Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Miłego wieczoru życzę 🌻 Ale tak naprawdę chciałam złapać wpis 7777 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty Emulku,super wpiss szczęsliwy z czteroma 7 przechwyciłaś,będziesz miała szczęście:) Dzień dobry!!!U mnie od rana pada deszcz i zimno,znów nic na zewnatrz robić się nie da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Hejka Margolciu 🌻 U mnie pogoda też taka sobie, może nie pada ale wszystko zmarznięte, ale na dzisiaj mam robótkę wewnątrz... Wór marchwi do przebrania ;) Kapuście białej też się muszę przyjrzeć... i rośliny porozsadzać... ot takie tam ogrodnicze w murach :) I to jeszcze muszę się uwinąć, bo mam po południu wolontariat w szkole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty Emulku,super wpiss szczęsliwy z czteroma 7 przechwyciłaś,będziesz miała szczęście:) Dzień dobry!!!U mnie od rana pada deszcz i zimno,znów nic na zewnatrz robić się nie da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi - to zapowiada sie u Ciebie pracowity dzień,powoli u mnie przestaje padać,to powypalam gałęzie po przycinaniu drzew w sadzie,bo cała góra się tego nazbierała i przsadzę 3 krzaki agrestu,które w niefortunnym miejscu posadziłam i źle plonowały,dość duże są i nie wiem jak przeżyja przeprowadzkę:( - ale nie ma innej rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi, Margo witajcie :) a u nas dzisiaj piękny, ciepły, słoneczny dzień :) mąż od rana szaleje na zewnatrz, rano przekopał mi w foliaku ziemię,a teraz słysze że odpalił traktor i też szalej :P a ja na razie z domu nie wychodzę, jako że od jakiegoś czasu w nidzielę poza gotowaniem nie robię nic, to musze posprzątać. wrzuciłam pranie, garów cała zlew czeka, poodkurzac trzeba, pościel zaraz wynieść niech się wietrzy... a potem do lasu na spacerek z sąsiadką i cos koło domu moge też szaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ann!!!Nic dziwnego,że mąż szaleje,jak jest piekna pogoda to w domu nie można wysiedzieć,ja nie zważając na deszcz ognisko z gałezi palę,bo przejść nie można,mojego brata też jakaś kręciałka wzięła,bo od rana grabi podwórko i w garażu porządki generalne robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalne porządki u nas by sie też przydały, ale nie w garażu bo go nie mamy, a w stodole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czosnkowa z ..................
a pomidory już wysiałyście,jakie odmiany dobre do grunu,niestety ani szklarni ani tunelu nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosnkowa, pomidory wczoraj wysiałam ale tylko część na razie bo mi ziemi brakło i dzisiaj reszta. ja pomidory pierwszy raz sieję sama, wczesniej nie miaąłm warunków ani czasu, wiec nie wiem jakie są dobre, bo rok temu brałam jakie popadnie na rynku :P a w tym roku mam takie: gruntowe: huzar, malinowy olbrzym, betalux, bawole serce, malinowy henryka f1, malinowy ożarowski no właśnie pytanie do dziewczyn znających się, kupiłam prawie same gruntowe p[omidory, czy można je w szklarni potem chodować? bo wiem że szklarniowych w gruncie nie można, ale czy gruntowe w szklarni można? coś mi świta że tak ale się wolę upewnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ann - Witaj!!!!! Ja dziś sieję pomidory i paprykę,wg kalendarza księżycowego to b.dobry dzień na taką akcję,zaraz idę do sklepu nabyć ziemię. Ann większość pomidorów wysokorosnących nadaje sie do uprawy w nieogrzewanym tunelu,też takie kupuję,tylko nieco inne odmiany,mam takie swoje wypróbowane odmiany i się ich uczepiłam:) Te,które Ty kupiłaś to prawie wszystkie z powodzeniem nadają sie pod osłony z wyjątkiem dwóch! - betalux - to odmiana karłowa ,więc bardziej do gruntu -huzar też karłowy i bardziej do gruntu,pozostałe ok i smiało możesz je w tunelu wsadzić:) Pa lece kupić ziemię ogrodniczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc Ann, pomidory gruntowe mozna uprawiac w szklarni,tylko jak chcesz je wysoko prowadzic to musisz uszczykiwac boczne odrosty,to masz 1 pion i pomidory sa wieksze i wiecej swiatla maja.Umnie dzisiaj pochmurno.Zycze wszystkim pieknego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Babciu witam :) dziekuję za informację :) zaraz zapisze w moim kalendarzyku ogrodniczym co by nie zapomnieć :D Babciu co do pogody...u nas w nocy padało, rano było szro, ale teraz jak by sie rozjaśniało...jest 7 stopni na plusie, moze słońce się jakoś przebije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już skończyłam wysiewy!!!!Posiałam 4 rodzaje pomidorów,paprykę i arbuzy "rosario" reszta w innym terminie a i tak nie mam zbytnio gdzie sie z tym pomieścić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitki czy jak gotujecie
