Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

tak Ann 24/48 - fajnie, gdyby chociaż te 48 był w domu... zdążyłabym się nim nacieszyć! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramka, co poradzisz...taka praca :( mój pracuje po 12 i 8 godzin dzień 12, noc 8, noc 12 i 2 dni wolnego z tym że jeden do odespania..., nie zawsze tak ma ale często kolację zjadłaś? ja moja już dawno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadłam :) nawet zdążyłam ją uwiecznić na zdjęciu :) a teraz już rozbieram łoże i się położę :) niedługo moja ulubiona Rodzinka.pl :) także macham już rączką na dobranoc życzę wszystkim spokojnej nocy i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, wiedziałam, że mi nie wyjdzie :( zapominam ciągle tych skrótów :( pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma nikogo, więc uciekam pod prysznic i spać :) kolorowych snów wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam ten serial
rodzinka.pl na poczatku te dzieciaki mnie drazniły a teraz ich wszystkich lubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wszyscy jeszcze śpią, a ja wczoraj zasnęłam bardzo szybko i od 6 urzęduję :) miłego dnia zyczę wszytskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ann... ja też już dawno wstałam, Dzieciaczki wstały przed 6 i a to mleko, a to ubrać, a to pościelić i tak zeszło :( zaraz włączę im bajkę i jakieś śniadanie wypadałoby zrobić. Dla mnie dziś kawa - tym razem rozpuszczalna! Mam ochotę upiec im dzisiaj takie mini pączusie. Macie może jakieś sprawdzone przepisy, bo jeszcze nigdy nie robiłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼👄 (_)> (_) \_/> (_)> (_) \_/> 👄🌼 Atramuś, trzymaj się dzielnie! W sprawach cukierniczych nie pomogę. Chociaż... kiedyś często piekłam tzw. oponki i przepis mam... :) Ann, też już na nogach? Wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrami, Quan witam :) co do pączusiów, to nie mam przepisu na takie mini, tylko na normalne pączki zawsze wychodzą pyszne! Quan stawiaj wodę i czekamy na kawkę, bo tylko Ty robisz taka pyszną :) mąż w końcu sie budzi, cos późno dzisiaj :) idę zaraz robić śniadanko dla niego a dla mnie kawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quan z moim to ja nie wiem co się dzisiaj stało? zawsze 6.30 jest przy komputerze, dlatego ja tu wcześniej nie zaglądam :) a dzisiaj śpi i śpi, a niech sobie śpi :) potem wybieramy się do lasu moze jakieś grzybki znajdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upss... nie krzyknęłam zbyt głośno, więc mam nadzieję, że jednak nie obudziłam... niech sobie pośpi... :) Do lasu na grzyby. Fajnie! Ciekawe czy coś znajdziecie. U nas posucha grzybowa. Ja się zbytnio na nich nie znam, ale znajomi zapaleńcy psioczą, że w tym roku dramat. Np moja bratowa co roku o tej porze do Juraty na dwa tygodnie jeździ. W ubiegłym sezonie z dwoma kilogramami (!!) suszonych wróciła, a teraz z jedną maleńką garsteczką. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemacie !!! Poranne koleżanki,wychodzi na to,że guzdrała jestem:( - tez wstałam przed 6 ,ale jednemu do pracy śniadanko,drugiemu do szkoły ,w domu śniadanko i pozmywać i stwory nakarmić i dopiero teraz mogę się zameldować na apelu i o pyszną Qantusiową herbatkę poprosić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogrzebałam z zapiskach i mam przepis na oponki. Moje dzieciaki bardzo je lubiły. Oczywiście proporcje można zmniejszyć, nie koniecznie z całego kilograma robić. OPONKI. 