Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość A ja robię często schab
Dzięki dziewczyny,wszystkie "brzmią" smakowicie,więc wszystkie po kolei będę robić.Mąż będzie zachwycony:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupka ogórkowa
A ja robię śledzie w śmietanie:) -śledzie już marynowane kroje w niewielkie paski -zielonego ogórka kroję w plasterki -dużo szczypiorku drobno krojonego -trochę papryki -troche koperku siekanego -serek almette -kilka łyżek śmietsny przyprawiamsolą,pieprzem i odrobiną cukru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja ulubiona sałatka śledziow
20 dkg śledzi w oleju np. wiejskich 30 dkg pokrojonych w kostkę i ugotowanych pieczarek 1 czerwona papryka,pokrojona w kostkę 1 spora cebula szalotka pokrojona w mała kostkę zielony koper 2 ugotowane marchewki Jogurt grecki + śmietana - przyprawy sól i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecie co?????? Mam wielką
chętke na chlebus ze smalczykiem.Taki ze sklepu,widomo nie wiadomo co w nim siedzi:p Robicie taki domowy?Taki,by było trochę mięska.Powiedzcie jak zrobić?Jakie mięsokupić i co jeszcze dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karyzeusz
Gospodarz, Hmm musi mieć dobry sprzęt, zajmuję się na co dzień agd, po godzinach gotuje sam dla siebie po prostu lubię to od jakiegoś czasu prowadzę 2 strony http://jaka-pralke-kupic.pl/ , http://www.agdforumopinie.pl/ na których piszę to co nie można w pracy powiedzieć :) a może bardziej :(. Od jakiegoś czasu dostaję sprzęt do domu od różnych firm do testowania i muszę szczerze powiedzieć im lepszy bardziej uzbrojony tym gotowanie dla takiego samouka jest proste. Mogę przygotowywać takie dziwne rzeczy że szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w nowym tygodniu:))))) Ja robię na chleb takie smarowidło - to raczej nie smalec tylko mieszanina mięsa i smalcu.Ze słoniny wytapiam smalec.Do roztopionego smalcu dodaję kilka przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku.W rondlu podsmażam na kilku łyżkach smalcu dość sporo pokrojonego w małą kostkę mięsa(przeważnie łopatki),podlewam nieco wodą,dodaję sporo,pokrojonej w kostkę cebuli i duszę całość,aż mięso będzie miękkie,bardzo miękkie.Dodaję stopiony smalec i trochę podsmażonego,dobrego boczku wędzonego.Przyprawiam solą i pieprze.Mieszam i daję do schłodzeni.Wychodzi super smarowidło.Do tego ogórek i pycha - czase lubię sobie takie pojeść,choć nie zdrowe:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogórek musi sie przed
niektórzy dodają jabłko do smalcu - po co? Czy to ma jakiś wpływ na smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Też jestem amatorką domowego makaronu ale nie zawsze chce mi się robić.Kupuję wtedy makaron Czaniecki w miarę dobry jak na kupny ale i tak zaraz rodzinka pozna ,że nie domowy.Niedawno dostałam włoską mąkę 00, ciekawa jestem jaki wyjdzie z niej makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarony włosi mają
smaczne to pewnie i mąka jest dobra.Napisz jak wyszedł,bo mam mozliwość dostać taką mąkę.Makaron robię zawsze do niedzielnego rosołu,bo moja rodzinka,to tak jak twoja tylko swojski lubi.I jakbym dała nawet najlepszy to ci powiezą,że pyszny ale go więcej nie gotuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debeta
witam dziewczyny, podobno jest gdzieś w tym temacie przepis na świąteczny biały barszcz, czy ktoś mógłby mi przybliżyć na której to stronie bo nie mogę znalezc. Albo jak ktoś zna przepisik to może znajdzie chwilkę i napisze? Najchętniej taki z zakwasu. Przepis na zakwas też bym prosiła. No i jeszcze może jakieś jajka faszerowane? