Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość Joela
Anula -może są różne szkoły kiszenia kapusty ,tak jak są różne szkoły wychowywania dzieci :D .Ja tak kiszę od lat .3-4 dni w cieple (jak za długo to zrobi się zbyt kwaśna),odkryta ,przebita ,potem wyniesiona ,zamknięta do garażu .Tam jeszcze raz dziennie przebijam ją ,żeby wszystkie gazy wyszły.Ale zapytaj Margolki Ona robi inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babciu, dziękuję, zwłaszcza za miłe i młode :) joela, ja dziecko wychowywałam na czuja matczynego, na złe Mu nie wyszło. Ale to poza mną. Teraz interesuje mnie dyplom z kiszenia. Dziękuję za uwagi, przebiłam ( Margo też tak robi) , mam nadzieję, że nie zmarnowałam ani kapusty, ani pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joelu nie tak bardzo inaczej:) Ja kapustę poszatkowana partiami daje do dużej michy + marchew + cebula ,daję sól ,odpowiednią ilość do wagi kapusty(teraz zrobiłam wg Twojej proporcji i wyszła pyszna) .W tej misce wygniatam kapustę z dodatkami ,aż pojawi się sok.Następnie wędruje do kamiennego gara,gdzie mocno ją ubijam.Potem kładę czyste płótno na to krążek drewniany i kamień.Tak trzymam w cieple 3 dni.Odkrywam ,przebijam otwory i pozostawiam je na 1 dobę.Następnie zatykam otwory ,znów mocno ubijam ,obciążam i wędruje na kilka dni do piwnicy.Jak smak jest juz dobry przekładam do słoików ,ubijam mocno zostawiając nieco miejsca (niepełny słoik) zalewam wrzącą wodą ,zakręcam pokrywkę i ustawiam słoiki na kilka minut (10) do góry dnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosznel11
Tez mam zamiar powkładac ukiszona kapuste do słoikow ,ale o zalewaniu wrzatkiem nie słyszałam.Jednak gdy ma to zabezpieczyc przed psuciem to tak zrobie. Margo co z twoimi przepisami na smakowitosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca do jenk
jenk no i tak kończą się wszystkie dyskusje gdy brak argumentów .Atramko -szykuj dzieci do snu .Wazniejsze pełne żoładki niż pełna głowa tu nie chodzi o brak argumentów ale o niechęc rozmowy z tobą na ten temat, tak trudno to pojąć? pozdrawiam stałe bywalczynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca do chama
To nie właź i nie czytaj a temat kapusty cię iminie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
podczytująca do jenk-więc Ty uważasz ,że to mnie zabrakło rzeczowych argumentów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Jaki wieczór -całe popołudnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie :) Ależ dzisiaj kapuściano na naszym topiku :D Ja w tym roku jeszcze nie kiszę, bo nie miałabym gdzie trzymać, ale w przyszłym roku może się już skuszę:) Na początek małą beczułeczkę - na próbę! Więc piszcie jak najwięcej i jak najdokładniej! :) Mam świetny humorek, bo Sąsiad (wujek - w sumie...) zgodził się sprzedać działkę mojemu Bratu i Bratowej - jestem ogromnie szczęśliwa :))) Niby Sąsiedzi obok (z drugiej strony) to też Rodzina, ale nasze stosunki nie są ostatnio najlepsze... :( A tak - zawsze obok będzie ktoś swój, taki naprawdę swój :)) i wreszcie będzie się coś działo - budowa i te sprawy, a ja uwielbiam takie "poruszenie" :) Dzięki wszystkim Dziewczynom (tym czarnym i tym pomarańczowym) za dobre słowa... 😘 a dla wrednej pomarańczki też 🌼 (Emii... 😘...:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dzisiaj olewam Was - i zróbmy tak faktycznie wszystkie, jak tu któraś z Dziewczyn podpowiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja całe popołudnie grzebałam się w kwiatkach, w końcu stwierdziła, co wiedziałam od dawna, czyli że kwiatki trzeba przerzedzić, bo za bujnie zaczęły rosnąć...no i mam 8 dodatkowych doniczek, a w łazience moja półka na kwiatki jeszcze nie zaczęta :o 3 "sadzonki" szaflery, które zaraz włożę do wody i ze 20 sadzonek drzewka szczęscia ! ktoś chętny? drzewko kwitnie raz w roku na biało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz miałabym gdzie beczkę trzymać, bo choć piwniczka jeszcze nie dokończona, to wejście dobrze zamykane i porządny wiatrołap juz ma... ale nie kupiliśmy beczki, trudno, zakisimy za rok! moje dzieci poprane, suszą sie przed kominkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, witaj :) a ja miałam w tym roku kisić kapustę i w końcu nie wiem czy ją ukiszę, musze we wtorek męża wyrwać na rynek to kupię gotową poszatkowana kapustę, a garnek kamienny pożyczę od sąsiadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uionio
te pochlebstwa to juz za grubymi nicmi szyte,ale od poczatku miałam wrażenie że to któraś z topicu mąci, nie wierze w zbiegi okoliczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te argumenty i argumenty
Głupie założenie, że jak ktoś często tutaj pisze to ma obowiązek dyskutować o wszystkim. Brak argumentów? Ciemna to ty jesteś z tymi swoimi argumentami i rządaniem rozmowy i wyjaśnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te argumenty i argumenty
i RZadko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dla zasady
...żądać,rzadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ze tak wtrącę
gruby miśku-o tej porze to dzieci już dawno powinny spać a nie wygrzewać się przy kominku .Nie czytasz dobrych rad koleżanek ?A tak na marginesie Quantanamerę wygoniły ,teraz pewnie kolej na joele ,bo nie pasują do kółka wzajemnej adoracji? A zaraz potem przydzie pora na grubego misia i zostaną same gwiazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uionio
teraz to mam pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę stworzyć swoje własne kółko adoracji i będzie ok. Przez tę " chęc dyskusjii na poziomie" z Waszej strony, pomarańczowe i pomarańczowe gdy akurat wygodniej, topik traci , chęć pisania spada. Gardzicie naszym poziomem, wznieście się na swój i spadajcie :) Żartów nie łapiecie, wymagacie, by każda z nas wypowiadała sie na każdy temat, mimo, że nie siedzimy przed kompem tyle czasu, co Wy. I jesteście nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kropelko 😘 ;) Dzień dobry pozostałym Dziewczynom {kiss] U nas znów brzydko, pochmurno, zimno i mokro - brrrr :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj już ;) Dzień dobry 🌻 Duszki zajrzyjcie na Garnek. U mnie pochmurno, mgliście i tak byle jak... czekam na babie lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze... bo się tego czytać nie da, ale dzięki za durną przepychankę ortograficzną, bo przynajmniej to może się komuś przydać, międzyinnymi mnie, bo odkąd siedzę w necie byków walę coraz więcej :P, pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×