Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Już po 6 wstałam Ann!!!! Witajcie!!!! Mam taka truskawkę kaskadową,świetnie plonuje,ma smaczne owoce i aż wstyd sie przyznać skąd ja mam.Kiedyś będąc w Castoramie przyuważyłam takie ,rosnące w doniczkach,już owocujące,skuszona ich urodą skubnęłam szczepkę,wiem wstyd,ale nie mogłam sie powstrzymać.Ze szczepki dohodowałam się roślinek u siebie,łatwo sie szczepię i szybko owocują,teraz nieco odchorowują zimę,ale niedługo mam nadzieję będą znów piękne.Kokoszanel zaciekawiła mnie możliwością wysiewu truskawek,ale skoro amita uważa,że nie warto,to nie będe próbowała.Sąsiadka ma bardzo dobrą odmianę truskawek,zwykłych,plonujących dwukrotnie i plonujących "na okrągło" do pierwszych przymrozków,obiecała ,że podzieli sie szczepkami,tylko nie wiem jak je sadzić,pewnie nie mogą rosnąć blisko siebie ,bo mogą się nawzajem pozapylać i nie będą juz takie !!!! Sąsiadka ma każdą odmianę w innym miejscu,bo ma duży ogród,mój też nie jest mały i możestarczy jak je posadzę w nieco większej odległości od siebie:) U mnie też zapowiada się piekny dzień,na weekend zapowiadają istną wiosnę z temperaturą nawet do 20 stopni,więc czas na mycie okien i grubsze pranie,suszone na powietrzu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Podczytuję 🌻 Ale akurat leci w Domo coś co mnie mało interesuje to wyskoczę na podrzucenie liści w rabatę tulipanów, bo straszna skorupa się tam zrobiła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Właśnie posiałam truskawke temation ,ale nasonka koszowały 3zł,wiec nie wielki wydatek-gdyby sie nie udaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie wydatek niewielki,mozna zaryzykować,byłam dziś w kilku sklepach ogrodniczych i specjalnie zagladałam za nasionkami truskawek ale nie widziałam,sa jedynie poziomki.Teraz z przerwami przesiaduje w ogrodzie przekopuję grządki i dziś wsadzę bób,bo już czas najwyższy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i też lece na ogrodek,dzisiaj wiosennie a drzewka jeszcze nie przyciete.Myslicie ze jak teraz to zrobie to im zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kokoszanel - pogoda piękna,nikogo nie ma,wszyscy zabiegani? Ja skończy łam myć okna i prać firany,pomalowałam drzewka w sadzie wapnem,przy takiej pogodzie w domu nie chce sie siedzieć. Kokoszanel moje drzewka chłopaki przycinali w zeszłym tygodniu,ale widzę jak wkoło ludzie przycinają,znaczy to,że pora jest dobra,no chyba,że są u Ciebie nocą jakieś poważne przymrozki,to dobrze jest przycięte miejsca pomalować farbą emulsyjną,to ochroni drzewko przed przemarznięciem.Brzoskwinie przycinać będę w kwietniu,winogrona też! Dobrej nocy Ci życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Dziewczyny dalej siedzicie w ogródkach?Wracać już wieczór już:) ale dziś piękny dzień był i jutro ponoć ma być taki samy,jak dobrze wygrzać kosteczki.Dobrej nocy wam życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosposiu już wróciłam ale padnieta jestem jak czort,idę prostować kości:( dobrej nocy również życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wiosennie ,cudownie cieplo. Widze ze nikt nie przesiaduje na kafe ,tylko na powietrzu.Pewnie macie racje ,ale obiad trzeba zrobic -na grila chyba za wczesnie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kokoszanel właśnie przed chwilą wróciłam z przeglądu ogrodu,nic przy niedzieli robić nie można,ale choć sobie posiedziałam i pooglądałam,pod folią już rzodkiewka pięknie się zieleni,sałata i szpinak też,trzeba korzystać z ciepełka póki jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokoszanel, Margo witajcie :) to prawda, pogoda piękna, słoneczna aż nie chce sie w domu siedzić :) dlatego mało kto na kafe zagląda :) u mnie dzisiaj w cieniu teraz 20 stopni a do słońca 26, bardzo bardzo przyjemnie. a teraz uciekam i miłej reszty niedzieli życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim - dziewczyny ale się u mnie zrobiło zimno!!!Pada drobny deszcz i wieje silny wiatr - u Was też pogoda się popsuła? Miałam tyle zaplanowanych prac ogrodowych i nici:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margo, umnie tez zimno, wietrznie.Wczoraj wieczorem byla burza oraz padal deszcz.Dostalam krzaki do posadzenia ale niewiem kiedy to zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Margolica//:) Jak się czujesz? Bo Ty też jesteś pogodynką a mnie dopały jakieś bóle głowy, źródło bólu jest podejrzane, dlatego