Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość gość
dziendoberek wszystkim:) czy moge prosic goscia od tych pierogow z karpiem o odpowiedz. jak juz ta masa jest zrobiona, to co potem z nia robisz, bo mowisz, ze robisz pierogi, ale nadziewasz ta masa normalne pierogowe ciasto czy jak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak gotuje brokuly do salatki to dziele na male czastki i wrzucam do osolonego wrzatku na 3-5 minut.Musisz pilnowac i probowac,bo to zalezy od wielkosci rozyczek brokula.Dzis pracuje w domu,jeszcze to i owo trzeba zrobic,a na male zakupy wybieram sie jutro. U mnie wieje i pada,okropna pogoda i samopoczucie tez.Upieklam trzy rodzaje ciasteczek,planuje jeszcze makowiec i tort bezowy . Pozdrawiam wszystkie zapracowane przedswiatecznie kolezanki-A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam takie "dziury" w pamięci,że heja,wydawało mi się ,że już pisałam na cafe:P,szukam wpisu i nie ma :) pogoda u mnie fatalna,parasolkę mi dziś połamało,wyciepłam do kosza od razu,co do szału zakupów,to nawet nie chce mi się o tym myśleć,,,ja wpadłam w szał prezentowy-i już nie ogarniam ,,,:O nic.. dostałam kolejne nalewki,:),moje koleżanki są wspaniałe,i chyba chcą mi osłodzić żywot i chyba wpędzić mnie w alkoholizm:) już na garnku pisałam o brokule,to chociaż pamiętam,,, wracając niedawno z pracy z koleżanką,mało obie nie zeszłyśmy za zawał,ona zatrzymała auto przed pasami,i przepuściła ojca z synkiem a jakiś palant na drugim pasie wjechał z całą prędkością i by ....nawet nie chce mi się o tym myśleć,,,no przestałam na chwilę oddychać,widząc jak ten gość się odchyla i odpycha dziecko ,,,zeby obaj nie zginęli powiem szczerze,to okres przedświąteczny,ale jakbym ja była kierowcą,to chyba bym sobie szurnęła za tym kretynem i mu taki spuściła łomot,że te święta by na długo zapamiętał wiem,,jestem okropna,ale do tej pory ,z nerwów aż mi się ciężko oddycha :( zmarł Joe Cocker :(,dobiła mnie ta wiadomość :(,wybierałam się kiedyś na Jego koncert,,,tak jak na koncert Cesárii Évory,nie dotarłam wtedy na Jej koncert do Lublina,a kilka mcy później odeszła,,,szkoda tak twórczych,"pięknych" ludzi..... https://www.youtube.com/watch?v=S70URTg6CDo zmykam,bo padam ze zmęczenia🖐️ iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Ruszylam juz dzis ostro bo chce to wszystko jak najszybciej ogarjnac zeby miec przed wigilia chwilke dla siebie...zobaczymy moze mi sie uda..Zakupy dzis i jutro to chyba jakis matriks musi byc i wspolczuje wam ...ja juz do sklepow nie musze zagladac wszystko mam w domu...tak sie pilnowalam zeby uniknac wlasnie takich sytuacji.Ciasto z grubsza popieczone , jutro wykoncze jablecznik z bita smietana i pijana sliwke z kremem maslanym z nutella.acha jeszcze trzy makowce ale to juz tworczosc mojej mamy.Jutro jeszcze troszke mieska no i karpik po zydowsku to jest potrawa ktora uwielbiam i robic i jesc a zapach jak sie pyrkoli z rodzynkami sliwkami , migdalami , orzechami jednym ziarenkiem kawy i cebula jest nieziemski i wtedy dopiero sa w domu swieta.A na drogach to trzeba teraz bardzo uwazac bo ludzie jezdza bezmyslnie , dwa lata temu dzien przed wigilia kobieta z dwujka dzieci na tylnym siedzeniu wycofala z impetem z parkingu prosto w nasz samochod, nikt nie ucierpial na szczescie ale pretensje miala zesmy nie uwazali , zajelo chwile uswiadomienie jej winy i dopiero gdy zaczelam telefonowac na policje zrozumiala.Takze uwaga uwaga uwaga na drogach .Dzis tez rozwozilismy paczki dla dzieci z rodzin co sobie nie radza w zyciu i moj syn robil za Mikolaja , wwarlo to na nim ogromne wrazenie ...szczescie i radosc w oczach tych dzieci zapamieta na dlugo z scisnietym gardlem i lzami w oczach moj kochany Mikolaj stwierdzil , ze wspaniale jest dawac , jest z tego weksza przyjemnosc.A teraz idu sie ogarnac****asc na podusie bom ledwo zywa ...caluski i coby sie wam jutro wszystko udalo i nic nie przypalilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karp duszony z ziarenkiem KAWY? pierwsze slysze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z masy,którą opisałam robię normalnie tak jak zwykłe pierogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki, Wesolych Swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Witam wszystkie zapracowane przed świątecznie koleżanki:) Setuś zaciekawiłaś mnie tym karpiem po żydowsku,u mnie nie przepadamy za nim,ale może ten Twój by cholerniki jedne jadły:) jakoś delikatnie i taktownie podziękowałam koleżance,która zawsze przed Wigilią mnie obdarowuje ogromną ilością karpia,wzięłam ino 2 i zamroziłam,już myślałam ,że kiedyś go zszamamy a tu znajomy wczoraj 5 karpi przytachał,mnie nie było a chłopaki wzięli i lodówka pełna karpia,coś muszę z nim zrobić:) Od rana szrpię się z gołąbkami i galaretą z nóżek różnych tj.golonki,świńskie nóżki,golonki z indyka i nóżki kurczaka,pachnie super!Koncepcja ciast się zmieniła zamiast tortu makowego będą makowce rożdżowe,życzenie mojego synka,będzie miodowiec z masą budyniowo karmelową i z orzechami,też wg smaka synusia i wg smaka mojego i brata kulki z orzechów,płatków owsianych,gorzkich czekolad.Pozdrawiam wszystkich mocno i serdecznie,mnie spodobały się kotleciki w płatkach kukurydzianych,dzięki za przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, jak bedziesz miala czas, mozesz wrzucic przepisy na miodowca i kulki?:) a ta galaretka nie z samych nozek wieprzowych, tylko z roznych.... hmmm jeszcze takiej nie jadlam, przyprawy te same jak do 'normalnej'???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Gotuję golonki i nóżki,trochę później golonki z indyka i na końcu nóżki kurczaka,żeby się za bardzo nie rozgotowały,do wywaru dodaję marchewki kilka szt,pietruszki kilka szt.kawałek selera,po i podpieczone w piekarniku cebule - takie razem z łupinkami,ziele angielskie kilka kulek,liście laurowe i pieprz w ziarnkach kilkanaście kulek,sól,gdy wszystkie mięsa są już mięciutkie,wyjmuję je,studzę i obieram od kości,kroję na nieco mniejsze kawałki i układam w miseczkach i słoikach,wywar przecedzam,schładzam i ściągam z wierzchu nadmiar tłuszczu,do każdej miseczki,czy słoika dodaję po 2 ząbki drobno siekanego czosnku,wywar przed wylaniem doprawiam jeszcze do smaku .solą i pieprzem i przecedzam przez gazę na sicie,żeby jakaś kostka się nie przedostała,ustawiam w chłodzie i gotowe:) Jak już się uwinę z robotą to podam przepisy na słodkości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow superasnie dzieki:) te cebule kroisz na pol i pieczesz na zloto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
:-) :-) :-) karp po zydowsku:-) :-) Ok 1,5 kg karpia , 2garscie rodzynek,1garsc orzechow wloskich,1 garsc migdalow bez skorek, 2 suszone sliwki, kilka ziarenek ziela ang, cztery gozdziki,2 lyzeczki soli , 4 lyzeczki cukru , cwierc lyzeczki pieprzu i 2 ziarenka kawy , 6 srednich cebul krojonych w polplasterki.:-) :-) :-) Do garnka wlac 1,5 litra wody i wrzucic rodzynki , orzechy migdaly , sliwki i kawe i to gotowac na srednim ogniu pol godz potem wyjac wszystko lyzka cedzakowa i do wywaru wrzucic cebule , sol, pieprz, cukier,ziele , gozdziki i gotowac 10 min , znow wyjac cebule i do wywaru wlozyc rybe , kora ma sie delikatnie gotowac ,,mrugac,,jak rosol do miekkosci ok pol godz.Dzwonka rybki wyjmujemy i wyciagamy osci np. peseta.Ukladamy obrana rybke z osci na polmisku . I teraz jak chcemy ja podac na cieplo to ukladamy na niej troche cebulki i polewamy goracym wuwarem . Jesli chcemy podac na zimno to ukladamy na rybce rodzynki i rzechy migdaly , wywar goracy mieszamy z zelatyna wg przepisu na opakowaniu i zalewamy rybke i czekamy by karp stanal!!!Ja wlasnie podaje na zimno i jest wspanialy .:-) :-) :-) :-) :-) Teraz uciekam bo jeszcze troszku przedemna .pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołych świąt kochane czarodziejki moje:)))zdrowych,spokojnych,radosnych...do zobaczenia po całej tej krzątaninie....na nic nie ma czasu...