Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Hejka Margolcia :) Akurat mnie pochłonęła praca - moloch, którą miałam do napisania. Już za mną, więc dzisiaj chcę trochę umysł oczyścić od stresu i idę zaraz popielić i psychicznie odpocząć :) Ochłodziło się... wczorajszy poranek znacznie różni się od dzisiejszego i przyznam się, że wcale mi sie to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi Hejka!!! - to dobrze ,że moloch już za Tobą:) Zazdroszczę Ci tego ochłodzenia - u nas pali niemiłosiernie od tygodnia,temperatura przekracza czasem 33 stopnie,istna Afryka a ja takiej pogody nie lubię,na moim ogrodzie z niezbyt ciekawą ziemią trzeba ciągle z konewką latać,a ogród mam naprawdę duży,więc na bezrobocie nie narzekam ,bo i plewienia cała masa,ale to zajęcie akurat bardzo lubię - miłego świętowania życzę wszystkim tu piszącym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodziankę mamy tego roku, wreszcie raczyły zakwitnąć jabłonie, w tym stara odmiana przywieziona z mojego ogródka i czekałam na nią już ładnych kilka lat. Cudnie wyglądają a jak pachną! Ach... zapomniałam już jak pachną jabłonie... Miłych snów Margolcia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje jabłonie już na szczęście przekwitły, na szczęście bo w razie przymrozków byłoby niewesoło,masz rację Emmi w sadzie chyba najpiękniej kwitną jabłonie,a zapach - cudo!!!!Wczoraj nocą pięknie popadał deszcz,tak długo oczekiwany,od rana plewiłam w ogrodzie,bo moment chwasty się pokazały - miłego wieczoru Emmi Ci życzę oraz wszystkim tu zaglądającym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje jabłonie już na szczęście przekwitły, na szczęście bo w razie przymrozków byłoby niewesoło,masz rację Emmi w sadzie chyba najpiękniej kwitną jabłonie,a zapach - cudo!!!!Wczoraj nocą pięknie popadał deszcz,tak długo oczekiwany,od rana plewiłam w ogrodzie,bo moment chwasty się pokazały - miłego wieczoru Emmi Ci życzę oraz wszystkim tu zaglądającym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokszanel11
Witajcie.Chwilke odsapne i dalej.... Jutro chrzciny wnuka.Na obiad zrazy do ziemniakow,i moje dziewczyny wymyslily szaszlyki. Ciasto to ;snikers,ciaso jakuba,paznokiec,nie bedzie duzo gosci wiec bez wysilania sie. Pozrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia🌻 Kokoszanel 🌻 U mnie właśnie pada, taki kapuśniaczek :D Pamiętacie z bajki Misia Uszatka? Od razu jakiś taki leniwy dzień się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc dziewczyny,taka cisza tutaj.Mam pytanko,czy robila ktora rabarbar w sloiki,czy sie nie rozgotowal.Jeszcze nigdy go nie robilam,ale w ubieglym roku po mrozach majowych zostalam bez owocow i nie bylo zadnych kompotow.Umnie wszystkie drzewa juz przekwitly,aby aronia jeszcze kwitnie,byle nie bylo mrozu.Zycze wszystkim pieknej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich - siemasz babciu:) Czasem robię kompot z rabarbaru i robię go tak: 2 litry wody ok 1kg rabarbaru sok z 1 cytryny sok z 2 pomarańczy 1 szklanka cukru (można mniej lub więcej wg gustu) kilka goździków Wszystko razem gotuję ok 15-20 minut,następnie przecedzam przez sitko i daję do słoików. U mnie już też strachu przed przymrozkami w sadzie nie ma,wszystkie drzewka przekwitły na na drzewach są już małe owocki,jedynie gdzie mróz mógłby pograsować to ogród,ale mam nadzieję,że nie będzie żadnych zimnych ogrodników i Zosiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margo,dzieki za przepis.W ubieglym roku tez na drzewach byly juz owoce a jak przyszedl mroz to szlak wszystko trafil,pomarzlo.W ogrodzie mam juz wszystko posiane i poflancowane,byle bylo ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag mnie trafia
szlak to szlak np w górach. Bywają czerwone i czarne ale też niebieskie i chyba zielone. A trafia nas SZLAG, czasem jasny gwint, częściej cholera jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!!!!:) Babciu jak się tu pojawisz poradź mi co jeszcze sadzić.Otóż mam ponad 20 arową działkę,posadziłam na niej ok 12 arów ziemniaków,sporo dyń,posiałam marchew,pietruszkę,sporo kukurydzy jadalnej,patisony i został mi jeszcze duży kawałek pola do zagospodarowania ,poradź co posadzić żeby jak najmniej się narobić przy plewieniu?Muszą to być jakieś warzywa,bo tak zgłosiłam do dopłat - a ja już nie mam pomysłu,ziemia jest licha,więc nic ciekawego tam nie wyrośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magolciu//:) Pytanie nie do mnie ale pomyślałam o strączkowych. Pobudować ,,rusztowania ,, na nie, nawet z rzadka posiać, jak wiele nie potrzebujesz a będzie całe pole zapełnione, albo