pytam o Twoje samopoczucie. Miałam dzisiaj siać rzodkiewkę ale okazało się, że to nie najlepszy czas, dobry jest chyba dla bobu, więc nim się zajmę jak się nie rozpada... ale za to doczytałam, że dziś jest idealny dzień na mycie okien :D dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu ,Emmi HEJKA - jakie krzaki będziesz sadziła babciu,jakieś owoceowe? -Emmi z rzodkiewką wstrzymaj sie do soboty,wtedy jest dobry dzień na wysiew korzeniowych,dzis jest tylko dobry dzień na wysiew kwaiatów,bób wsadziłam w dzień owoca,tak mi poradziła ann:) - Emmuś mnie głowa i bóle mięśniowe mordowały wczoraj wieczorem,ból głowy to u mnie przeważnie odzywa się,gdy ma na drugi dzień mocno wiać no i się sprawdziło,wieje dziś jak czort a bóle mięśniowe a może raczej reumatyczne to na gwałtowną zmianę pogody i nadchodzące deszcze! Pozdrowionka zasyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia//:) No właśnie nie wiem co się ze mną dzieje :( Pogoda iście marcowa, w tej chwili nie świeci słońce, jeszcze przed chwilą świeciło a wcześniej wręcz zanosiło się na deszcz, śniegu tylko brakuje :P być może to jest powód mego złego samopoczucia? Ale zrzędzenie od rana zwiastuje często chorobę u mnie, a byłam wczoraj na rowerze ze starszym. Krótko, bo po zimie to jego pierwszy wypad, może mnie przewiało? Moźe źle się ubrałam? Nawet mi się pralki włączyć nie chce... o obiedzie nie wspominając... oj coś się dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmuś - to z pewnością ciśnienie,pogoda się zmienia - raz ciepło ,raz zimno ,barometr szaleje to i my cierpimy,ciężki jest żywot meteoropaty,przy zmianie pogody nerwowa się robię i humorzasta jak większość meteoropatów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margo,ja dostalam drzewka podobne do irgi takze juz je posadzilam,bo dzis kwiaty.wykorzystalam,ze mam syna w domu wiec posadzil.U mnie w tej chwili slonce swieci ale wiatr duzy.Glowe od wczoraj mam za mala,tak mnie boli.Ale ja nie umiem narzekac to pracuje dalej puki mnie nogi nosza.Zycze wszystkim zdrowia oraz przyjemnej pracy w ogrodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzyłam na irgę w necie,to bardzo ładne krzewinki babciu,miałam podobne ale chyba wymarzło,bo całe suche się zrobiło! A może od korzenia jeszcze puści, obcięłam suche gałązki i zobaczę co się będzie działo! Niedawno znalazłam zachomikowane 4 letnie nasiona bardzo ciekawej odmiany pomidorów,w gruncie osiągają ponad 3 metrową wysokość,owoce podobne do limy,super na przetwory i suszenia,już myślałam ,że po nich,ale próbnie je wsiałam i o dziwo kilka roślinek wzeszło,wsieję zatem resztę i odnowię świetną odmianę!!!Dobrej nocy życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Cześć Marguś:D Zaciekawiłaś mnie tymi pomidorami,wiesz może jak sie nazywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE. U mnie wietrznie ale w miare cieplo. Zreszta pol dnia spedzilam z corka na zakupach w galerii -to pogoda nie przeszkadzala.Niemialam pojecia ze wszystkie te ciuchy ,,reserved,,,reporter,, czy inne cholerstwo sa takie drogie i takie beznadziejne?A moze mi na starosc nic sie nie podoba? Pomidorki faworyt juz schodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w pierwszym dniu wiosny:) Gospocho niestety nie wiem jak te pomidory się nazywają,dostałam je od znajomego ogrodnika i nie pytałam o nazwę,bo nie wiedziałam,że okażą się takie super:) -najważniejsze ,że wykiełkował próbny wysiew,w sobotę wysieje wszystkie. Kokoszanel,mnie tęż ciuchy które podobają się synowi,mnie wydaja sie okropne,ale trudno skoro im sie podoba nic nie poradzimy. U mnie wszystkie pomidorki powychodziły już na wierzch , w tym i faworyty,nalęgłam tego sporo. Dziś u mnie pięknie,słonecznie i ciepło - jak na wiosnę przystało,więc od rana sprzątam gałęzie po przecince w sadzie,kopię grządki i wycinam suche badyle w malinach i jeżynach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Cześć wszystkim!:D - 🌻 W roku przestępnym wiosna przypada na 20 marca:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kokoszanel W sklepach ogrodniczych można dostać specjalną taśmę klejącą do folii ogrodniczej - tak to się nazywa "taśma do napraw foli ogrodniczej",popytaj z pewnością mają takie w sprzedaży,folię miałam mocno potarganą i po podklejeniu prawie nie widać,że łatana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Dzieki ,jutro bede szukać tasmy.Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×