Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Witaj Emmi - dadzą radę,bób można siać bardzo wcześnie,nie boi się zimna,ja swój wsiałam w połowie marca i już ma porządne kiełki i zaczątki listków,w pogotowiu mam folię,gdyby mróz miał nieczyste zamiary,ale takim dopiero co wsadzonym nic nie grozi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpadłąm do Was
na topik podpatrzeć co fajnego szykujecie na święta, jakie ciasta i sałatki, a tu pusto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Pusto,bo kobitki szykują świąteczne pyszności pewnie - pozdrówka wszystkim zasyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piskawsa
Może byśta tak na sernik przepis fajny dały - prosze pięknie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Wszystkim dziewczynom Zdrowych,Szczesliwych i Radosnych Swiat Wielkanocnych,dobrego dyngusa.U mnie dzisiaj pogoda pod psem,zimno wietrznie i nawet grad padal.Wszystkim zycze pieknej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego życzę, miłych chwil z rodziną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciu u mnie dziś padało co chciało i deszcz i grad i śnieg,pogoda w święta niestety się nie sprawiła - pozdrawiam wszystkich tu piszących:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Dzień dobry wszystkim w drugim dniu Świąt - ze Śmigusa - dyngusa chyba nici,bo zimno u nas jak w zimie - w nocy było - 5:( - wszystkiego dobrego wam życzę i smacznych posiłków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy u was też były
przymrozki? U mnie dość spore i ciekawa jestem jakie szkody wyrządziły,mam mały,młody sad i trochę warzyw wysiałam,a jak tam u was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!!U mnie też były przymrozki ,może niezbyt ostre ale były ok. -3 ,wszystko miałam przykryte folią i agrowłókniną,to jakoś się udało,zapomniałam jedynie o cyniach i przemarzły,na szczęście to jedyne straty ogrodowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe beznadziejnie chodzi to tylko pomacham, bo po co pisać jak nie wiadomo czy wejdzie, zajrzę później, bo nie mam czasu tak ślęczeć i czekać 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
Hej kobitki, Czy któraś może wie, gdzie dostać (kupić) nasiona pigwy? Wszędzie tylko krzaczki sprzedają na allegro... :( Szukam desperacko, bo mieszkam w Anglii i chciałabym posiać w ogródku. A herbatka bez pigwy to nie herbatka ;) Cytryna tego nie zastąpi..... A póki co, podaję przepis na przepyszne bułeczki z cebulką, które zrobiłam na wyjadanie resztek powielkanocnych z lodówki ;) Pozdrawiam :) http://homesweethome.blox.pl/2012/04/Buleczki-z-cebulka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego weekendu zyczę, odezwę się w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Dzień dobry dziewczyny,u mnie piękna pogoda,wróciłam z ogrodu,gdzie dziś zasiałam rzodkiewki,kalarepy i czarną rzepę oraz bób i groch.Co wy macie już zasiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!!!!!!Ja też w ogrodzie "rządzę" pogoda u mnie też piękna to plewie,sadzę i podlewam - miłego dnia życzę:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Margolka i Młoda Gospocho 🖐️ U mnie wszyscy jeszcze śpią, więc wpadłam do Was zobaczyć co słychać. W foliaku wyłazi rzodkiewka, posialiśmy bób do gruntu, dyniowate pod inspekt. I nie pamiętam co jeszcze. U mnie jeszcze przymrozek nad ranem potrafi straszyć więc nie ma co się śpieszyć. Kupiłam nasiona bazylii i kilka odmian astrów i zatrwian wrębny i tak sobie pomyślałam, że skoro filiak mam jeszcze pusty to może tam posieję skoro proponują uprawę wstępną i dopiero na miejsce stałe. U mnie o tyle kłopot, że mam wędrujące kury jak nie swoje to sąsiada i raczej o wysianiu ot tak do gruntu to mogę zapomnieć ;) W zeszym roku to się już zeźliłam na dobre, ale że bardzo lubię liliputy to jakoś... ale w tym roku nie odpuszczę, bo szkoda mojej pracy. Miłego dnia i słoneczka życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Emmi - - u mnie w foliaku faszystko już ładnie rośnie,rzodkiewka ma już małe kulki,za kilka dni będzie już do jedzenia ,spore są też szpinak i sałaty,wykiełkowały buraczki do późniejszego pikowania.Na zewnątrz wzeszła już rzodkiewka,spory jest już bób i groch,deszczyk pada i wszystko ładnie rośnie,ja mam ogród ogrodzony a i tak zielononóżka wpadnie czasem i mi poprzestawia grządki,mimo że ogrodzenie jest szczelne,a one mają podcięte skrzydła.Ale zielononóżki to już takie szkodniki!!!!!W nowym tygodniu w planach posadzenie kukurydzy ,fasoli i pikowanie szpinaku oraz sałaty,chyba ,że pogoda znów zacznie szaleć.Podszykowałam spory kawałek działki ok 15 arów pod ziemniaki to i wygospodaruję kawałek dla marchewki , pietruszki,cebuli i dyń,patisonów i cukinii,bo w moim obecnym ogródku nie bardzo dorodne rosną,ale ta działka ma jeden feler,grasują na niej "lisy" na 2 nogach:( - miłej niedzieli Emmuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szukajacej pigwy
neidaleko mnei rosnei drzewo dzikiej pigwy, jesli moglabys poczekac do lata to moge tobie podeslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrowosia z Miłrkowa
Fajny topik dla gospodyń,szkoda,że rzadko tu bywacie już:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spora różnica u nas klimatyczna, u mnie bób twardo pdo ziemią i ani myśli kiełkować, jest zimno, nieprzyjemnie i ciągle pada. Jedyny plus to ,,trawnik,, z żółtego zamienił się w zielony i więcej drzew i krzewów ma wokoło liście, które już nawet widać z okna kuchennego. U mnie szał na prymule, gdzie tylko mogę to staram się dostać i posadzić. No i patrzę może nie krytycznym co strategicznym okiem na moje miejsca zalewowe, bo zaczęłam z nimi walczyć wczesną wiosną podnosząc teren na wszelki możliwy sposób, jak starszy zapytał się, czy nie można w te miejsca posadzić roślin mokradło lubych? W sumie można i patrząc na dość spory wybór to może z tego nawet wyjść ciekawa kompozycja rabatowa :P A jak się przy tym będą uzupełniać! Lubię takie duety pomagające sobie nawzajem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi i Dobrowosiu!!!! U mnie też paskudnie i mokro - z jednej strony źle bo zimno,z drugiej dobrze bo się deszczówka nałapała na ewentualne suche dni - mam zapas ponad 800 litrów:) Przed chwila przykryłam wszystko co na wierzchu,bo na dzisiejszą noc przymrozki zapowiadają a mnie podkusił jakiś czort rogaty i popikowałam szpinak i sałaty do gruntu - a ta pogoda paskudna i kapryśna taka - miłego wieczoru Wam życzę dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
do poszukującej pigwy, miło, że ktoś się odezwał. fajnie by było, bo tutaj tylko nasiona jakichś karzełkowych pigw bonsai mogę dostać. jak możesz, to napisz do mnie maila na kazian@interia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia 🌻 No dzisiaj zdecydowana poprawa, świeci słońce i od razu jakoś lepiej na duszy. Zaraz znikam do foliaka wysiać bazylię. Wczoraj przy niepogodzie to zupełnie nic mi się nie chciało... Miłego dnia życzę wszystkim 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi - u mnie też pogoda "porządnieje" świeci słonko i już nie leje deszcz,tylko wiatr trochę silny ale da sie wytrzymać - dziś dalszy ciąg "liścia" więc sadzę sałatę i szpinak gdzie tylko da się wcisnąć,skończyłam cackać działkę pod truskawki i w czwartek w dzień "owoca" będę je sadzić, także na nudę i bezrobocie nie narzekam - pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
jestem przeszczęśliwa, bo zakupiłam drzewko laurowe, które zasadzę w ogródku. już mi nigdy listków laurowych nie zabraknie ;) no i zawsze coś zielonego w ogrodzie przez cały rok :) mogłoby tylko przestać padać, bo wyjść się nie da... no, ale zawsze można coś w domku zrobić. np, takie pyszne danie, które wszystkim polecam :) http://homesweethome.blox.pl/2012/04/Udka-pieczone-w-glazurze-miodowo-musztardowej.html pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×