Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość gość
Cygańskie ścieżki piekłam kiedyś i wygląda to super kolorowo....u mnie zimnisko straszne po południu sie zrobiło....zajeta byłam innymi sprawami dziś ledwo żywa zziebnieta okropnie wrociłam do domku z wieeelką opryszczką na gebie brrrrr....cherbata z miodem cytryna i imbirem może jakos mnie postawi na nogi...na razie nawet małego palca boje sie wystawić spod kołderki ...tylko wrzątek mi smakuje...trzymcie sie ciepło sat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie kofane kobietki:) I do mnie zima przylazła i mrozi:(mam nadzieję,że niedługo:) Wrzucam przepis na ciasto tureckie ale zaznaczam,że go jeszcze nie piekłam i nie wiem jakie wyjdzie,ale jako przepis wygląda ciekawie:) u mnie chłopaki takie ciasta lubią:)Miłej soboty wszystkim i ocieplenia.Sat szczególnie pozdrawiam ,bo cierpiąca biedulka:)Pozdrawiam margo Tureckie ciasto orzechowe ok.¾ szkl.cukru (ja daję ½) 4 jaja ¾ szkl.kaszy manny 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia ¾szkl.mielonych orzechów włoskich ¼ szkl.mleka Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę,ucierając dodawać po 1 żółtku.Kaszę wymieszać z mielonymi orzechami i proszkiem do pieczenia.Do utartego masła z żółtkami dodajemy stopniowo suche produkty na przemian z mlekiem.Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę.Dodać do ciasta-wymieszać delikatnie łyżką.Piec w keksówce wysmarowanej tłuszczem ok.50 min temp.170-180 C.Po upieczeniu ponczujemy gorące ciasto zimnym syropem(wylewamy cały syrop na gorące ciasto)Po przestudzeniu można polać polewą czekoladową.. \Syrop: ¾ szkl.wody 1 łyżka cukru 1 cukier waniliowy (duży) 2 łyżeczki soku z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile masla do tego ciasta nalezy dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość hana
hei kofane... Proszę jeśli któraś posiada przepis na sernik z czekoladami i śmietanką 30% to proszę o wrzucenie ,jadłam jest pyszny ,ale przepisu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim w nowym tygodniu,u nas się ociepliło ,temperatura plusowa i nastrój przedświąteczny zmizerniał,dla mnie dobrze bo za zimą nie przepadam:)Wczoraj byłam w Lubinie na trochę większych zakupach i tam istne szaleństwo,ludzi,że nie można było się poruszać swobodnie,zakupami kosze wyładowane mieli z górką,tak się zastanawiam czy święta to tylko po to,by jeść,ja już skończyłam z takim wariactwem. Do ciasta tureckiego potrzebne jest 125 gram masła. Pozdrawiam zabiegane koleżanki.margo http://www.garnek.pl/anet36/30542845/tureckie-ciasto-orzechowe tu link do ciasta - tak wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal1986
Polecam tabliczki z numerem domu, informacyjne, groźny pies, teren monitorowany oraz różne gadżety do domu: fotokubki, naklejki ścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam trójkę dzieci i męża łasucha,uwielbiamy ferrero rocher,nie stać nas jednak na nie,bo takie jedno opakowanie znika w kilka minut w buziakach moich łakomczuszków.Kochane koleżanki wy takie spryciule jesteście,już dawno was podziwiam i korzystam z waszych mądrości,może wiecie jak je zrobić,będę bardzo wdzięczna za przepis.Grażyna dla przyjaciół Grażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygooglaj sobie-przepisów mnóstwo,pieczonych i bez pieczenia i na pewno coś wybierzesz.Jedno jest pewne,że takiego ciasta z wody nie da się zrobić,bo dobre ciasto swoje składniki musi mieć-powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem,wiem ale te raczej pralinki niż ciasto w sklepie to ponad 90 zł za kg,robiąc samemu pewnie dużo taniej,próbowałam przepisów netowych i nie podeszły nam smakowo z żadnego przepisu,a tu same spryciule na tym topiku więc zwróciłam się do tu piszących pań z prośbą o pomoc.Grażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przy wigilijnym stole,w ten wieczór święty,pomnijcie,że dzień ten radosny w miłości poczęty."... Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim Azzurro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zwykle powtarzając jak mantrę -w tym roku juz nie bedę tak szaleć-wpadamy w szał sprzatania gotowania pieczenia....widocznie mamy to w genach. Gdybyście przypadkiem zajrzały tu, to przyjmijcie życzenia zdrowych , spokojnych Świąt i nadchodzącego Nowego Roku. Ściskam mocno i jeszcze raz udanch Świąt Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkim koleżankom i miłym gościom życzę wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,mich chwil w gronie rodzinnym i super prezentów pod choinką,szczęśliwego Nowego Roku 2017.Zdrowia szczęścia i wszystkiego naj,naj,naj:) margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ten piekny dzień wigilijny najserdeczniejsze życzenia pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia składają wszystkim koleżankom i gościom tego cudnego topicu Sate i Ania03....