ściskam i myślę o Was...dzięki za wszystkie odpowiedzi....buziaczki:)WESOŁYCH ŚWIĄT-ANIA👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Setuś bardzo ciekawy przepis,dziękuję za niego:) Cebulę do galarety nie kroję,piekę ją w piekarniku,aż zmięknie i wrzucam do wywaru,tak samo do rosołu robię:) Ja również życzę wszystkim koleżankom bardzo mile spędzonych Świąt w gronie rodzinnym,samych wspaniałości na stole i wiele radości.Gośka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uff, upieczone ,uduszone, ulepione, ubrane i uprzątnięte ale tylko dzięki temu że mam urlop , inaczej chyba bym nie wyrobiła. No i dobrze że zakupy zrobione wczesniej, od niedzieli normalny horror zakupowy . Chociaż po myciu okien śladu nie ma. Wiatr, deszcz dokładnie zachlapały moje polerki:) Pogoda wybitnie nie zimowa. Margo, tez piekę na zamówienie, tzn to co rodzinka sobie życzy, przynajmniej wiem że zjedzą. Jako poczatkująca gosposia miałam niefajną przygodę z karpiem i chociaz minęło sporo lat nie dam się skusić tradycji. Pozdrawiam zagonione ,zapracowane i życzę wytchnienia od codzienności, miłych spotkań z bliskimi i tej magii Świąt z dzieciństwa a Nowy Rok niech okaże się rokiem spełnionych marzeń.Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosia halo halo,wrzuć ten przepis na te kulki,domyślam się co i jak,ale jakie proporcje:), ja dopiero zakończyłam pracę z 3 h temu,było upiornie,wpadłam do koleżanki z życzeniami ,zrobiłam zakupy-ale już jest spokojnie w sklepach,pokręciłam się po domu i pakuję prezenty:) a jutro muszę od rana,podgonić to i owo,jakoś w tym roku ma "lajtowo" ,moja mama miała wolne,i młoda jest w domu,,, myślałam o orzeszkach albo kruchych z bezą,ale te kulki brzmią wyśmienicie i ,,,zdrowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*to byłam ja,iv,tam wyżej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołych Świąt! Bez zmartwień, Z barszczem, z grzybami, z karpiem, Z gościem, co niesie szczęście! Czeka nań przecież miejsce. Wesołych Świąt! A w Święta, Niech się snuje kolęda. I gałązki świerkowe Niech Wam pachną na zdrowie. Wesołych Świąt! A z Gwiazdką! - Pod świeczek łuną jasną Życzcie sobie – najwięcej: Zwykłego, ludzkiego szczęścia. Dla wszystkich Kochanych Dziewczyn :) ,i gośc***iszących ,czy podczytujących radosnych ,rodzinnych Świąt ,spełnienia marzeń ,tych małych i tych wielkich życzy Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Ivuś na te kulki to ja przepisu nie mam,robię je tak na oko. Topię w rondelku ponad pół kostki masła,dodaję 200 ml śmietanki kremówki,do tego wkruszam 3 gorzkie czekolady i 15 dkg cukierków kukułek,wszystko na maleńkim ogniu - mieszam,mieszam,aż się cukierki rozpuszczą,trochę cukru wg uznania. od 1/2 do 1 szklanki orzechów włoskich,które "wałkuję"na desce,aż się dość drobno pokruszą i z 1/2 szklanki pokruszonych płatków owsianych,tak by masa była konsystencji gęstej śmietany,na papierze do pieczenia,łyżką wykładam w miarę równe porcje,gdy ostygną turlam je w wiórkach kokosowych,lub w mielonych na miałko orzechach laskowych lub włoskich,czasem zamiast kukułek daję ok 100 gram chałwy waniliowej - ale te z kukułkami bardziej mi smakują:)przypominają dobre trufle:) Dobrej nocy wsiem koleżanką.Wymordowałam właśnie gołąbki,synuś próbował i powiedział,że miodzio,galareta też się studzi:)Pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Byczuś się wkradł i to taki przystojniak z rogami - koleżankom miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Dla wszystkich kochanych kolezanek i tych co tylko od czasu do czasu wpadaja zycze dobrych , rodzinnych