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Dzisiaj zrobiłam makaron z włoskiej mąki Barilla ,rzeczywiście jest o niebo lepszy od naszego . Jak macie możliwość zdobycia takiej mąki to szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:):):) debeta - podam Ci sposób wg którego robie barszcz biały na wędzonych żeberkach i dużej ilości wzrzyw oraz kilka suszonych grzybów gotuję wywar,dodaję pokrojone w kostkę ziemniaki,dodaje pokrojoną w plasterki biała kiełbasę,powolutku dodaję zakwas,uważam by nie wyszedł zbyt kwaśny.Wyciągam ugotowane warzywa,dodaję do nich chochelkę wywaru w którym się gotowały i miksuję blenderem i dodaje do zupy(moim zdaniem zupa ma wtedy lepszy smak i nie marnują sie witaminy)ale Ty możesz spróbować bez nich,wyjmuję żeberka,oskubuję z miesa,kroję je na drobne kawałki i dodaje do barszczu.Dodaję kilka łyżeczek tartego chrzanu,1-2 ząbki czosnku (przeciśniętego przez praskę),przyprawiam solą,białym pieprzem,majerankiem i odrobiną cukru.Dolewam kilka łyżek śmietany 30%.Żur robię podobnie,tylko bez ziemniaków i zakwas na mące żytniej razowej. Zakwas do białego barszczu: 1 litr letniej,przegotowanej wody 3 szklanki mąki pszennej razowej(można ją nabyć w Tesco) 2-3 drobnopokrojonego czosnku 3 liście laurowe kilka ziarenek ziela angielskiego i ostatnio podpatrzyłam u znajomej,że dodaje pół do 1 szklanki świeżej serwatki.Wszystko daję do słoja,dobrze mieszam,przykrywam ściereczka i ustawiam w ciepłym miejscu na 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smaczne jaja faszerowane
ugotować potrzebną ilość jaj ( n twardo0 wystudzić,obrać przekroić wzdłóż wująć żółtka rozetrzeć je z 1-2 łyżkami majoneż i 1 łyżką musztardy sarepskiejdodać drobno pokrojony szczypiorek i drobno pokrojone mięso z wędzonego udaka kurczaka.Doprawic solą i pieprzem i fzszerować białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smaczne jaja faszerowane
Te też są wyborne:) 5 jajek ugotowanych na twardo 150 g szpinaku kawałek drobno pokrojonego łososia 1 łyżka oliwy z oliwek 50 g serka śmietankowego albo ricotty 1 łyżka majonezu 3 ząbki wyciśniętego przez praskę czosnku 1 łyżka posiekanego szczypiorku 1 szczypta pieprzu natka pietruszki do dekoracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale ciacho!!!!!!
Lubie takie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabielam kilkoma
Te to są moje ulubione: jajka 6 szt bryndza 10dag śmietana 1 łyżka szczypiorek posiekany 2 łyżki,cebulka szalotka drobniutko krojona 1 łyzka obrane i pokrojone drobniutko mięso z makreli wedzonej lub szprotek podwędzanych z puszki pieprz 1 szczypta nieco soku z cytryny do smaku Sposób przyrządzenia Ugotowane na twardo i ostudzone jajka obrać, przeciąć na pół, wyjąć żółtka, tak by nie uszkodzić białek. Żółtka rozetrzeć, wymieszać z bryndzą, śmietaną i szczypiorkiem,rybą,cebulką. Doprawić pieprzem,dodać soku z cytryny, napełnić masą białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs2
Margolko pliss-proszę o przepis na super zupę fasolową.Mam dużego Jaska,boczek wędzony,warzywa....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Sory,że dopiero dziś odpisuję,ale nie miałam czasu:) Jeśli już ugotowałaś to trudno,podam Ci przepis na zaś:)))) Namocz fasolkę na conajmniej 12 godzin.Po tym czasie wlej wszystko razem z wodą ,w której się moczyła,dolej wody i dołóż warzyw,gotuj je aż będą miękkie,wyjmij warzywa i dodaj do nich chchelkę wywaru,zmiksuj blenderem na jednolitą gładką masę.Resztę zupy gotuj dlaej ,aż do momentu gdy fasola będzie już miękkawa ,dodają kilka ziemniaków pokrojonych w kostkę oraz ze dwie garstki makaronu np.muszelki lub kolankai gotuj człość do momentu - gdy i fasola i makaron i ziemniaki bęmiękkie.Następnie dodaj zmiksowane warzywa,podsmażony,pokrojony boczek,przypraw solą ,pieprzem,majerankiem i podawaj z zieloną pietruszką.Tak ja robię tę zupę i mam nadzieję,że i Tobie zasmakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs2
Dzięki.Na chłopski rozum ugotowałam wcześniej podobnie tylko nie dodawałam makaronu a warzywa miałam mrożone,starte.Zupa wyszła gęsta i pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę czego to ludzie nie wymyślą:)Fajna wersja placków ziemniaczanych.Próbowałam różnych szaleństw z plackami np.na usmażone placki dawałam plaster sera pleśniowego i pokrojony szczzypior i zapiekałam(bardzo mi smakowało),no i popularne z gulaszem ale takie to fajna sprawa i trzeba będzie spróbować:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wiecie jaka ja ostatnio jadł
