Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Dzień dobry!!! Moja sąsiadka ma w ogródku krzewinkę(drzewko laurowe) jest naprawdę bardzo ładne.Pogoda u mnie nieco się poprawiała,więc można znów w ogrodzie popracować.Miłego dnia życzę.Udka wyglądają smakowicie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedźcie mi jak jest z tym drzewkiem laurowym i naszą zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedźcie mi jak jest z tym drzewkiem laurowym i naszą zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi !!!! Sąsiadka co roku omotuje je agrowłóknina a i tak jej podmarza,ale jak twierdzi potem jej od korzeni odrasta i zrobiła się z tego drzewka taka właśnie krzewinka rozłożysta,ale u nas zimy nie są takie bardzo srogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie pigwy
do pani jej szukajacej napisalam maila, prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
Co do drzewka laurowego w Polsce, to nie mam pojęcia niestety.... Ja mieszkam w Anglii i szczerze mówiąc zastanawiałam się, czy nie zasadzić w donicy i na zimę do domu przenieść. Mam jeszcze takie pytanie. Czy ma ktoś może drzewko piwoniowe? Jakie macie z nim doświadczenia? Wymagają dużo pielęgnacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Cześć wszystkim:):):):):) słuchajcie kobietki mam wielką ochotę na gołąbki z kaszą gryczaną w włoską kapustę zawijane i tu mam pytanie jakie mięso dać? Wołowe czy wieprzowe,co bardziej pasuje do kaszy gryczanej i czy dać tylko samą kaszę czy może pomieszać nieco z ryżem,odezwijcie się i poradźcie chce je robić już jutro:D miłej niedzieli życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejże
Ja bym raczej dała samą kaszę, natomiast pomieszała mięsa. Jakoś mieszanka ryzu z kaszą nie wyglada najlepiej, chodzi o smak. No ale, co kto lubi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroplaczystejwody
Ja bym dała samą wołowinę,bardziej pasuje do kaszy gryczanej i nie mieszaj z ryżem,stracisz ten swoisty smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
a ja albo pomieszałabym mięsa, albo dodała samą wieprzowinę. kaszy nie mieszałabym z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham zupy
Też nie mieszała bym ryżu z kaszą,ale mięso do kaszy gryczanej tylko wołowe,dodałabym też do tego dużo duszonej cebuli i proszek z suszonych grzybów leśnych-takie gołąbki robi moja mama i są najlepsze na swiecie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och jaki ruch? Kobitki odpocznijcie troche. Do gołąbkow jak najbardziej pasuje ryż z kaszą-ale to już jak kto lubi. U mnie dzisiaj zupa krem z groszkiem ptysiowym Groszek ptysiowy; 1szkl wody 1/3masła 1szkl mąki 3-4jajka szczypta soli Wode zagotowac z masłem,dodac mąke,jajka.Utrzec wszystko.Wyciskac na blache małe kulki.Piec w 200st. ok.25min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Dzięki dziewczyny za odzew,pomieszałam ryż i kaszę,dałam mięso wołowe,dużo duszonej cebulki i proszek grzybowy - wyszły rewelacyjne,w życiu tak pysznych nie jadłam - dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny!!!!Pytanie ma:)
Zasiałam w szklarni buraczki,wzeszły bardzo gęsto,czy mogę je popikować?Czy buraki da rade pikować,od niedawna uprawiam niewielką działke i jestem jeszcze zielonym ogrodnikiem,wspomóżcie radą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! Tak buraki można pikować całkiem śmiało,tylko poczekaj aż będzie chłodniej - a po pikowaniu przez kilaka dni podlewaj je, no chyba że deszcz popada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Czesc,dlugo mnie bylo,tak jakosc zeszlo.Dostalam flance majeranku oraz selery i pory.CZy mozna juz do gruntu wsadzic ,nigdy tak wczesnie nie sadzilam ,boje sie jeszcze przymrozkow.Wszystkie takie zapracowane ze az cisza piszczy dlatego wszystkim zycze pieknej pogody i udanych prac ogrodniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Babciu!!!!U mnie już ludzie sadzą i pory i selery,ale mieszkam na dolnym śląsku i tu zawsze jest nieco cieplej a ostatnio nawet upalnie,może wysadź i dla bezpieczeństwa przykryj agrowłókniną jeśli u Ciebie jest chłodniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
ale wam zazdroszczę.... mi nic nie powschodziło. ogórki drugi raz wysiałam i też nic nie widać... jakiś pechowy rok. a i pogoda nie sprzyja, bo drugi tydzień leje... jedyne co mi wyszło to babeczki, które polecam wszystkim. pycha, palce lizać. tylko jedna się ostała, a miały być na niedzielny podwieczorek ;) http://homesweethome.blox.pl/2012/04/Babeczki-z-karmelem-i-orzechami.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie pigwy
zrob z resztek jedzenia kompost i takim nawozem potraktuj przyszloroczny wysiew.. dodatkowo mozesz podlecwac wod az plukanai ziemniakow i gotowania jajek, jesli taak bedziesz miala, duzo potasu i wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia i inne osoby tu piszące 🌻 pozdrawiam i na więcej nie mam już czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi - zapracowana jesteś? Ja też od rana biegam i biegam,powsadzałam w pojemniki ogórki trochę poplewiłam w ogrodzie ,ale długo nie da się wytrzymać taka jest spiekota- ponad 30 stopni,wróciłam czerwona i spocona ,teraz chłodzę się w domu,choć i w domu za ciepło jest i duszno - miłego dnia życzę wszystkim tu zaglądającym:) Kokoszanel kiedy masz chrzciny - ja w niedzielę będę się uwijać na komunii ,dziewczyny wymyśliły jakieś wymyślne potrawy,to opiszę Ci co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki maggie!!!Tak sie składa ,że mam bardzo dużo kwitnącego mleczu rosnącego daleko od drogi z chęcią skorzystam z przepisu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
:) Cieszę się, że komuś się przyda. Udanych zbiorów życzę. I smacznego miodku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Witajcie w dniu pracy dziewczyny! - Co tam u was pewnie ogrodach pracujecie,ja chciałam ale jest taki ukrop,że nie zaryzykuję,więc dziś u mnie dzień leniucha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololopppppppp
Czy u was też tak gorąco?Czy aby w ogrodach nie powysycha wszystko np.truskawki,szczypiory i groch,który jest już na wierzchu,może to już czas na to by podlewanie rozpocząć,kiesdy najlepiej podlewać ? Rano czy wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×