Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość gośćbabcia63
Robiła która mizerię z ogórków w słoiki na zimę.Można prosić o przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...Babciu robiłam wieki temu..nawet fajna wychodziła...jak znajde przepis to wstawię:)...teraz robię wiele inszych sałatek..staram się po kilka rodzajów...nawet do 7:)...pozdrawiam Ania3...sorek ale dziś nie mam time🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie o litości to interpose słówka angielskie ,same zobaczcie jak to dziwacznie wygląda, no chyba że macie certyfikat to wtedy przejdziemy na english w the moment i bedzie piknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda że się na wieczór wkur***iłam...lepiej???gościu ja tak mówię na co dzień..nikomu to nie przeszkadza i nie przeszkadzało...aż do tej chwili...przez takie osoby odechciewa się pisać...topic o gotowaniu,pieleniu,fajna obsada ludziów i git...szkoda mi ciebie...pzdr A3...skrótów też nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm może i gościu poniekąd ma rację, całkiem niedawno w kolejce do lekarza, dystyngowana starsza pani nawiązała do makaronizmów w aspekcie zubożania polskiego języka. Kulturalnie i merytorycznie doprowadziła nas do ciekawych wniosków. A zaczęło się niewinnie od pytania o mojego kindla:) Muszę przyznać, że zrobiło mi się głupio , każdy to i owo ma za uszami w tym temacie. Z jednej strony ...nie rzucim ziemi skąd nasz ród.......a z drugiej ........ Zimno u nas się po deszczu zrobiło, może uda sie w sobote wyskoczyc na grzybki, juz sierpień przeca:) Acha, ogóreczki zaczęły owocować na potęgę. Cieplutkie uściski Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, ale mi nie przeszkadza, jak zartobliwie piszecie z wstawkami w innych jezykach! :) niech sie nikomu nie odechciewa pisac, jak sie komus tu nie podoba, niech sie wyniesie na inny watek :D a tak swoja droga, to mnie bardziej drazni mlode pokolenie, co drugie slowo k..., albo takie odzywki, ze cos jest mega, super, hiper, zadnej inwencji, jezyk coraz to ubozszy...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale odkąd to nada mieć certyfikaty ,żeby gadać w inszych językach? to raz,a dwa to forum otwarte,ale zasada jest jedna ,i to nawet ludzie bez żadnych certyfikatów respektują,że oddychamy tu czystym powietrzem,piszemy w przyjaznej atmosferze ,i miło by było,jakby ta sielanka trwała nadal... Ja żyję jak chcę,robię co chcę,i wypowiadać będę się w taki sposób... ,jaką akurat mam ochotę,i też by mnie pizd/nęło jak Anię-że ktoś ,do tego zupełnie anonimowy komentuje,że mu to przeszkadza, no litości ,gdzie tu sens?nie zaglądaj tu,jeśli mierzi Cię "nasz" język, a swoje "złote" rady zostaw może dla najbliższych i znajomych? Good night, everyone🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a przepis,,ja tej mizerii nie lubię,ale mam coś takiego 3kg ogórków,o,5kg cebuli,obrać,"ściąć"-posolić,odstawić na godzinę zagotować zalewę:4 szkl wody,1 szkl cukru,1 szkl octu,1 lyzka soli,ziele ang,liscie laurowe ogórki,cebulę odcisnąć,zapakować w słoiki,zalać gorącą zalewą,pasteryzować,z 10 min Dobranoc :D🖐️iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gute Nacht & buenas noches & bonsoir :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A paniusia "od jezykow" niech wlezie na forum o polszczyznie i tam udziela swoich "cennych" porad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paniusia napisala "the moment" i juz mysli, ze wszyscy wiedza, ze niby umie angielski hahahaaaaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzis padlam po dniu całym , tak zielskiem mi ogrodki zarosły że szok im susza choroba jasna nie przeszkadza ....ryłam i wyrywałam cały dzień .....a na wieczor spiekłam pizzerinkow co bardzo sie wszystkim spodobało wciągali aż sie uszy trzesly ....Jutro latam po urzedach od samego rana .....Jeśli zaś chodzi o gościa to mi sie Smerf Wazniak przypomniał hi hi hi tak jakoś....bay bay i miłych snow...sat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...Babciu nie dam rady znaleźć tej mizerii...to była stara książeczka i prepała:(...mogę dać przepisiory na sałatki z koperkiem,natka pietruszki,czosnkiem..ogórki po żydowsku, z ketchupem itp...małe odniesienie...wolę od czasu do czasu sornąć czy timenąć niż walić przecinkami jak co nie którzy...pozdraiwam przetwarzaczy ogórkowych i innych:)Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbabcia63
