Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość elzuniaw1
wiecie, może nie panikowałabym gdybym miała jakieś wsparcie otoczenia, nie mam z kim porozmawiać o moim stanie, a chciałabym bardzo - przede wszystkim podzielić się radością, ale i troskami, tymczasem mam zaledwie 2 koleżanki i obie nie są tym tematem zainteresowane, wręcz poczułam się towarzysko nieatrakcyjna, mąż jak to mąż - cieszy się wewnętrznie i to mu wystarczy, wszelkie dyskusje uważa za zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agus83
elzuniaw1 nie stresuj się, ja z początkiem 2 trymestru również poczułam się dużo lepiej. Stres źle wpływa na dziecko, tak mi każdy mówi, bo ja też wszystkim się stresuję. Dzisiaj na przykład kichnęłam i tak okropnie zabolał mnie dół brzucha, że się przeraziłam, nawet do tej pory czuję delikatne kłucie. Najgorzej jest się nakręcać. Ja od samego początku miewam bóle krzyże, w internecie wyczytałam, że mogą to być objawy poronienia, ale lekarz stwierdził że z ciążą jest wszystko dobrze. Każdy organizm jest indywidualny. Ja nie wymiotuję, ale za to miewam bóle krzyża i infekcje grzybiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
elzuniaw1 ,,mąż jak to mąż - cieszy się wewnętrznie i to mu wystarczy, wszelkie dyskusje uważa za zbędne,, dobre podsumowanie nie zamartwiaj się nie jest jedynym facetem ,mój też ma takie podejście że nie zabardzo chce rozmawiać wszystko muszę z niego wymuszać jak zaczełam odczuwać ruchy to nawet wymusiłam ręke by położył i drugi raz potem teżi ku mojemu zdziwieniu wczoraj sam się dopominał co te małe tam robi :-) Facet tez poczebyje czasu na osfojenie i trochę pomarudzenia i nakłonienia go do tego by rozmawiać wspólnie i cieszyć się wspólnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czseść dziewczyny, Ana Lena brzuszek masz sliczny i już widoczny, więc sie nie przejmuj. elzuniaw1 - mnie martwi to samo, jakoś tak za dobrze sie czuję i tez się zaczęłam martwić. Brzuch mam mniejszy niż na poczatku, ale wczesniej miałam straszne wzdęcia i inne rewolucje, wiec moze dlatego tak mi sie wydaje. Na szczęście jutro idę do lekarza, mam nadzieję,że wszystko jest ok, no i moze juz się dowiem czy to chłopczyk czy dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o facetów to tez mi sie wydaje, ze oni przeżywaja to inaczej. Nigdy nie poczują tego co my, w końcu to my mamy w sobie te maleństwa i wszystkie dolegliwosci z tym związane, jak to mówią "zdrowy nigdy nie zrozumie chorego", (wiecie o co mi chodzi). Na szczęście mój synuś (5 lat) przytula się do brzuszka, całuje go i dopytuje sie kiedy w końcu wyciagną dzidzie z brzucha :), ciekawe czy nie zmieni zdania jak już wyciągną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus83 - miałam tak samo dwa dni temu! Kichnęłam i zabolał mnie ból brzucha, spanikowałam oczywiście bardzo, ale potem pomyślałam, że skoro macica pracuje, mięśnie się napinają, może to być naturalne... i tak na pewno jest, skoro i Ty miałaś tak samo :) Już drugi raz to się nie powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy kichaniu mam tak samo, wiec chyba faktycznie nic się złego nie dzieje, miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Dziewczyny niecały 14 stydzień według obliczeń, ale cholera jedna wie jak jest naprawdę bo miałam strasznie nieregularne miesiączki...ale do rzeczy.. BEYBIK się rusza aż brzuch podskakuje, bez wczesniejszych ostrzeżeń tak po prostu nagle zaczoł mi brzuchol falować i to nie co jakiś czas z godzine czasu już to trwa..ale jesteśmy w szoku misiek myślał ze może około 18-20 tygodnia takie cuda zobaczy, zresztą tak go nastawiałam...a tu prosze..aż uwierzyc nie mogę..przecież w dwóch poprzednich ciążach pierwsze objawy miałam dość późno. chuda jak na razie jestem pewnie beybiczek dlatego się tak szybko ujawnił..ale szczęście...idziemy spać , tylko jeszcze troszkę pokręcimy filmiki jak brzuch robi,,fale dunaju,,heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hshbdjhasb