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I już po Świętach:( pogoda u mnie okropna,wieje tak,że głowę chce urwać razem z szyją.Jak co roku przesadziłam z ilością potraw i teraz pewnie do Nowego Roku będziemy wyjadać,kilka wałków pewnie przybędzie,zwłaszcza,że zmałpowałam kilka ciast od was i nie mogłam się powstrzymać.Chyba uduszę Anię,margo i Off.Pozdrawim ciepło.Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli już , to duś z cebulką i majerankiem, żeby i smak był i lekkostrawne :)Bo ja zmieniłam po świętach opony na zimowe :P Ja akurat nie zapodaje przepisów na ciasta, bo moja rodzinka konserwatywna w tym temacie,najnormalniejsze makowce i seromak, pierdniczki to juz wczesniej się piecze do podgryzania, no a ja to cos z galaretkami bitą śmietaną, musem śliwkowym. Za to eksperymentowałam z pierogami na wigilię, zrobiłam z grochem i ze suszonymi sliwkami, nawet zjadliwe. Pogoda to i u nas pieskowa, ślisko i wiatr . Świeta mają coś magicznego w sobie , co powoduje że wbrew postanowieniom i tak szykujemy jak dla batalionu wojska. Jakby cos to oddam gratis oponkę brzuszną Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dusić?I to z cebulką i majerankiem - szkoda ambarasu i tak zjadliwa nie jestem,twarda jestem jak jaśnisty piorun,żylasta,łykowata:zębów szkoda:) Cieszymy się,że skorzystałaś z naszych przepisów. Prawdziwą skarbnicą przepisów jest Ania,u mnie to królują proste ciasta typu serniki,szarlotki,pierdniki i kruche no i drożdżowe z owocami w sezonie owocowym.Pozdrawiam poświątecznie.margo - u mnie to dziś wiatr wścieklizny dostał:(margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam witam A po co mnie dusić ja niewinna, internetu nie miałam do 25 grudnia. Wczoraj miałam urodziny pierworodnego i dzień lenia. muszę się pochwalić że wszystkie moje ciasta nowości wyszło ekstra nawet dziś robię powtórkę liona. strasznie U nas wieje u was też? Niech Off nie przesadza z tymi oponami u niej w górach Przydadzą się Bo zapowiada się długa zima, pozdrawiam wszystkich i pojawiające się na naszym super topiku Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam życzyć Wam szczęśliwego Nowego roku i spełnienia marzeń :) Fajnie, że się trzymacie razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emmi to wracaj do nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczęśliwego 2017 roku!!!! Wieczorami są problemy z kafeteria.Nie mogę do Was zaglądać-pozdrawiam i pięknego dnia życzę🌻A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkim topikowym koleżankom,miłym gościom,czytającym i zaglądającym życzę super szampańskiej zabawy sylwestrowej i bardzo,bardzuchno szczęśliwszego Nowego Roku 2017:)margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkim piszącym i czytajacym życzę aby nowy rok nie był gorszy od tego który się już kończy, życzę sobie i Wam zdrowia bo ono jest najważniejsze, spełnienia marzeń dużych, małych i najskrytszych.... Miłości i chęci do zagladania i pisania na naszym kafe... ANIA3.... W styczniu idę do szpitala bo mi się astma trochę posunela, jak będę miała WiFi to będę zaglądać.... Ściskam najmocniej i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śnieg u mnie pada i dopiero teraz świąteczna atmosfera,ale przed nami jeszcze Trzech Króli,próbowałam różnych wersji netowych kulek ferrero roche ale daleko im do oryginałów,jeszcze raz ponawiam prośbę o przepis.Pozdrawiam i noworocznie i w nowym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten wpis powyżej to ja Grażka i chciałabym na stałe u was zagościć,mogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz,możesz Grażynko, serdecznie Cię witamy:) U mnie biało też,zima się obudziła ale nie taka straszna ,bo z dachu kapie,niech sobie ona idzie na białe misie,bo jej nie lubię:( Co tam u Was koleżanki w nowym roku?Sat kofana gdzie przepadłaś? Wszystkich ściskam w nowym roku i tygodniu:) Tak mnie Grażynko zaciekawiłaś tymi ferrer roche ,że na Trzech Króli zacznę kombinować jak koń pod górę:)Zawsze robiłam takie kulki z płatkami owsianymi i gorzką czekoladą i karmelem,teraz mam zamiar inaczej ,jak wyjdą to się będę chwalić,jak nie to będzie wstyd:( Mam zamiar dać 1/2 kostki masła,pół szklanki śmietanki kremówki,puszka masy kajmakowej,orzechowej,2 gorzkie czekolady,2 szklanki mielonych orzechów włoskich.Masę rozpuszczę na małym ogniu,dodam masło i śmietankę,jak będzie gładka ta masa dodam po kostce czekoladę,jak się rozpuści dodam orzechy, wymichram porządnie,przestudzę.Obiorę orzechy laskowe i je podprażę na suchej patelni.Następnie uformuję kulki z orzechem laskowym w środki i oturlam każdą kulkę w mielonych orzechach włoskich(można też w laskowych.Zobaczymy co z tego wyjdzie:)Pa margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej hej.... Kulek tych Roche nie znam i nie pomogę, witam nową koleżankę cmok.... U nas brzydka zima, pada i zaraz breja się robi... Ogólnie dochodzę do siebie po świętach, muszę wejść w normalny rytm pracy.... Nic się nie dzieje... Ściskam Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×