1 kg mąki 4 jajka 1 szklanka śmietany 7 dkg drożdży 4 łyżki octu (niezdrowy, ale kiedyś się dawało) 4 łyżki cukru troszkę mleka szczypta soli olej do smażenia Do drożdży dodać troszkę mąki, mleko, cukier, sól zrobić zaczyn. Niech podrośnie. Wlać do reszty składników i wyrobić gęste ciasto. Odstawić do wyrośnięcia. Jeszcze raz wyrobić. Odciąć część ciasta i rozwałkować. Szklanką wykroić kółko, a w nim jeszcze jedno mniejsze jakimś korkiem, czy zakrętką od syropu, wódki itp. Powstanie taka "oponka", obwarzanek jakby. Smażyć po obu stronach na głębokim oleju. Czas smażenie zależny jest od temperatury oleju, ale powiem Wam, że idzie to piorunem. Gotowe krążki kłaść na jakiś papier (ręcznik papierowy?) celem odsączenia z nadmiaru oleju. Posypać cukrem pudrem, lub obtoczyć w lukrze. Nie wiem jak Wy, ale ja robiłam lukier tak. Do miseczki wsypywałam cukier puder i dodawałam sok z cytryny, oraz odrobinę wrzątku. Bardzo szybko ucierałam łyżką. Gdy stał się przejrzysty był już gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję! 🌻 mikołaj ma katar i gorączkę, noc poszatkowana drobniutko, stąd większe zapotrzebowanie na kawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś ja chciałam zrobić takie bez drożdży, tylko na serkach, ale może skuszę się na te Twoje. Zaraz będzie jeździł "sklep na kółkach", może będzie miał drożdże to zrobiłabym oponki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeja...! Mikołaj chory...! :(:( No tak, jesień nadchodzi, czas wszelakich infekcji... Biedactwo. ❤️ Atrami, z serków nie znam. Ale pewnie Dziewczynki zaraz pomogą. Sklep na kółkach, fajnie. U nas taki sklepik z lodami przyjeżdża. Wiecie, żółta mini ciężarówka z przejmującą melodyjką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramko, coś takiego w zapiskach mam. I zdjęcie do tego, nawet ładnie wyglądają. Ale nie sprawdzałam, bo my słodkiego to raczej.... wiecie, wiecie. PLACUSZKI Z SERA BIAŁEGO Ciasto: 30 dkg sera 4 jajka 4 łyżki mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli Sos: 200 ml mleka 1 łyżka mąki 1 łyżeczka cukru waniliowego 1 łyżka cukru Ser przekręcić przez maszynkę. Wymieszać z mąką, żółtkami, proszkiem i solą. Ubić pianę i delikatnie zmieszać z masą twarogową. Na rozgrzaną patelnię do smażenia bez tłuszczu (kurcze, bez tłuszczu??) kłaść łyżką małe, cienkie placuszki. Zrumienić z obu stron. Składniki sosu zmiksować i stale mieszając zagotować na wolnym ogniu. Sos podawać osobno i polewać indywidualnie wg upodobań. Zamiast sosu można użyć przecieru z sezonowych owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś - ten zaczyn to po prostu te składniki podane wymieszać, czy co? i i ile mniej więcej tego mleka i mąki do zaczynu? Pytam, bo pierwszy raz robię zaczyn :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atramko, wymieszać. Mleka niewiele (może 1/4 szklanki) a mąki kilka łyżek. I pamiętaj, że mleko powinno być letnie. Nie gorące, nie zimne, a letnie. Bo inaczej drożdże nie wyrosną. I ja zawsze uważam, żeby przeciągu nie było. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam, że w przeciągu nie wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może troszkę jaśniej napiszę. Weź jakiś garnuszek czy miseczkę. Wlej do niego 1/4 szklanki letniego mleka. Wsyp ze 4 łyżki mąki, 4 łyżki cukru i szczyptę soli. Wymieszaj. Przykryj ściereczką i postaw w ciepłym miejscu. To jest właśnie zaczyn drożdżowy. Powinien ładnie wyrosnąć, więc ten garnuszek/miseczka nie mogą być zbyt małe, bo wykipi. Jak już będziesz widziała, że zwiększył kilkakrotnie objętość, to zamieszaj i wlej zaczyn do dużej miski do której wsypałaś pozostałe składniki. Pozostałe, czyli mąkę, jajka, śmietanę. I teraz dokładnie, energicznie wyrób całość. Przykryj miskę ściereczką i niech znowu w cieple podrośnie. Deskę do krojenia posyp obficie mąką, zapobiegnie to przywieraniu ciasta. I teraz odkrój/oderwij kawałek. Wałek w dłoń i dalej już wiesz... Nie jestem specjalistką w cukiernictwie, ale moje dzieci zajadały się tymi oponkami. Pewnie Nasze Kobitki znają jakieś lepsze sposoby. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEJA....! W moim szczegółowym spisie głównego składnika zabrakło. Atramiś - drożdże. Do tego garnuszka trzeba oczywiście rozkruszone drożdże wrzucić! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×