bigos to kapuchy gotujecie razem czy osobno[chodzi mi o kwaszoną i surowa]? i czy do gotowania kapuch dodajecie np.żeberka?wspomózcie rada kobietki kochane,czym doprawiadzie bigos i co do niego jeszcze dodajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Ja gotuję osobno kwaśną i osobno świeżą.Do gotowania świeżej dodaję albo surowe żeberka albo wędzone.Dodaję grzyby leśne lub jak nie mam to pieczarki,dodaję nieco kiełbasy i duszę mięso pokrojone w kostkę razem z cebulą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuję razem kiszoną i świeżą, dodaję od razu ziele angielskie, liść laurowy, owoc jałowca, grzyby suszone jak mam, śliwki suszone, mięso surowe, pieprz cały. na koniec dodaję podsmażoną cebulkę z kiełbasą i przecier pomidowowy lub pomidory i doprawiam do smaku. nie wiem czy cos jeszcze dodaję, jak sobie przypomnę to napiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O!!! O bigosie mowa,zjadła bym.Ja gotuje kapusty osobno,bo ciągle mi sie wydaje,że ta świeża nie dogotuje się razem z tą kwaszoną. Podobnie jak Ann dodaję liście laurowe,ziele angielskie,mięso podsmażam i potem duszę razem z cebulka,dodaje trochę dobrej kiełbasy ,trochę wędzonki .A przyprawiam solą,pieprzem,papryką słodką w proszku i proszkiem grzybowym - z grzybów leśnych suszonych,dolewam trochę wina czerwonego,taki lubię najbardziej i chyba w tym tygodniu zrobię,bo dawno nie robiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha, to jak nie cała Polska to pół będzie w najbliższym czasie gotować bigos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, wino...zapomniałam o winie, też dodaję :) wino czerwone do bigosu koniecznie :) ja jeszcze mam jeden słoiczek bigosu i mam zaplanowane dopiero jak zjemy ten ostatni gotować następną porcyjkę :) Emmi, bo tak to jest, jedna wspomni o czymś dobrym i zaraz 100 innych osób tez by to zjadło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peperoni
A ja dzisiaj ugotowałam fasolkę z przepisu margolki-była wspaniała i smakowała wybornie.Myślałam,naiwna,że będzie na dwa obiady.... Dzięki za przypomnienie tego fajnego dania.Pozdrawiam z zamglonego i deszczowego Podbeskidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja może wyłamię się z dziejszego światowego dnia gotowania bigosu, ale tylko trochę, bo chodzi za mną gotowana biała kapusta z koperkiem, ziemniaczki i kotlety mielone, ot taki zwykły, najzwyklejszy obiad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemasz Emmi!!!Te proste obiady są włśnie najlepsze,ja nie przepadam za tymi wymyślnymi,a Twój brzmi super:) Peperoni - cieszę się,że fasolka smakowała!!!!!U mnie dziś pochmurno i nieciekawie,niby zimno nie jest ale tak jakoś nieprzyjemnie.Miłego dnia Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitki czy jak gotujecie
Dziewczyny siałyscie kiedyś poziomki,uda się to? Tyle jest fajnych nasionek a ja nie wiem jak sie do tego zabrać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam milutko. Właśnie posiałam ,,faworyta,, i truskawki -zobacze co z nich urośnie(odmiana do skrzynek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kokoszanel - masz na myśli pomidora faworyta? -a truskawek nigdy nie siałam,można tak jak poziomki? Niewiedziałam.Pozdrawiam Cię i miłego wieczoru życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w kwestii nasionek.Otóż, zaczytałam się w opinii o absolutnie czaderskiej odmianie truskawki Tempation.Miała mieć same zalety:pnąca(na małej działce wszystko co rośnie w górę jest na wagę...miejsca)słodka,plonująca,ach,ech i och. W praktyce:z 8 zeta za nasionek tyle, że lupę mogli dodać gratis. Ale skiełkowały w 99%. I tyle zalet.Okazały się być normalnymi poziomkami.Jeżeli masz skąd wziąć sadzonki-daruj sobie kołomyję z nasionkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amita, ja kiedys kupiłam sadzonki truskawki piennej, okazała się zwykłą truskawką a droga jak pieron. co do nasion truskawek nie wiem, poziomki sadziłam z nasion i ładne mi urosły, ale byłam leń i nie chowałam skrzynek jak był deszcz i wszytsko mi zgniło po pewnym czasie, jak deszcz padał przez dłuższy czas... z nasion to sadziłam jeszcze rabarbar i pieknie rosnie, tzn. rósł bo ktoś go niechcący zaorał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka.pl
a ja mam zwisajaca na balkonie i pieknie owocuje.a teraz szukam nowej odmiany bialej.w zeszlym roku widzialam na targach ogrodniczych na zywo i teraz marzy mi sie sadzonka.sorry za bledy ale laptop nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczko, widzisz Ty masz piękne truskawki, a moje okazały się oszustwem :/ o białych nie słyszałam nigdy, dziewczynki, wstawać !! :) taki piekny dzień, słoneczko świeci, jest ślicznie i będzie śliczny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×