Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość henia z domu białego
Witajta dziołchy,fajno was sie czyta:) gdzieś tu pisalyście o kiełbasach i smarowidłach na kanapki,ale nie moge tego znaleść????podpowiedzcie gdzie to jest.Plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joela, nie podglądałam, daję słowo! Właśnie wróciłam z mięsnego. W torbie 2 kg dorodnej wołowinki. Pan pokroił mi z zgrabne plastry. Zaraz je rozbiję. Posmaruję musztardą. Nadzieję paskami słoniny, ogórka kiszonego, cebuli i skórką chleba. I już się oblizuję. Pogoda dalej butelkowa. :( Może wieczorkiem coś na rozgrzewkę...? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;) U mnie pogoda barowa, zmuszam się, by nie zmarnować dnia bo najchętniej zagrzebałabym się pod kołdrą. Henia, smarowidło z cebuli jest na wątku " słonina na kanapki" autorka -władczyni serc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kropelka, ja dziś żadnej energii nie przejawiam :( Ale Wam się chce frykasy przygotowywać. Smacznego :) A rozbity sznycel wołowy możesz jeszcze posmarować wodą z cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia z domu białego
Jużem czytała ale tam na takie ciut za tłuste smakołyki przepisy,a tu u was czytałam i nie spisałam,a teraz znaleźć nijak nie mogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo - jeśli o to Ci chodziło. no więc tak, mięso, ja kupiłam łopatkę zmielić na grubych oczkach z czosnkiem, doprawić solą i pieprzem, ziołami wg.uznania, ja dodalam majeranek i dużo czosnku spróbowac czy nam smak odpowiada ewentualnie jeszcze doprawić, ma być nie za słone bo w słoiku smak się zmieni...potem tą masę do słoików ja dawałam do pół litrowych i porzadnie łyżką ubić, strasznie to długo schodzi, ale musi być dobrze ubite, żeby nie było pęcherzyków powietrza, słoiki zakręcić i do gara z wodą, wody poniżej nakretki i od zawrzenia gotować godzinę. wyjąć odwrócić do góry nogami i tak gotować w sumie przez 3 dni po 1 godzinie. takie mięsko można przechowywać poza lodówką. jest pyszne! to jest przepis mojego ojca wiec wiem co piszę w słoiku utworzy się galaretka i smalec. ja zrobiłam 8 słoiczków a reszta poszła na mielone... aha, a konserwe robie tak samo tylko zamiast miesa mielić, kroje w kostke taka ciut miejszą jak na gulasz. Ann z tego co piszesz, to zapowiada się pyszne ale z tych 5kg wyszło Ci tylko 8 słoiczków?? mięsa zmieliłam 4,5 kg i trochę zostawiłam z tego na kotlety. więc z 4 kg. wyszło mi 8 pół litrowych słoiczków. Ann dziękuję za przepis pozwolę sobie zadac jeszcze takie pytanie odnośnie tego ubijania bo pierwszy raz takie cuda będę robiła ubijasz jakąś specjalną łyzką a i po czym poznajesz ze już wystarczająco ubite ? aaa i jeszcze coś do jakiej wysokości słoika ma sięgac to mięso po ubiciu ? ubijam zwykłą łyżką obiadową, niestety ale pałka do mas się nie sprawdza. po czym poznaję że ubite? nie ma pęcherzyków powietrza między mięsem. a jak dużo mięsa? trochę poniżej szyjki słoika pomarańczko, nie wiem czy to ściema czy nie, m ój ojciec takie mięsa robił od kiedy pamietam, zawsze tak ubijał i takie mieso mogło stac w piwnicy nawet rok i nic mu się nie działo...tak przekazał mi wiedze więc ja tez tak piszę jak robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka, ja wszędzie dodaję odrobinę cukru, tam, gdzie jest sól. A ten sposób podpowiedział mi maszarz kucharzący co u mnie kładł kafelki :D. Ponoć kruszeje. Ale moje zrazy zawsze kruche bo na kozie dochodzą i 2 godziny, gdy je robię. Potem zajrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę wysyłać listy tylko ze swojej poczty. Komputer jest do przewinięcia i ciągle mąż to odkłada, brak czasu, naprawdę. Ale dziękuję, zapamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli o smarowidła chodzi, to jak jeszcze quanta z nami pisała, rozmawiałyśmy o paszteciku pomidorowym - był wklejony wtedy ten link http://www.apette.pl/Przepis/pasztet_pomidorowy/ wrzuciłam go sobie w ulubione :) wojtek i mikołaj najchętniej z tym jedzą kanapki, coś tam pewnie zmodyfikowałam, ale wzorowałam się na tym przepisie i jeszcze raz za niego dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja dopiero sie melduje, od wczorańszego wieczoru nie miałam internetu... pogoda piękna, dowód na garnku :) co do obiadu...dzisiaj jestem sama, mąż w pracy więc nie robię nic, dopiero kolację ciepłą zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla niedowiarków, naprawde jestem w kraju :) i temperatura u nas dzisiaj max. to 40 stopni! sama byłam w szoku jak zobaczyłam :) na szczęscie nie jest goraco bardzo bo jest lekki wiaterek, ale chodzę w podkoszulce i spodenkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam takie smarowidła różnorakie ale robię je rzadko,bo trochę są za tłuste.Moim takim ulubionym jest : Kupuję mięso np.