CO TO KURWA JEST BEYBICZEK??? TY MASZ DZIECI??? SZKODA ZE MAJA TAKA POPIERDOLONA MATKE:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
dzień dobry mamuśki :) ale się naczytałam, nie mam netu w domu chwilowo i nadrabiam w pracy :/ ciężko odnieść się do wszystkich więc wybaczcie. Cama Ty się nic nie martw bo dzidziuś widze pięknie rośnie więc się zbednie nie zamartwiaj!! bo po dupie!! ;> tojah gratuuje i życze wszystkiego najpięknieszego!! AnaLena, masz chyba bardziej widoczny brzusio niz ja głuptasie i nie ma się czym martwić :) tyle zapamiętałam ;) tymi przepisami mnie zabijacie. Ja wogóle nie gotuje, nie jesteśmy po ślubie i W. ma firmę transportową więc ciągle go nie ma, jadam u mamy, jak Was czytam to się zastanawiam jak ja kiedyś będę dom prowadzić :/ ale Wam zazdroszcze ruchów dzieciaczków, ja już w połowie 16 tyg i nic :/ a doczekać się nie umiem, czekam też na instynkt, bo narazie takowego brak mimo, że niesamowicie się cieszę z tej ciąży. Widze też, że chłopak chyba sobie pewne rzeczy uświadomił, bo ciąge pyta o maluszka i często przytula się do brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :)) ja od dzisiaj zaczynam tygodniowy urlop i od 6.30 już nie spię, bo moja majeczka postanowiła dzisiaj wczesniej wstać.. piszecie o ruchach dzieci.. ja jestem w 15t1d i pomimo że to ciąża bliźniacza to na razie specjalnie ruchów dzieci nie czuję. Przy pierwszej ciąży ruchy poczułam w 19tc. rozsan - Tobie pod koniec 13 tygodnia brzuch faluje? wow! rzeczywiści bardzo wcześnie Ana Lena - no co Ty gadasz :) przecież brzuszek ciążowy masz jak nic ! tylko Ty chyba bardzo szczupła jesteś, Ja wizytę mam dopiero za 2 tyg. Objawów ciąży teraz brak. Mdłości, senność, ból głowy itp minęły. Ale nie tęsknię za mdłościami :D niestety powraca przypadłość z I ciąży tzn. ból spojenia łonowego.. wtedy aż musiałam do ortopedy iśc.. ale nic, mam nadzieję że to chwilowe. Wizytę mam dopiero za 2 tyg :( lecę na śniadanko.. odezwę się później.. pa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dziewczyny nie martwcie sie brakiem obgawow i małym brzuszkiem. Ja jestem w 17tc i brzuch mam malutki, piersi za to urosły mi o 2 rozmiary i teraz wymieniam staniki-to wielki plus:) Zadnych innych objawow tez nie czuje, ruchy dziecka poczułam dopiero w sobote, 2-3 razy tez miałam silny bol brzucha podczas kaszlu, az sie przestraszyłam. Mimo to wiem,ze dziecko ma sie dobrze, w tamtym tyg.miałam 2 razy spr.tetno takze wiem,ze serduszko bije. Nie martwcie sie na zapas bo to tylko moze zaszkodzic. Cieszcie sie swoim stanem:) Mam kolezanke,tegoroczna styczniowke, ktora nie miała nawet polowy badan,ktore ja juz zrobiłam, tylko 3 USG przez cala ciaze, jadła praktycznie wszystko, nie analizowała, nie zamartwiała sie, do wszystkiego podchodziła na luzie i ma zdrowego, szczesliwego chłopca. Ja nie mowie, ze brak badan i USG jest dobre, ale to juz zalezy od kazdej z nas i naszych lekarzy. Grunt to sie nie zamartwiac tylko cieszyc bo teraz mamy czym:) Przypadek mojej mamy jest jeszcze ,,ciekawszy,, ale o tym juz wole nie pisac. Teraz mam juz 12-letniego fantastycznego braciszka. Hehe, duza roznica wieku, ale dogadujemy sie swietnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
