balerinki ;P Ruchów żadnych nie czuję..., ale czekam na nie cierpliwie:) Rozsan - gratuluję!!! Myślę, że rzeczywiście możesz je zawdzięczać swojej szczupłej sylwetce, u mnie jest trochę tłuszczyku nad brzuszkiem ciążowym ;). A ile przytyłyście? - ja ok. 2 kilo. Startowałam z wagą ok. 52kg, teraz 54. Niestety przeziebiłam się nad morzem i teraz leżę, popijając malinki. Mam nadzieję, że mi szybko przejdzie i ten mój spadek formy nie zaszkodzi Maleństwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24 nie wierzę w tą teorię o kolce. Natomiast lekarz ma rację, zimna cola bardzo fajnie pomaga na mdłości, tylko nie przesadzaj z ilością :D w końcu to sam cukier i kofeina. A mnie znów boli głowa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
elzuniaw1---miesiac przed porodem??? dla mnie odpowiedni czas to właśnie drugi trymestr, rezyko poronienia juz praktycznie zerowe,a i sił na bieganine po sklepach jest masa.zostawiajac wszystko na ostatnia chwile bała bym się, że może urodzi sie wcześniaczek a ja nic ni mam.. a wiec dla mnie jak zakupy to tylko w drugim trymestrze, bez nerwów,spokojnie, z radością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - mnie też..., same malinki nie pomagają, a nie chcę brać żadnych leków :/ Chyba pójdę spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUfi mnie bul glowy meczyl wczoraj, jak nigdy mnie nie bolala, to w ciazy wprost umieram, nie moglam patrzec na oczy, ale apap pomogl... bez tego mozna sie zapalakac z bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już coś tam kupiłam a właściwie to dziewczyny z pracy kupiły mi na wyprz. śliczny biały kombinezon na zimę taki z uszkami misia i jakieś 2 zestawy spodenki i body unisex. No i na garażu mam już łóżeczko a w samochodzie wożę łóżeczko turystyczne i fotelik i jakieś inne akcesoria dla malucha. Moja kuzynka się bardzo ucieszyła i wyzbywa się rzeczy jak tylko się u niej pojawimy , podobnie bratowa mojego małża. No i ja zaczynam się zastanawiać nad wyborem wózka . No i myślę już nad pokojem dla maleństwa bo stoi pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebel, ladnie juz spory asortyment zebralas, ja jeszce nic nie mam kompletnie, rozgladam sie za lozeczkiem, kupimy raczej to ze szczebelkami, bedzie na dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zanim się położę spać - pozwolę sobie na krótki komentarz do jednej przykrej wypowiedzi, która pojawiła się na naszym forum. Myślę, że wszystkie wiemy, po co wpisałyśmy się do naszej małej społeczności styczniówek - żeby dzielić się radościami i smutkami tego wyjątkowego w naszym życiu okresu, żeby otrzymywać wsparcie w trudnych chwilach i aby dodawać otuchy innym z nas, które potrzebują ciepłych słów. Biorąc pod uwagę szczególny stan, w którym się znajdujemy, filarami sukcesu naszego forum są AKCEPTACJA i TOLERANCJA. Różnimy się wiekiem, charakterkami, miejscami zamieszkania i wieloma innymi sprawami, łączy nas - tylko i aż - posiadanie brzuszków i podobna data porodu. Dlatego proszę Was o uszanowanie indywidualnych zachowań, sposobów wyrażania uczuć, myśli - będzie nam wszystkim dużo przyjemniej, a przecież właśnie o to chodzi. A więc szczerość - tak, wulgaryzmy - nie!!! Hmmm, trochę mnie poniosło - proszę o tolerancję ;) Ale ten wieczorny wpis możno mnie zajeżył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Cama:) Elzuniaw1 ja myśle, ze lepiej kupic wyprawke wczesniej bo tak miesiac przed to ryzykowne bo mozesz miec np.wczesniaka, albo jakies inne okolicznosci na to wpłyna, zreszta w zimie mozesz juz nie miec ochoty na zakupy, a poza tym grudzien to taki swiateczny miesiac, przygotowania itp. Lepiej kup wczesniej, zeby pozniej maz sam nie musiał biegac i wybierac:)Ja tez jeszcze nic nie mam, ale planuje zakupy tak na wrzesien/pazdziernik. Mufi mnie tez na weekendzie bardzo bolała głowa, ale tylko rano po wstaniu z łozka. A dzis niby długo spałam, ale czuje sie taka zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×