łopatkę ,kroję ja w kostkę do tego dodaję pokrojoną w kosteczkę cebulę(dość dużo) oraz 2-3 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę.Podsmażam wszystko przez moment na kilku łyżkach smalcu.Podlewam wodą i duszę do momentu aż mięso będzie bardzo miękkie a cebula mazista .Wysmażam do całkowitego odparowania wody, dodaję jeszcze smalcu ok 100g na 0,5 kg mięsa,doprawiam solą i pieprzem.Odstawiam do zastygnięcia .Takie mazidło super jest z ogórkiem kiszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, to mazidło super się zapowiada :) mojemu mężowi na pewno nie będzie przeszkadzało że trochę tłuste :p ja juz prawie obrałam sweterek, okazało się że golarka o dziwo sobie radzi :D, a sweterek wygląda super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Dziewczynki drogie pomóżcie -na garnku oglądam wszystkie zdjęcia na czarnym tle :(.Jak kliknę żarówkę strona robi się normalna ,ale po zmianie strony wszystko znowu jest czarne .Wkurza mnie to na maxa i to od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joela, niestety nie pomoge bo nie mam pojęcia o co chodzi, u mnie normalnie działa, wg. ustawień. przykro mi :( może ktoś inny będzie wiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) U mnie przeorganizowanie czasowe i dlatego mnie nie ma. Więcej w fotkach siedzę, bo to taki relaks dla mnie. Dzięki, że o mnie pamiętacie 👄 Atramuś//:) Poszłam Twoim śladem i dzieci kładę wcześniej spać. Od jakiegoś czasu widziałam, że najmłodszy jakiś taki marudny w ciągu dnia, starszy wstać do szkoły nie może. A jak po buty pojechaliśmy z wieczora to mały zasnął w samochodzie już na noc... suma sumarum wczoraj zarządziłam spanko koło 18 i nie czekając na dobranockę zasnęło towarzystwo jak ta lala :D O niebo lepiej starszy wstał dzisiaj do szkoły. Więc i dzisiaj popróbuję czy się uda i jaki efekt będzie ;) Mąż w ogóle skwitował, że teraz ciemno szybciej i kiedyś tak właśnie było, że dzieci szły wcześniej spać... Więc 👄 dla Ciebie i gonię ich na górę ! :D Pozdrawiam wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - cieszę się :) Skoro zasypiają bez problemów, tzn, że organizm tego potrzebuje! I niech mi nikt nie mówi, że jest inaczej :) Moje też padły żywcem, bo mieliśmy Gości z Dziećmi, więc wyszalały się za wszystkie czasy! :D Ann - przepraszam, że nie zrobiłam więcej zdjęć grilla, ale wczoraj na śmierć zapomniałam, a dzisiaj zalatana byłam od rana... :( Jutro postaram się zrobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramko ale takie male dzieci
jak ty masz, kładzie się do spania również w ciągu dnia. Ty tego nie praktykujesz, tylko usypiasz wcześniej, niech im na zdrowie wyjdzie, ale nie znam innych takich przypadków, więc to chyba nie jest powszechnie stosowane i jak widać zalecane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramka//:) Hejka !! Ale się zgadałyśmy :D Dzisiaj zasnęły gorzej, ale nawet te parę razy jak zaną wcześniej to dobrze :D Czekam na film, a Ty co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie jest powszechnie
stosowane ale za to jakie praktyczne.Swoją drogą,ludzie robią większe krzywdy swoim dzieciom i nikt się nie podnieca jak wczesnym spaniem.To jakiś obowiazek żeby dzieci spały w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZekam na Rodzinkę.pl :D a w między czasie przeglądam allegro, co by tu jeszcze fajnego do domku kupić... i co stwierdziłam? Tyle rzeczy bym jeszcze chciała a kasy ciągle za mało! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie jest powszechnie
poza tym, dzieci Atramki nie są już niemowlętami,bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się zadumałam nad tym spaniem w ciągu dnia. Moje spały ale znam dzieciaczki, które nie spały w ciągu dnia, ale nie pamiętam , o której zasypiały na noc :O Atramka//:) Uciekam z kafe, bo miałam tylko zajrzeć raz czy dwa... a jakoś tak... a mam jeszcze parę rzeczy w necie do zrobienia , korzystając z absolutniej ciszy w domu :D Dobranoc dla Moderatora 🌻 Który nie śpi, czuwa, dzieci nie ma i ma prawo w związku z tym na kafe być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×