hshbdjhasb------- a ja gratuluję Ci inteligencji...brak słów...Aż się popłakałam jak to przeczytałam. Mam chociaż nadzieję ze to nie jedna z nas..a ,,beybiczek,, do dla mnie bardzo pieszczotliwe okreslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja tez zjadłabym sniadanko, ale tak mi sie nie chce wstac. Wiem, rozleniwiłam sie. Wczoraj odwiedzili nas rodzice, bo ja wolałam zostac jednak w domu, przywiezli nam mase warzyw, owocow, 2 rodzaje pierogow, rosoł takze nie musze dzis gotowac obiadu:) Jeszcze dzis od tesciowej dostaniemy fasolke i ogorki, ktore trzeba bedzie zapakowac do słoikow. Bede musiała zatrudnic meza do pomocy:) Ach, ja uwielbiam ogorki kiszone, mozna powiedziec, ze ciagle jestem w ciazy bo zawsze wciagałam je w duzej ilosci. Dzis po południu planuje ,,ciazowe,, zakupy czyli musze kupic jakies spodnie i spodnice bo nie będe miała w czym pojsc do lekarza:) Z gora nie mam problemu, ale spodnie i spodnice ledwo wciskam i zapinam, nie chce sie z nimi szarpac w gabinecie;) Nie wiem jak sie zabrac za te zakupy. Uderze chyba do H&M tak jak dziewczyny mi juz wczerniej polecały, moze znajde cos dla siebie. Wy juz na pewno macie jakies ciuszki, napiszcie co ładnego juz kupiłyscie lub co planujecie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dopiero wczoraj znalazłam ta stronke, czytalam wiele wypowiedzi ktore daly mi troche do myslenia. ja jestem w 16 tyg ciazy i termin na 14 stycznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miło jest spotkac kogos kto ma podobne problemy.. ja momentami czuje sie sama z tym wszystkim..., nie wiem to chyba burze hormonow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
rozsan - ja też chcę fale na brzuszku zobaczyć! :) dziś w nocy nie mogłam spać, ciągle trzymałam rękę na brzuszku licząc na jakieś kopańce :) Aguniek0121 - mnie wczoraj wzięło na zakupy, mąż w końcu dał się wyciągnąć, kupiłam śliczną sukienkę odcinaną pod biustem w której wyglądam bardzo kobieco i ładnie :) od biustu ślicznie opada do kolan, jest zwiewna i już tylko czekać na większy brzuszek żeby móc pokazać wszystkim szczęście :) kupiłam też drugą - obcisłą sukienkę, ale zostawiam ją na dalsze miesiące ciąży bo teraz mama i siostra twierdzą, że mam brzuch jak osoba otyła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
goha24 - doskonale Cię rozumiem! najlepiej byłoby mieć przyjaciółkę równolegle w ciąży bo koleżanki singielki o żadnych problemach związku czy też broń Boże o ciąży nie chcą słyszeć :) a Tobie dzidzia fika w brzuszku już? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
gocha to masz termin dokłądnie taki jak ja :) czujesz ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzuniaw1 to zazdroszczę tej sukienki, naprawde, mi tez by sie jakaś przydała;) A gdzie kupiłas? Tez chciałam wybrac sie wczoraj na zakupy, ale rodzice zrobili nam niespodzianke i postanowili przyjechac, takze musiałam zakupy odłozyc na dzis. Teraz i ja potrzebuje meza do zakupow, bo przez to lezenie zrobiłam sie taka nijaka, słaba, szybko sie mecze... Zalezałam sie:) ale jak trzeba to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny.. spokojnie.. przy pierwszej ciąży ruchy czuje się ok. 20tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jeszcze, to moja pierwsza ciaza, czytalam ze przy pierwszej moze to nastapic dopiero ok 20tyg, jutro ide na wizyte do lekarza, zobeczymy jakie postepy zrobilo malenstwo. a powiedzcie mi kiedy bedzie widac jaka to bedzie płec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane. Ja dziś zaczynam 17 tc. Ja cały weekend spędziałm z bólem głowy, teraz też czuję że znowu się zaczyna. Mam straszne wyrzuty sumienia bo w piątek byłam u fryzjera na malowaniu i było mi nieprzyjemnie od farby (więc dzidziusiowi chyba też) no i z powodu tego bólu wzięłam jeden paracetamol, bo było nie do wytrzymania. Poza tym wczoraj byli u nas znajomi i jedliśmy chipsy z wasabi mega ostre to aż dzidziuś mnie kopnął tak mu chyba dokuczyłam. W sobotę byłam na badaniach - cytomegalia i żółtaczka B. Pani w labolatorium