Aniu,ja sałatek też robiłam dużo,jeszcze zostały mi z zeszłego roku,ale interesuje mnie sałatka z ketchupem.Mizerie w słoiki robiłam jeszcze w ubiegłym wieku i zapomniałam jak się robi a tu wszędzie dużo octu.Wszyscy już się przejedli sałatkami ale z ketchupem jeszcze nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ania to dawaj te przepisy jak bedziesz miala czas . brzmia smakowicie i chyba wyprobowane???:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
dla babci63 Podaję Ci przepis na mizerię na zimę (nie pamiętam ,ale chyba z kafetrii z topiku "przetwory na zimę!!!") 1,2 kg obranych już ogórków 1 łyżka soli 1 kopiata łyżka cukru kilka ziaren pieprzu 5 dag octu Ogórki pokroić w plasterki, dodać sól, cukier, pieprz i ocet. Wymieszać. Napełnić słoiki. Pasteryzować 5 min. Ogórki są twarde, jędrne - zimą wylewam na sitko, odcedzam, dodaję śmietanki - i mam dodatek do obiadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy kiedyś / w zeszłym roku któraś z Was podawała przepis na sos paprykowy typu ajvar z wielkiego żarcia albo durszlaka wraz z linkiem do przepisu? Wyszedł przepycha a ja nie zapisałam przepisu sądząc, o naiwności, że będę pamiętać :D Było ze 4 kilo papryki zmielonej w maszynce, czosnek, papryka ostra. Tyle pamiętam. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogórki z koncentratem; *2,5kg ogórków *1,2kg cebuli *2łyżki soli *1 słoiczek koncentratu pomidorowego Zalewa; *1/2szkl. oleju *1/2szkl. octu *1/2szkl. Cukru &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& Obrane ogórki w plasterki, cebule w kostkę. Zalać zalewą. Odstawić na noc. Pasteryzować 10 min. Ogórki z czosnkiem; *4kg obranych ogórków *6 ząbków czosnku (zmiażdżonego) *1szkl. cukru *1 niepełna szkl.octu *1szkl. oleju *3łyżki soli Wszystko pokroić, wymieszać razem i odstawić aż puści sok. Pasteryzować 15min. Sałatka ogórkowa wg.Lila08 *3kg ogórków *1/2kg cebuli *1/2kg marchwi *1szkl. cukru *3/4szkl. octu *koncentrat pomidorowy *pieprz mielony *4łyżki soli *mniej niż 1/2szkl. Oleju Ogórki ze skórką i cebulę pokroić w grube plastry. Marchew na tarce. Dodać wszystko i odstawić. Pasteryzować 10min. Ogórki z ketchupem; Ogórki ze skórką pokroić na 4. Zalewa; *4szkl. wody *1szkl. octu *1 i 1/2szkl. cukru *2łyżki soli Zagotować i wystudzić. Później dodać 8 łyżek ketchupu pikantnego. Do każdego słoika dodać koper, czosnek, 2 ziela angielskie. Pasteryzować 5min. Pozdrawiam Ania3 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow Ania ales wypalila przepisami. :D pozdrowionka :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...córka rano pisała:)mam nadzieję że zrozumiale...wszystkie u nas sprawdzone i co roku robione...sezon jest to trza robić nie ma co zwlekać:)ściskam mocniasto i spadam bo dziwnie się czuję jakościk...od rana w ogórkach w occie siedzę i w cukinii ala ananas...oprócz tego usmażyłam nowe kotlety z ryżu nawet dobre wyszły...miłej pracy i odpoczynku w łikend...Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no to tez podziekowania dla corki:) :) i nie pogniewamy sie jak rzucisz przepisem na placuszki;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A trajkota znów tu:p po co liziesz babo jak ci się nie podoba tutejsza gatka?Weź się przyczep innego topiku dameso:o A próbowałyście kobitki mrozić ogórki pokrojone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotlety z ryżu...fajne nawet...ugotować ryż,dodać pokrojoną cebulę i czosnek,natkę pietruszki(koper) i potraktować blenderem(końcówką miksującą),potem jajko,przyprawy i ja dodałam trochę bułki tartej+łyżka masła...super się wyrabia..potem obtaczać w pomiażdżonych płatkach kukurydzianych i smażyć...lepszejsze od kotletów z płatków owsianych których fanką jest moja córka:)ogórków nigdy nie mroziłam...Ania3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość margo