Swiat Bozego Narodzenia , radosci i ciepla przy wigilijnym stole .:-) :-) :-) :-) Dopiero z pol godziny temu skonczylam dzien gruntownym myciem podlog i w zasadzie wszedzie lsni , tylko te okna Ofciu nie tylko u Ciebie zaplakane i pochlapane .Bardzo super pysznie wyglada ten przepis na te Twoje kuleczki Malgoniu i sobie je zrobie ale na Sylwestra.Jutro jeszcze troszku przygotowan do Wigilii i laba dziewczyny :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyczenia pieknych i niezapomnianych Swiat Bozego Narodzenia,wytchnienia od codziennosci,odrobiny magii i niepowtarzalnosci.Spokoju ducha,radosci wsrod najblizszych i szczescia w calym roku zyczy Azzurro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...ledwie choinkę skończyłam ubierać,i wzięłam się za resztę porządków,okazało się ,że mi internet padł 😭 a był plan na skype,po kolacji wigilijnej z rodziną z zagranicy,chcieli się "widzieć" z naszą seniorką ... i cała instalacja do wymiany :O,teraz mam ponowne sprzątanie ,,,ale za to dwóch facetów ,i to obcych odwiedziło moje domostwo znacie ten przesąd?że to wróży szczęście na cały następny rok:D! nic,pędzę z robotą dalej,,,, Gosiu dzięki za przepis 😘 magicznego wieczoru w rodzinnym gronie dla Was🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowych Spokojnych Swiąt, Szczęśliwego Nowego Roku,spełnienia marzeń a przede wszystkim dużo zdrowia życzy babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Ho ho ho jak tam co tam slychac ? Bo u nas to -8 stopni , sniegu nie ma ale wszystko ladnie szron pobielil i sie bajkowo zrobilo.Wszyscy dzis w calym domku dluuugo spalismy sobie a na sniadanko do kawusi tosmy sobie makielki odgrzewali....po swiatecznym biesiadowaniu sobota u nas leniwa i nic robic zupelnie nie potrzeba spokoj i sielanka...pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Hej...my wczoraj imprę do północy mieliśmy:D....dziś dzień jak co dzień...posprzątać,osypka trochi drzewa porąbałam...i już wieczór....dziś mój pierworodny kończy 13 lat.....o 16:55:D....moje słoneczko już prawie równe ze mną....a jakby to było wczoraj....objedzona,zmęczona ale happy:)ściskam moje kochane dziewczyny oraz podczytywaczki:)🌻miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
święta,święta i już po :(,ja to nawet dziś w pracy byłam,więc Sate zazdroszczę leniuchowania szczerze;)! wczoraj moja młoda balowała na 18stce u sąsiadki,a ja polegiwałam ,bo nie coś dźgało to tu ,to tam :O,ale na szczęście dziś już ok nakupiłam dziś owoców,żeby po tych świątecznych smakołykach ,trochę odsapnąć :classic_cool:,zrobiłam sobie przebieżkę kilkukilometrową dzisiaj,choć ziąb i ślisko,ale chyba lepszej pogody na razie nie będzie ... Miłego leniuchowania,dla tych ,którzy mają takie plany :D🖐️ pozdrawiam ciepło,pa,iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
No właśnie i już po świętach,mróz się u mnie "okocił",trochę śniegiem sypnęło,jak kto chętny to oddam dołączając jako gratis wiatr lodowaty,komu?Jak się koleżanki po świętach czujecie po tylu smakołykach:)Miłego wieczoru niedzielnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobilam karpia po zydosku, dziekuje slicznie za przepis, karp byl wysmienity:):):) dzieci jadly az im sie uszy trzesly, chociaz dla mojego meza "zbyt egzotyczny" mu sie wydal:P no, musze mu wiecej takich dan podsuwac, bo mi sie zgorzknialy zardzewialy tradycjonalista zrobi. na amen...:) pozdrawiam poswiatecznie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ja się czuję?,,,no jedno jest pewne,że jakby napadli terroryści i chcieli mnie uprowadzić,to ewentualnie mogą mnie turlać :classic_cool: u mnie śnieżnie,ślisko i ziąb, wieje lodem,to chyba zawiewa od Gosi :P? rozważam grzane wino,bo mnie deko przewiało,ale cieszę się,że trochę się przewietrzyłam,miłego wieczoru🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×