am pychote:o racuszki - placki z kaszy fryczanej a do tego pyszny gulasz z pieczarkami.Mówie wam niebo w gębie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wiecie jaka ja ostatnio jadł
cholewcia z gryczanej miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A na deser
Ultra lekkie: PĄCZKI Cukier3 łyżki Drożdże50g Masło50g Mlekoszklanka 250ml Mąka3 szklanki i 2 łyżki cukier migdałowy1 opakowanie jajko1 szt. spirytus2 łyżki Żółtko4 szt. nadzienie konfitura śliwkowakilka łyżek do posypania Cukier puderwg uznania do smażenia smalec lub olej rzepakowy1kg lub 1 litr Sposób przygotowania Dzięki długiemu wyrabianiu idealnie puszyste, dzięki niewielkiej ilości cukru delikatnie deserowe. Porcja na 18-20 pączków. Mleko delikatnie podgrzewamy. Wlewamy do dużej miski, dodajemy rozkruszone drożdże, po łyżce mąki i cukru. Mieszamy i odstawiamy na kwadrans w ciepłe miejsce. Żółtka i jajko ubijamy z 2 łyżkami cukru na puszystą masę (kilka minut w robocie kuchennym). Masło rozpuszczamy na małym ogniu, studzimy. Do wyrośniętych drożdży dodajemy 3 szklanki mleka, cukier migdałowy i masę jajeczną. Wyrabiamy ciasto (przez kilkanaście minut). Po tym czasie powinno swobodnie odchodzić od ręki. Po wyrabianiu dodajemy alkohol (u mnie brandy, bo spirytusu nie miałam) i wystudzone masło. Dokładnie łączymy. Ciasto odstawiamy w ciepłe miejsce i przykrywamy serwetką. Wyrośnie po ok. 1,5-2 h. Stolnicę podsypujemy mąką, ciasto delikatnie wyrabiamy i rozgniatamy na placek o wys. ok. 2cm. Małą szklanką wycinamy koła. Wyrabiamy z nich kule i układamy na ściereczce i przykrywamy. Wyrosną w ciągu 45-50 minut. Przykrywamy je ściereczką. Tłuszcz rozgrzewamy powoli na małym ogniu przez 15-20 minut. Pączki powinny się smażyć w temperaturze 180 st. By sprawdzić czy temperatura jest odpowiednia, możemy "poświęcić" jednego małego pączka. Gdy tłuszcz będzie odpowiednio rozgrzany wrzucamy pączki. Smażymy po ok. 2 minuty po każdej ze stron. Usmażone odsączamy na ręczniku kuchennym. Po wystudzeniu nadziewamy konfiturą (u mnie śliwkowa). Najlepiej zrobić to szprycą z wąską końcówką. Przed podaniem posypujemy cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polemisioowa
Serdecznie zapraszam na PoLeMisiowy profil https ://www . facebook .com/Polemisie , gdzie prezentuje uszyte z kolorowej bawełny i miłego w dotyku materiały Minky, wypełnione antyalergicznym silikonem zabawki, apaszki. Twoje Dziecko będzie miało kapitalną zabawę i na pewno wyróżni się z tłumu. Zapraszam także na all http ://allegro .pl/listing/user .php?us_id=28152144 .Wybieraj i zamawiaj. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A na czym smazycie
te pączki?Olej,smalec(też i o takiej wersji słyszałam)a może "planta"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeważnie na oleju
rzepakowym ale i na plancie tez próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używam oleju,ale smalec własnej roboty też. Na deser; Blok czekoladowy z herbatnikami - składniki: *500g mleka w proszku *2 kostki margaryny (najlepiej Kasia) *pół szklanki wody *2 szklanki cukru *6 łyżek kakao *9 paczek herbatników (ok. 450g) : Najpierw kruszymy herbatniki na drobne kawałki. Następnie do garnka wlewamy wodę, wsypujemy kakao i cukier, wrzucamy 2 margaryny. Odpalamy gaz, czekamy, aż wszystko się rozpuści, zagotowujemy masę od czasu do czasu mieszając. Gdy masa będzie jednolita, zdejmujemy garnek z ognia, wsypujemy mleko w proszku (musimy działać szybko) - jeżeli będą niewielkie grudki nie przejmujcie się tym... Następnie dodajemy pokruszone wcześniej herbatniki, mieszamy i wykładamy na blachę. Czekamy do zastygnięcia. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×