je posadź na brzegu a w wolnym miejscu coś może sobie jeszcze umyślisz i dosadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) Margo, słoneczniki :) zawsze się udają, miejsca dużo zajmują więc spokojnie możesz sadzić :D a jak wszystkiego nei zjecie to ptaszkom zostawisz one zawsze chetne :D polecam jeszcze jarmuż, ale on Ci dużo miejsca nie zajmie...w razie jak nie będziuesz miała pomysłu na reszcie pola posiej koniczynę i powiesz że to masz juz poplon :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak się dodał :D dobranoc dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi,Ann dzięki za radę - posiałam jeszcze dynie bezłuskowe,za radą Emmi groch i dalej kawał pola zostało,dziś kalarepy jeszcze ponasadzam i może jeszcze rzodkiew i brukiew posieję - co nie zjem oddam kuzynce ,będzie miała czym krowy karmić.Dosieję jeszcze ogórków,kombinuję wszystko takie rozłożyste żeby było,żeby się mało namęczyć przy pieleniu,tylko czy to urośnie? Ziemia marna,susza znów panuje - no ale trudno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, witaj :) no to się nasadziłaś, ja z dyniowatych jeszcze nic nie sadziłam. dzisiaj będę wieczorem konczyłam sadzic kapustę. mam problem z papryką i pomidorami. paprykę bardzo małą mi urosła ledwo na 4 listki i niew iem czy zdąży zaowocować, na rynku panie mają ogromne papryki. to samo pomidory wsadziłam jakoś tydzień temu a w porównaniu z tymi z rynku czy nawet mojej sąsiadki której na ponad pół metra urosły sa malizny...jak je wspomóc żeby szybciej chciały rosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ann!!!! Oj nasadziłem się nasadziłam,ale może coś z tego będzie:) Ann nie przejmuj się tym,że pomidory są małe dadzą sobie radę,któregoś roku też skusiłam się na te z bazarku,bo były duże ,dużo wyższe od moich i powiem Ci ta różnica do plonowania szybko się zrównała - owocowały praktycznie w jednym czasie.Mały pomidor jak już się przyjmie to rośnie bardzo szybko,a ten duży bardziej odchorowuje zmianę miejsca.Podlewaj gnojówką z pokrzyw i raz w tygodniu rób oprysk z mleka wiejskiego,a będą sobie zdrowo rosły,ja jeszcze swoich pomidorków nie wysadziłam do tunelu,ciągle rosną w inspekcie i powiem Ci ,że właśnie w inspekcie rosną bardzo szybko,wsadzałam je tam pod koniec kwietnia,miały ok 10 cm - dziś urosły sporo i mają powyżej 35 cm,paprykę też mam niezbyt ciekawą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia//:) Wiadomo duże pole to duże pole... nam świetnie rodzą ogórki na foli i mają wilgoć i pielić zbytnio nie trzeba. A piszę o tym, bo na foli również uprawiają ogórki i inne warzywa w ogrodzie botanicznym w Powsinie. Może nie są to jakieś hektary ale sporą powierzchnię zajmują i jak oglądam programy ogrodnicze angielskie to oni przede wszystkim na foli działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo dzięki za radę, poidorki pryskam mlekiem :) specjalnie biorę w środe dodatkowa porcję mleka na oprysk :) gnojówka z pokrzyw i łusek cebuli już się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi witaj :) z tym sadzeniem ogórkow na foli to fajny pomysł, ale obawiam się że na folii to się takie z rozsady sadzi, ja zawsze z nasionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc,Anarol ogorki sadzone na foli sieje sie ze siewu,ale dobrze jest pod folie dac waz do podlewania kropelkowego.Najpierw rozkladasz folie,pozniej robisz dziurki i w to miejsce siejesz ogorki.Margo,ja sadze jeszcze kapuste pozna,ktora mam do kiszenia na zime,oraz przechowuje w glowkach.Jak mowily dziewczyny,mozesz wysiac fasoleczy szparagowa czy na suche ziarno.W czerwcu wysiewam kalafior i brokul na jesienny zbior,wowczas nie ma mszycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu, witaj:) w czerwcu wysiewasz kalafior czy wysadzasz sadzonki? bo jak wysiewasz to jestem zainteresowana :) nigdy jeszcze nie sadziłam kalafiora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
A propo siania kapustnych,kiedys widzialam u znajomej iteraz tez tak robie.Na ogrodzie robe szachownice i wsiewam do gruntu w te miejsca gdzie ma rosnac kapusta po 2-3 ziarnka siewu.Jak juz wyrosnie zostawiam najmocniejsze,jest to troszke oszczednosz pracy i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Ann,tak w czerwcu wysiewam kalafior oraz brokuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu do gruntu i zdążą urosnąć? jeśli tak to super bo uwielbiam te warzywka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Tak do gruntu,lato cieple to i szybciej rosnie.Jesienia sa ladne bialutkie okazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×