Hej przetwarzaczki ogórkowe:):):) Kiedyś próbowałam mrozić ogórki pociachane jak na mizerię,może zrobiłam cosik źle ,bo wyszły kapciowate:( ale moja sąsiadka pociachane ogórki zasypuje solą i to dość sporą ilością i układa,uciskając w garnku kamiennym.Jak potrzebuje to spłukuje w wodzie,dodaje cebulki i śmietany,doprawia jeszcze do smaku.Nigdy nie próbowałam tak robić.U mnie bida się uczepiła,mam ropne zapalenie zuba,boli jak diabli i z tego tytułu faszeruję się antybiotykiem - horerka jaśnista:(:( U mnie ogórasków mało,to i roboty nie ma przetwórczej - ale bida:(:( - podeślijcie trochę ogórów:):):) pozdrawiam i udanego łykenda,fajnej pogody i wsio dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli to byl prztyk do mnie to NIETRAFIONY. osoba ktorej sie nie podoba ten watek napisala tego posta,skopiowalam: "przestańcie o litości to interpose słówka angielskie ,same zobaczcie jak to dziwacznie wygląda, no chyba że macie certyfikat to wtedy przejdziemy na english w the moment i bedzie piknie" ja nawet nie mam polskich liter, bo nie mieszkam w polsce i sobie nie zycze by ktos nazywal mnie trajkotka. tak wiec zanim skierujecie jakis przytyk badzcie pewne do kogo, bo mozna kogos urazic. pod nickiem gosc pisze wiele osob, nie jedna. a moze potrzebne jest jakies specjalne upowaznie by tu pisac......:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skrobnełam takiego fajnego posta a tu mi piszą że spam !!!! Ki diabeł!???sat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margo biedactwo Ty moje, weż antybiotyk do końca, szkoda zęba. Czegoś chyba nie doczytałam, albo nie mam wszystkich wpisów??? W sumie chyba za bardzo rozdmuchany ten wpis o anglizmach,ale go prawda to nie grzech , a może to mi żal bo znam tylko techniczny ang:):) Ot nieważne. Ogóraskami mogę się dzielić, szaleją wręcz. Ja wykorzystuję najbardziej te malutkie na korniszony w różnych zalewach, ale może skuszę się na mizerię wg. powyższego przepisu, prosta i bez udziwnień. Najwyżej uszcześliwię nią młodzież:)Ogólnie nie przepadam za sałatkami ze słoika, wolę zimą utrzeć marchewkę do obiadu. Swego czasu tez próbowałam mrozić ogórki w plasterkach, porażka ! a takie mocno nasolone to chyba nie mają już zadnej wartości? Ogólnie to mam przedurlopowego doła, choroby w rodzinie i różne takie chadzają wprost stadami, za dużo tego wszytkiego na moją bidną głowę. No ale dość smucenia, każda z nas ma swoje kłopoty, reszty nie potrzeba;) Udanego weekendu Wam życzę, zależności od potrzeb pracowitego lub z leniem Off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nie nie drogi Gościu nie obrażaj sie zaraz to pewnie nie do Ciebie było ...z poradą i dobrym slowem każdy tu mile widziany ....my sie tutaj że tak powiem z definicji nie krytykujemy , nie kłujemy i nie gryziemy bo jadu i inszej trucizny dosyć jest wszedzie tutaj ma byc miło i przytulnie i basta !!!! Totez na każda wredną i brzydką akcje jest zaraz ostra reakcja !!!!ale miłych dobrych ludzi przyjmujem z otwartym sercem !!!...dobrze napisałam matko załozycielko ?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
posty ten z rybka i prosba o przepis na placuszki byly moje,wiec to byl przytyk wyraznie do mnie. widac towarzystwo tu jest zamkniete i "nowe" nie sa mile widziane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×