powiedziała żebym sobie jeszcze zrobiła w kierunku paciorkowca, jej synowa ma i ma po porodzie zaraz dostać antybiotyk. Kolejny wydatek - teraz zapłaciłam 76 zł. No ale cóż. Ana Lena pewnie że masz już brzuszek - piękniusi. Rimela wspaniale że u Ciebie w związku coś idzie ku lepszemu, strasznie się cieszę. Aguniek0121 co do ubrań to ja w sobotę pojechałam kupic legginsy, ale jak przymieżyłam, to mąż powiedział że w czymś takim to mogę co najwyżej spać :-) no więc jadę na wakacje z 2 sukienkami i jeansami, ciekawe w czym będę chodzić. elzuniaw1 doskonalę Ci rozumiem. Lepiej przy koleżankach bezdzietnych się nie wychylać bo zaraz mówią że nie ma z nami innego tematu. A jak tu mówić na inny temat jak cae życie stanęło do góry nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybsien83
Czesc dziewczyny! Termin 09.01.2012 Synek :) Wystartował 17 tc Narazie brak ruchów i wszystko wydaje sie byc ok ale lepiej miec kontakt z kimś w tej samej sytuacji także sie melduje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej sukienki, to zazdroszcze, wczoraj mialam taki incydent ze swoim facetem, ze siedzac na necie zapytal czy moze kupic sobie wiatrowke do strzelania, powiedzialam ze jak chce ale to ostatni jego wymysl w tym roku, bo i tak krucho stoimy z kasa, a jak mu potem powiedzialam, ze chce dzis wyskoczyc na miasto bo odlozylam sobie kiecke do zmierzenia u kolezanki bo juz sie w nic nie mieszcze a spodni nie oplaca sie kupowac co miesiac, to wypalil ze, nie bo jeszcze wizyte mamy we wtrek u lekarza, co to za sprawiedliwosc?? jakas masakra, mi oczywiscie lzy poplynely ze zlosci choc tego nie widzial... umiesz liczyc licz na siebie??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
Aguniek0121 - ja też ciągle leżę, a teraz to strach samej gdzieś wyjść bo po wstaniu np. z siedzenia samochodu miewam zawroty głowy i mroczki :( sukienki kupiłam w sklepie Queen w krk Mufi - leginsy są super wygodne! trzeba było wygonić męża ze sklepu i kupić, a potem nosić przemycone pod tuniką ;-) mój mąż gdybym ubrała same powiedziałby, że chodzę w samych rajtkach :D ja chodzę ciągle teraz w leginsach, dzinsy są za "twarde", a jeszcze nie kupuję takich typowo ciążowych, właśnie szperam na allegro i szukam z kolei typowo ciążowych leginsów goha24 - też słyszałam, że w pierwszej ciąży ruchy czuć ok. 20 tygodnia, ale czytam, że tu dużo dziewczyn czuje znacznie wcześniej kopniaki (chociaż faktycznie dla części jest to kolejna ciąża :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz zycie...prawda? ide na13 do fryzjera, do nie moge juz na siebie patrzec , i humor moze mi sie poprawi choc troszke....powiedzcie mi jeszcze ile juz przytylyscie? jakie sa normalne granice na ilosc przybytych kilogramow na ok 16 tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
goha24 - kurczę, weź koleżankę i jedź sama :) nie ma co pytać, a przyjemność trzeba sobie zrobić, no i oczywiście trzeba w czymś chodzić :) rybsien83, dziewczyny: czy lekarz pyta zanim zdradzi płeć dziecka? jestem tak roztrzepana, że pewnie znowu zapomnę oznajmić lekarzowi, że nie chcemy znać płci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 wiem że legginsy wygodne, ale jak mój mąż mówi że nie to lepiej nie kupować, bo potem za każdym razem jakbym je ubierała to by kręcił nosem. Koleżanki mi tego zazdroszczą że on umie tak doradzić, ale ja majtek nie mogę kupić bez jego akceptacji :-). Jeansz mam ciążówki - bardzo wygodne, elastyczne. Polecam. Zapłaciłam 145 zł ale będę miala do samego końca. Co do ruchów to ja też jestem w pierwszej ciąży a juz odczuwam pewne ruchy, wczoraj malutki dopniaczek i bulgotki. Trzeba się rozluźnić i wczuć w sowje ciało i poczujesz na pewno szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×